Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hayallerabd hemen imzaladım..
    Bu ve bunun gibi saçma o kadar çok ücret var ki..

Hele ÖTV-KDV ikilisinde verigden vergi talep etmek nasıl bir mantıktır. Senelerdir aklım almıyor ve kabul edemiyorum..

• @VolkanU elinize sağlık.. dünyanın en işlevsiz pasaportlarından birine, dünyanın en pahalı ücretlerinden birini ödüyoruz.. böyle bir sürü imza kampanyası açılıyor tabi ama benimki "ya tutarsa" umudu.. 🤷🏻♂

• ⭐⭐

@hayallerabd şahsen ben bardağın dolu tarafından bakıyorum uzun süredir konuştuğum ve kesinlikle gitmekte kararlı olan arkadaşım bu sene başvuru yapacaktı ama 303 TL dediğim zaman ''sana bol şanslar dedi'' kim bilir onun gibi kaç kişi vardır 🙏

• @LordBolton orası öyle tabi ama pasaport isteyen herkes göçmenlik için çıkarmıyor ki.. bütçesine göre, turlarla ya da ne bileyim tanıdıklarının yanına turist vizesiyle - vize gerektirmeyen yerlere gitmek isteyen insanlar da var.. ki gerçekten istemeyen daha ucuz da olsa ona para vermez, çıkartmak için uğraşmaz diye düşünüyorum..

• Geçenlerde şu veriye rastlamıştım: https://data.worldbank.org/indicator/ST.INT.DPRT?end=2017&locations=TR&start=1995&type=shaded&view=map

Detaylı inceleme fırsatım olmadı ama örneğin bir ülkeden yurt dışına veya yurt dışından o ülkeye seyahat eden kişi sayılarını gösteriyor. Örneğin Türkiye'den yurt dışına giden kişi sayısı (number of departures) 8,8 milyon olarak gösterilmiş, 2017 verisi (yurt dışından Türkiye'ye gelen ise 37,6 milyon). Azerbaycan 4,1 milyon kişi (giden).

Türkiye'de kaç kişinin pasaportu var gibi bir şey konuşulmuştu daha önce. Belki buradaki veriler fikir verebilir.

Benim en çok merak ettiğim ise bu yılki başvuru sayılarını ne ölçüde etkileyeceği. Onu öğrenmek için de daha en az 1 yıl var sanırım (:

• @azuleverde Umarım çok kişiyi etkiler - ortalama sayıyı unuttum yıllık başvuran 250 300 bin kişiydi sanırım -

Umarım bir azalma olur - ama hala bir ücret olmadığı için yinede yuksek olur ...

• @serkanist Ben 1 milyon kisiye yakin basvuru sayisi oluyordur diye dusunuyordum dediginiz gibi 250-300k ise pasaport sarti gelirse bu sayi 70knin altina cok rahat duser.

• @kadircangokdemir hocam tam bilgi değil ama forumda @crazycells bilir sanırım yıllık türkiyeden başvuran sayısını ???

• @serkanist https://yesilkartforum.com/turkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-istatistikler/ forumda mevcut. forumda herhangi bir bilgiyi bulmak için arama kutusuna örneğin "dv 2019 istatistik" diye yazın çıkıyor.

• çok sevindim ya öyle yorumlar görüyorum ki adam başvurmuş bu sene çıkmış bi youtube kanalının altına şöyle yazmış aynen aktarıyorum 'kardeş şimdi bana çıktı ama ben greencardı sadace abd de yazın 2 ay tatil yapmak için kullanmak istiyorum sorun olur mu ve gitmek için ne kadar para lazım' adamın yorumu bu ama bu pasaport olayı ile ben inanıyorum ki başvurular %30 a kadar düşecekdik hiç değilse gerçekten gidebilecek pasaportu olan adam başvurucak gerçekten çok sevindim umarım kabul edilir bu

• pasaportun turu(bordo veya yesil olmasi) secilme sansimizi etkiler mi sizce?

• @jinglebells tamm dostum 😉

• @akıf_turk umarim oyle olur

• @akıf_turk, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

çok sevindim ya öyle yorumlar görüyorum ki adam başvurmuş bu sene çıkmış bi youtube kanalının altına şöyle yazmış aynen aktarıyorum 'kardeş şimdi bana çıktı ama ben greencardı sadace abd de yazın 2 ay tatil yapmak için kullanmak istiyorum sorun olur mu ve gitmek için ne kadar para lazım' adamın yorumu bu ama bu pasaport olayı ile ben inanıyorum ki başvurular %30 a kadar düşecekdik hiç değilse gerçekten gidebilecek pasaportu olan adam başvurucak gerçekten çok sevindim umarım kabul edilir bu

Greencard çekilişi başvurularında düşme olucaktır.Pasaport kullanımı bir ciddiyet yaratıcak başvurularda bence.eskiden sade boş bir form doldurmaktan ibaret olan sistem,sen kimsin necisin ver bakalım pasaport numaranı deyince ister istemez kafasında soru işareti olanları vazgeçirebilir.greencard çıkmazsa red almış sayılırım diye çekingenlik bile olabilir.tabii ki boyle bir şey olmayacak ama surece hakım olmayanları caydırabilir.TC pasaportu almak kolay zaten işin peşine dusmus olan,ciddi olan zaten pasaportu yoksa duyuruyu gordugu gun pasaport basvurusu yapar yada randevuyu alır.bu kitle asla caymaz pasaport kullanımı nedeniyle hatta bavurmaktan vazgececek olan varsa bile belki daha az kısı basvurur bi ihtimal son bir defa daha deniyeyim deyip başvuracaktır.inşallah buyuk dusme olur.
    edıt:
    çeşitli yerlerde greencard çıktı gitsem mi gitmesim mi turist vizesi gibi kullanıcam diyene bence pek dikkate almayın.bu tur kısılere cıktığından emin bile değiliz.dalga gecme vb amaclı olabılır.boyle sozlerı duymak uzerinizde olumsuz etkı yapıyor.sıze cıkmadı hayal kırıklığı yaşadınız, ozellikle ilk seferde sankı kesınmıs gibi dusunuyorsunuz ama cıkmıyor tabii bide ustune bana cıktı gıtsem mı gıtmesem mı dıye bırısını duyorsunuz buyuk ıhtımallede cıkmadı kafa buluyor.buda sız daha fazla etkılyor.ya parası çoktur ya aklı yoktur dıyın gecın her ıkısınede laf anlatamazsınız bosuna uğrasmayın bence.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blkc, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

pasaportun turu(bordo veya yesil olmasi) secilme sansimizi etkiler mi sizce?

hayir, etkilemez.

• @jinglebells o zaman kismen pasaport zorunlu oldu eylul ayi yonergeleri beklemek kaliyor degil mi @crazycells hepimize hayirlisi olsun arkadaslar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilfersev, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@jinglebells o zaman kismen pasaport zorunlu oldu eylul ayi yonergeleri beklemek kaliyor degil mi @crazycells hepimize hayirlisi olsun arkadaslar

Evet, buyuk ihtimal Eylul ayinda aciklanacak yonergeler...

• Bence green card çekilişi hususunda son yıllarda alınan en güzel karar! Mükerrer ve sırf spor olsun diye yapılan birçok başvurunun önüne geçecektir diye düşünüyorum. Tahminimce bu sene dünya geneli ve TR geneli başvuru sayılarında sırf bu yeni gelen pasaport zarureti nedeniyle ciddi bir düşük bekliyorum. DV2021 ve sonrası adaylar adına hayırlı olsun.

• Yillar once ilk basvurumda dunyada toplam 9 milyon kisi basvuruyordu 55bin kisiye cikiyordu ve turkiyeye ayrilan kotada 2bin 2500 arasiydi diye hatirliyorum tahmini istatistik gibi birsey yapmislardi guya ne derece dogru bilinmez tabi de. sayisal oynasam 13 yilda cikardi biseyler herhalde. 14.yil olucak bu sene bakalim amerikada yada burda basvurumu yapacagim kismet. Hic umidim yok ama basvurmadan da duramiyorum.

• @nilfersev, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@jinglebells o zaman kismen pasaport zorunlu oldu eylul ayi yonergeleri beklemek kaliyor degil mi @crazycells hepimize hayirlisi olsun arkadaslar

artık bekleyip görücez.kesinleşmesi dv2021 yönergesinde.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |