Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nahya @crazycells merhaba doğru bir konu başlığı altında yazıyorum umarım.
    Bilgi almak istediğim konu aile üyelerinden her hangi birini mülakata götürme şansı olmakdıkta neler yapılması gerekli olduğuna dair. Who must attend kısmında " eğer ki, eşiniz ve ya çocuğunuz mülakata daha sonra katılacak ve ayrı bir mülakat istiyorsanız asıl kazananla birlikte mülakata katılmayabilir" bu konuda gerekirse konsolosluğâ bilgi veriniz. "Who Must Attend the Interview?"
    You, your spouse, and any qualified unmarried children immigrating with you must participate in the interview. If your spouse and/or qualified unmarried children will immigrate at a later date and travel separately from you, they are not required to participate in your interview. They will be scheduled for a separate interview appointment. You should contact the U.S. Embassy or Consulate directly to arrange separate interviews, if needed.
    Eşimle çocuğumuzu daha sonra götürmek istiyoruz. Bu nedenle DS 260 Principial applicant ve Accompany için submit ederek mulakata eşimle girebilir miyiz? (Çocuğumuz için asıl başvuru sahibi formunda "will immigrate later" daha sonra göç edecek seçeneğini mi işaretlememiz gerekli ? Vize aldıktan 6 ay süre zarfinda yeniden çocuğumuz için ayrı mülakat yapabilir miyiz? Bu F2 vizesimi oluyor yoksa green card sürecinden faydanlanmış mı oluyoruz? Bu konuda konsolosluga her hangi bir on bilgi vermek zorunda mıyız yoksa direk 2 kişi için DS 260 submit ederek, mulakata katılabilir miyiz? Umarım düşüncelerimi tam olarak ifade etmişimdir. Teşekkürler.

PS: Forumlardan və State govdan elde ettiğim bilgiler de aşağıda belirtili. Sizce nasıl bir yol izlemeliğiz?

Applicants who will follow to join the principal applicant later do not have to attend the interview scheduled by NVC. They will be interviewed separately.
    Başvurunuzda aile bireylerinizi eklemeniz onların da mutlaka sizinle birlikte vizeye başvurmaları
    ya da seyahat etmeleri gerektiği anlamına gelmez. Ancak; elektronik başvurunuzu yaparken
    formunuzda vize almaya uygun aile bireylerinden herhangi birini belirtmediğiniz takdirde
    başvurunuz vize görüşmeniz sırasında diskalifiye edilecektir ve ne size ne de herhangi bir aile
    bireyinize vize verilmeyecektir. Bu kural sadece elektronik başvurunuzu yaptığınız
    sırada mevcut olan aile fertleriniz icin geçerlidir, başvurudan sonra edinilen aile bireyleri için
    geçerli değildir. Eşiniz de eğer başvuru yapmaya uygunsa sizin başvurunuzda yer almasına
    rağmen kendi başına ayrı bir başvuru yapabilir; ancak, her iki başvuruda da tüm aile bireyleri
    aynı şekilde belirtilmelidir.

Note case number 2k bu sene kazandık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@J-K, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

@nahya @crazycells merhaba doğru bir konu başlığı altında yazıyorum umarım.
    Bilgi almak istediğim konu aile üyelerinden her hangi birini mülakata götürme şansı olmakdıkta neler yapılması gerekli olduğuna dair. Who must attend kısmında " eğer ki, eşiniz ve ya çocuğunuz mülakata daha sonra katılacak ve ayrı bir mülakat istiyorsanız asıl kazananla birlikte mülakata katılmayabilir" bu konuda gerekirse konsolosluğâ bilgi veriniz. "Who Must Attend the Interview?"
    You, your spouse, and any qualified unmarried children immigrating with you must participate in the interview. If your spouse and/or qualified unmarried children will immigrate at a later date and travel separately from you, they are not required to participate in your interview. They will be scheduled for a separate interview appointment. You should contact the U.S. Embassy or Consulate directly to arrange separate interviews, if needed.
    Eşimle çocuğumuzu daha sonra götürmek istiyoruz. Bu nedenle DS 260 Principial applicant ve Accompany için submit ederek mulakata eşimle girebilir miyiz? (Çocuğumuz için asıl başvuru sahibi formunda "will immigrate later" daha sonra göç edecek seçeneğini mi işaretlememiz gerekli ? Vize aldıktan 6 ay süre zarfinda yeniden çocuğumuz için ayrı mülakat yapabilir miyiz? Bu F2 vizesimi oluyor yoksa green card sürecinden faydanlanmış mı oluyoruz? Bu konuda konsolosluga her hangi bir on bilgi vermek zorunda mıyız yoksa direk 2 kişi için DS 260 submit ederek, mulakata katılabilir miyiz? Umarım düşüncelerimi tam olarak ifade etmişimdir. Teşekkürler.

PS: Forumlardan və State govdan elde ettiğim bilgiler de aşağıda belirtili. Sizce nasıl bir yol izlemeliğiz?

Applicants who will follow to join the principal applicant later do not have to attend the interview scheduled by NVC. They will be interviewed separately.
    Başvurunuzda aile bireylerinizi eklemeniz onların da mutlaka sizinle birlikte vizeye başvurmaları
    ya da seyahat etmeleri gerektiği anlamına gelmez. Ancak; elektronik başvurunuzu yaparken
    formunuzda vize almaya uygun aile bireylerinden herhangi birini belirtmediğiniz takdirde
    başvurunuz vize görüşmeniz sırasında diskalifiye edilecektir ve ne size ne de herhangi bir aile
    bireyinize vize verilmeyecektir. Bu kural sadece elektronik başvurunuzu yaptığınız
    sırada mevcut olan aile fertleriniz icin geçerlidir, başvurudan sonra edinilen aile bireyleri için
    geçerli değildir. Eşiniz de eğer başvuru yapmaya uygunsa sizin başvurunuzda yer almasına
    rağmen kendi başına ayrı bir başvuru yapabilir; ancak, her iki başvuruda da tüm aile bireyleri
    aynı şekilde belirtilmelidir.

Note case number 2k bu sene kazandık.

sorunuzu ilgili basliga tasidim, buradan devam etmek daha dogru olur...

Oncelikle vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Cocugunuz kac yasinda?

Sadece Green Card alacak kisilerin DS-260 formunu doldurmasi yeterli. Diger cevaplari imzanizdaki bilgilere gore verecegim.

• ⭐⭐⭐

@J-K Ailenizi daha sonra getirmek isterseniz ne kadar zorluklar yasayacaginizi su konunun son sayfalarini okuyarak gorebilirsiniz. https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari/1095

• @crazycells @crazycells Ama bir konuyu da belirtmek istiyorum. Neden böyle bir süreç yaşadığımızı açıklayayım. Şu anki eşim daha önce evlilik hayatı oldu ve boşandı. 9 yaşında çocuğu olduğu için yurtdışına çikmasi için ebeveynler tarafından onay mektupu verilmesi gerekli ve ya her ikisinin de iştirak etmesi gerekli. Bizim de çocuk için şuan makhememiz devam ediyor eski eşi yurtdışına çıkarmak için izin vermedi ve bu sebeple biz mahkemeye başvuru yaptık. İlk davayı kazandık. Eğer ki, yeniden bir dava başvurusu (bir üst mahkeme) yapılmaz ise biz 3müz de vizeye başvuru yapıcaz. Ama devam edecek dava sürecinden emin olmadığımız için eşimle 2miz başvuru yapmak zorunda kalıcaz gibi. Note: principal applicant eşim. Bu konuda da çocugumuzun DS 260 formunu doldurmadan ikimiz mülakata gidersek bir sıkıntı yaşar mıyız? Sizce 3müz için de başvuru yaparak dava sürecinin bitmesini mi beklemek daha iyi olur, mülakat sıramız gelinceye kadar sonuçlanır diye umuyoruz. Eğer dava sonuclanmaz ise yurtdışına çıkaramazsak ve mülakata katilamazsa direkt olarak diskalifiye olur muyuz?

• Merhaba; önümüzdeki ağustos ayında vize mülakatı için randevu verildi, tabi forumda aylardır tüm süreçlerimde okumadığım konu ve ileti kalmadı diyebilirim fakat benim sormak istediğim bir konu daha var şöyle ki mülakata giderken eski eşimden olan oğlum da (15 yaş, kendime doldurduğum ds260 da bilgileri var ve formda sonradan gelecek kısmını işaretlemiştim fakat randevu tarihi altında beneficiaries olarak görünüyor. henüz pasaport bile çıkarmadık fakat oğlum baştan annesi izin vermeyince istememiş ti tabii araştırınca şimdi ise ısrarla istiyor ve annesinden noter onaylı yazı bile aldı bir yolu varsa benimle giriş yapmak istiyor) vize almak için gelse sizce vize verilir mi?

• @kratos Eğer ki, oğlunuz için DS 260 yoksa mulakata giremez. Bence siz konsolosluga mail atıp DS-260da unlock değişiklik yapmalı ve çocuğunuz için confirmation almasınız. Hem kendi formunuzda sizinle geleceğini belirtmeli, hem de onun için yeni formu doldurarak müracaat etmelisiniz. Yani beneficiary değil accompany olarak kayıt olmalı diye düşünüyorum. Benim araştırdıklarım dahilinde. Ama bu da yine Konsolosun insiyatifine kalmış bir iş. Bir de vize tarihinizi ve benzeri işleri etkilermi bilemem.

• ⭐⭐⭐

@J-K kondolosluga transfer olduktan sonra ds-260 unlock yapilmiyor diye biliyorum. @kratos kondolosluga ulasmayi denediniz mi?

• @keysnambır pazartesi günü aramayı planlıyorum fakat önce bizim forumdan bilgi edinebilir miyim diye düşündüm. Görüşme sonucunu buraya da yazacağım.

• @keysnambır En iyisi bir konsoloslukla konuşun. Bir şey daha sorayım, eşinizle kazandıktan sonra mı boşandınız yoksa daha önceden mi? Yani kazandıktan sonra ds formunuzda siz Principial applicant, eşiniz ve çocuğunuz accompany olarak mı kayıtlıydı? Formu çocuğunuz daha sonra gelecek diğe kayd ettiginizde beneficiary statüsüne mi geçti otomatik olarak onu teğit etmek için soruyorum. Bir de ek olarak başka bir şey yaptınız mı? Yani, çocuğunuzun mülakata katılmayacağını daha önceden KCC'ye bildirmek gibi bir zorunluluk var mı?

• @J-K evet konsoloslukla konuşmak en doğrusu. oğlum eski eşimden 10 sene önce boşanmıştık. ds 260 da sadece accompany olarak aile bireyleri bilgisinde (velayet bende olduğu için) oğlum su anki eşim ve su anki eşimden oğlumun bilgilerini girdim. Bunun dışında Kcc ye herhangi bir mülakata katılma katılmama vb. bildirim yapmadım ama randevu ekranında benim adım ile beraber beneficiary olarak forma girdiğim tüm aile birey isimlerini görünce bu konuyu araştırmaya başladım.

• @kratos peki eşiniz ve çocuğunuz için de ayrı DS 260 formu doldurarak submit etdiniz mi? İlk çocuğunuz accompany olarak sistemde gözüküyor muydu? Bu o demek oluyor ki, sizin tüm aile fertleriniz eşiniz ve 21 yaş altında evli olmayan çocuğunuz otomatik olarak beneficiary durumunda sisteme kaydediliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells @crazycells Ama bir konuyu da belirtmek istiyorum. Neden böyle bir süreç yaşadığımızı açıklayayım. Şu anki eşim daha önce evlilik hayatı oldu ve boşandı. 9 yaşında çocuğu olduğu için yurtdışına çikmasi için ebeveynler tarafından onay mektupu verilmesi gerekli ve ya her ikisinin de iştirak etmesi gerekli. Bizim de çocuk için şuan makhememiz devam ediyor eski eşi yurtdışına çıkarmak için izin vermedi ve bu sebeple biz mahkemeye başvuru yaptık. İlk davayı kazandık. Eğer ki, yeniden bir dava başvurusu (bir üst mahkeme) yapılmaz ise biz 3müz de vizeye başvuru yapıcaz. Ama devam edecek dava sürecinden emin olmadığımız için eşimle 2miz başvuru yapmak zorunda kalıcaz gibi. Note: principal applicant eşim. Bu konuda da çocugumuzun DS 260 formunu doldurmadan ikimiz mülakata gidersek bir sıkıntı yaşar mıyız? Sizce 3müz için de başvuru yaparak dava sürecinin bitmesini mi beklemek daha iyi olur, mülakat sıramız gelinceye kadar sonuçlanır diye umuyoruz. Eğer dava sonuclanmaz ise yurtdışına çıkaramazsak ve mülakata katilamazsa direkt olarak diskalifiye olur muyuz?

Green Card alacak herkes (cocuk dahil) DS-260 formu doldursun. Eger cocugunuz mulakata katilamasa bile sorun degil , DS-260 formunu doldurun dosya konsolosluga gitsin. Sizin mulakat tarihinizden sonra cocugunuz icin direkt konsolosluktan mulakat tarihi isteyebilirsiniz.

Ayrica su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2033/muvafakatname

Siz daha once cocugu yurtdisina cikarmaya calistiniz ama havalimaninda sorun mu cikti? Bu arada mahkeme karari olmasa da, konsolosluk bu konulari cok onemsemiyor ve vize veriyor cocuga. Yani bu surecte yasayacaginiz problem ABD makamlarindan degil, havalimanindaki polislerden kaynaklanabilir ancak...

Eger cocugunuzun mulakata katilip katilmayacagina emin degilseniz o durumda saglik muayenesine ve mulakata siz ve esiniz katilabilirsiniz. Bu tur durumlar dosyada problemlere neden olmuyor, tek onemli nokta talihli kisinin vizesini almasi. Talihli kisi vize almadan diger aile uyeleri alamaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kratos, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

Merhaba; önümüzdeki ağustos ayında vize mülakatı için randevu verildi, tabi forumda aylardır tüm süreçlerimde okumadığım konu ve ileti kalmadı diyebilirim fakat benim sormak istediğim bir konu daha var şöyle ki mülakata giderken eski eşimden olan oğlum da (15 yaş, kendime doldurduğum ds260 da bilgileri var ve formda sonradan gelecek kısmını işaretlemiştim fakat randevu tarihi altında beneficiaries olarak görünüyor. henüz pasaport bile çıkarmadık fakat oğlum baştan annesi izin vermeyince istememiş ti tabii araştırınca şimdi ise ısrarla istiyor ve annesinden noter onaylı yazı bile aldı bir yolu varsa benimle giriş yapmak istiyor) vize almak için gelse sizce vize verilir mi?

Kendi CEAC sayfaniza girin , eger "Add Applicant" ile oglunuzu ekleyebiliyorsaniz veya kendisi icin orada da bir DS-260 formu varsa onu doldurup gonderin.

Hem talihli kisinin cocuklari, hem de talihli kisinin esinin cocuklari vize alabilirler; fakat vize alabilmek icin DS-260 formunun doldurulmus olmasi, saglik raporunun hazirlanmis olmasi ve diger mulakat evraklarinin mulakata goturulmesi gerekiyor. Siz bunlarin hepsini tamamlayip mulakata gotururseniz sorun yasamazsiniz.

Onemli olan mulakat sirasinda DS-260 formunun gonderilmis olmasi, eger o zamana kadar gonderemezseniz normalde konsolosluk mulakat gunu de DS-260 formunu doldurmaniza izin veriyor; fakat pandemi kisitlamalarindan dolayi bunu konsoloslukta yapmaniza izin vermeyebilirler artik; o nedenle mulakat oncesi bunu hallettiginizden emin olun.

Eger DS-260 formunu acamiyorsaniz, dolduramiyorsaniz veya gonderemiyorsaniz o durumda konsolosluga suradan ulasabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

@J-K kondolosluga transfer olduktan sonra ds-260 unlock yapilmiyor diye biliyorum. @kratos kondolosluga ulasmayi denediniz mi?

Dogrudur, mulakat tarihi aldiktan sonra DS-260 formu eklemek veya var olan formlari actirmak icin konsolosluga ulasmak gerekiyor. Ancak konsolosluk acabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kratos, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

pazartesi günü aramayı planlıyorum

yarin konsolosluk kapali, bilginize. ABD icin Bagimsizlik Gunu tatili...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır En iyisi bir konsoloslukla konuşun. Bir şey daha sorayım, eşinizle kazandıktan sonra mı boşandınız yoksa daha önceden mi? Yani kazandıktan sonra ds formunuzda siz Principial applicant, eşiniz ve çocuğunuz accompany olarak mı kayıtlıydı? Formu çocuğunuz daha sonra gelecek diğe kayd ettiginizde beneficiary statüsüne mi geçti otomatik olarak onu teğit etmek için soruyorum. Bir de ek olarak başka bir şey yaptınız mı? Yani, çocuğunuzun mülakata katılmayacağını daha önceden KCC'ye bildirmek gibi bir zorunluluk var mı?

formdaki o "abd'ye sonradan girecek" kismi cok problem degil, o daha cok ayni anda I-130 ile basvuru yapan kisileri ilgilendiriyor.

Bosanmis olsaniz da, olmasaniz da cocuk hala sizin resmen cocugunuz oldugu icin ve 21 yas altinda oldugu icin sizinle beraber vize alabilir. Onemli olan mulakat gunune kadar eksik olan tum bilgi ve belgeleri toparlamak.

• @crazycells Azerbaycan için vize mülakatı Tiflisde yapılıyor bildiğiniz üzere. Ülke kanunlarına uygun olarak 18 yaş altı çocuklar anne ve baba izni olmadan sınırda görevli memurlar tarafından kendi başına ülkeyi terk edemiyorlar. Doğru söylüyorsunuz bu pek de Amerikan konsolosluğunu alakadar eden bir şey değil. Önemli olan vize mülakatında kazanan kişinin olması. Bu sebeple biz de henüz mahkeme kararının ne olacağını bilmiyoruz. Büyük bir olasılıkla çocuğumuz katılamayacak. Yukarıda belirttiğim gibi yalnız mahkeme onayı ile yurtdışına çıkarabiliriz, bu da uzun bir süre çekebilir.

Benim tam öğrenmek istediğim şey formu submit ettikten sonra çocuk mülakata katılamaz ise bunun için konsolosluğa haber etmeli miyiz yoksa gerek olmadığımı, yalnız eşimle kendi formumuzu submit edersek yeterli olur mu? Şu an için yapılacak işlemleri note edeğim.

1. 3 müz için de DS260 formu submit edecek, eşimin formunda cocuk için will immigrate or later olarak kayd edicez. Cocuk için medical exam yapılmayacak ve mülakata gidememesi durumu konsolosluğa önceden belirteceğiz.
    2. 3 müz için de DS260 formu submit edecek, eşimin formunda cocuk için will immigrate or later olarak kayd edicez. Cocuk için medical exam yapılmayacak ve mülakata gidememesi durumunu konsolosluğa önceden belirtmeyeceğiz.
    3. Sadece eşim ve benim DS260 formu submit edecek, cocuk için will immigrate or later olarak kayd edicez. Cocuk için medical exam yapılmayacak ve mülakata katılacağız. Bu konuda da konsolosluğa her hangi bir ön bilgi vericez ve ya vermicez.
      Bunlardan hangisini yapmak doğru olur?

Çocuk için mahkeme kararı bittikden sonra yıl içerisinde başka bir mülakat için başvuru yapıcaz ve ya biz green card aldıktan sonra F2 family sponsored olarak başvuru yapmak durumunda olucaz.

Sizin anlattıklarınıza göre biz submit edersek ve çocuğumuzu mülakata götürmezsek bir sıkıntı çıkmayacağı. DS 260 formunda da bizimle göç edecek ve ya daha sonra göç edeceği seçeneğinin yazılmasının pek fark etmeyeceği eğer doğru anladıysam. Peki bu konuda bilinen bir case var mı? Alıntıladığınız linkte pek uygun bir cevap bulamadım doğrusu.

Bu arada yardımınız için de teşekkür ederim.

• @crazycells, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

Onemli olan mulakat gunune kadar eksik olan tum bilgi ve belgeleri toparlamak.

Eksik olan tek şey mahkeme kararı. Diğer tüm evrakları filan hazırladık. Sadece bu konuyu tam araştırdıktan sonra ağustos gibi formumuzu submit edeceğiz. KCC-den gelecek maile de evrakları gönderip vize gününü beklicez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ülke kanunlarına uygun olarak 18 yaş altı çocuklar anne ve baba izni olmadan sınırda görevli memurlar tarafından kendi başına ülkeyi terk edemiyorlar.

Tamamdir, simdi daha iyi anlasildi durum... Cunku Turkiye'de dediginiz kadar sert degiller diye biliyorum.

Fakat ABD konsoloslugu icin surecin cok onemli olmamasi lazim diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Benim tam öğrenmek istediğim şey formu submit ettikten sonra çocuk mülakata katılamaz ise bunun için konsolosluğa haber etmeli miyiz yoksa gerek olmadığımı, yalnız eşimle kendi formumuzu submit edersek yeterli olur mu? Şu an için yapılacak işlemleri note edeğim.

3 müz için de DS260 formu submit edecek, eşimin formunda cocuk için will immigrate or later olarak kayd edicez. Cocuk için medical exam yapılmayacak ve mülakata gidememesi durumu konsolosluğa önceden belirteceğiz.
    3 müz için de DS260 formu submit edecek, eşimin formunda cocuk için will immigrate or later olarak kayd edicez. Cocuk için medical exam yapılmayacak ve mülakata gidememesi durumunu konsolosluğa önceden belirtmeyeceğiz.
    Sadece eşim ve benim DS260 formu submit edecek, cocuk için will immigrate or later olarak kayd edicez. Cocuk için medical exam yapılmayacak ve mülakata katılacağız. Bu konuda da konsolosluğa her hangi bir ön bilgi vericez ve ya vermicez.
    Bunlardan hangisini yapmak doğru olur?

Çocuk için mahkeme kararı bittikden sonra yıl içerisinde başka bir mülakat için başvuru yapıcaz ve ya biz green card aldıktan sonra F2 family sponsored olarak başvuru yapmak durumunda olucaz.
    Sizin anlattıklarınıza göre biz submit edersek ve çocuğumuzu mülakata götürmezsek bir sıkıntı çıkmayacağı. DS 260 formunda da bizimle göç edecek ve ya daha sonra göç edeceği seçeneğinin yazılmasının pek fark etmeyeceği eğer doğru anladıysam. Peki bu konuda bilinen bir case var mı? Alıntıladığınız linkte pek uygun bir cevap bulamadım doğrusu.
    Bu arada yardımınız için de teşekkür ederim.

Cocugunuz mulakata katilmasa bile sorun degil. Bunu onceden belirtmenize gerek yok. Veya DS-260 formlarinda buna dair degisiklik yapmaniza da gerek yok. Son ana kadar mahkeme sonucunu bilemeyeceginiz icin bence 3'unuz de gidecek ve vize alacakmis gibi formlari doldurun.

Mulakat tarihi aciklandiginda mahkemenin durumuna gore eger cocugunuzun vize alamayacagina karar verirseniz o durumda kendisinin saglik muayenesine katilmasina gerek yok, tabii sonrasinda vize icin de konsolosluktaki randevuya katilmasina gerek yok.

Eger mahkeme DV2022 devam ederken sonuclanirsa o durumda cocugunuzun dosyasi zaten konsoloslukta olacagi icin kendilerine email atip randevu talep etmelisiniz. Eger konsolosluk mulakat tarihi verirse cocugunuz DV2022 sureci bitmeden vize alabilir.

Eger konsolosluk mulakat tarihi veremezse o durumda dediginiz gibi F2A sureci ile devam etmeniz lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |