Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhammed-Eyüp-Yavuz, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@crazycells @ayvalik10 Sayfayı yeni keşfettim ve birçok noktada oldukça güzel bilgiler edindim, bu yüzden teşekkür ederim.

Sormak istediğim bir soru daha olacak. Şu an çalıştığım şirket Amerikalı bir sponsor şirket ile birlikte çalışıyor. Şirketim Amerika'da bir ofis açma düşüncesinde ve mülakatları geçip Green Card sahibi olduğum takdirde bunu benim üzerimden yapabilir. Gider gitmez böyle bir şey yapmam mümkün müdür? Öncesinde herhangi bir kredi puanına sahip olmam ya da Green Card'ın kendisinin elime ulaşmasını beklemem gerekiyor mu?

Not: Halihazıda SSN ve Abd'de banka hesabına sahibim.

Teşekkürler.

Hosgeldiniz. Bu dediginiz islemleri hemen yapabilirsiniz, onunuzde yasal bir engel yok. Bulundugunuz eyalete gore ilgili prosedurleri takip etmeniz yeterli olur.

Eger kredi almiyorsaniz kredi puani cok onemli olmayacak. PAsaporttaki gocmen vizenin is gormesi lazim, eger sorun cikarsa bir USCIS ofisten I-551 stamp alarak da basvuru yapmayi deneyebilirsiniz.

• @crazycells facebook grubundan haberdar değildim hemen dahil olucam , çok iyi bir fikir ..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serotonin link icin imzama bakabilirsiniz.

• @crazycells Bende Facebook grubuna istek gönderdim. Olursa düşünülebilir.

• dv2019 bitmek üzere dv2020 e yani size sıra geliyor. Duygularınızı alabilirmiyim. 28-30 gün sonra visabulletin sayfasinda ilk mülakata gideceklerin sayıları belli olacak. Ben hatırlıyorum da 2018 bitip 2019 başladığında ilk vize sayıları ne olacak diye yerimde duramıyordum, şimdi herşey bitti, sıra size geldi. Umarım herşey istediğiniz gibi olur herkes alır vizesini.

• This post is deleted!

• Merhabalar ds2020 formu doldurup gönderdik 2 ay oldu hala mail gelmedi
    Takip edebileceğimiz bi adres vs varmı

• @turturine süreç ekimden sonra başlayacak deniyor ama kcc den size mail olarak işlem listesi gelecektir kontrol etmeniz gerek , kimseye henüz öyle bi mesaj gelmedi , hergün kontrol ediyorum bende:)

• Arkadaşlar zaten dosya numaranız 10bin aldinda değilse 2 3 ay mail beklemeyin genelde mülakata 1 bucuk 2 ay kala geliyor evrak maili.strese girmeyin boşuna sabırla bekleyeceğiz:)

• @turturine, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Merhabalar ds2020 formu doldurup gönderdik 2 ay oldu hala mail gelmedi
    Takip edebileceğimiz bi adres vs varmı

Sayın @serotonin de söylediği gibi henüz süreciniz başlamadı. Ekim ayı itibari ile başlayacak. Ds260 formunu doldurmuşsunuz anladığım kadarıyla. Dosya numaranızın hangi sayı aralığında olduğunu imzanıza taşırsanız, sorularınıza daha isabetli cevaplar alma ihtimaliniz var. Süreciniz hayırlı olsun.

• @air_technic, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Arkadaşlar zaten dosya numaranız 10bin aldinda değilse 2 3 ay mail beklemeyin genelde mülakata 1 bucuk 2 ay kala geliyor evrak maili.strese girmeyin boşuna sabırla bekleyeceğiz:)

Söylediklerinize ve bekleyişe ek olarak birkez de ben ifade edeyim. Dosya numarası ne olursa olsun, vize basılı pasaportları teslim almadan hayatınızda önemli değişiklikler yapmamanızı tavsiye ederim 🙂

• Kontrol edebileceğimz bir sistem yok anladığım kadarıyla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turturine, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Kontrol edebileceğimz bir sistem yok anladığım kadarıyla

DV2020 asamalarini ogrenmek icin su konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari

• @atilla çok heyacanlıyım, ve yüksek numaralarla açılmasını bekliyorum, siz nasıl atlattınız bu bekleyiş sürecini

• kazanan herkesi tebrik ederim. İlk denememizde çıkmadı. Amerikada bu liyakat sistemi getiriliyormuş greencard'a dogrumudur?

• @Muhtaradana mail isteme sistemi gelmeden önce süreç çok zor işliyordu yeni sistem geldikten sonra 2 bin civarında her ay ilerleyen sistem artık 5 er bin case artarak devam etti. Biz mülakata bile giremem korkusu vardı Yani çileyi biz çektik. Eski sistem olsaydı sizin mülakata girme ihtimaliniz zordu, biz böyle sorunlarla da ugraştık, sizin case 28 bin yeni sistemle sizin mulakata girme ihtimalinizi ben yüksek görüyorum, rahat olun, ya case no 40-50 bin olsaydı ne olacaktı o yüzden şanslının şanslısı olmanız size biraz moral olsun. Bu arada eskiden case no en fazla 32 binlerde oluyordu şimdi 55 bine kadar case no var. Birşeylerin daha değiştiği belli bakalım ne olacak ilk mülakata girenlerden bilgiler gelmeye başlayınca neyin ne olduğunu anlaşılacak, ama sosyal hesaplarına watsap Facebook mail gibi yerlere dikkat et başka yapicak birseyin yok. Tabi bunlar benim düşüncelerim benden daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir

• @atilla iyi dilekleriniz için teşekkür ederim

• Tekrar merhaba forumun kıymetli üstadları
    Mülakata Amerikadaki bir şirketten iş teklifi almış olarak gitmek mülakat için bir artı puan olurmu? Şuan müşterisi olduğum çok büyük bir şirketin Nort Caroline de şubesi ve büyük bir deposu var. Şirket yetkililerinden bu konuda yardım talebinde bulundum. Kabul ettiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Milad-Kardox, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Tekrar merhaba forumun kıymetli üstadları
    Mülakata Amerikadaki bir şirketten iş teklifi almış olarak gitmek mülakat için bir artı puan olurmu? Şuan müşterisi olduğum çok büyük bir şirketin Nort Caroline de şubesi ve büyük bir deposu var. Şirket yetkililerinden bu konuda yardım talebinde bulundum. Kabul ettiler.

Evet, maddi yonden yeterliliginizi gostermis olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@honesthope, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

kazanan herkesi tebrik ederim. İlk denememizde çıkmadı. Amerikada bu liyakat sistemi getiriliyormuş greencard'a dogrumudur?

hayir, henuz bir degisiklik yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |