Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@dreams_usa DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem hanım, inanın ben sizi anlamakta güçlük çekiyorum 🙂 kusuruma bakmayın.
    Haksızlığın karşısında durmak diyorsunuz, eğitim için ülkemizin yetersiz olduğundan dolayı GC diyorsunuz, bunca yıldır bu ülkede haksızlığa uğradım ve halen de uğruyorum diyorsunuz, ama diğer yandan da akp seçmeniyim diyorsunuz. Kendinizle çelişmiyor musunuz? 😊

Herkes hayatini tutarli yasamak zorunda degil sayin @dreams_usa 🙂 yorumlarinizi bunu goz onunde bulundurarak yapin.

Eger bir insan, hayatini yanlis temeller uzerine kurmussa, o temeller yanlis olsa bile hayati pahasina bunlari korur, ve yanlisliklarini reddeder; cunku tum hayatini bosa yasamis olma hissini kaldiramayacagini bilir.

katılıyorum sayın @crazycells her çelişki kendi içnde tutarlıdır misal verecek olursak adam ateisttir Allah vardır bilir ama stemiyor nanmak ve buna göre yaşamış buna göre bir sistem kurmuş ve böyle gitmekten memnun. Adam aşırı dindardır Allah yok diyenleri görmez duymz varlıklarını bile kaale almaz o öyle mutludur buna göre yaşamış taş üstüne taş koymuştur böyle memnundur degişmez.. İnsanlar degişmezler. Dgişir diyen hata eder. 🙂

• Yasaklı

@volkanu DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem hanımefendinin akıl almaz fanatizmi sizce de o son anlardaki gayet zekice yapılan esprileri hak etmedi mi?

kadın fanatik falan degil sadece adamı bozmak istmeemiş ve duruma uygun konuşmaya çalışmış hepsi bu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinem Sinem Hanim, bence Turkiye muasir medeniyetler seviyesine 1934'te cikmis... Siz; evlere, devlet ofislerine, hastanelere giren otomasyonu muasir medeniyetler seviyesiyle karistirmayin, bunun tek nedeni internetin yayginlasmasi. Zaten 2000'den once nerdeyse hicbir ulkede yoktu bu tur seyler...

alt metni

• Yasaklı

fanatizm nedir biliyor msunuz... Fanatizm kendi dışında bir görüşü konuşmaya dahi yanaşmamaktır ama o kadın kendi fikrini açıklıyor sonra da adama siz ne düşünüyorsunz diye soruyor. Bu kadın fanatik degil.

• @sinem DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Haksızlığın karşısında durmak diyorsunuz, eğitim için ülkemizin yetersiz olduğundan dolayı GC diyorsunuz, bunca yıldır bu ülkede haksızlığa uğradım ve halen de uğruyorum diyorsunuz, ama diğer yandan da akp seçmeniyim diyorsunuz. Kendinizle çelişmiyor musunuz? 😊

Herkes hayatini tutarli yasamak zorunda degil sayin @dreams_usa 🙂 yorumlarinizi bunu goz onunde bulundurarak yapin.

Eger bir insan, hayatini yanlis temeller uzerine kurmussa, o temeller yanlis olsa bile hayati pahasina bunlari korur, ve yanlisliklarini reddeder; cunku tum hayatini bosa yasamis olma hissini kaldiramayacagini bilir.

katılıyorum sayın @crazycells her çelişki kendi içnde tutarlıdır misal verecek olursak adam ateisttir Allah vardır bilir ama stemiyor nanmak ve buna göre yaşamış buna göre bir sistem kurmuş ve böyle gitmekten memnun. Adam aşırı dindardır Allah yok diyenleri görmez duymz varlıklarını bile kaale almaz o öyle mutludur buna göre yaşamış taş üstüne taş koymuştur böyle memnundur degişmez.. İnsanlar degişmezler. Dgişir diyen hata eder. 🙂

Bence bu yazdığınız tam sayın @crazycells 'in dediğine örnek olmadı.
    Tam örnek şu şekilde olabilir.

Bir insan ömrü boyunca dini inançlarına bağlı kalarak yaşamıştır. Sonra bazı tecrübeleri aslında allah diye bişeyin olmadığını ve dinin yalan olduğunu ona düşündürmüştür. Ancak kişi bu düşünceleri kafasından atarak tüm hayatını bir yalan üzerine yaşadığını kabul etmeme yolunu seçer..

• Yasaklı

@sinem Sinem Hanim, bence Turkiye muasir medeniyetler seviyesine 1934'te cikmis... Siz; evlere, devlet ofislerine, hastanelere giren otomasyonu muasir medeniyetler seviyesiyle karistirmayin, bunun tek nedeni internetin yayginlasmasi. Zaten 2000'den once nerdeyse hicbir ulkede yoktu bu tur seyler...

alt metni

sevgili @crazycells muasır medeniyet ne demek? Atatürk ne kastetmiş hiç düşündünüz mü?Lütfen bana muasır medeniyet kavramını tanımlar mısınız rica etsem?

• Yasaklı

@sinem DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Bir insan ömrü boyunca dini inançlarına bağlı kalarak yaşamıştır. Sonra bazı tecrübeleri aslında allah diye bişeyin olmadığını ve dinin yalan olduğunu ona düşündürmüştür. Ancak kişi bu düşünceleri kafasından atarak tüm hayatını bir yalan üzerine yaşadığını kabul etmeme yolunu seçer..

işte o dediginize fanatizm denir sevgili @VolkanU

• @sinem 🙂 🙂 🙂 cidden süpersiniz. Kendi kendine yeten bir aile politikanız var kutlarım. Lakin keşke peşinden gittiğiniz zihniyet te aynı olaydı da bu denli dışa bağımlı bir ülke olmayaydık, dimi ama? 😊

• Yasaklı

@sinem 🙂 🙂 🙂 cidden süpersiniz. Kendi kendine yeten bir aile politikanız var kutlarım. Lakin keşke peşinden gittiğiniz zihniyet te aynı olaydı da bu denli dışa bağımlı bir ülke olmayaydık, dimi ama? 😊

biz bu durumda isek sebebi kendi tembellgimizdir. Ve nasıl insanlar isek öyle idare olunuruz efenim. 🙂

• Yasaklı

bu ülkede kahvehaneler tek tük kütüphaneler yaygın kulanılır oldugunda durumun degişecegin düşünüyorum.:)

• @sinem DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

işte o dediginize fanatizm denir sevgili @VolkanU

Benim bu örneği verme sebebim sizin mesajınızda alıntıladığınız mesajı yanlış anlamış olmanız.. Yoksa fanatizm vs değil ki konu (video ile alakalı mesajımdan bağımsız bir mesaj yani)

Videodaki hanımefendiye gelecek olursak, ekonomi hakkında söylediklerinde haklı diyorsanız zaten size diyecek lafım yok 🙂

• Oksijen Yakıcıdır 😁

• Yasaklı

ekonomi daha iy olmalıydı en azından benim beklentim buydu fakat bzim cografyamızda bir ülkenin fazla gelişip palazlanmasına izin verilmedigi(ortak düşmanımızın henüz bizden daha güçlü olması nedeniyle) açık ve net. Bu nedenle hükümete çok fazla kızamıyorum. Daha fazlası için birlik olmak zorundayız. Düşüncem bu. Diger yandan egitimde hayallerim o kadar çok ki sayın @Oradaki çok güzel hayallerim var ama gerçekleşebilir mi bilemiyorum muhtemelen ömrüm yetmeyecek umarım bir gün gerçekleşebilir. Fakat ülkemizin egitim sisteminin kökten degişmesi gerektigini düşünüyorum daha bize özel bize özgü bir sentez model oluşturulmalı ...Fikrinizi cidden merak ettim?

• Yasaklı

Oksijen tek başına işe yaramaz @likable .. Başka elementler olmadan o bir hiçtir. 🙂

• @sinem hanım, terbiyesizim siz bizimle kafa buluyorsunuz 🙂
    Bir ak diyorsunuz bir kara. Yoksa bir insan yolundan gittiği insana bu denli benzemez babası olsa 😊

• Yasaklı

belki bir noktaa evet bir noktada hayır sevgili @dreams_usa şöyle söyleyeyim oksijeninizin diger elementlerle etkileşme girip bi işe yaramasını saglamaya çalışıyorum .:)

• @sinem çok şükür beynimize oksijen gidiyor, etkileşimde de sıkıntı yok. Zira her fırsatta doğada, kamptayız alim Allah 😊
    Zira başka türlü atlatamıyorum içinde bulunduğumuz halleri, beyni yakmak gerekiyor en yüksek oksijen oranı ile 🙂

• Tamamiyle şahsi görüşürümdür 🙂
    @VolkanU Kpss konusundaki görüşlerinize şöyle katılmıyorum.
    Eğer hiçbir şekilde torpil olayı yoksa, sadece soru çözerek 94 puan almış bir arkadaş varsa ve ilgili komisyondaki kişiler her ne kadar puan almış olsa da arkadaşta aradıkları beceriyi, pratik zeka veya olası durumlarda kriz yönetimi yapabilecek kapasiteyi göremediyse geçememesi normal.
    Aslında bende pek inanmıyorum böyle kriterler olduğuna torpil varsa iş senin oluyor genelde ama eleniyorsa gerçekten böyle sebepler olmasını isterdim.

• Yasaklı

gençken ben de çok gezerdim öyle. 🙂 tadını çıkarın @dreams_usa 40 ından sonra zor oluyormuş. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |