Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhabalar. 2022 yazında work and travel öğrencisi olarak amerikaya geldim ve 1 ay fiziki olarak çalıştım. 1. ayın sonunda bir iş kazası geçirdim ve çalışamadım ancak sigorta şirketi eylül ayının sonuna kadar aldığım maaşın 2/3'ünün pay checklerini göndermeye devam etti. Bunlarla ilgili bir vergi iadesi yapmadım ve 8 Nisan 2024'te greencardlı olarak amerikaya tekrar giriş yaptım. Girdikten sonra 2022 yılının vergi beyanlarının sona erdiğini öğrendim. Bu konuda ne yapabilirim acaba? Teşekkürler.

• @Hope-Breaker belli bir kazancın altında olan paralar için zaten vergi beyanıba gerek yok diye biliyorum. Bir kişi için belki 24 bin dolar ya da 20.000 dolar Tam hatırlamıyorum bir rakamı var onun altında olduğu zaman zaten beyanı yapmana gerek yok diye düşünüyorum.

• @duygusen Şirketin hiç faaliyeti olmasa dahi beyanname vermek zorundasınız, 5472 form mutlaka verilmek zorunda. Her hangi bir faaliyet ve gelir olmadığı için ceza çıkmaz sanırım. Ben ceza ödemedim.

• @DonTurcos teşekkürler birkaç muhasebeciyle görüştüm . Birisi geçte olsa beyanname verebilirsiniz beyandan dolayı ceza çıkarsa 450 dolar çıkar, beyanname vermezseniz 25000 dolar cezası var ama bu durumda ceza gönderileni hiç duymadım, ceza çıksada iptal ediliyor dedi. Henüz bir işlem yapılmadı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

181

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |