DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar ben yeniyim burada.. banada mail gelmiş ama giriş yapamadım confirmation number tam olarak hangisi

• 2018EU1**** diye bir numara

• Ama 16 haneli istiyor bendeki 11 haneli:(

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@göksu-aybüke Kazandığınızı öğrendiğiniz numara ile giriş yapmanız gerekiyor. İlk başvuru sonrasında verilen karmakarışık numara.

• Slmlar. Banada mail gelmiş. konsolusluk sitesine girmemiz gerekiyor mu? Pasaport teslim almak icin ptt adresi gibi birsey belirtiliyordu sanirim. yoksa direk 2 mayısta konsolosluğa gidecek miyiz.?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osmanqdenizli Öncelikle bu konunun ilk mesajını okuyun. Orada gerekli tüm adımlar ayrıntılı olarak yazılmış.

Siz ve sırası gelmiş olan diğer arkadaşların soracağı soruları ben sorayım:

-- DV lottery sitesine girdim, hala kazandınız sayfasını görüyorum, konsolosluğu aramalı mıyım?

++ Hayır, sayfa anında güncellenmiyor, en az bir hafta bekleyip tekrar kontrol edin.

-- PTT kaydı yapmak için AIS sitesine girdim ama "kayıt için hazır değil" mesajı aldım, ne yapmalıyım?

++ O sayfanın güncellenmesi de en az birkaç gün sürüyor, bekleyip tekrar deneyin.

-- Konsolosluğa evrak gönderiyor muyduk?

++ Hayır, bu konunun ilk mesajını okuyun.

-- Adli sicil kaydını, nüfus kaydını nereden alırım?

++ Konunun ilk mesajını okuduktan sonra sorulan soruları ve verilen yanıtları okumaya devam edin. Bu soruların hepsi soruldu ve tek tek yanıtlandı. Aynı sorular tekrar tekrar sorulduğu için bu konu şu anda 2 bin sayfa oldu.

Ben DV 2016'yı kazandığımız hafta DV 2015 başlığı altındaki yüzlerce sayfayı tek tek okumuştum. Bu kadar önemli bir konuda herkesin aynı gayreti göstermesi gerektiğini düşünüyorum.

• Tesekkurler. Sistemden okudugum sayfalar görunuyorsa benimde tüm sayfalari tek tek okumus oldugum bilinecektir anlasilacaktir.bu telaş ve endişe içinde yanlış adim atmamak adina sorular tekrarlaniyor elde olmadan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osmanqdenizli Telaşa hiç gerek yok. Ayrıca bu hata kabul etmez bir süreç değil. Genelde yanlış atılan adımlar bir hata yapmamak için uğraşırken oluyor. Sözlerimi bir Çin atasözü ile bitirmek istiyorum 🙂

"Kaderinden kaçmak için yaptıkların seni kaderine götürür"

• 11 mayısa aldık randevumuzu şükür 🙂 şimdi bu kadar bekledikten sonra bende sorsam mı ne yapacaktık diye :))

• MERHABA ARKADAŞLAR. ACİİİİİL BİR BİLGİ LAZIM. BEN KONSOLOSLUK RANDEVUMU ERTELEMEK ZORUNDA KALMIŞTIM. TEKRAR RANDEVU TALEP ETTİM VE SİSTEME GİRİŞİ YAPTIM , ANCAK SİSTEM BANA AYRICA ''Başka bir başvuru sahibi eklemek istiyor musunuz?'' DEDİ. BENİM HARİCİMDE EŞİM VE 2 ÇOCUĞUM VAR, ONLARA DA AYRICA RANDEVU TALEP ETMEM LAZIM MI?

• merhaba arkadaşlar. 3 nisan salı saat 8de mülakatımız vardı. 7:15 de kapının önündeydik, tabi ki içeri almadılar. bir süre bekledikten sonra buçuk gibi içeri alındık. ben yanımda cüzdan götürmüştüm içeri aldılar. onun dışında telefon çanta vs. yoktu. sadece evrak dosyamız yanımızdaydı. üst aramasından sonra içeri girip numara aldık ve beklemeye başladık. sıramız yandığında evrak teslimi için bankoya gittik. eşim asıl talihli idi, istenen evraklar; pasaportlar ve 2 resim, sağlık raporları, evlilik cüzdanı ve 2 fotokopisi, banka hesap dökümleri, nüfüs kayıt örneği ve adli sicil kaydı, eşim için son mezun olduğu okulun diploması ve fotokopisi. adres değişikliği kağıdımızı da verdik. sonra tekrar bekleme faslı. tekrar numaramız yandığında 660$ ödeme yaptık. 3. çağırıldığımızda da mülakattı. sanırım amerikalı bir hanımla görüştük. öncelikle bizi kazandığımız için tebrik etti. sonrasında da eşimin mezun olduğu okulu ve bölümü, benim mezun olduğum okul, şu an ne iş yaptığımızı, oraya gidince ne iş yapmak istediğimizi, nereye gideceğimizi ve tanıdığımız olup olmadığını sordu. sonrasında da herşey harika görünüyor vizeniz onaylandı dendi ve binadan ayrıldık.

aslında bu deneyimi vizelerimiz gelince yazmak istemiştim. ancak salı günü mülakata girmemize rağmen henüz vizelerle ilgili bir haber alamadık. ceac da da durumumuz hala değişmedi "ready" olarak gözüküyor. umarım kısa sürede elimize geçer ve ap ye kalmamışızdır 😞

• @damladav Yeni hayatınızda başarılar.

• SELAMLAR csc kaydı yaptıracağımm ama ds260'ı doldururken verdiğim pasaport bilgileri değişti. csc kaydı ve doktor randevusu alırken pasaport bilglieri istiyor hatta csc kaydınde ds260'daki pasaport bilgileriniz tutmalıdır diyor uyarı verdi daha girmeden genel uyarı olarak fikri olan var mıdır :)değiştirmek için mi uğraşıyım yoksa eski ya da yeni girip geçiyim mi konsolslukta hallolur mu?

• Merhabalar arkadaşlar sonunda randevu tarihi geldi çattı...) fakat benim medeni durumumu ve americada ki adresimi değiştirmem gerekiyor.. bunun için konsoloslukla nasıl bir yolla iletişime girmem gerekiyor... bu bilgileri nasıl güncelleyeceğim bilemiyorum... mail yada telefon yoluyla mı ? Yoksa başka bir şekildr güncelleme yapabilir miyim??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa33 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

MERHABA ARKADAŞLAR. ACİİİİİL BİR BİLGİ LAZIM. BEN KONSOLOSLUK RANDEVUMU ERTELEMEK ZORUNDA KALMIŞTIM. TEKRAR RANDEVU TALEP ETTİM VE SİSTEME GİRİŞİ YAPTIM , ANCAK SİSTEM BANA AYRICA ''Başka bir başvuru sahibi eklemek istiyor musunuz?'' DEDİ. BENİM HARİCİMDE EŞİM VE 2 ÇOCUĞUM VAR, ONLARA DA AYRICA RANDEVU TALEP ETMEM LAZIM MI?

Ayrica randevu talep etmenize gerek yok, basvuru sahibi eklemek istiyor musunuz kismina evet deyip, onlarin da bilgilerini eklemeniz kafi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhaba arkadaşlar. 3 nisan salı saat 8de mülakatımız vardı. 7:15 de kapının önündeydik, tabi ki içeri almadılar. bir süre bekledikten sonra buçuk gibi içeri alındık. ben yanımda cüzdan götürmüştüm içeri aldılar. onun dışında telefon çanta vs. yoktu. sadece evrak dosyamız yanımızdaydı. üst aramasından sonra içeri girip numara aldık ve beklemeye başladık. sıramız yandığında evrak teslimi için bankoya gittik. eşim asıl talihli idi, istenen evraklar; pasaportlar ve 2 resim, sağlık raporları, evlilik cüzdanı ve 2 fotokopisi, banka hesap dökümleri, nüfüs kayıt örneği ve adli sicil kaydı, eşim için son mezun olduğu okulun diploması ve fotokopisi. adres değişikliği kağıdımızı da verdik. sonra tekrar bekleme faslı. tekrar numaramız yandığında 660$ ödeme yaptık. 3. çağırıldığımızda da mülakattı. sanırım amerikalı bir hanımla görüştük. öncelikle bizi kazandığımız için tebrik etti. sonrasında da eşimin mezun olduğu okulu ve bölümü, benim mezun olduğum okul, şu an ne iş yaptığımızı, oraya gidince ne iş yapmak istediğimizi, nereye gideceğimizi ve tanıdığımız olup olmadığını sordu. sonrasında da herşey harika görünüyor vizeniz onaylandı dendi ve binadan ayrıldık.

aslında bu deneyimi vizelerimiz gelince yazmak istemiştim. ancak salı günü mülakata girmemize rağmen henüz vizelerle ilgili bir haber alamadık. ceac da da durumumuz hala değişmedi "ready" olarak gözüküyor. umarım kısa sürede elimize geçer ve ap ye kalmamışızdır 😞

Simdiden tebrikler 🙂 telas yapacak bir durum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

SELAMLAR csc kaydı yaptıracağımm ama ds260'ı doldururken verdiğim pasaport bilgileri değişti. csc kaydı ve doktor randevusu alırken pasaport bilglieri istiyor hatta csc kaydınde ds260'daki pasaport bilgileriniz tutmalıdır diyor uyarı verdi daha girmeden genel uyarı olarak fikri olan var mıdır :)değiştirmek için mi uğraşıyım yoksa eski ya da yeni girip geçiyim mi konsolslukta hallolur mu?

bu saatten sonra butun dosyalarda yeni numaranizi kullanmalisiniz. Mulakat tarihiniz aciklandigi icin konsoloslukla iletisime gecebilirsiniz. Yeni pasaport numaranizi kendilerine verebilirsiniz, ya da DS260'i degistirmek icin formu acmalarini isteyebilirsiniz.

• @crazycells aynen mail attım durumumu anlattım ne yapmam gerektiğini sordum dönüş bekleyeceğim artık doktor randevusunu alacağım hemen yeni pasaport numaramla csc kaydı için biraz bekleyeceğim sadece onun çok acelesi yok doktor randevusuna gün sıkıntısına girmeyim en azında 🙂 teşekkürler @crazycells

• Bizede hayırlı olsun diyip beyaz kağıt vermişlerdi ancak şuanda eşimde bende AP gözüküyoruz? Vize basılmadan önce ki aşamamı oluyor yoksa incelemeye mi kaldık?

• @zizi @crazycells bizim de "ready" olan durumumuz şu an "ap" olmuş. umarım "issued" den önceki ap'dir bu 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |