Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• sadece siyasi manada sormuyorum.
    ve sosyo politik olarak türkiyeye benzediğini düşünmüyorum zaten.
    amerikalılarla sohbet ettiğimde kendimi yabancı hissetmeye başladım diyelim
    bunun önüne nasıl geçeceğim? Neresinde aidiyet bulurum?
    göçmenlikte esas mesele bu bence adaptasyon. Çünkü dünyanın heryerinden insan var. İllaki makro ve mikro ayrışmalar olacak bu ülkede.
    materyalizm + bireycilik hep iyi sonuçlar doğurmaz. Hiçbir sosyo-ekonomik sistem mükemmel değildir kusurları vardır yücelttikleri olduğu gibi biz kendimiz olarak bu kümenin neresinde kalıyoruz yada kalabiliriz buna cevap getirebilmeye çalışıyorum.

• Amerikanın kültürel özetinin hazcılık olduğunu düşünüyorum. Bireyin sonsuz hazzı ve tüketimi üzerine kurulu bir sistem var. Çok çalışırsın, çok kazanırsın, çok harcarsın. Entegrasyon konusunda da temel engel dil ve benzeşme sorunları oluyor. Ben 2 yıldır buradayım. Daha önce Work and Travel ve Internshıp yapmıştım. Toplamda 3,5 yıl diyebiliriz. İyi bir şirkette çalışıyorum ve hala dil sorununu çözmüş değilim. Konuşamadığımdan değil elbette; şaka yapamadığınız, şakasını anlamadığınız bir dile hakimim diyemezsiniz. Bu da zaman isteyen bir süreç. Benzeşmeden kastım da eğlence anlayışı ya da vakit geçirme benzerlikleri. Ben Amerikalıların eğlendikleri şeylerden pek keyif almıyorum bu da ortak zaman geçirmeyi ya da aynı ortamda çokça bulunmayı zorlaştırıyor. Benim size tavsiyem entegrasyonu daha farklı bir zemine oturtmanız olur; insanlara kültür dayatmamak, yaşam alanlarına genel duruma aykırı bir şekilde girmemek, kurallara uymak vs. Bunlar ülke entegrasyonu bana göre. Bunları başardığınızda entegre oldum diyebilirsiniz çünkü diğer türlü, tam bir entegrasyonu 1. kuşağın sağlaması çok zor.

• @kundekari bence ciddi anlamda nativeleri taklit edebilirsek biz 1. kusak olarak entegre olabiliriz.

• Fazla kasmaya gerek yok entegre olacam diye, unutmayınki Amerika hepimizi buraya çalışalım ve buraya katkı sağlayalım diye aldı yani Amerika kendini düşünerek bunu yaptı. Sizde kendinizi düşünün çalışın kazanın gelişin sonra Amerikaya teşekkür edip, bir kenara bırakın ve güzel ülkenize dönüp, mutlu mesut yaşayın.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 7
  • 183
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

152

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |