Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Legar Bankanın swift için belirlediği bir adres olmalı, o adresi kullanmalısınız. Bofanın sitesinde USD ve diğer para birimleri için iki ayrı adres var ama işiniz çok acele değilse bir BofA şubesine uğrayıp SWIFT için yönergeleri alabilirsiniz. En doğrusu o olur.

• Arkadaşalar Transferwise hala çalışıyor mu kapandı diyenler var Türkiyeden, Abd ye gönderim yapacağım 4 bin dolar kadar bilgisi olan ?

• @gkmn merhabalar, o gün geldi ve ben de bir iki gün içinde para göndereceğim. Limitleri kontrol ettim 5mil TL günlük transfer limiti görünüyor, müşteri hizmetleri USD için limitin de bu tutar karşılğı şeklinde olacağını söyledi. Haliyle ondan çok daha az göndereceğim. Ancak acaba önce deneme için gönderme yapmak mantıklı mı, onu düşünüyorum. Keza işlem başına swift ve muhabir banka masrafı alacaklarından tek seferde göndermek maddi olarka İşime geliyor. Siz ne kadar ve en son ne zaman göndermiştiniz, bir mahsuru yoksa sorabilir miyim?

• @Legar Bofa ya dolar olarak gonderecekseniz swift: BOFAUS3N ve kendi account numberinizi yazmaniz gerek.

Dun yaptigim islemde devamli sistem hatasi aliyordum musteri danismaniyla gorusme sonrasi yeni bir kural ciktigini ogrendim. 1mio tl karsiligindan daha fazla bir tutar gonderecekseniz yazili talimat gerekiyormus. Talimat kimlik resmi vs birseyler istiyorlar.

• Ben bugün ilk defa TR'den ABD'ye para gönderdim. Detayları, birine faydası dokunur düşüncesiyle aşağıda paylaşıyorum.

Enpara->BofA
    BofA Hesap no ve Swift kodu (BOFAUS3N) kullanarak gönderdim.
    Gönderdiğim tutar: TL karşılığı 1mil TL den az olmak üzere USD
    İki hesap da kendi adıma.
    Enparada işlemi gerçekleştirdim. Hemen akabinde 2 kez aradılar ancak dual sim (Turkcell fiziksel, amerikan eSIM), olduğundan mıdır bilmiyorum arama görünüp kayboluyordu, cevaplayamadım. Bunu üzerine müşteri hizmetlerine Enpara uygulamasından ulaştım ve durumumu anlattım. Sağolsunlar hemen ilgilendiler.
    Yaklaşık 1 saat sonra uygulamadan bildirim geldi işlemin gerçekleştiğine dair. Swift vs. detayları görebiliyordum.
    Yaklaşık 2 saat sonra falan da BofA hesabımı kontrol ettim, para hesaba geçmişti.

Kesintiler
    Enpara 247 TL swift ücreti
    BofA 33 USD (henüz bankada göremiyorum ne kadarı muhabir banka ne kadarı işlem ücreti ancak statement gelince görebilirsem güncellerim).

Güncelleme: kesilen 33 USDnin 15ini BofA gelen wire ucreti olarak kesmis. @mutlu234 ile kısa bir sohbet sonrası BofAnın web bankaciligina girdigimde sag altta beliren canli yardima yazarak iade aldim. Tekrardan yardimin icin tesekkur ederim @mutlu234 🙂

• Herkese merhabalar, geriye donuk baya bir sayfa okumaya calistim bazi cevaplar yeterli oldu ama ben de direk buraya kendi durumumu yaziyorum. Benzer bir deneyimi yasayanlar yada bilgisi olanlar cevaplarsa cok sevinirim.

Turkiyeden buradaki BOA hesabina 140k dolar gondermeyi planliyoruz. Para USD olarak TEB hesabinda. Bir kismi ev satisindan diger kismi ise aileden destek. Burada ev almayi planliyoruz ama henuz evi bulamadik hala bakiyoruz.
    -Son donemde TEB den yada herhangi bir bankadan 100k uzerine gonderim yapan varsa detaylarini paylasabilir mi? Tek sefer de gelebilir mi yoksa parcali mi gondermek gerekli yada dilekce ile bu islem olur mu tek seferde?
    -Bu parayi transfer ettikten sonra burada IRS yada herhangi bir yere bildirim yapmamiz gerekiyor mu?
    Simdiden tesekkurler.

• Faydası olur mu bilemiyorum ancak geçen ekim ayında toplamda 200k USD transfer yapmam gerekti E2 yatırımımızla alakalı, ziraat ve Odea’dan 5000USD üzerinde oldugunda sebep soruldu ve sözleşme örneğini yolladık her seferinde.
    Burada ise TR’ye para yollarken Wise kullaniyorum, 5000 USD de yaklaşık 50 USD kesiyor para TL olarak Türkiye hesabına geçiyor ancak kur düşük değil. Bazı arkadaşlarımız Western Union kullandığında çok daha düşük komisyon oduyor, ancak ben uygulamayı yeni kurdum ve bana o kadar düşük vermiyor suan

• Guncelleme yapayim. Gecen carsambadan beri gondermemek icin resmen direniyor banka. Yazili talimat gonderdikten sonra 2 3 gun oyaladi. Daha sonra istedikleri belgeler
    1- Buradaki bankanin hesap cuzdani
    2- Oturma Izni
    3- Buranin kimligi
    4- Burada adima ait fatura

Bunlarida gonderdikten sonra is daha trajikomik hale geldi. Talimatin tarihi eski kalmis onu guncellemek gerekiyormus 🙂 Sonuc olarak hala gelmedi

• @wanti
    Hangi kıymetli banka bu ?

• @wanti Bana da aynısını yapıp işi başlatmama 2 hafta kadar engel olmuşlardı.

• @Ferhat-ŞENER Enpara. Bugune kadar sikintisizdi. Bu sefer tam 1 hafta surdu. En son dakikalarca laf ettikten 10 dakika sonra isleme alindi.

• Bank of America, "Wire transfer fee" olarak $15 dolar kesmisti. Bunu waive etmeniz icin bankaya gitmenize gerek yok. Ben online bankacilik sistemine girip canli sohbetle konustum 1 dk icinde hallettiler. Haberiniz olsun arkadaslar.

• Arkadaşlar, Bank of America hesabımı kapamadım ve her ay 4.5 usd kesiyor.
    Türkiye'deyim. Acaba belli bir süre sonra kesinti duruyor mu yoksa yıllarca bu parayı kesmeye devam eder mi sizce, benzer bir durum yaşayan var mı?

• Bank of America'da belirli bir limitin altinda paraniz varsa her ay duzenli olarak kesmeye devam eder.

• @isik @crazycells ufak bir güncelleme, TR'de yerleşik USD hesabımdan iki kez US'e para göndermeyi denedim. Para önce geliyor. Sonra Masrafıyla birlikte iade edildi gözüküyor.

Belki ben yanlış bir şey yapıyorum bilmiyorum ama tekrar kullanmayı düşün müyorum.

• Amerika'dan Tr'ye en uygun komisyonlu Wise ile mi gonderiliyor? Remitly - Western Union veya baska bir firma kullanan oldu mu, olduysa onlarin kesilen ucretleri Wise a gore nasildir?

• ⭐⭐⭐

@AE123 önceki gün remitly ile gönderim sağladım 4.99$ kesinti aldı 15 dakika içinde hesabımda oldu para. Referans linkiyle kayıt olup ilk işleminizi gerçektirirseniz ilk işlemde ücret almıyor ayrıca 20$ bonus veriyor dilerseniz aşağı linkimi bırakıyorum kayıt olabilirsiniz

Sign up for Remitly using my referral link to get $20 off and no fees on your first money transfer of $100 or more

• @AE123 Ben 3 seferdir remitly kullanıyorum. 5$ komisyon kesiyor. Güncel kurdan bire bir de para gönderdim. 15 kuruş aşağısından da. 1000$ para göndermiştim tek seferde en fazla 5$ kesti. Karşı tarafın banka hesabına direkt tl olarak yatıyor. Eğer türkiye saatine göre bankalar işleme açıksa para 15-20 dk içinde karşı tarafa gidiyor. Açık değilse sabah açıldığı andan 15dk sonra geçiyor

• @Emre Kurtulmuş @callbee , bilgiler icin tesekkur ederim, wise da $100 gonderim icin yaklasik $5 dolar masraf kesiyor ama esimin soyledigi gonderim yaklasik 5 gun suruyor, remitly de anladigim kadariyla para ayni gun icinde cok daha hizli bir sekilde Turkiye hesabina gonderiliyor, esime app i indirip denemesini soyleyecegim.

• Ben bu hafta TEB den Bank of America'ya 31bin dolar gonderdim, birkac saat icerisinde hesabima gecti. Daha fazla gondermek istiyordum tek seferde ama online bankacilikta 1 milyon TL swift gonderim limiti var bunu degistiremiyorsun, o da 31bin kusur dolar yapiyordu gonderdigim tarihte.
    -176 tl TEB kesinti yapti(bunun icin TL hesabinizda para olmasi lazim oradan ayrica kesiyor yoksa gonderemiyorsunuz parayi)
    -15$ Bank of america
    -20$ araci firma/banka artik her neyse
    Ozet olarak 31bin dolari 35$ ve 176tl masraf ile birkac saat icerisinde ABD deki hesabima aktardim. Anladigim kadariyla bu 1 milyon tl gonderim limiti gunluk bir limit, geri kalan tutar icin tekrardan bir gonderim yapmayi deneyecegim. Tekrar tekrar kesinti olacak bunu istemeyenler icin sanirim banka ile temasa gecip genel mudurluge dilekce gondererek 1 milyon tl uzerinde dolar cikisi yapilabiliyormus ama benimki acildi denemedim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |