Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kutaykc daha sonrasında yapılıyor mu bilmiyorum ama ödemek için acele etmenize gerek yok bu ücret ülkeye girerken bile ödenebilen bir şey.

• @lumos Selamlar, giriş yapalı. 1.5 ay oldu ama hala online access code ve biometrik randevusu gelmedi. bu konuda tavsiyesi olan var mıdır?

• ⭐⭐

@Peace4 Online access code ile bir işlem yapmanıza gerek yok, vatandaşlık ya da devlet destekli yardım almak dışında bu sistemi kullanmaniz şu aşamada SSN ve GC takip ve teslimi için gerekli değildir.
    Biyometrik randevusu neden lazım oldu size bilmiyorum ama USCIS’e ulasmaniz gerekir.

• @lumos Yanıt için çok teşekkür ederim. Ucsis üzerinden add case yapıp GC'nin ne aşamada olduğunu öğrenmeye çalışıyorum açıkcası. giriş yaptıktan 2 hafta sonra SSN geldi. Ama GC'den ses seda yok. açıkcası bu da beni biraz endişelendiriyor.

Biyometrik randevusu da normal sürecin bir parçası olduğunu okumuştum. Lazım değil ise peşinden koşmam elbette 🙂

• ⭐⭐

@Peace4 Biyometrik sürecin parçası ama normalde konsolosluk aşamasında ( parmak izleriniz ve fotoğrafınız dur biyometrik kayıt). Umarım eksik olmaz da yeşil kart eve gelir. Henüz erken GC nin gelmesi için, en az üç/ dört hafta sürer, 90 günde gelmezse yönergeleri takip edeceksiniz zaten yapabileceğiniz başka bir eylem yok GC özelinde. Fatura numaranızla verilen linkten ne aşamada olduğunu görürsünüz, case eklemenizi gerektiren bir durum yok, daha farklı bir takip seçeneği de.

Kolaylıklar,

• @kutaykc Daha sonra yine ilgili kisinin bilgileri ve A number'i girilerek odeme yapabilirsiniz, es zamanli olmak zorunda degil.

• Referenced by  E ecom 

• "Immigrant Fee" her yerde 220$ dolar yazıyor benim 235$ çıkıyor zam gelmiş olabilir mi

• @Karabey Merhabalar, öncelikle Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin , paylaşmış olduğum bağlantı üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca merak ettiğiniz konu ile alakalı paylaşacağım başlığı okuyabilirsiniz. Buyrunuz ; USCIS Başvuru Ücretlerinde Güncelleme (1 Nisan 2024)

• @Karabey, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

"Immigrant Fee" her yerde 220$ dolar yazıyor benim 235$ çıkıyor zam gelmiş olabilir mi

Evet USCIS ucretlerine zam geldi. Reddit de bunun ile ilgili konu var

• @Peace4 merhaba ssn sitede mi gozuktu yoksa mail olarak bilgilendirme ile mi geldi? Biz de yeni giris yaptik o yuzden merak ediyoruz 🙂

• @TheEcot siz ne zaman ve hangi havalimanından giriş yaptınız?

Biz 03.04.24 Çarşamba günü lokal saat ile akşam üstü Los Angeles’dan giriş yaptık, 09.04.24 Salı günü sabahı Google’dan kaldığımız yere en yakın rastgele seçtiğim Social Security Administration ofis’e giderek (randevusuz, girişteki numaratörden numara alarak) görevli ile görüşerek SSN numaramızı sözlü olarak öğrenmek istediğimizi söyledik. SSN numaralarımız atanmış, hem ben hem de eşimin numaralarını sözlü olarak söyledi memur ve not almamızı istedi. Fiziksel kartın basımının yapıldığını, 2 hafta içerisinde verdiğimiz adrese teslim edilmesinin muhtemel olduğunu söyledi memur.

Öğleden sonra bankada randevumuz vardı, daha önceden açılmış banka hesabımız mevcuttu, hesap içerisinde SSN numaralarımızı tanımlamalarını istedik. Fiziksel olarak SSN kartı görmeleri gerektiğini ve ancak bu şekilde sistemde güncellenebileceğini iletti bankadaki görevli. Türkiye’ye döneceğiz 2 gün sonra, bir sonraki gelişimizde fiziksel kart ile gerekli güncellemeyi yapacağız.

• Referenced by  crazycells crazycells 
  • Referenced by  crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |