Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
Lütfen DV2020 ve DV2021 talihlilerine destek için şu linkteki dilekçeyi imzalayın! Dilekçeye direkt olarak şu linkten de ulaşabilirsiniz.

Pasaport veya Seyahat Belgesi olmadan ABD'den cikmak • Merhaba arkadaslar böyle bir başlik yazmak geldi aklima. Abd de Green Card sahibi bir abim var. Ve ülkesi kırkızistana dönmek istiyor. Fakat sorun pasaportu yok. Kızgızistanda ailesi var onlardan pasaport için devlet dairesine giden ailelerine ise '' oyle birinin kayıt bilgileri yok'' deniliyor. Şimdi ne yapması gerekiyor kendi ülkesine dönmek için. teşekkür ederim. • ilk aklıma gelen allah kurtarsın demek oldu.sonra allah yardımcısı olsun.Sonrada kırgızistan konsosluğuna gidip başvurmak olabilir.Pasaportu yokmuydu önce ne oldu kayıp filansa ona göre bi başvuru yapılır.belki ordaki memurda kendisi olmadığı için ,başından savmak maksadıyla böyle bişey demiştir ailenize.Greencard alma sureci nasıldı kırgızistan vatandaşıyken kırgızıstanda mı aldı vizeyi • Benim abim olsaydı bu durumda olan ona ilk söyleyeceğim şey greencardı kaybetmemesi olurdu.elinde pasaportu olmayan biri greencard ile abd de yaşar ama pasaportu ve greencardı olmayanın durumu vahim.Greencard süreciyle ilgili bilgi verirseniz size bir öneride bulunabilirim.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @raicho pasaportsuz abd den cikma içinde söyledi:

  Merhaba arkadaslar böyle bir başlik yazmak geldi aklima. Abd de Green Card sahibi bir abim var. Ve ülkesi kırkızistana dönmek istiyor. Fakat sorun pasaportu yok. Kızgızistanda ailesi var onlardan pasaport için devlet dairesine giden ailelerine ise '' oyle birinin kayıt bilgileri yok'' deniliyor. Şimdi ne yapması gerekiyor kendi ülkesine dönmek için. teşekkür ederim.

  Kendisi Kirgizistan vatandasi mi? Green Card alirken hangi ulke vatandasi idi ve hangi belgeyle Green Card aldi? • @crazycells Kirgizistan'da gocmendi, 14 yildir Green Card ile ABD'de yasiyor... • @jinglebells greencard'i mevcut hocam. Kendisi icin de Yarın Kızgızistan konsoloslugunu arayacagiz. Eger pasaport islemlerini halldemezsek Ali beyin önerisi olan I-571 belgesini doldurmamiz gerekecek. teşekkür ederim


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @raicho pasaportsuz abd den cikma içinde söyledi:

  @crazycells Kirgizistan'da gocmendi, 14 yildir Green Card ile ABD'de yasiyor...

  Ok, ABD vatandasligi icin basvuru hakki oldugundan ben kesinlikle ABD vatandasligi basvurusu yapip pasaport almasini tavsiye ederim.

  Su an temelli ABD'den gitmeyi dusunse de, daha sonra geri donmek isteyebilir.

  Turkiye'de ve Ozbekistan'da buna benzer durumda olan Ahiska Turkleri var misal, arkadasinizin durumu da buna benziyor. Her ulkenin yasalari farkli oldugundan, pasaport/seyahat belgesi duzenleme sartlari da farkli. Dolayisiyla vatandasi olmadiginiz bir ulke size pasaport duzenlemek zorunda degil, eger ulkenizden pasaport alamiyorsaniz yine de size bir seyahat belgesi hazirlayabilmeleri lazim. ABD'den cikis ve geri donus icin Green Card ile beraber I-571 belgesi gerekiyor. Bu, zaten baska ulkelerden pasaport alamayanlar icin duzenlenen bir belge ve goruntu itibari de pasaportu andiriyor. Bu basvuruyu kesinlikle yapip, belgesini alsin. Bunu I-131 basvurusuyla alabilir:
  https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

  Fakat Kirgizistan'a girebilmek icin hala gecerli bir belgeye ihtiyaci var, Green Card ve I-571 bu konuda islevsiz kalir. Eger Kirgizistan hukumetinin gocmenlik yasalari degismediyse hala gecici bir seyahat belgesi alabilmesi lazim, konsolosluk pasaport vermese bile bu belgeyi duzenleyebilir. Kirgizistan'a giris sartlarini iyice bilmesi gerekiyor, ornegin bir TC vatandasi Turkiye'ye girerken bunu bir pasaport olmadan TC kimligiyle de yapabilir (eski veya sureci gecmis olsa da). Eger Kirgizistan hukumeti boyle bir belge duzenlemezse, daha once yasadigi ve resmi statuye sahip oldugunu baska ulkelerden bu belgeyi duzenleyi deneyebilir. Onemli olan ulkeye girmesini saglayacak bir seyahat belgesine sahip olmak. Eger hicbir ulkeden bu seyahat belgesini alamazsa, elindeki -benim aklima gelen- tek ihtimal ABD vatandasi olmasi...


Log in to reply
 

Çevrimiçi Kullanıcılar

DV2021 Talihlileri DV2021 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

39
Online

9.2k
Users

2.5k
Topics

150.2k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB