Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 2018 mayıs ayında kazandıgımı ögrendikten sonra uykusuz geceler başladı ilk etapta çok sevindik ailem ile birlik de sonra nasıl yapabiliriz diye araştırdık bütün araştırmalar sonunda kime sorcak kimden akıl alsak hep olumsuz şeyler duyduk yani lise mezunu olmadan green card çıksa bile gidemezsin denildi hatta sen bu işi unut çıkmadı diye düşünmeye başla diyenler oldu.ama gerçe şu ki green card bana çıkmıştı internetten ve bu forum sitesinden bir çok deneyim okudum ama bana uyan benim gibi giden sadece bir kişi vardı rasim abi ona ulaşmak için bütün sosyal medya hesaplarında ismini arattım ama bulamadım hali hazırda kullandıgı bir facebook adresinden deneyimini paylaşmıştı bir çok mail attım ama cevap alamadım sonra bu iş olmayacak herhalde dedim ds260 formunu doldurmama kararı aldım..benim gibi giden biri ile konuşup ne yapmam gerektigini ögrenmem lazımdı.. ve günler sonra bir mesaj aldım rasim abiden ve sonra ne yapmam gerektigini ögrendim ve onun yaptıgı gibi kendimi hazırladım ve 1 haftalık bir AP sürecinden sonra bügün vizem onaylandı arkadaşlar..abd hükümetinin istegi ortada açık tı aslın ya lise mezunu ol yada son beş yıl içersinde deneyim gerektiren bir işte 2 yıllık bir tecrübe ye sahip ol..ama hangi iş? onet sitesinde job zone 4 veya5 de bulanan kategörideki işler svp aragılı 7 veya sekiz olan yani zorluk derecesi 7 veya sekiz olan işleri yapan kişileri kabul ediyor..bu işler genelde yönetici genel müdür gibi şeyler yani bir firmada genel müdür veya üst düzey bir yönetici olmanız gerekli.bu durumda söylenecek tek söz şu minareyi çalan kılıfını hazırlar.. arkadaşlar benim bu konuda yardımcı olabilecegim özellikle lise mezunu olmadan kazanmış arkadaşlara elimden geldigince yardımcı olmak isterim... tam 4 yıl oldu bunu buraya yazalı zaman su misali akıp geçti umarım bu ileti bir çok kişiye yardımcı olmuştur bol şanslar arkadaşlar

• tebrikler ..

• Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burhankaya55 Mesleğinizden bahsetmediğinize ve "minareyi çalan kılıfını hazırlar" yazdığınıza göre yalan beyanla vizeyi almışsınız. Doğru mu anlıyorum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burhankaya55 Lise mezunu olmadan Green Card almak içinde söyledi:

2018 mayıs ayında kazandıgımı ögrendikten sonra uykusuz geceler başladı ilk etapta çok sevindik ailem ile birlik de sonra nasıl yapabiliriz diye araştırdık bütün araştırmalar sonunda kime sorcak kimden akıl alsak hep olumsuz şeyler duyduk yani lise mezunu olmadan green card çıksa bile gidemezsin denildi hatta sen bu işi unut çıkmadı diye düşünmeye başla diyenler oldu.ama gerçe şu ki green card bana çıkmıştı internetten ve bu forum sitesinden bir çok deneyim okudum ama bana uyan benim gibi giden sadece bir kişi vardı rasim abi ona ulaşmak için bütün sosyal medya hesaplarında ismini arattım ama bulamadım hali hazırda kullandıgı bir facebook adresinden deneyimini paylaşmıştı bir çok mail attım ama cevap alamadım sonra bu iş olmayacak herhalde dedim ds260 formunu doldurmama kararı aldım..benim gibi giden biri ile konuşup ne yapmam gerektigini ögrenmem lazımdı.. ve günler sonra bir mesaj aldım rasim abiden ve sonra ne yapmam gerektigini ögrendim ve onun yaptıgı gibi kendimi hazırladım ve 1 haftalık bir AP sürecinden sonra bügün vizem onaylandı arkadaşlar..abd hükümetinin istegi ortada açık tı aslın ya lise mezunu ol yada son beş yıl içersinde deneyim gerektiren bir işte 2 yıllık bir tecrübe ye sahip ol..ama hangi iş? onet sitesinde job zone 4 veya5 de bulanan kategörideki işler svp aragılı 7 veya sekiz olan yani zorluk derecesi 7 veya sekiz olan işleri yapan kişileri kabul ediyor..bu işler genelde yönetici genel müdür gibi şeyler yani bir firmada genel müdür veya üst düzey bir yönetici olmanız gerekli.bu durumda söylenecek tek söz şu minareyi çalan kılıfını hazırlar.. arkadaşlar benim bu konuda yardımcı olabilecegim özellikle lise mezunu olmadan kazanmış arkadaşlara elimden geldigince yardımcı olmak isterim

hayirli olsun, hangi meslek ile basvurunuzu yaptiniz acaba? (link veya kod harika olur) isterseniz bunu paylasin, daha cok yardimci olur.

Fakat bence de "minareyi çalan kılıfını hazırlar" ilginc bir ifade sekli 🙂 Eger yalan veya yanlis bilgiyle gocmenlik hakki kazanirsaniz, vatandas olduktan sonra bile bunun ortaya cikmasi durumunda vatandaslik hakkinizi kaybedebiliyorsunuz, bilginize.

O nedenle gocmenlik islemlerinde hicbir asamada yalan veya yanlis bilgiler vermemelisiniz.

• Vermiş olduğum bilgilerimde yalan beyan yoktur sonuçta sizinle görüşme yapan kişiler profosyenel kişiler yalan konuşarak kişi ancak kendini kandırabilir. Mesela örnek ilkokul mezunsunuz ama bir terzi dükkanı ısletiyorsunuz sizce alabilirmisiniz vizeyi asla....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burhankaya55 Lise mezunu olmadan Green Card almak içinde söyledi:

Vermiş olduğum bilgilerimde yalan beyan yoktur sonuçta sizinle görüşme yapan kişiler profosyenel kişiler yalan konuşarak kişi ancak kendini kandırabilir. Mesela örnek ilkokul mezunsunuz ama bir terzi dükkanı ısletiyorsunuz sizce alabilirmisiniz vizeyi asla....

tekrardan hayirli olsun 🙂

forumumuzda, lise diplomasi yerine meslek sartini saglayarak loto dolayisiyla gocmen vize alabilen arkadaslarin sayisi artmaya basladi, sanirim son 2-3 yilda toplamda 5 kisi bu sekilde vize almis oldu. En azindan foruma donus yapanlarin sayisi bu 🙂

• Meslek olarak ne belirttiniz hocam ve hangi belgeler ile ıspat ettiniz?

• ⭐⭐

malkoç ömerin videosu Lise Diplomanız Yoksa Nasıl Greencard Alırsınız?

• Merhabalar greencard kazandık ve lisenin bitmesi için 2 sınav daha girmem gerek buda mayıs ayına yetişiyo diplomayı alamam temmuz ağustos olacak ne yapmalıyım sizce

• @burhankaya55 burhan bey merhabalar size mail attım foruma en girişiniz uzun zaman olmuş nasıl ulaşabilirim size @crazycells bilginiz varmı acaba nasıl ulaşırım burhan beye danışmam gereken bi cok konu var kendisine ama

• ⭐⭐⭐

@civan1453 eğer Diplomayı Temmuz ayına kadar alabilecekseniz sizin için bir sorun olmayacaktır. 2018 yılında sizin gibi bir bayan vardı. Kendisi de görüşmeye gittiği zaman liseyi bir kaç aya bitireceğini beyan etmiş. Konsoloslukta eksik evrak belgesi verip mezun olduğun zaman diplomanı bize getir vizen onaylansın demiş. Ama maalesef sınavları Eylül ayından sonra sarkıtığı için vize alamamıştı. Sizde bunun gibi yapabilirsiniz. Eğer case no düşükse evrak mailini de diplomaya alana kadar bekletebilirsiniz. Diplomayı almaya yakın bir tarihte gönderirsiniz diploma aldıktan sonra görüşmeye gidersiniz. Case numberınız nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civan1453, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card almak

Merhabalar greencard kazandık ve lisenin bitmesi için 2 sınav daha girmem gerek buda mayıs ayına yetişiyo diplomayı alamam temmuz ağustos olacak ne yapmalıyım sizce

Talihli kisi lise diplomasini 30 Eylul 2020'ye kadar alabilir mi?

• @crazycells @bolatmali merhaba arkadaslar, durumum su sekilde, yiyecek icecek sektorunde 5 yildir ust duzey yoneticilik yapmaktayim 3 tane restaurantin coordinatorlugunu yapmaktayim ve 2009 2014 seneleri arasinda cruise gemilerinde 5 yil calistim americada dahil 45 ulke 250 den fazka sehir gezdim amerikada en az 25 30 defa bulundum 2ser 3 er gun sureyle tabi geminin kalis suresine gore....5 yillik A1 vizem vardi suesi bitti,ve 1 defa b2 vize red aldim.ds 260 formuna hepsini bildirdim ama meslek yeterliligim amricada job zone 2 ve svr 4-6 yani istenileni karsilamiyor... lise acikogetimde mayis ayinda kesin bitiyor sarkma olmaz diplomada 2ile 4 ay arasinda alinabilecek yani evet eylul ayina kadr diplomayi aliyorum, su anda kkc istedikleri evraklari gondermedim henus sadece ds260 gonderdim benden evraklari istediler,,, case 69xx lerdee

Dosya Numarasi: 2020EU69xx
    DS-260 Gonderimi: 22/08/2019
    KCC Evrak Istegi: 11/09/2019
    KCC Evrak Onayi: xx/xx/xx
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells @bolatmali merhaba arkadaslar, durumum su sekilde, yiyecek icecek sektorunde 5 yildir ust duzey yoneticilik yapmaktayim 3 tane restaurantin coordinatorlugunu yapmaktayim ve 2009 2014 seneleri arasinda cruise gemilerinde 5 yil calistim americada dahil 45 ulke 250 den fazka sehir gezdim amerikada en az 25 30 defa bulundum 2ser 3 er gun sureyle tabi geminin kalis suresine gore....5 yillik A1 vizem vardi suesi bitti,ve 1 defa b2 vize red aldim.ds 260 formuna hepsini bildirdim ama meslek yeterliligim amricada job zone 2 ve svr 4-6 yani istenileni karsilamiyor... lise acikogetimde mayis ayinda kesin bitiyor sarkma olmaz diplomada 2ile 4 ay arasinda alinabilecek yani evet eylul ayina kadr diplomayi aliyorum, su anda kkc istedikleri evraklari gondermedim henus sadece ds260 gonderdim benden evraklari istediler,,, case 69xx lerdee

Dosya Numarasi: 2020EU69xx
    DS-260 Gonderimi: 22/08/2019
    KCC Evrak Istegi: 11/09/2019
    KCC Evrak Onayi: xx/xx/xx
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

Eger Eylul sonuna kadar diplomayi alabiliyorsaniz o durumda bir sorun yasamazsiniz.

onetonline.org 'dan meslek listesini iyice inceleyip sizin mesleginizle ortusen ve sartlara uygun bir meslek var mi diye bakabilirsiniz. Eger yaptiginiz isle ortusuyorsa, o meslegi yaptiginizi da soyleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@civan1453 Diplomanızı fiziksel olarak almanızın süreleri mi onlar yoksa e-devletten mezun olarak görüneceğiniz süreler mi? E-devletten mezun belgesi çıktığında vize için yeter diye düşünüyorum.

• @crazycells evet var aslında operasyon müdürü olarak örtüşüyo bende operasyon müdürü yazabilirim aslında olabilir ama ds formuna onu yazmadım yiyevek içevek müdürü yazdım oda jopzone 2 ...asıl öğrenmek istediğim gec kalmadan mulakata girmelimiyim cade no başlarda 69xx şimdi istenilen evrakları göndersem 3 ay sonra mülakat ama diploma için bana gerekli olan süre 9 ay anladığım kadarıyla mülakata girip eksik evraktan uzatbilirimde durumu sizce nasıl bi yol izlemeliyim tamamn 9 ay beklemekmi??? yoksa sıra gelmişken mülakata girip eksik evraktan süreyi uzatmakmı???

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet var aslında operasyon müdürü olarak örtüşüyo bende operasyon müdürü yazabilirim aslında olabilir ama ds formuna onu yazmadım yiyevek içevek müdürü yazdım oda jopzone 2 ...asıl öğrenmek istediğim gec kalmadan mulakata girmelimiyim cade no başlarda 69xx şimdi istenilen evrakları göndersem 3 ay sonra mülakat ama diploma için bana gerekli olan süre 9 ay anladığım kadarıyla mülakata girip eksik evraktan uzatbilirimde durumu sizce nasıl bi yol izlemeliyim tamamn 9 ay beklemekmi??? yoksa sıra gelmişken mülakata girip eksik evraktan süreyi uzatmakmı???

Mulakata girin, diplomanizin Agustos'ta elinizde olacagini soyleyin, dosyanizi o zamana kadar acik tutarlar. Ayrica saglik raporu da almayin (bir daha alip gondermeniz gerekecek).

• Merhabalar bende açık lise ögrencisiyim tek dileğim 2021 yılına kadar 63 olan kredimi 192 yaparak mezun olabilmek yoksa durum vahim hepimize bol şanslar

• @crazycells merhabalar tekrardan ds260 formunu actirip f&b manager olarak yazdigim durumu operasyon muduru olarak duzeltmeyi dusunuyorum cunki ikisinde ayni konular turkiyede ve yalan yanlis bi beyanim yok belgeleyebilirimde cunki operasyon muduru jobzone 4 ve svr si 7>8 yani istenileni karsiliyo digeri dosyayi actirinca ve unvan degisikliginde konsolosluk bi sikinti yaratirmi??.......simdi durum su,lise icince son iki sinavim kaldi 2. sinav nisanda sonuclar mayista aciklaniyor milliegitimbakanligini aradim mayis ayinda sinavlar aciklandiginda gecici diploma talep edebiliyormusum diplomam gelene kadar, yani mayis ayinda gecerli bir diplomam olacak....hangi yolu izlesem diye karasiz kaldim case no dusuk oldugu icin 69xx lerde beklemek istmiyorum... yani her yerden garanti olsun isim....dosyayi actirmami onerirmisiniz esas sormak istedigim bu????????????????

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

33

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |