Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar umarım çok arkadaşın böyle bir sorusu vardır evliyim 3 yaşında çocuğum var. Öncelik olarak ben tek gidip 2-3 yıl sonra ailemi yanıma almak istiyorum. Dolayısıyla en baştan nasıl bir yol izlemek lazım mülakata ailemin gelmesine gerek varmı? Sağlık raporu çıkarmalarına? Tecrübe li arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sadece Green Card alacak kisiler mulakata katilmali.

DV sureci en hizli ve masrafsiz Green Card alma yontemi, o nedenle gocmen olmak isteyen butun aile uyelerinizin DV almasini tavsiye ederim. Eger daha sonra almak istiyorlarsa su konuyu incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• Teşekkürler @crazycells

• Merhaba, benim de benzer bir durumum var ancak 2-3 yıl değil de kendi gidişimden ortalama 6 ay kadar sonra (orada çocuk için uygun şartları oluşturup) 5 yaşında oğlumu ve eşimi de götürmek istiyorum. Nasıl ilerlemek gerekiyor? önce benim gitmem, onların 6ay sonra gelmesi sıkıntı olur mu?

• @jkr Evli olup öncelik tek gitmek içinde söyledi:

Merhaba, benim de benzer bir durumum var ancak 2-3 yıl değil de kendi gidişimden ortalama 6 ay kadar sonra (orada çocuk için uygun şartları oluşturup) 5 yaşında oğlumu ve eşimi de götürmek istiyorum. Nasıl ilerlemek gerekiyor? önce benim gitmem, onların 6 ay sonra gelmesi sıkıntı olur mu?

Sağlık raporunun geçerliliği altı ay biliyorsunuz. Bu süreyi geçirmeden aileniz giriş yaparsa sorun olmaz ama, bu süreyi geçerlerse tekrar sağlık raporu almaları gerekecek ki bu da yine maddi bir külfet olur sizin için. Bana çıkarsa eğer ben de bu yolu izleyeceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jkr Evli olup öncelik tek gitmek içinde söyledi:

Merhaba, benim de benzer bir durumum var ancak 2-3 yıl değil de kendi gidişimden ortalama 6 ay kadar sonra (orada çocuk için uygun şartları oluşturup) 5 yaşında oğlumu ve eşimi de götürmek istiyorum. Nasıl ilerlemek gerekiyor? önce benim gitmem, onların 6ay sonra gelmesi sıkıntı olur mu?

Asıl talihli sizseniz bu dediğiniz mümkün, ancak eşiniz ise ilk girişi onunla birlikte yapmanız gerektiğini unutmayın. Ancak eşiniz ve çocuğunuz ilk girişten sonra Türkiye'ye dönüp orada bekleyebilirler.

• @Oktay-İbiş abi senlik bir konu buldum

• ⭐⭐⭐

@dmrtkn, içinde söyledi: Evli olup öncelik tek gitmek

@Oktay-İbiş abi senlik bir konu buldum

🙂 teşekkürler 😉

• @Mrfirat bu konu senlik işte hocam 😃 şaka maka demek istenen anlattığım gibi olmuş sanırım.Ev arkadaşı vs gibi.

• @knnrn, içinde söyledi: Evli olup öncelik tek gitmek

@jkr Evli olup öncelik tek gitmek içinde söyledi:

Merhaba, benim de benzer bir durumum var ancak 2-3 yıl değil de kendi gidişimden ortalama 6 ay kadar sonra (orada çocuk için uygun şartları oluşturup) 5 yaşında oğlumu ve eşimi de götürmek istiyorum. Nasıl ilerlemek gerekiyor? önce benim gitmem, onların 6ay sonra gelmesi sıkıntı olur mu?

Asıl talihli sizseniz bu dediğiniz mümkün, ancak eşiniz ise ilk girişi onunla birlikte yapmanız gerektiğini unutmayın. Ancak eşiniz ve çocuğunuz ilk girişten sonra Türkiye'ye dönüp orada bekleyebilirler.

İlk girişi tüm aile yapıp, eş ve çocuklar Türkiye'ye dönse. Tekrar Amerika'ya geri gelmeleri için ayrı bir prosedür ya da süre var mı? Babanın amerikada yalnız kaldığı süreçte kiralık ev ararken aile üyeleri yanında olmadığı için 3 odalı apartment kiralarken problem yaşar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RoadtoNewLife, içinde söyledi: Evli olup öncelik tek gitmek

İlk girişi tüm aile yapıp, eş ve çocuklar Türkiye'ye dönse. Tekrar Amerika'ya geri gelmeleri için ayrı bir prosedür ya da süre var mı? Babanın amerikada yalnız kaldığı süreçte kiralık ev ararken aile üyeleri yanında olmadığı için 3 odalı apartment kiralarken problem yaşar mı?

Bu kadar "overthinking" yapmaya gerek yok. Burası eski doğu bloku ülkesi değil, herkes canı ne istiyorsa kanunlar çerçevesinde yapabilir. Sen tek başınasın, üç odalı ev senin neyine demezler 🙂

• Benim 2 çocuğum var .1 ve 4 yaşında .Amerika'ya ilk ben geldim.esim ve cocuklarida 5.5 ay sonra getirdim.6 ayın dolmasına 15 gun kalmıştı.

• @nahya, içinde söyledi: Evli olup öncelik tek gitmek

Benim 2 çocuğum var .1 ve 4 yaşında .Amerika'ya ilk ben geldim.esim ve cocuklarida 5.5 ay sonra getirdim.6 ayın dolmasına 15 gun kalmıştı.

Düzen kurabildiniz mi acaba o süreçte?

• @knnrn, içinde söyledi: Evli olup öncelik tek gitmek

@RoadtoNewLife, içinde söyledi: Evli olup öncelik tek gitmek

Bu kadar "overthinking" yapmaya gerek yok. Burası eski doğu bloku ülkesi değil, herkes canı ne istiyorsa kanunlar çerçevesinde yapabilir. Sen tek başınasın, üç odalı ev senin neyine demezler 🙂

🙂 ne bileyim 🙂

• @nahya merhaba benimde şuan aynı durumum var. amerikaya gelip düzen kurup eşimi ve çocuğumu getirmek istiyorum. yanlız gelmem benim için artı olacak ama. green card lar onlar gelince mi elimize geçecek ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caner24k asıl talihli ve aile bireyleri ilk girişlerini yapıp uscis fee ödedikten sonra gren cardları basılır ve verdiğiniz adrese gönderilir.

bu arada lütfen sizlere daha sağlıklı cevaplar verebilmemiz için sürecinizi imzanıza taşıyın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caner24k, içinde söyledi: Evli olup öncelik tek gitmek

@nahya merhaba benimde şuan aynı durumum var. amerikaya gelip düzen kurup eşimi ve çocuğumu getirmek istiyorum. yanlız gelmem benim için artı olacak ama. green card lar onlar gelince mi elimize geçecek ?

hangi kategoride basvuru yaptiginizi gorebilmemiz icin vize bilgilerinizi imzaniza tasimalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |