Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@begench bu arada DMV, sizin pasaportunuzdaki vizeyi de kabul etmeli. O vize ilk giristen itibaren 1 yil boyunca Green Card yerine kullanilabilir.

• @crazycells merhaba, benim bu problem birturlu cozulmedi!
    Ben Şubat 20’sinde USCIS’i arayarak Green Cart’ımı almadığımı bildirdim. Yeni istek oluşturdum..
    7 Mart’ta adresime USCIS’den mektup geldi. Mektupta aynı eski bilgiler tekrarlanıyordu (Eylülde gönderildiğini ama eski adres olduğu için kimsenin aşmadığını ve kartın geri gittiğini) ve sonunda ‘We will re-mail your card to you as soon as posible’ yazıyor.. ama hala gelen giden yok, ne yapmalıyım, biraz daha beklemeli miyim?

Bugün USCIS’i tekrar aradım, niye green cart’ım hala gelmedi diye istek açtılar, 30 gün sonra mektup şekilinde cevap alırsınız dediler, sanırım aynı bilgiler içerecek. (Eylülde gönderdik blah blah..)

I-90 doldurup tekrar isteyim mi? Kaybettim desem daha mı hızlı gelir? Bilemedim ben şimdi?! Kimden yardım alabileceğimi de bilemiyorum.. arıyorum olmuyor, görüşmeye gidiyorum USCİS’e randevu alıp, onlar da bilmiyor!
    Teşekkürler!
    Ps. Süreç ile alakalı bilgiler önceki mesajlarda yazılı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@begench Green Card'in Geldigi Adres ve Yasadigimiz Adresin Farkli Olmasi Durumu içinde söyledi:

@crazycells merhaba, benim bu problem birturlu cozulmedi!
    Ben Şubat 20’sinde USCIS’i arayarak Green Cart’ımı almadığımı bildirdim. Yeni istek oluşturdum..
    7 Mart’ta adresime USCIS’den mektup geldi. Mektupta aynı eski bilgiler tekrarlanıyordu (Eylülde gönderildiğini ama eski adres olduğu için kimsenin aşmadığını ve kartın geri gittiğini) ve sonunda ‘We will re-mail your card to you as soon as posible’ yazıyor.. ama hala gelen giden yok, ne yapmalıyım, biraz daha beklemeli miyim?

Bugün USCIS’i tekrar aradım, niye green cart’ım hala gelmedi diye istek açtılar, 30 gün sonra mektup şekilinde cevap alırsınız dediler, sanırım aynı bilgiler içerecek. (Eylülde gönderdik blah blah..)

I-90 doldurup tekrar isteyim mi? Kaybettim desem daha mı hızlı gelir? Bilemedim ben şimdi?! Kimden yardım alabileceğimi de bilemiyorum.. arıyorum olmuyor, görüşmeye gidiyorum USCİS’e randevu alıp, onlar da bilmiyor!
    Teşekkürler!
    Ps. Süreç ile alakalı bilgiler önceki mesajlarda yazılı.

Eger soyledikleri sure gectiyse, USCIS uzerinden yeni bir istekte bulunabilirsiniz.

Eger yine I-90 doldurup kayboldu derseniz, ucretini odemeniz gerekir.

Resmi surecler bir sisteme gore ilerliyor, eger sistemin disina cikarsaniz maalesef sizin her seyle ugrasmaniz gerekiyor. Dolayisiyla mumkun oldugu kadar sisteme uymanizi tavsiye ederim. Su an icin istek yapip beklemelisiniz sadece.

• @sharm buradan numaramla kontrol ettiğimde böyle bir no yok hatası alıyorum. normal mi bugun ülkeye girişimin 12.gunu

• @begench DMV pasaport (vizeli) ve yerlesik olma ispati istiyor (fatura, kira kontrati vb). GC gerekmiyor.

• @gls Green Card'in Geldigi Adres ve Yasadigimiz Adresin Farkli Olmasi Durumu içinde söyledi:

@sharm buradan numaramla kontrol ettiğimde böyle bir no yok hatası alıyorum. normal mi bugun ülkeye girişimin 12.gunu

adresindeki sorgu kutucuguna odeme yaptiginizda size verilen, ilk uc karakteri harf olan ve toplam onuc karakterden olusan, buyuk ihtimal "IOE" ile baslayan "receipt number"inizi giriyorsunuz degil mi?

Eger evet ise sistemde olusmasi biraz vakit aliyor olabilir. Birkac gun daha bekledikten sonra hala goruntulenmiyorsa USCIS telefon ile arayip sormanizi onerebilirim.
    Kolay gelsin.

NOT:
    USCIS aradiginizda otomatik sesli yanit sistemine receipt numaranizi girmeniz istenirse, soyle tuslamalisiniz:

Ornek receipt ID: IOE1234567890
    Yapilacak tel tuslamasi:4631234567890
    (IOE harflerinin telefon uzerindeki tuslara gore yerlerine bakildiginda 463 oluyor)

• @sharm tamamcok teşekkürler

• ⭐⭐

Arkadaslar bizim greencardlar hala ulasmadi nasil uscis e ulasabiliriz ? Suan da pandemic den dolayi gecici olarak kapali. Acaba uscis sistemine girip online iletisim kurabilirmiyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Green Card'in Geldigi Adres ve Yasadigimiz Adresin Farkli Olmasi Durumu

Arkadaslar bizim greencardlar hala ulasmadi nasil uscis e ulasabiliriz ? Suan da pandemic den dolayi gecici olarak kapali. Acaba uscis sistemine girip online iletisim kurabilirmiyim ?

Suradan tekrar isteyebilirsiniz:

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |