Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@alto bundan sonraki surecte bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@h-cem-güngör gozunuz aydin, verdiginiz telefon numarasina mesaj gonderiliyor. Ayrica dediginiz siteden de dosyanin durumunu kontrol edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osmanqdenizli DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba değerli forum üyeleri. Aşıdan bahsedilmiş hep. Ben bu güne kadar aşı olduğum bile ne biliyorum ne de hatırlıyorum. Bu durum bir yerlerden belge ile alınıp öğreniliyor mu yoksa Ankara da nasip olursa muayene gününde ne kadar aşı varsa yapılacak mı :d. yoksa şimdiden yaptırmam mı gerekli bu konuda sıfır benim yanımda pozitif değer arz ediyor.

herhangi bir asi yaptirmaniza gerek yok, eger elinizde belge yoksa baska bir yerden alamazsiniz. Saglik muayenesine bu sekilde gidebilirsiniz, onlar gerekli gordugu asilari yapiyorlar.

• @alto tesekkürler. Artık hem aile için olanı hem kişi için olanı alacağım kabul etmezlerse ötekini veririm.

• Merhaba,
    Ben aile hekiminize danışmanızı öneririm. Unganlarda yapılacak aşıların listesini yanınıza alın (www.doctorun.com sitesinde var). Bu aşılar Amerikan hükümetinin yayınladığı zorunlu aşı listesi, herkes yaptırmak zorunda. Bu aşıların bazıları yapılmadan önce bağışıklığınızın olup olmadığını anlamak için kanda test yapılması lazım. Aile hekiminiz bu testleri yaptırabilmeniz için sizi bir üniversite veya devlet hastanesi enfeksiyon hastalıkları polikliğine yönlendirebilir. Önce bir enfeksiyon doktoru ile görüşüp aşı listesini gösterin, doktorunuz uygun kan testlerinizi isteyecektir. Sonuçlarınız çıktığında bağışıklığınızın olmadığı (örneğin çocukken geçirmediğiniz hastalıklar) ve mutlaka yapılması gereken aşıları, o testlere bakan enfeksiyon hastalıkları uzmanı bir doktor sizi hastanenin aşı merkezine yönlendirerek tamamlatabilir.

Bu yapılan aşıları aşı kartınıza tarihleri ile işletirseniz, Unganlara götürdüğünüzde gereksiz aşı parası vermemiş olursunuz. Aşılar dolar ile... (20-200 USD) Oysa yukarıda bahsettiğim yerde bulacağınız listede yer alan aşılardan sadece meningokok (menenjit) aşısını devlet karşılamıyor. Fiyatı 160-180 TL civarında. Eczaneden alıp siz yaptırıyorsunuz.

Yalnız şunu da söylemek lazım. Aşı kartınız tam olsa bile Unganlarda aşılarınızın bağışıklık durumunu sorgulamak için istenecek kan testleri için (çünkü devlet ve üniversite hastanelerinin kan sonuçlarına itibar etmiyorlar, Düzen laboratuvarı bir alt katta oraya yönlendiriyorlar) ücret ödüyorsunuz. Biz iki çocuklu bir aile olarak bu işlere yaklaşık 1500 TL Unganlar ve 1600 TL Düzen laboratuvarı (çocuklar için hiçbir şey istenmedi) ödemesi yaptık. Ben bu şekilde, devletin hemen hemen hepsini karşıladığı aşılar için gereksiz aşı parası verilmeyeceğini düşünüyorum.

Hepinize kolaylıklar dilerim.

• Arkadaşlar talihli benim tc vatandaşıyım eşim Bulgaristan doğumlu ,1989 dan sonta TC vatandaşı olmuş ,çift vatandaş ,evrak toplarken eşim için Bulgaristan dan extra hangi evrakları toplamalıyım,

2018eu0019xxx
    DS-260 Submit : 07.07.17
    Sağlık Kontrolü :
    Mülakat Tarihi :

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@h-cem-güngör Ben de yazdiklariniza ek yapayim...

Oradaki asi listesi sadece bir referans, sizin hangi asilara ihtiyaciniz olduguna saglik muayenesi yapan doktor karar verecek. Yasiniza, saglik durumunuza veya isine gore her asiya ihtiyaciniz olmayabilir. Dolayisiyla o asi listesine koru korune bagli olmamak lazim. Eger bu asilardan yaptirmamis olduklariniz varsa, sadece Ungan muayenesi icin yaptirilmasini ben cok dogru bulmuyorum. Asilarin yapilma amaci sagliginiz olmali. Ayrica o asilardan bazilari birden fazla doz seklinde cesitli araliklarla uygulaniyor, dolayisiyla ilk dozu kendiniz yaptirsaniz da ikinci ya da ucuncu dozu Ungan'larda vurulma ihtimaliniz var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@engosti DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar talihli benim tc vatandaşıyım eşim Bulgaristan doğumlu ,1989 dan sonta TC vatandaşı olmuş ,çift vatandaş ,evrak toplarken eşim için Bulgaristan dan extra hangi evrakları toplamalıyım,

2018eu0019xxx
    DS-260 Submit : 07.07.17
    Sağlık Kontrolü :
    Mülakat Tarihi :

dogum belgesi ve adli sicil kaydini almaniz lazim Bulgaristan'dan...

• @osmanqdenizli bende de yok ama ben hastanede çalıştığım için bazı aşı kontrolleri yapılmıştı o şekilde bir kan tahlili götüreceğim. bir kaç eksiğim vardı onları da hastane de yaptılar tetanoz, kkk ve hapatit b onların aşı kartını götüreceğim. hani illa bir şey yapmak isterseniz tahliller olabilir.

• merhaba, ben csc kaydımızı yaptım ama şu an print alamıyorum. daha sonra sayfaya girip print alabilir miyim? bir de isimlerimizi türkçe karaktersiz yazdık sorun olur mu?

• Merhabalar,
    Maddi durum ispatı ile ilgili sorularım var. Biz 5 kişiden oluşan aileyiz.
    Ben kazanan kişiyim. İstanbul’da benim adıma ve eşimin adına 2 dairemiz bulunuyor. Bankada göstermek icin en az ne kadar paraya ihtiyacımız var?
    Kullandığımız bütün hesaplar eşimin adına. Onun hesaplarını göstermek yeterli mi yoksa Kazanan kişi olarak benim adıma mi olmalı banka hesabı?
    Cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@janalemis 15.000$ mulakata göstermenizi istiyorlar her aile ferdi içinde 5000$
    siz 15.000 +4x5000$ yani kısaca 35.000 dolar göstermenizi istiyorlar ben 2015 dekonsolosluğa facebook üzerinde sormuşdum bu formulu verdiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhaba, ben csc kaydımızı yaptım ama şu an print alamıyorum. daha sonra sayfaya girip print alabilir miyim? bir de isimlerimizi türkçe karaktersiz yazdık sorun olur mu?

daha sonra print alabilirsiniz, dert degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@janalemis DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar,
    Maddi durum ispatı ile ilgili sorularım var. Biz 5 kişiden oluşan aileyiz.
    Ben kazanan kişiyim. İstanbul’da benim adıma ve eşimin adına 2 dairemiz bulunuyor. Bankada göstermek icin en az ne kadar paraya ihtiyacımız var?
    Kullandığımız bütün hesaplar eşimin adına. Onun hesaplarını göstermek yeterli mi yoksa Kazanan kişi olarak benim adıma mi olmalı banka hesabı?
    Cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler.

banka hesabinin sizin ya da esinizin adiniza olmasi farketmez. Son donemlerde daha az maddi birikimle vize alabildigini soyleyen arkadaslar var, fakat konsolosluk son yillarda resmi bir sayi aciklamadi. En son acikladigi sayi sayin @yapay-zeka 'nin dedigi gibi 2-3 yil once aciklamis oldugu 15.000$ sayisi, o nedenle siz bu hesabi dikkate alin ama tabii Amerika'da yasayacaginizda kullanacaginiz butun mal varliginizi saklamadan gostermenizi tavsiye ederim.

• "https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do" linkten case numaramı girdim, 13 haneli ilk 3 harf olan case numarası, fakat şöyle bir uyarı aldım. Neden olabilir acaba? @crazycells

My Case Status does not recognize the receipt number entered. Please check your receipt number and try again. If you need further assistance, please call the National Customer Service Center at 1-800-375-5283.

• Guvenlik sebebiyle buyukelciligin pazartesi icin kapanma olayindan sonra bugun icin randevusu olanlara erteleme maili gitmis. Bugun randevusu olan var miydi aramizda? Umarim yarin acilir ve herhangi bir saldiri yasanmaz Ankara’da. Konuyla ilgili bilgisi olmayan arkadaslarda linkten okuyabilirler.

• @chemist işte tam da bahsettiğiniz gibi günün şanslısı biz olduk. Gece gelen mail ile iptal edildi bu sabah ki randevumuz. Bekliyoruz mail haber bir gelişme. Ama dönüş uçağımızın saatine de az kaldı. Birazdan havaalanına gidiicez...

• @Sayal Konsolusluk şu an için sadece bugün kapalı basından alınan bilgiye göre.Önümüzdeki hafta mülaktınız gerçekleşir diye düşünüyorum.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |