Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @reader bizim ilk başvuruda çıkmamıştı. sonra 2.yi son gün son dakika yaptım çünkü nasılsa çıkmıyor amaan diye düşünüp fotograf falan çekmeye üşenmiştim. ama sonra dakika hadi başvurayım elime mi yapışacak dedim ve bana değil eşime çıktı 🙂 ve açıklanmadan önceki sabah serviste ay şimdi bize çıktıysa naparız ya diye düşünüyordum, işe gittiğimde çıktığını öğrendim 🙂

• @askimkoray Şu siteyi inceleyin http://www.avustralyadayasam.com/gocmenlik/kalifiye-eleman-gocmenlik-programi/
    İstanbul merkezli bir şirket, sanıyorum bir kadın avukat sahibi ve Avustralya tarafından sertifikalandırılmış birisi, böyle bir programları var. Randevu alıp görüşebilirsiniz. Eskiden işlerini eposta ile yürütüyorlardı ve fiyatlandırmalarını da eposta ile belirtiyorlardı. Sizden bir takım bilgileri ve evrakları alıp size uygunluk ve eyalet sponsorlukları vb için araştırma yapıp size geri dönüyorlardı. Bu gün GC ile takas eder misin deseler Avustralya isterdim. Ama o şansım yok maalesef 🙂

• ⭐⭐

Bizim birimde 2, diğer birimde de 1 kişiye çıktı. Genel Müdürlük binamızda(400 kişi) kaç kişi başvurdu bilmiyorum ama 3 kişiye çıkması, iyi rakam.

• @arnblt Cok buyuk rakam gercekten.

• 👉son 65 gün👈

• Herkese hayırlı haftasonları dilerim.

• @reader
    Hocam inşallah bu sene size çıkar . Yoksa psikolojinizi hiç iyi görmüyorum.
    Şafak sayar gibi saymak yerine çekilişi unutmayı deneyin bence.

• @reader Umut kırıcı olmak istemem ancak sayın @smesut a katılıyorum.elbette düşünmemek hayal kurmamak mümkün değil ancak daha çıkmamışken bu kadar kaptırmak doğru görünmüyor.olaki çıkmazsa aşırı moral bozucu olur unutmaya çalışın ama aklınızın bi köşesindede dursun.naçizane tavsiyem. umarım çıkar gerçekten isteyen ve gidebilecek durumda olanlara.son kez şunuda unutmayın burası çıkanların toplandığı bir forum oldugu için bu kadar çok çıkan varmış gibi gözükebilir başka forumlara sayfalara baktığımızda durumun böyle olmadığı aşikar

• bir internet sitesinde türkiye'den kazanma şansının 1/16 olduğunu okudum. katılımın 60.000 civarlarında olduğunu ve kazanan sayısının da 4.000 civarlarında olduğundan bahsediyordu. kazanan kişi sayısı üç aşağı beş yukarı doğru ama katılımın çok daha fazla olduğunu, dolayısıyla verilen bilginin de hatalı olduğunu düşünüyorum. sizce de öyle değil mi?

• @sinanoren bencede katilim daha fazladır diye düşünüyorum.

• @southern ama bu sene bence green card in tekrar yapildigindan haberi olmayan kitle var belki onlar unuttuysa haberleri olmadiysa katilim az olabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinanoren DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

bir internet sitesinde türkiye'den kazanma şansının 1/16 olduğunu okudum. katılımın 60.000 civarlarında olduğunu ve kazanan sayısının da 4.000 civarlarında olduğundan bahsediyordu. kazanan kişi sayısı üç aşağı beş yukarı doğru ama katılımın çok daha fazla olduğunu, dolayısıyla verilen bilginin de hatalı olduğunu düşünüyorum. sizce de öyle değil mi?

evet, DV2015'te bile 250.000'den fazla kisi katilmis Turkiye'den, bu yil daha fazladir...

• @denizsak Evet, şimdi düşününce mantıklı geldi...

• Bence de...

• O zaman 15 Mayıs'ta görüşmek üzere.

• @crazycells verdiğiniz linkte DV2015'teki katılımlara baktım da; aile üyeleri ile beraber o rakamlara ulaşıyor diye anladım. yoksa başvuru sayısı 160.000 civarı galiba değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinanoren DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells verdiğiniz linkte DV2015'teki katılımlara baktım da; aile üyeleri ile beraber o rakamlara ulaşıyor diye anladım. yoksa başvuru sayısı 160.000 civarı galiba değil mi?

aynen dediginiz gibi, ben yanlis yazdim. basvuran sayisi 160.000'de... ama aciklanan kazanan sayisi 250.000 uzerinden aciklaniyor (yani aile uyeleri de dahil ediliyor) bilginize.
    Tabii bu sayilar gecmis yillara ait, henuz guncel sayilarin ne oldugunu aciklamadilar.

• @reader cok tesekkurler umarim ben ve siz gibi gercekten gitmeyi cani gonulden isteyip gercekten kalacak kisilere cikar ...

• @apex estagfurullah ne kusuru lutfen 🙂 bizde yazilima yogunlasmayi dusunuyoruzda hangi dilden girsek hangisine yogunlassak bilemedik gerci ben bilemedim 🙂 esim c ve java dusunuyor ama ben karasizim 🙂

• @caglaror cok cok cok tesekkurler iletisime gecelim bakalim sonuc ne olacak... avusturalya bizim en buyuk hayalimizdi hatta avusturalyaya gidemicemizi anlayip gercekle yuzlesince ingiltereye gidelim ordan geceriz bi sekilde dedik ingilteredede en az 5 sene kalmamiz gerektigini ogrenince duvara tosladik ve green card a yoneldik , ogunden buyana hep amerika uzerine planlar yaptik oyuzden biraz soguduk ama tabikide onuda degerlendirip ihtimali yukseltmek lazimm...avusturalyaya isinmak zor degil 15 dk bakildiginda insanin ici kayniyor 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |