Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Öncelikle herkese selamlar bildiğim kadarıyla Amerika'da pek çok su markaları var siz evinize su alırken nelere dikkat ediyorsunuz ?

• Filtre takili surahi ile suzmek suretiyle musluk suyu. Tadi gayet guzel.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Biz de çay, yemek için Brita ile arıtılmış çeşme suyu; içmek için ise Ozarka marka kaynak suyu kullanıyoruz.

• ⭐⭐⭐

Sam’s Club’in suyu. Tanesi 1 cent’ten aza geliyor

alt text

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arıtma suları şişeli olarak almak bana mantıklı gelmiyor. Çok fazla plastik atık çıkıyor. Şişe su alacaksam kaynak suyu alıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@benmari New York'ta musluk suyu icilebiliyor. Pek cok kisi sayin sadriabi'nin de belirttigi sekilde filtreler kullanip suyu tuketiyorlar.

Aslinda ABD'nin pek cok eyaletinde musluk suyu icilebiliyor, tabii istisnalar da var... bununla ilgili lokal otoritelerin sayfasini kontrol etmek lazim. Bununla ilgili bir tablo vardi ben onu bulmaya calisayim. Bulunca ekleyecegim.

• Arkadaşlar yıllarca ABD'de yaşadım su arıtma cihazlarına ihtiyaç duymadım açıkçası içilebilirdi yani şebeke suyu. 5 senedir Türkiye'deyim temelli yerleştim arkadaşlar karar aldım su arıtma cihazı alacağım ve ve bu konuya taktım kafayı:D:D internetten firma araştırması yaptım aşağıdaki firmalar gözüme çarptı. ülkemizde alacak olan varsa bir göz atabilir.

• Great Value Spring Water'ın tadı ve içimi güzel.

• Kirkland 🙂

• Poland Spring içiyoruz biz, New Jersey'de musluk suyu içilmediği için alıyoruz malesef.

• Seattle'da musluk suyu icildigi icin Brita surahi ile musluktan doldurup iciyoruz. Normalde benim bunyem asiri hassas yedigim ictigim seyler konusunda ama suyla ilgili hicbir problem olmadi. Surahiyi de klor kokusunu elimine etsin diye kullaniyoruz esasen.

• CA da Crystal Geyser Spring Water tadi hosumuza gidiyor. Ama bu sudan bulunmayinca cesme suyu da icerim rahatlikla. Kirkland tadina alisamadigim bir marka.

• Benim bu konuda en cok sikayetci oldugum nokta aldigim suyun icerigine dair bilginin etiket uzerinde yazmamasi. Yani anyon katyon durumu, klor ve ph alkalin durumuna ben tr de cok dikkat ederdim ama burada yazmiyor birsey...simdi diceklerki ickiliydi bilmem ne 🙂 reflu den dolayi yumusak suyu bulmam gerekiyor

• @ercan-tekoglan Amerika 'da hangi suları tercih ediyorsunuz ? içinde söyledi:

Benim bu konuda en cok sikayetci oldugum nokta aldigim suyun icerigine dair bilginin etiket uzerinde yazmamasi. Yani anyon katyon durumu, klor ve ph alkalin durumuna ben tr de cok dikkat ederdim ama burada yazmiyor birsey...simdi diceklerki ickiliydi bilmem ne 🙂 reflu den dolayi yumusak suyu bulmam gerekiyor

İçkiliydi bilmem ne 🙂 ben reflüm çok şiddetlenince suya biraz karbonat katıp içiyorum kısa süreli de olsa rahatlatıyor. Denemediyseniz bilginize : )

• @benmari oncelikle kapali birçok suyu alıp içtim fakat bana nerdeyse hepsi çeşme suyu gibi geldi. Sonra cesme suyunu denedim emin ol kapalı sulardan tadı daha iyi. 2 aydır çeşme suyu içiyorum hicbir yan etkisini de görmedim. Membaa suyu gibi içtikçe insanın içesi geliyor 🙂 Tabi bunu Houston ve bulunduğun bölge için söylüyorum.

Bulunduğunuz bölge çeşme suyu içebiliyorsa bence plastik kapali plastik kaplara girmiş sulardan daha iyi.

• Aquasana musluk filtresi. Abone olursaniz her 6 ayda bir yedek filtre gonderirler. 99% filtreleme yapiyor.

• ⭐⭐ Yasaklı

tabiiki zemzem

• amerikada yerleşik düzene geçene arkadaşlarım suyun diğer içiceklerden çok pahalı olduğu için tercihinin düşük olduğunu söyledi bu doğru mu??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sevgillisevgi, içinde söyledi: Amerika 'da hangi suları tercih ediyorsunuz ?

amerikada yerleşik düzene geçene arkadaşlarım suyun diğer içiceklerden çok pahalı olduğu için tercihinin düşük olduğunu söyledi bu doğru mu??

"Designer water" gibi bir saçmalık çıktığından beri böyle bir şey olabilir. Smartwater, Voss, Fiji vb gibi anlamsız pahalı sulara para vermeyip normal içme suyu veya kaynak suyu içseler böyle bir şey olmaz.

Bence sorun suyun pahalı olması değil, gazlı ve şekerli içeceklerin aşırı ucuz olması. 24'lü kutu Coca Cola 3-5 dolara satılıyor. Biz 32'li Ozarka suyu 4-5 dolara alıyoruz.

• ⭐⭐

Evdeyken genelde musluk suyu iciyordum. Disardayken de Nestle tercih ediyordum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |