Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zaferdemir umarım hakkınızda hayırlısı olur. Hesaplar kitaplar birbirini tutar ve güzel bir süreç geçirirsiniz. Şimdiden bol şans.

• @zaferdemir
    Diger konular icin senin bilecegin is ama abd egitimi iyi degildir. Beni motive eden şey çocuklarımın yaşları itibarı ile iyi bir eğitim alma imkanı ve iyi bir geleceğe sahip olma olasılıği. Hatta bilgisayar da basit islem yapmayi bilmekten uzak uni mezunu bile vardir. Ama abd pasaportu diyorsan o baska o konuda diyecek birseyim yok. Not bunu kaymak tabaka icin soylemiyorum. Sen burada barely living sartlarinda yasayacaksin. Ama latinolar gibi su yardimi bu yardimi ile belki biraz daha iyi birseyler olabilir.Ben olsam kendim denerim. Cok denemek istiyorsam. Kendim yasayip gordukten sonra karar veririm. Abd eğitimi bostur. Abd zeki eleman ihtiyacini disardan karsilar. Cocugum yok ama birgun olursa Allah amerikali olmayi nasip etmesin(kulturel olarak buyumeyi).

• @Doncarleone Yaa... koca koca adamlar,mahkemeler,kurumlar ülkenin Anayasa Mahkemesini takmiyorlar.Yalan dolan kayirmacilik tavan yapmış.Buna ses çıkarmıyorlar ama bu konularda çok ahkam kesiyor bu hocaefendiler.Bence sen bu adamları çok ciddiye alma.Gelisim sorunlari tanımlayıp onlara doğru ve adil çozümler sunmakla başlar.Önce geliseceğiz sonra konuşacağız.Kötüledigin ülke Dünyanin 1 numaralı ekonomik,askeri ve siyasi gücü.Türkiye'nin şu anda ekonomisini yöneten isimler de oralardan gelme.

• @zaferdemir ben turkiyeyi ovmuyorum zaten. Dediklerim sadece egitim ve kultur konusunda. Devsirmeler ayri bir olay konuyu dagitmamak adina hakkinizda hayirlisi. Ayrica Oktay hoca da Ilber Hoca da uzerine duseni elinden geldigince yapmaya calisdilar. Onlara b.. atmak en son isim. Amerikaya uyum saglamakta sikinti yasamayacaginiza inaniyorum.

• Çocuklarının iyi bir eğitim almadı ümidiyle abd ye göç eden yurdum insanının ortalama zeka seviyesine sahip bir çocuğu Abd de ücretsiz üniversite eğitimi alabilir mi ? Abd de üniversiteler ücretsiz mi ?

• @Semihmete hayir. Ucretlidir. Allahtan belami ariyorum formasyonu teknik tabirle. bu son postumdur.

• @Doncarleone Kendi bilgi ve fikirlerinizle konuşmayı deneyebilirsiniz.Konuyu başka yerlere çekmeyelim.Görünen köy klavuz istemez.Görüp de kör taklidi yapmak da köyün yerini değiştirmez.

• @Semihmete Hocam canınızı sıkmayın.Göç insanlar için kişisel bir tercihtir. Birinin bir yerden başka yere gidişi yada gitme niyeti için size kimse ceza vermez.Toksik yazılara gerek yok.Kimi vardır, bilmez ama bilir gibi konuşur.Kimi vardır bilir de bilmez gibi konuşur.1. gruptakilerle kimsenin fazla sorunu olmaz da 2. gruptakiler toplumların ana felaket unsurlarıdır.

• Oktay Sinanoglu bizzat oglu cenazesinde Turkce konusamadi. Adam catir catir Ingilizce konusuyor. Ayrica egitimini de orada almis. Oktay Sinanoglu hayati tezatliklarla dolu 2 yuzlu birisi. Ilber'e gelecek olursak vurdumduymaz iktidar yalakasi biridir. Sol cenah a gider baska iktidar tarafina baska konusur. Ne soyledim arkadas baska yerde aynisini soyleyeyim yanlis olmasin derdi yok. Ne dese bizim millet yiyor zaten. Simdi aklima Emre Kongar geldi. Adam asiri solcu kapitalizm dusmani her lafi Moskova orijininden geciyor. Gecen baktim oglunu ziyarete ABD ye gelmis. Dedim ya bu adamlar dansoz bosuna dinlemeyin dinlettirmeyin. Selamlar herkese. En buyuk USA.

• @Semihmete Çok cüzi ücretlerle eğitim veren "state university" adında okullar var. Gelir seviyesine göre bizdeki harç bedeline tekabül ediyor.

• Sinirdan gecip iltica edenlerede 150 gun sonra calisma izni ve ssn geliyor.bu da gc nin cazibesini azaltiyor.ayrica gelenlerden cok kalifiye ve dusuk ucrete calismayi kafasina takmayan insanlar yuzunden amerikada is bulmak ciddi anlamda zorlasti.yani oraya gelirim bunu yaparim sunu yaparim planlari havada da kalabilir .egitim konusundada burda turkiyede iyi liselerden mesun olup amerikada yuzde yuz burs kazanan bir cok genc tanidim.artik ydisi uni hedefi her gencin hayali oldugu icin rekabet yogun.ve bence burda okuyanlardan daha basariki unilere giriyorlar.

• ⭐⭐

@burakshop, içinde söyledi: Memurluk mu Amerika mı?

Sinirdan gecip iltica edenlerede 150 gun sonra calisma izni ve ssn geliyor.bu da gc nin cazibesini azaltiyor.ayrica gelenlerden cok kalifiye ve dusuk ucrete calismayi kafasina takmayan insanlar yuzunden amerikada is bulmak ciddi anlamda zorlasti.yani oraya gelirim bunu yaparim sunu yaparim planlari havada da kalabilir .

Haberlere bakılırsa neredeyse vizeyle yasal olarak gelenden daha fazla sayıda Türk her yıl Meksika sınırından kaçak geçmeye başladı.

• @burakshop Meksika’dan kaçak geçenlere 150 gün sonra ssn ve çalışma izni çıkıyorsa ! GC çekilişi niye bekliyor herkes ?

• @Semihmete 150 gün sonra başvuru hakkı oluyor, iznin gelmesi 2 ay kadar daha sürüyor. Sınırdan geçerken hayatınızı riske atıyorsunuz, 7 ay boyunca ne yapacağınız belirsiz bir şekilde kötü işlerde yok pahasına sürünüyorsunuz, çoğu zaman hakkınız olan parayı bile alamıyorsunuz. İltica kabul oranı %26 civarında en yüksek ofiste %35, muhtemelen 5 yıl sonra tüm izinleriniz iptal edilip sınırdışı kararınız çıkacak. Dahası, sınıra kadar gelebilmek için de bir ton para harcandığını duyuyoruz.

Çekiliş sonucu GC alanlar ise ülkeye girdikten sonra ortalama 3 hafta en fazla 45 gün içinde her şeye sahip oluyorlar.

• @EasternStar Eger Cumhuriyetciler secimi alirsa, sinirdan gelenlerin durumlari seneye oldukca zora girebilir. Bunu da dusunmek lazim bence.

• @MySea E tabii ki, başvuru durumu devam edenler hakkında fazla bir şey değişmez en fazla daha çok resmi belge isterler; ama girmek üzere olan veya kampta olanlar ciddi zorluklarla karşılaşır.

• @EasternStar Basvurulari da dondurabilirler. Trump daha once executive order ile DV lottery falan dondurmustu.

• insanlar eden yasal yolu denesin o zaman gerçekten - git kaşçak 150 gün sonra işine bak ... 😞 ayy bee

• ⭐⭐

@MySea Katılıyorum, ki ufukta görünen bu.

• @srhnkskn brans ne sizin ?

Bi de Birisi amerikanin egitimi iyi degil mi demis 😃

Yeni gelenlerin en buyuk avantaji, ilk senenizde ozellikle, vergi dilimlerinin altinda kalacaginiz icin, herkes icin degil tabi, bir sonraki sene tax return aliyorsunuz. ben bunu fark edince ders programimi ona gore planlayip, son son derslerimi toplu odedim. college icin 7k$ harcadim, 5k geri aldim. sonrasinda dersleri transfer edip bs degree aldim maliyeti de 4k oldu. yani totalde 6k ya yeni bir muhendislik diplomasi aldim. planli ve arastirmaci olursaniz sistemde epey bosluk var. nereye baktiginiz onemli.kaldi ki green card li olarak fafsa ya basvurup dusuk faizli ogrenim kredisi de alabilirsiniz ki o da tax de geri donusu olan bir odeme.

Bu arada egitim puani fln universite icin cok takilmayin bence.Ivy league fln bastirmadiginiz surece normal bir universitesi hayatinizi cok degistirir burada.Tabiki hem calisip okumak gibi bir surece gireceginiz icin Western Governors University ne bakabilirbisiniz. Geleneksel okullara gore daha ekonomik ve full online. En azindan sizi kapinin onune getirir.

Benzer Başlıklar

• 26
  • 4
  • 55
  • 39
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |