Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar merhaba ben temmuz 2018 de evlenip kasim 2018 itibari ile basvuruda bulundum green kart ile amerikada yasiyorum bu surece dair hic bir bilgim yok ne zaman cikar nasil olur nasil gider hic bir bilgim yok yardimci olabilirmisiniz ne kadar beklerim tahminen 3 ay sonra 1 yil dolmus olucak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onaydinn, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaslar merhaba ben temmuz 2018 de evlenip kasim 2018 itibari ile basvuruda bulundum green kart ile amerikada yasiyorum bu surece dair hic bir bilgim yok ne zaman cikar nasil olur nasil gider hic bir bilgim yok yardimci olabilirmisiniz ne kadar beklerim tahminen 3 ay sonra 1 yil dolmus olucak

Biraz karisik yazmissiniz, Green Card icin surecinizi bekliyorsaniz ve ABD'deyseniz su iki konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

Ilk seferde okuyunca anlamayabilirsiniz, terimlere asina olmaniz lazim; o nedenle birkac kez okumalisiniz ilk iletileri.

• Anladim aciklayayim 2 senedir green kartli amerikada yasiyorum 2018 de turkiyede evlendim ve kasim ayinda avukat araciligiyla basvurumu yaptim ama ne kadar bekliyecegim konusunda bir fikrim yok sanirim f2a vizesi ama ne kadar surede cikar pek bilgim yok bu yuzden yazdim bilgi almak icin ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onaydinn, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Anladim aciklayayim 2 senedir green kartli amerikada yasiyorum 2018 de turkiyede evlendim ve kasim ayinda avukat araciligiyla basvurumu yaptim ama ne kadar bekliyecegim konusunda bir fikrim yok sanirim f2a vizesi ama ne kadar surede cikar pek bilgim yok bu yuzden yazdim bilgi almak icin ☺

Zaten Green Card ile ABD'de yasadiginizi yazmissiniz, Green Card sahibi iken yeni bir Green Card basvurusu yapamazsiniz.

• @crazycells basvuruyu esim icin yaptim

• @hulyaek Merhaba, hala belli olmadı mülakat tarihi. Kasım 2017den beri devam ediyor süreç.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells basvuruyu esim icin yaptim

Tamamdir, soruyu simdi anladim. Turkiye'de surece devam ettigi icin oncelikle I-130 formunuzun onaylanmasini bekleyeceksiniz. Basvuru surecine dair bilgiler bu konunun ikinci iletisinde bulunuyor.

Su sayfadan, I-130 surecinin ne kadar surdugune bakabilirsiniz, hangi merkezde surecinizin isledigi size gelen emaillerde ya da notification letter'larda yaziyor olmali. Sanirim hala bekleme suresi 1 yildan fazla.

• @crazycells benimde merak ettiğim bir soru var service center ları kendimiz seçemiyor muyuz çünkü service centerlar arasında bekleme sürelerinde çok fark var. Şu durumda California service center a düştüyseniz 18.5-24 ay gözüküyor.
    Vermont ise 6-8 ay bekleme süresi gösteriyor. Hangi servisin size bakacağı şans işi mi ?

• Merhaba arkadaşlar
    Babam benim için EKİM 2014 de F2B vizesi için başvuru yaptı ve en son 2015'de NVC den case numberim ve priority date ekim 2014 diye mail gelmişti
    (not: ben türkiyedeyim babam amerika)
    Yeni September 2019 Visa Bulletin açıklandı ve şuanki tabloya göre

A. FINAL ACTION DATES FOR FAMILY-SPONSORED PREFERENCE CASES
    F2B : 01 HAZİRAN 2014

B. DATES FOR FILING FAMILY-SPONSORED VISA APPLICATIONS
    F2B : 15 EKİM 2014

NVC'den vize sürecini başlatmam için henüz birşey gelmedi bu normalmidir yoksa eylül ayınımı beklemem gerek
    geç kalmak istemiyorum ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@NeverGiveUP, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells benimde merak ettiğim bir soru var service center ları kendimiz seçemiyor muyuz çünkü service centerlar arasında bekleme sürelerinde çok fark var. Şu durumda California service center a düştüyseniz 18.5-24 ay gözüküyor.
    Vermont ise 6-8 ay bekleme süresi gösteriyor. Hangi servisin size bakacağı şans işi mi ?

hayir, maalesef siz secemezsiniz. Sanirim yasanilan eyaletler belirliyordu ama son donemlerde bazi arkadaslarin dosyalarinin yogun olan merkezlerden, daha rahat olan merkezlere aktarildigini biliyoruz. Yani yavas yavas bu farkin kapanmasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Enes, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba arkadaşlar
    Babam benim için EKİM 2014 de F2B vizesi için başvuru yaptı ve en son 2015'de NVC den case numberim ve priority date ekim 2014 diye mail gelmişti

NVC'den vize sürecini başlatmam için henüz birşey gelmedi bu normalmidir yoksa eylül ayınımı beklemem gerek
    geç kalmak istemiyorum ?

NVC bildirimini beklemelisiniz, merak etmeyin o sayilar daha cok ABD'de bulunanlar icin USCIS basvurularini ilgilendiriyor. NVC size haber vermeden zaten surece devam edemiyorsunuz.

NVC'ye durumunuzu suradan sorabilirsiniz:

• @crazycells Eğer F2A ya başvuruda bulunabilirsem eşim adına ,daha sonra turist vizesine başvurabiliyor mu eşim ? Yada çalışma vizesine ?

• @ipeke
    merhaba daha önceki yazılarda yazıldığı için biliyorum sorunuzun cevabını.
    F2A başvurusu olan bir kişi göçmen olma isteği olduğu için turist vizesine başvuru yapıldığında sorun olduğu söyleniyor ama bu bir kural değil sadece red yeme olasılığını artırıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Eğer F2A ya başvuruda bulunabilirsem eşim adına ,daha sonra turist vizesine başvurabiliyor mu eşim ? Yada çalışma vizesine ?

H1B ve L calisma vizelerine basvurabilirsiniz. Ama sayin @NeverGiveUP 'in belirttigi gibi Turist veya diger gocmen olmayan vizeleri alma sansiniz oldukca az.

• En son yayınlanan ağustos ve eylül visa bulletin lerine göre anladığım kadarıyla current statüsü yeni f2a vizesine başvuracaklar için geçerli değil artık. Sadece temmuz ayı boyunca yapılacak ve daha önce yapılmış başvurular için geçerliymiş. Ben eylül ayında giriş yapıp eşim için f2a ya başvuracaktım bu durumda current olmuyor sanırım. Doğru mudur benim anladığım? Doğru ise yine 2-3 sene sürme durumu mu olur?

• @crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@Enes, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba arkadaşlar

geç kalmak istemiyorum ?

NVC bildirimini beklemelisiniz, merak etmeyin o sayilar daha cok ABD'de bulunanlar icin USCIS basvurularini ilgilendiriyor. NVC size haber vermeden zaten surece devam edemiyorsunuz.

NVC'ye durumunuzu suradan sorabilirsiniz:

çok teşekkürler bekliyeceğiz artık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

En son yayınlanan ağustos ve eylül visa bulletin lerine göre anladığım kadarıyla current statüsü yeni f2a vizesine başvuracaklar için geçerli değil artık. Sadece temmuz ayı boyunca yapılacak ve daha önce yapılmış başvurular için geçerliymiş. Ben eylül ayında giriş yapıp eşim için f2a ya başvuracaktım bu durumda current olmuyor sanırım. Doğru mudur benim anladığım? Doğru ise yine 2-3 sene sürme durumu mu olur?

Evet, yeteri kadar basvuru aldiklarini dusunduklerinden aktif dosyalar icin sinir getirilmis. 2-3 seneye tekrar cikacagini sanmam, ama basvuru miktarina gore biraz artabilir. Bu sayilar ABD'de surece devam edenleri daha cok ilgilendirdigi icin ve gecen aylarda "current" oldugu icin, ABD icinden yeteri kadar kisi basvurmuyor demektir. Su an hizli bir sekilde I-130'lar onaylanmazsa, hala ABD icinden basvuranlari avantaji olacaktir.

• @crazycells case status ume baktığımda daha önceden size "NOA1 yollandı, orada detaylar yazıyor, onları takip edin falan diyordu"..birkaç gündür hiç birşey çıkmıyor case status e baktığımda. Normal mi sizce ?

• @crazycells peki eşimin Amerika ya F2A vizesi sonuçlanana kadar hiç giriş yapamayacağı anlamına mı geliyor eğer öyleyse F2A vizesine başvurmadan önce turist vizesine başvursak yada F2A sonrasında F1 vizesine başvurabilir miyiz ? En azından benim Amerika da kaldığım süre içerisinde onunda beni ziyaret etme imkanı olmasını istiyorum çünkü sürecin ne kadar uzayacağını bilmiyoruz ve çünkü benim de Tr de bundan sonra uzun süre kalma imkanım olmayacak .Diğer bir sorumda F2A vizesi sponsorluk için sadece benim mi olmam gerekiyor yoksa örneğin kardeşim vs eşime sponsor olabilir mi ?

• @NeverGiveUP
    Merhaba, benim de evrak onayım Mayıs sonunda geldi fakat hala mülakat tarihim belli değil. Sizinki nezaman belli oldu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |