Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, Randevu tarihime 3 hafta kaldı ancak benden istenen 2 belgeyi hala temin edemedim.
    1- Avusturya'da adli sicil kayıdı istiyorlar, elçiliğie sordum ne kadar sürede geleceğini bilemeyiz dediler,
    2- Avusturya'da bitmiş olan boşanma durumuna ilişkin kağıdın orjinali bende yok,ancak bu kararın türkiyedeki tanınmasına ilişkin burdaki mahkemeden alınan tanıma tenfiz kararı var. boşanma durumum zaten belirli ama yeterli olur mu bilmiyorum.

Şayet bu evraklarım eksik olursa mülakatta ne gibi bir durumla karşılaşırım? Red sebebi midir bu belgelerin eksikliği?

Eğer hiç olmayacaksa uğraşmadan görüşmeleride iptal etmeyi düşünüyorum. Durduk yere binlerce tl boşa masraf etmek istemiyorum.

Önerileriniz var mı? Deneyimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum,
    saygılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sahin-ömer Adli Sicil Kayıdı ve Mahkeme Belgesi Sorunu içinde söyledi:

Merhabalar, Randevu tarihime 3 hafta kaldı ancak benden istenen 2 belgeyi hala temin edemedim.
    1- Avusturya'da adli sicil kayıdı istiyorlar, elçiliğie sordum ne kadar sürede geleceğini bilemeyiz dediler,
    2- Avusturya'da bitmiş olan boşanma durumuna ilişkin kağıdın orjinali bende yok,ancak bu kararın türkiyedeki tanınmasına ilişkin burdaki mahkemeden alınan tanıma tenfiz kararı var. boşanma durumum zaten belirli ama yeterli olur mu bilmiyorum.

Şayet bu evraklarım eksik olursa mülakatta ne gibi bir durumla karşılaşırım? Red sebebi midir bu belgelerin eksikliği?

Eğer hiç olmayacaksa uğraşmadan görüşmeleride iptal etmeyi düşünüyorum. Durduk yere binlerce tl boşa masraf etmek istemiyorum.

saygılar

1. Adli sicil kaydi icin su sayfalara bakabilirsiniz:
    1. Eger elinizdeki tek yasal belge buysa, bunu kabul edeceklerdir diye tahmin ediyorum.

Eksik belgelerinizi 30 Eylul 2018 gunune kadar tamamlamalisiniz. Eger bu gune kadar tamamlamazsaniz dosyaniz reddedilir ama mulakat sirasinda eksik belge olmasi red sebebi degildir.

• @sahin-ömer Adli Sicil Kayıdı ve Mahkeme Belgesi Sorunu içinde söyledi:

Merhabalar, Randevu tarihime 3 hafta kaldı ancak benden istenen 2 belgeyi hala temin edemedim.

saygılar

Avusturya'ya gidip, bu belgeleri kendiniz neden alıp gelmiyorsunuz? En kısa ve kesin çözüm sanki. Geçtiğimiz yıllarda böyle yapan arkadaşlar oldu. En kötü ihtimalle; elçilik vasıtasıyla orada yaşayan bir arkadaşınıza vekalet verin, o vekaleti ona gönderin, Avusturya'daki gerekli makamlardan o sizin adınıza alsın ve kargoya versin. En fazla 1-2 hafta sürer.

• @crazycells teşekkürler, bu sayfaları inceledikten sonra elçilik ile mailleştim fakat ne kadar sürede geleceğinden emin olmadıklarını ilettiler.

@entelman Avusturya sadece tursit vizesi işlemleri için bile çok sıkıntı çıkarıyor artık, birde aracı kurum ile anlaşmışlarki evlere şenlik. Vize başvurumu İptal ettiğim halde 2 ayda zar zor pasaportumu geri ellerinden alabildim. Eskiden 1 haftada kolaylıkla aldığım vizeyi şimdi bir sürü masraf yaptığım halde alamadım. O yüzden vekalet verme en mantıklısı gibi duruyor. Teşekkür ederim. Yurt dışı vekalet verme için sanırım notere gidip almanca çevirisi ile yollamam gerekiyor, bir soruşturayım.

Teşekkürler arkadaşlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkürler, bu sayfaları inceledikten sonra elçilik ile mailleştim fakat ne kadar sürede geleceğinden emin olmadıklarını ilettiler.

@entelman Avusturya sadece tursit vizesi işlemleri için bile çok sıkıntı çıkarıyor artık, birde aracı kurum ile anlaşmışlarki evlere şenlik. Vize başvurumu İptal ettiğim halde 2 ayda zar zor pasaportumu geri ellerinden alabildim. Eskiden 1 haftada kolaylıkla aldığım vizeyi şimdi bir sürü masraf yaptığım halde alamadım. O yüzden vekalet verme en mantıklısı gibi duruyor. Teşekkür ederim. Yurt dışı vekalet verme için sanırım notere gidip almanca çevirisi ile yollamam gerekiyor, bir soruşturayım.

Teşekkürler arkadaşlar

Avusturya'da 12 aydan fazla kaldiniz, degil mi?

• @crazycells evet 12 aydan fazla kaldım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet 12 aydan fazla kaldım.

ok, emin olmak icin sormustum. O durumda belgeyi elde etmeye calisin, eger cabalar sonucsuz kalirsa yazisma ve email ciktilarini mulakatta yaniniza goturun. Konsolosa neden bu belgenin olmadigini anlatmis olursunuz.

• @sahin-ömer Vekalet işi elçilik vasıtasıyla da olabilir. Mesela ben Belarus sabıka kaydını, bir arkadaşıma elçilikten çıkarttığım vekalet ile aldırdım.

• @crazycells iyi fikir artık öyle yaparım.
    @entelman vekalet vermek istediğim kişiler kağıtları türkiyeden halletmem gerektiğini söyledi , artık bilemiyorum belki de uğraşmak istemediler. Gidip alabildiklerimi alacağım olmazsa da kısmet değilmiş deriz, hayırlısı olsun.

Teşekkürler @crazycells @entelman

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |