Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @oz123 merhaba benm başvurum yok sadece bu süreci öğrenmeye çalışıyorum ben 2019 talihlisi olarak vize mi aldım.
    Sizin imzanızda bilgiler yok siz ne zaman başvurmuştunuz ve hangi service center da şu anda dosyanız ? hangi aşamadasınız ?

• @NeverGiveUP

Merhaba, 31.05.2019 da NVC den evraklarımın onaylandığı ve şimdi mülakat tarihi beklemem gerektiğine dair e-mail aldım. Dosyam hala NVC de gözüküyor. Mülakatım Ankara’da olacak ama tarihi belli olmadı. Bu aşamada nasıl takip ederim, inquiry yapabilir miyim, benzer durumda olup tarihi belli olanlar var mı diye merak ediyorum.

• @oz123 endişelenmeye şuan için gerek yok gibi anladım siz tabi sık sık maillerinizi kontrol edin maillerin spam bölümünede bakmayı ihmail etmeyin. Merak ettim siz ilk başvuruyu yani sürece hangi tarihte başladınız ne kadar sürdü evrakların onaylanması ?

• @NeverGiveUP
    Başvurumu Kasım 2017 de yaptık ama eşim Ekim 2019 da Green Card ını aldığı için benim sürecim onun sonrasında başladı esas olarak.

• @oz123 ekim 2018 demek istediniz sanırım. Hangi service center da sizin dosyanız ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells peki eşimin Amerika ya F2A vizesi sonuçlanana kadar hiç giriş yapamayacağı anlamına mı geliyor eğer öyleyse F2A vizesine başvurmadan önce turist vizesine başvursak yada F2A sonrasında F1 vizesine başvurabilir miyiz ? En azından benim Amerika da kaldığım süre içerisinde onunda beni ziyaret etme imkanı olmasını istiyorum çünkü sürecin ne kadar uzayacağını bilmiyoruz ve çünkü benim de Tr de bundan sonra uzun süre kalma imkanım olmayacak .Diğer bir sorumda F2A vizesi sponsorluk için sadece benim mi olmam gerekiyor yoksa örneğin kardeşim vs eşime sponsor olabilir mi ?

Bir vizesi olmadan ABD'yi ziyaret edemez. Gocmenlik sureci devam ederken, gocmen olmayan vizeleri almasi oldukca zor olacaktir.

Vize sponsoru siz olmalisiniz, baskasi olamaz ama ayrica finansal sponsor olmaniz da bekleniyor, eger sizin maddi durumunuz yeterli degilse o durumda kardesiniz de finansal sponsor olabilir. Ayrintili bilgiler su konuda:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells case status ume baktığımda daha önceden size "NOA1 yollandı, orada detaylar yazıyor, onları takip edin falan diyordu"..birkaç gündür hiç birşey çıkmıyor case status e baktığımda. Normal mi sizce ?

Gecici bir problem olabilir, telaslanmayi gerektirecek bir sey yok.

• @crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@hulyaek, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells case status ume baktığımda daha önceden size "NOA1 yollandı, orada detaylar yazıyor, onları takip edin falan diyordu"..birkaç gündür hiç birşey çıkmıyor case status e baktığımda. Normal mi sizce ?

Case statusa nasıl bakılıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doktor42, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Case statusa nasıl bakılıyor

suradan bakabilirsiniz:

• Teşekkürler

• Merhaba @crazycells , daha önce bu başlık altında farklı sorularımı iletmiştim. Süreci kafamda netleştirdim ve genel sorularımızı tek bir ileti altında toplamak istedim.
    F2A sürecinde olan arkadaşların da olursa yorumlarını almak isterim. Cevaplarınızı için şimdiden teşekkürler.

-Eylül ortası tek yön biletimi aldım. I-130 sürecini eşim adına F2A kapsamında eylül ayında başlatacağım. Kardeşim de Amerika da yaşadığı için NVC kapsamındaki Temsilci olarak kardeşimi belirlemeyi planlıyorum.
    2-3 ay kadar süreci takip etmek amacıyla Amerikada kalmayı planlıyorum(duruma göre uzatabilirim). Daha sonra Türkiyeye dönerek süreci burada takip etmeyi planlıyoruz.
    Bu durumda sonraki girişimde bir risk söz konusu olabilir farkındayım ama 4-5 aylık periyodlarla Amerika'ya giriş yapmayı planlıyorum.

1. Amerikada bulunduğum sürede örneğin vergi beyannamesi, banka hesabı açtırmak vb. artık kalıcı yaşayacağıma dair yapmamı tavsiye edeceğiniz neler olabilir?
    2. Bu giriş çıkışlarımda bir sorun yaşar mıyım 6 ayı geçirmediğim sürece?
    3. Riske atmamak için Re-entry permit başvurusu yaparsam sonuçlanması ne kadar sürer tahmini olarak? Bir de Re-entry permit başvurusu yaparsam sonuçlanmasını Amerika'da beklemek zorunda mıyım yoksa başvuru sonrası Türkiye'ye dönebilir miyim?
    4. Kardeşimi NVC sürecinde Temsilci olarak belirlemem benim adıma tüm döküman sürecini ilerletebileceği anlamına gelir mi? Yani benim Amerika'da olmama gerek kalmadan gerekli dökümanları gönderebilir mi?
    5. I-130 sürecinde sponsor göstermeye ihtiyaç var mı yoksa sadece NVC'ye gönderilecek dökümanlarla beraber sponsor bilgilerini göndermek yeterli midir?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba @crazycells , daha önce bu başlık altında farklı sorularımı iletmiştim. Süreci kafamda netleştirdim ve genel sorularımızı tek bir ileti altında toplamak istedim.
    F2A sürecinde olan arkadaşların da olursa yorumlarını almak isterim. Cevaplarınızı için şimdiden teşekkürler.

-Eylül ortası tek yön biletimi aldım. I-130 sürecini eşim adına F2A kapsamında eylül ayında başlatacağım. Kardeşim de Amerika da yaşadığı için NVC kapsamındaki Temsilci olarak kardeşimi belirlemeyi planlıyorum.
    2-3 ay kadar süreci takip etmek amacıyla Amerikada kalmayı planlıyorum(duruma göre uzatabilirim). Daha sonra Türkiyeye dönerek süreci burada takip etmeyi planlıyoruz.
    Bu durumda sonraki girişimde bir risk söz konusu olabilir farkındayım ama 4-5 aylık periyodlarla Amerika'ya giriş yapmayı planlıyorum.

1. Amerikada bulunduğum sürede örneğin vergi beyannamesi, banka hesabı açtırmak vb. artık kalıcı yaşayacağıma dair yapmamı tavsiye edeceğiniz neler olabilir?
    2. Bu giriş çıkışlarımda bir sorun yaşar mıyım 6 ayı geçirmediğim sürece?
    3. Riske atmamak için Re-entry permit başvurusu yaparsam sonuçlanması ne kadar sürer tahmini olarak? Bir de Re-entry permit başvurusu yaparsam sonuçlanmasını Amerika'da beklemek zorunda mıyım yoksa başvuru sonrası Türkiye'ye dönebilir miyim?
    4. Kardeşimi NVC sürecinde Temsilci olarak belirlemem benim adıma tüm döküman sürecini ilerletebileceği anlamına gelir mi? Yani benim Amerika'da olmama gerek kalmadan gerekli dökümanları gönderebilir mi?
    5. I-130 sürecinde sponsor göstermeye ihtiyaç var mı yoksa sadece NVC'ye gönderilecek dökümanlarla beraber sponsor bilgilerini göndermek yeterli midir?

Siz ABD'de, esiniz de Turkiye'de olacak degil mi? O sekilde anlayip cevapliyorum...

1. Evet, bunlari oneririm. Ayrica akliniza gelen ve hayatinizi kolaylastirabilecek her seyi yapabilirsiniz. Belli bir liste yok.

2. Sorun olmamasi lazim.

3. Surada daha ayrintili bilgiler mevcut:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

4. Kendisiyle iletisim kuracaklar, ama belgeleri siz de gonderebilirsiniz. Sonucta kardesiniz size ait olan tum dokumanlari tek basina cikartamaz.

5. Mulakati Turkiye'de yapacaginiz icin, NVC ile birlikte sponsorluk dokumanlari onemli olacak.

• Tekrar merhaba, mülakat tarihim belli oldu. 20 Eylül’de olacak. Evraklarımın eksiksiz olması durumunda pasaportum Mülakattan sonra nekadar sürede elime geçer acaba?

• @NeverGiveUP Evet Ekim 2018 olacak. Hangi service center da olduğunu bilemiyorum. Nerden öğrenebilirim?

• Merhaba daha öncede yazmıştım. Erkek arkadaşıma 'Greencardlı annesi' F2B için başvuru yaptı, Service Center'ı California yazıyor belgenin altında. Gönderdiğiniz linkten CA'nın dosya işleme tarihlerine baktım 2014 diyor, Potomac 2018 yazıyor 4 yıl kadar fark olma nedeni nedir? Avukatla dosyamızı farklı bir center'a aldıramıyor muyuz bir yolu yok mu acaba? Bu kadar fark olmasını anlayamıyorum cidden.
    Son olarak service center'imiz eğer değişirse bunu nereden görebiliriz?alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oz123, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Tekrar merhaba, mülakat tarihim belli oldu. 20 Eylül’de olacak. Evraklarımın eksiksiz olması durumunda pasaportum Mülakattan sonra nekadar sürede elime geçer acaba?

genelde 1 hafta surmuyor size ulasmasi. birkac is gunu icerisinde onaylanip size gonderiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@historian, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba daha öncede yazmıştım. Erkek arkadaşıma 'Greencardlı annesi' F2B için başvuru yaptı, Service Center'ı California yazıyor belgenin altında. Gönderdiğiniz linkten CA'nın dosya işleme tarihlerine baktım 2014 diyor, Potomac 2018 yazıyor 4 yıl kadar fark olma nedeni nedir? Avukatla dosyamızı farklı bir center'a aldıramıyor muyuz bir yolu yok mu acaba? Bu kadar fark olmasını anlayamıyorum cidden.
    Son olarak service center'imiz eğer değişirse bunu nereden görebiliriz?alt metni

O bence genel adres, sizin dosyanizi inceleyen merkez degil.

Maalesef basvuru yaparak yeri degistiremezsiniz.

• @crazycells Peki bizim dosyamizi inceleyen merkezi nereden öğrenebiliriz? Cevabiniz için teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@historian, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Peki bizim dosyamizi inceleyen merkezi nereden öğrenebiliriz? Cevabiniz için teşekkürler şimdiden.

Size gelen mektupta yaziyordur diye dusunuyorum, ama eger yazmiyorsa ve oyle bir bilgi verilmediyse USCIS call center'i arayabilirsiniz.

Bu arada servis merkezini ogrenmeniz size pek katki saglamayacak, bilginize. Sizin surece disardan etki etmeniz mumkun degil.

• Yani anlamadım bu işi california i130 processing time 19 ay- 25 ay 'a çıktı. Gerçekten çok garip.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |