DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells evet bize de belgeler kontrol edilecek dediler ama haziran ayında buradan giden biri ile tanıştık. Onların belgeleri eksik olduğu halde 2 gün içinde tamamla getir dediler ve hemen verdiler. Onaylama istemediler. Biraz o yüzden şaşırdık. Bir de 28 ocak burada yılbaşı tatili başlıyor 8 ocağa kadar.. Ki bugün de tatil. Haftaya 2 gün tatil... Hep resmi tatiller var. 28inden önce bitmezse şubata uzatacak gibi süreci 😔😔

• @orhanvegs en kısa zamanda verebilirim haberi inşallah. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mk_usa evet kotu bir sezona denk gelmis, ama Ankara'daki konsolosluk belgeleri bu sure zarfinda kontrol edebileceginden en gec hemen tatil sonrasi dosyanizin hazir olmasi gerekir diye dusunuyorum. Her dosya birbirinden farkli, o nedenle kendinizinkini baskalariyla kiyaslamaniza gerek yok 🙂 Herhangi bir problem oldugunu dusunmuyorum, tek yapmaniz gereken sabirla beklemek 🙂

• @crazycells çok teşekkür ederim ilginiz için. Green card ın en kötü yanı beklemek sanırım 😊 çekiliş sonucu bekle, numara açıklanmasını bekle, maili bekle, pasaport bekle😊 inşallah gidince her şey güzel olur hepimiz için

• AP sürecinin tamamlandığına dair bugün mail aldım arkadaşlar. 4 Ekim'den beri bekliyordum.

Bekleyen herkese sabır diliyorum, inş en kısa zamanda tamamlanır herkesin süreci 🙂

• ⭐⭐

Hayırlı olsun

• @arnblt teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canyildiz gozunuz aydin.

• @canyildiz hayırlısı olsun gözünüz aydın 🙂
    Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• Merhabalar herkese, bütün yorumları okudum fakat aklıma takıldı; bize vizemizin onaylandığını söylediler 5 aralık tarihinde adres eksikliği vardı aynı gün mail atmıştım ulaşmamış 11 aralıkta konsolosluktan aradılar adres için ve direkt telefondan aldılar adresi, "vizeniz onaylanmış ama adres eksik." diye belirtti telefondaki. Halen gelmedi pasaportlarımız, IV Status Check kısmında sorgulama yaptığımda ise Interview Scheduled yazıyor guncelleme tarihi ise 14 aralık olarak görünüyor. Böyle bir şey yaşayan ya da onaylandıktan sonra AP durumunda kalan var mı? AP'ye kaldıkta haberimiz mi yok 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tırtık AP'ye kalmadiniz, sadece dosyanizi isleme sokmalarini sabirla beklemeniz gerekiyor.

• @crazycells heryerden ilettiğiniz sabır dolu cevaplarınız için teşekkür ederim, ister istemez aklıma geliyor her türlü şey, umarım herkes tertemiz onayla alır vizesini.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tırtık 🙂 aynen, maalesef beklemek disinda yapabileceginiz bir sey yok 🙂 Dosyanizda bir sorun olsaydi su ana kadar haberiniz olurdu. Adres eksikligi disinda bir eksiklik oldugunu zannetmiyorum 🙂

• @crazycells dediğiniz gibi umuyorum bende, ummak istiyorum, bu hafta içi gelir umarım 🙂

• @tırtık IV status check belli günlerde update oluyor. Buyuk ihtimal pazartesi tr saati ile 16:00 dan sonra her saat başı kontrol edin. Güncelleme ile durumunuzu görürsünüz.

• @orhanvegs çok teşeklür ederim 🙂

• Arkadaşlar mrb.
    7 aralıkta randevumuz vardı ve gittik. normal olan süreçten geçtik. evraklarımızı verdik, paramızı yatırdık. her hangi bir evrak eksiğiniz var demediler. mülakatta 3 soru sordu nereye gideceksiniz, bir yakınınız var mı ve ne iş yapıyorsunuz. Meşhur sarışın bayan işlemleri yaptı ve pasaportlarımızı (4 kişilik bir aileyiz) ve bir form verdi ve size bir mail gelecek mailde istenen belgeyi ve pasaportlar ile birlikte bize ppt ile gönderin dedi. bir sorun mu var dediğimde bir sorun yok problem yok normal bir süreç dedi ve çıktık. Ayrıca diplomamın aslıda orada kaldı. sorunca pasaportlarla beraber ptt ile size göndereceğiz dedi. Ve tabi ki AP 'ye kalmışız. verilen evrakta sadece pasaportlar ve ppt evrakının olduğu kutucuk işaretlenmişti. DS 5535 formun Word ortamında hazırlanmış şeklini mail ile gönderdiler.
    Şimdi 9 aralıkta doldurarak mail ile gönderdim formu. 11 aralıkta formun çıktısını, pasaportları, ppt kaydı evraklarını ve yine o formun pdf formatını gönderdim(bu formu ıslak imza ile imzalayarak) ptt ile. Para almadılar benden. 12 aralık öglen ellerine gecti. 14 aralıkta mail geldi evraklarınız bize ulasmıştır diye. Dosyanız tamamlandığında bir sorun yok ise vizeleriniz gönderilecektir anlamında bir mail. yine 14 aralıkta https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/iv-status-check/ adresinden dosyamın güncellendiğini gördüm. 19 aralıkta bir güncelleme daha ve 22 aralıkta bir güncelleme daha ve hala dosya durumu kısmında NEED INFO (bilgi gerekiyor) yazmakta. Dosyanın 3 kez güncellenmesine rağmen hala bunu yazması normal mi? 3 güncelleme olması güzel bir şey mi dosyam için? dosyam işlem görüyor anlamına mı gelir?
    Not: Hiç yurt dışına çıkmadım. Her hangi bir sabıkam ve soruşturmam yok.
    Biraz uzun oldu ama baştan sona hepsini anlatmak istedim. Bir fikir verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• Öncelikle geçmiş olsun. christmasdan dolayı belki bir aksama olmuş olabilir. 1 ocaktan sonra ki güncellemede bir hala değişme olmazsa konsolosluk ile iletişime geçin.

Burdan durumunuzun need info olarak gözüktügünü dosyamın durumunun ne oldugu ile ilgili sorunuzu sorabilirsiniz.

• ds5535 formunu vermelerindeki amaç nedir? yani neyi eksik goruyorlar ki bu formun doldurulmasi isteniyor. bu formdaki amaç nedir

• @uğur Ds5535 formunda hangi bilgiler isteniyor? Sosyal medya hesaplarının istendiği bir belge vardı bu o belge mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

239

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.7k

| | | |