Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Darwin dahası mortgage inizin başına

• @Darwin Hayırlı olsun, geçmiş olsun yeni hayatınızda mutluklar bizimde 2 kedimiz var en çok düşündüğümüz konu eğerki green card çıkarsa kedilerimizi nasıl götüreceğiz, götürmelimiyiz konusu gözümüzde çok büyüyor.

• @UniqueCowboy Amerika'ya girişi kasdettim, muayeneyi değil.

• ⭐⭐

@asariel bizdede iki kedi var. Gc çıkarsa onlarada vize yapıştıracaklar onlarda amerikalı olacak. Biraz zor olur ama götüreceğiz.

• @asariel merhabalar umarım bu mayısta müjdeli haber alırsınınız.Bence mutlaka götürün size duygusal anlamda çok bağlanmıştır.Zorlu da olsa sonuçta iyi ki getirmişiz dersiniz sevgiyle kalın

• @Darwin hoşgeldiniz biz de Denverdayız

• Merhaba,

DV2024 talihlisi olarak, GC ve SSN basım sürecinin başlaması için Nisan ayı başında ABD'ye giriş yapacağız (turistik seyahat amaçlı), 9 gün kaldıktan sonra daha sonra geri döneceğiz Türkiye'ye. Bazı sorularım var, yorumlarsanız sevinirim.

1-) 1,5 yıl önce Bank of America’da turist vizesi ve adres kanıtı ile açtırdığımız aktif hesap hareketi ve bakiyesi olan savings hesabımız ve Zelle hesabımız var. Hesap eşim ile benim adıma ortak hesap. Türkiye’ye dönüş tarihine yakın bulunduğumuz ziyaret ettiğimiz bölgedeki (SSN ve GC gönderimi için beyan ettiğimiz adres farklı bir eyalette) “social security office”e ülkeye giriş yaptığımız tarihten 6 gün sonra giderek sözlü olarak SSN’imizi öğrenmeye çalışacağız. SSN’i öğrenebilirsek kredi kartı başvurusu (unsecured) yapmayı planlıyoruz bu ilk seyahatte, eşimle ortak olan savings hesabımızın unsecured kredi kartı onayı için yardımcı olacağını düşünüyoruz, hangi tip kredi kartı başvurusu yapmamız hususunda tavsiyenizi rica edebilir miyim? Red alma riskini de minimuma indirgemek istiyoruz olası ileride aksilik yaşamamak için ve kredi kartını alabilirsek Türkiye’den bu kredi kartını kullanarak ve tavsiye edilen ödeme oranlarına dikkat ederek göç etmeden credit score oluşturma niyetimiz var. Biliyorum zor ama yönlendirmeleriniz/tavsiyeleriniz/tecrübeleriniz ricadır. Bu seyahatte gideceğimiz eyaletten farklı bir eyalette (adreste) adımıza düzenlenmiş olan fatura, tapu mevcut adres kanıtı isterlerse.

2-) Eşim ile benim adıma olan ortak hesaptan ayrı, bu ilk seyahatte eşler adına ayrı ayrı checking account açtırmamızı tavsiye eder misiniz? Bu hesabı açtırmamız şimdiden Türkiye’den uzaktan işlemlerimizde bize faydası olur mu veya prosedürsel olarak açtırabilir miyiz? Checkbook talep edersek, beyan edeceğimiz adrese posta ile mi gönderilir veya başvuru esnasında elden teslim edilir mi?

3-) Türkiye'ye döndükten sonra iş arama sürecine gireceğimiz için özgeçmişe yazmak üzere sizce prepaid veya faturalı telefon hattı alalım mı, yorumlarınızı rica ederim. Telefonlarımız e-sim özelliğini desteklediği için prepaid veya faturalı hat ile uğraşmaktansa Mint Mobile vb mi uygulama üzerinden mi geçici olarak tavsiye edersiniz?

4-) Hangi eyalete taşınacağımızı belirleyecek olan en önemli faktör hangi eyalatte iş bulacağımız olacak, bu nedenle şimdiden turistik seyahat edeceğimiz bölgedeki DMV’den ehliyet sınavı başvurusu düşünmüyoruz.

Bu ilk seyahatte ileride sürecimizi kolaylaştıracak ve tamamlamamızı önereceğiniz bize ve diğer talihlilere tavsiyeleriniz var ise duymaktan mutlu olurum, şimdiden teşekkürler…

• ⭐⭐

@ATS16, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Merhaba,

DV2024 talihlisi olarak, GC ve SSN basım sürecinin başlaması için Nisan ayı başında ABD'ye giriş yapacağız (turistik seyahat amaçlı), 9 gün kaldıktan sonra daha sonra geri döneceğiz Türkiye'ye. Bazı sorularım var, yorumlarsanız sevinirim.

1-) 1,5 yıl önce Bank of America’da turist vizesi ve adres kanıtı ile açtırdığımız aktif hesap hareketi ve bakiyesi olan savings hesabımız ve Zelle hesabımız var. Hesap eşim ile benim adıma ortak hesap. Türkiye’ye dönüş tarihine yakın bulunduğumuz ziyaret ettiğimiz bölgedeki (SSN ve GC gönderimi için beyan ettiğimiz adres farklı bir eyalette) “social security office”e ülkeye giriş yaptığımız tarihten 6 gün sonra giderek sözlü olarak SSN’imizi öğrenmeye çalışacağız. SSN’i öğrenebilirsek kredi kartı başvurusu (unsecured) yapmayı planlıyoruz bu ilk seyahatte, eşimle ortak olan savings hesabımızın unsecured kredi kartı onayı için yardımcı olacağını düşünüyoruz, hangi tip kredi kartı başvurusu yapmamız hususunda tavsiyenizi rica edebilir miyim? Red alma riskini de minimuma indirgemek istiyoruz olası ileride aksilik yaşamamak için ve kredi kartını alabilirsek Türkiye’den bu kredi kartını kullanarak ve tavsiye edilen ödeme oranlarına dikkat ederek göç etmeden credit score oluşturma niyetimiz var. Biliyorum zor ama yönlendirmeleriniz/tavsiyeleriniz/tecrübeleriniz ricadır. Bu seyahatte gideceğimiz eyaletten farklı bir eyalette (adreste) adımıza düzenlenmiş olan fatura, tapu mevcut adres kanıtı isterlerse.

2-) Eşim ile benim adıma olan ortak hesaptan ayrı, bu ilk seyahatte eşler adına ayrı ayrı checking account açtırmamızı tavsiye eder misiniz? Bu hesabı açtırmamız şimdiden Türkiye’den uzaktan işlemlerimizde bize faydası olur mu veya prosedürsel olarak açtırabilir miyiz? Checkbook talep edersek, beyan edeceğimiz adrese posta ile mi gönderilir veya başvuru esnasında elden teslim edilir mi?

3-) Türkiye'ye döndükten sonra iş arama sürecine gireceğimiz için özgeçmişe yazmak üzere sizce prepaid veya faturalı telefon hattı alalım mı, yorumlarınızı rica ederim. Telefonlarımız e-sim özelliğini desteklediği için prepaid veya faturalı hat ile uğraşmaktansa Mint Mobile vb mi uygulama üzerinden mi geçici olarak tavsiye edersiniz?

4-) Hangi eyalete taşınacağımızı belirleyecek olan en önemli faktör hangi eyalatte iş bulacağımız olacak, bu nedenle şimdiden turistik seyahat edeceğimiz bölgedeki DMV’den ehliyet sınavı başvurusu düşünmüyoruz.

Bu ilk seyahatte ileride sürecimizi kolaylaştıracak ve tamamlamamızı önereceğiniz bize ve diğer talihlilere tavsiyeleriniz var ise duymaktan mutlu olurum, şimdiden teşekkürler…

Merhaba,
    Eğer maddi olarak sizi zorlamayacaksa secured kart almanızı öneririm. Biz o şekilde aldık ve 1 ay sonra credit carma'dan baktığımızda transunion vs equifax skor 702 ve 716 olmuştu.
    Yalnız kredi kartı adrese gönderiliyor. Gider gitmez ilk iş kredi kartı talebinde bulunun ve USPS ye adres bildirimi yapın. Biz adres bildirimi yapmadığımız için kart elimize ulaşmadı sonra müşteri hizmetlerini aradık, yeniden kart basıldı ve gönderildi, dolayısıyla süreç uzadı.
    Telefon hattı olarak, oğlum ilk girişten sonra Türkiye'ye döndü ve iş görüşmeleri için Skype aldı. Tavsiye ederim.
    Check book ise elden değil adrese geliyor.

• @çakıl çok teşekkürler biz Lakewood da oturuyoruz

• @Darwin broomfieldayız bizde 😊

• ⭐⭐⭐

@ATS16, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Merhaba,

1. ilk kredi kartınız için discover ile şansınızı deneyin derim securede bulaşmayın bencede discover onaylanmazsa(ki pek red geleceğini sanmıyorum) bu sefer BofA kredi kartını denersiniz ancak oda olmazsa tercihiniz secured olabilir bence.Forumda geçmiş mesajlardan referans linkide bulabilirsiniz başvuru için onay alma ihtimaliniz bank of americadan daha yüksek olabilir. Eşiniz ve siz ayrı olarak başvurun

2. Eşiniz ve sizin için ayrı bireysel hesaplar kullanmanız daha iyi bir tercih bence. Checkbook noktasında fikrim yok

3. eskiden skype arama hizmeti vardı bakiye yükleme ile hala var mı bilmiyorum ama onu araştırın derim gerekli aramaları yapabilirsiniz

4. uzaktan iş bulmak sizi zorlayacaktır eyalete karar verip orada iş bulmaya çalışmak daha kolay olabilir ama tercih sizin şansınız bol olsun

• @Darwin Selamlar, Amerika’daki yeni hayatınız güzelliklerle dolu olsun.
    Daha önceki paylaşımlarınızdan yola çıkıyorum. Kızınız 21 yaşını geçtiği halde, CSPA yaş hesaplamasına göre aldığı Greencard vizesi ile Amerika’ya ilk giriş yaparken, havaalanındaki CBP sınır görevlileri ile pasaport-vize kontrolünde 21 yaşından büyük olması sebebiyle herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı acaba? Muhtemelen bizde sizinkine benzer bir durum yaşayacağız. İyi günler dilerim.

• Merhaba arkadaşlar 30 Mart İstanbul aktarmalı New York uçuşu ile ABD’ye ilk girişimi yaptım. Ben Adana’dan İstanbul’a geçtiğim için valizimi Adana’da teslim ettim New York ta aldım. Valizde yiyecek olarak salça kuruyemişler kahve ve ilaç vardı bu konularda hiçbir sorun yaşamadım. Uçuşumuz 10 saat sürdü. Benim için en yorucu kısmı havaalanında yaklaşık 2 saat pasaport sırasında beklemek oldu. inanılmaz bir kalabalık vardı sıra bana geldiğinde sarı zarfımla beraber gittim. Belgelerimi verdim görevli beni green card için tebrik etti. Buraya taşınıp taşınmadığımı sordu herhangi bir aile üyem ya da akrabam olup olmadığını. Ben akrabam olduğunu ve beni dışarıda beklediğini söyledim çünkü kuzenim dışarıda bekliyordu. Adresimin güncel olup olmadığını sordu ve değiştirmek istediğimi söyledim güncel adresime beyan ettim ek olarak üstümde 10.000 $’ın üstünde nakit olduğu için rakamı da beyan ettim . Görevli pasaportumu başka bir memura götürdü Valizleri alıp form doldurmam için o görevliye gitmemi istediğini söyledi. Valizlerimi aldıktan sonra formu doldurup ayrıldım. Benim için zorlayıcı tek yanı havaalanında o kadar saat beklemiş olmaktı bir de tabi jetlagg 🙂 anlamsız saatlerde uykum geliyor anlamsız saatlerde kaçıyor tanıdığım bir çok kişi bunu yaşamış. Herkese kolaylıkla ilk girişini yapmasını ve yeni hayatına çok güzel başlamasını diliyorum 🙂

• @Fırat-ERKAL merhabalar daha önce söylediğim gibi bizim kıza Ankara’daki mülakat sırasında 10 gün daha geç olsaydı vize verilmeyecekti.ABD’ye girişte kızım için hiçbir sıkıntı yaşamadık.Ayrıca kızımın üniversiteyi bitirmesine 1 yılı kaldı bu süreçte 2 defa giriş çıkış yaptı şimdi Haziran başında tekrar gelecek ve burada staj yapacak.Umarım sizin de hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadan süreci tamamlarsınız selamlar

• @Darwin Çok teşekkür ederim cevabınız için. Güzel günler diliyorum. Umarım biz de süreci sorunsuz tamamlarız.

• Bugün Los Angeles Tom Bradley Havalimanından (LAX) giriş yaptık. Biz SunExpress ile Zürih’e ve Zürih’ten de Los Angelas’a Swissair ile seyahat ettik.

Zürih aktarma çok kolaydı, aynı terminalde uçak değişikliği yaptık, ilk bindiğimiz havalimanından valizlerimizi LAX’a bağladılar. Zürih’te herhangi bir transit vizeye ihtiyacınız yok pasaportunuzda ABD turistik veya göçmen vizeniz var ise. Zürih’te Swissair Senatör lounge’u kullandık, 4 saat bağlantı süresi çok çabuk geçti. 11 saat süren Zürih - Los Angeles uçuşu da rahattı.

Los Angeles’a iniş saatinde bir çok geniş gövde uçak aynı zamanda indiği için (hemen önümüzden Lufthansa Münih A380 yolcuları çıkmıştı 😕) terminal kalabalıktı ama görevliler boş olan kontuarlara iyi yönlendirme yapıyorlar. Yaklaşık 30-40 dakikada sıra geldi, CBP memuru sarı zarfları alarak açtı, adresin güncel olup olmadığını sordu, adres değişikliğini zaten mülakatta yapmıştık. Bunun haricinde başka bir soru sormadan veya parmak izi almadan (sadece fotoğrafımızı çekti) göçmen vizenin yan sayfasına vizenin 1 yıl boyunca green card yerine geçmesini sağlayan mührü bastı, mühür üzerine her bir talihli için DV1 mi veya DV2 mi olduğunu yazarak hoşgeldiniz dedi.

Üzerimizdeki para, valizimizde yiyecek olup olmadığı veya başka bir odaya götürme gibi bir soru & işlem olmadı, tüm işlemler pasaport kontrol kontuarda bitti. Ben diğer bazı kazananların problem yaşadığı ve tekrar biyometrik randevusu verilmesi durumunu yaşamamak adına mülakat esnasında verilen parmak izinin USCIS sisteminde sağlıklı görünüp görünmediğini sordum CBP memuruna. Bunu kendisinin sistemde göremediğini, CBP olarak sadece getirdiğimiz evraklarda eksik olup olmadığını kontrol edebildiğini söyledi.

Kiraladığımız aracı kiraladığımız şirketin (Dollar) istasyonuna shuttle ile giderek aracı teslim aldık, San Diego’ya 2,5 saat süren yolculuktan sonra ulaştık ve bir süre dinleneceğiz 🙏🏻🧿

• @ATS16 Hayırlı olsun yeni hayatınız. Devamındaki süreci de dinleriz umarım. Bu arada merak ettiğim bir husus aktarmalı uçuşa izin verilip verilmediği ile ilgili. İzin verilmediğine dair bir yazı okumuştum ama sanırım yanlış bilgi, öyle mi?

• @Yıldıray81 iyi dilekleriniz için teşekkürler. Aktarmalı uçuş ile ilk girişe izin verilmediği hususunda sahip olduğunuz bilgi yanlış, bizim ve diğer talihlilerin tecrübe ettiği gibi farklı bir ülkeden aktarma yaparak giriş yapabilirsiniz 🙏🏻

• Arkadaşlar merhabalar. JFK aktarmalı olarak Denver’a giriş yaptım. Deneyimimi en kısa sürede yazacağım ancak şu an sormam istediğim şey sağlık muayenesinde sanki aşı kağıdını girişte verecekseniz demişlerdi ama benden istemediler ve parmak izimi de almadılar. Görevli sadece zarfı yırttı ve adresi değiştirmek isteyip istemediğimi sordu. Acaba bir sorun var mıdır? Daha önceden biometrik için çağırılanlar olmuş acaba benden de isterler mi? Bunu takip edebileceğim bir yer var mı? Uscis sisteminden kontrol ettiğimde hâlâ fee ödendi yazıyor. Teşekkürler.

• @Hope-Breaker aşı kağıdının bir kopyası sarı zarfın içerisinde var, o yüzden sizin ayrıca bir kopyasını teslim etmenize gerek yok ve doğru işlem yapılmış. Bizim de parmak izimiz alınması, sadece fotoğraf çektiler. Bol şans 🍀

Benzer Başlıklar

• 3
  • 66
  • 3
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |