DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aokitsune öncelikle selamlar,
    Geçtiğimiz yıl ben de bu süreci araştırırken her iki firma ile bire bir görüşme yaptım. eb3vize.com da görüştüğüm kişiler de çok ilgili ve alakalı davrandılar ancak, @tufank Bey'in bilgilendirmesine ek olarak; eb3vize.com (pwd) maaş süreci henüz tamamlanmamış ilanları yayına alıyor. PWD sürecinin de 6-9 ay arası bir sürede sonlandığını varsayacak olursak LC file sürenizi (PD) biraz daha geç almış oluyorsunuz. Bülten zaten bu kadar gerideyken, sabır vizesi denen bu sürece 6-9 ay daha erken başlayabilecek olma ihtimalinden ötürü ben BDV ile yola çıkma kararı aldık. Bütçe konusu da elbette önemli. Hangi firma ve hangi yöntemi seçerseniz süreciniz şimdiden hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@berkibirdinc Hayırlı olsun şimdiden 🙂

• @Riethian çok teşekkür ederim. Sabrımızın bol olacağı, LC onayında Auditsiz ve su gibi geçip biten bir süreç yaşarız inşallah hep birlikte 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   serel serel 

• @berkibirdinc selamlar hocam,
    Sizin LC'niz kaç gün içinde filed oldu? LC'nin hızlı bir şekilde işleme alınması çok büyük avantaj. Biz de BDV'ye başvurursak SC Bluffton veya MN Maple Grove seçmeyi düşünüyoruz ama Maple Grove biraz soğuk olabilir gibi geldi 🙂 . Bir de AOS mu seçtiniz CP mi? Biz AOS seçip duruma göre sonradan CP'ye döndürebiliriz diye düşünüyoruz.

• @tufank yardımlarınız için teşekkür ederim hocam.
    Başvurmaya kesin karar verdik sadece bazı kararlar arasında kaldık.
    Forumdaki yazıları okudum ama kafamda bazı soru işaretleri var.
    Öncelikle diyelim ki AOS yaptık ve current olma süreleri kısaldı bu durumda 5 6 ay Amerika'da bir şekilde kendimizi idare edip sonra işe başlayabiliyoruz diye anladım, işe başladıktan sonra ne kadar süre bu işte çalışmamız gerekecek? 1 yıl green card'ın ulaşmasını bekleyeceğiz 1 yıl da zorunlu çalışma süremizi dolduracağız yani bu işte 2 yıl çalışma zorunluluğu mu oluşacak? Bu şekilde oluyorsa eşim 2 yıl boyunca McDonalds'ta çalışmak istemiyor. Bu durumda CP yapmayı tercih edebiliriz.
    İkinci sorum ise BDV her koşulda AOS'tan CP'ye geçmeye izin verir mi? Yoksa sadece süreler çok uzun olursa mı CP'ye geçişimize izin verir? Bir de bu geçiş sırasında 7 bin dolar aradaki farkı ödemek durumunda olacak mıyız?
    Bir diğer seçenek de eb3vize.com ama orada LC filed süresi uzamış oluyor bu yüzden şimdilik BDV'yi değerlendiriyoruz.

• @aokitsune selamlar;
    Benim LC file zamanım 2 gün içerisinde oldu. sponsorun hızlı hareket etmesi de buna etken olabilir. Minneapolis'in Est. Filling date tarihi nisan ayı olduğu için BDV'de hızlı hareket etmiş olabilir.
    Biz CP süreci ile devam edeceğiz gibi gözüküyor. bu sene Ağustos ayında turist vizesi başvurusu yapıp randevu tarihini öne çekmeye çalışacağız. turist vizesi alabilirsek, LC onaylandıktan sonra bültenin de durumuna göre AOS seçeneği için alternatif bir statü ile gidebilir miyiz, bize bunun maliyeti ne olur değerlendireceğiz. Ancak kuvvetle muhtemel (bültenin bu denli yavaş ve belirsiz ilerlediği varsayımı altında) CP ile sürecimizi tamamlayacağız gibi gözüküyor.

• ⭐⭐

@aokitsune AOS yapabilmeniz için bültende AOS filing tablosuna göre current olmanız lazım. Yani sizin PD nizi kapsaması lazım. Mevcut durumda bülten bildiğiniz gibi epey geride. O yüzden AOS yapmaya müsait değil. Bülteni takip edip ilerleyişe göre ABD ye giriş yapmanız ve current olana kadar statünüzü korumanız gerekiyor. Bültene göre bu biraz masraflı bir süreç olabilir. ( E2 yatırımcı veya F1 öğrenci statüsüne geçmeniz gerekebilir bülteni beklerken). Dolayısıyla biraz stratejik bir karar. Sponsorda çalışmaya başlamanız için bültenin AOS filing için uygun olması ve EAD geçici çalışma başvurusu vermiş olmanız gerekiyor. Bültenin ne şekilde ilerleyeceğini kestirmek zor. Bazen elde yeterli vize olmasa bile dosyaları içeri almak adına B tablosunu ilerleyebiliyor. Ama elde yeterli vize olmadığı koşulda geçici çalışma izni ile birlikte bültende A tablosunda current oluncaya yani green card ınızı alıncaya kadar sponsorda çalışmanız gerekebilir. Bazen bu şekilde arada sıkışmış dosyalar olabiliyor. AOS un dezavantajlarından biri bu. Ama her zaman bu senaryo olacak diye kesin bir durum yok. Ayrıca AOS olarak başlattığınız süreci dilediğiniz zaman CP ye çevirebilirsiniz. Sürecin bir kısmını TR de bir kısmını ABD de geçirmek için bülteni takip ederek plan yapabilirsiniz.

• Selamlar, @tufank o kadar yararlı bir başlık açmışsınız tüm gönderileri baştan sona okudum. Emekleriniz için çok teşekkür ederim. BDV Solutions aracılığı ile yapacağım başvuruyu AOS olarak başlatma kararı aldım. Benim, eşimin ve çocuğumun B1/B2 vizesi mevcut. 2007 yılında work and travel ile çalıştığım için franchise restoranların crew member, team member gibi pozisyonlarında çok rahat edeceğimi düşünüyorum. Şu an job offerings bölümünde her gün başka bir şehre karar veriyorum. Amacım en kısa sürede LC Filed durumuna gelmek. Şu sıralar filing yapmakta olan firmaların cazip olduğunu düşündüğüm yerleri Janesville WI, Springfield OH ve Maple Grove MN. Bazı avantajlı şehirlerin estimated LC filing dateleri Temmuz ve Ağustos. Hatta arada sırada çok avantajlı yerler açılıyor ve aynı gün kontenjanı doluyor. Programa çok sayıda başvuran olduğu için aradaki 2 aylık LC filing date farkı toplamda 1 yıl gecikmeye sebep olabilir. Karar vermek kolay değil. B tablosunda current olana kadar 6-7 yıl gibi bir süre geçeceğini düşünüyorum. Başvuran herkese sabır dilerim.

• ⭐⭐

@cools teşekkür ederim. Estimated LC tarihi yakın veya geçmiş işleri seçmeniz avantajınıza olacaktır. Süreç dediğiniz gibi uzun ve bir an önce kuyruğa girmek, PD almak gerekiyor. Maple Grove, MN için başvuran arkadaşımız var, kendisinin LC'si hemen file edildi. Bazı kişiler diledikleri lokasyonun açılmasını bekliyor ama bu doğru bir yöntem değil, çok fazla vakit kaybına yol açıyor. Zaten birikmiş dosyalar / backlog ve vize kotaları süreci yeterince uzatıyor.

• ⭐⭐

@cools Bol şans ve dediğiniz gibi en önemlisi sabır dilerim 🙂

• @cools Selamlar hayırlı olsun süreciniz ve kararınız. @tufank öyle güzel bir başlık açmış ki başlığı detaylıca okuyup konu içerisindeki mesajları okuyunca sürece büyük ölçüde hakim oluyor insan. Sizde gördüğüm kadarıyla foruma yeni katılıp konuyu incelemişsiniz ve gayet güzel şekilde anlamışsınız.

• @cools ben de aynı dusuncedeyım.daha guzel yer beklerken zaman kaybı ılerıde vıze bultenınde current olmayı beklerken cok daha zaman kaybına yol acabılır. zaten surecler uzun. halıhazırda bırıken dosyalar surecı can sıkıcı sekılde uzatırken bır de kotası olan vıze. surecler ı-140 harıcınde mudahale edılemeyen surecler. gocmenlık vızesınde en krıtık surec benım gorusum lc ıcın tarıh almak.

• merhaba, öncelikle @tufank beye böyle konu başlığı açtığı için teşekkürler. ben de eb3 için başvuru yapmak istiyorum. siz yabancı firmalar ile görüşmeyi Türkçe yapabiliyor musunuz? ben de ingilizce olmadığı için eb3 vize daha ön planda duruyor. yabancı firma da Türkçe bilen biri varmı? öncelikle grupta 2 şirket dikkat çekiyor eb3vize ve bdv, herkes bu 2 firmadan başlamış. bir de bir firma daha var telegram grubundan bir arkadaş sürecini global migration network başlatmış. 13 ay da çalışma izni gelmiş sonraki aşama göçmenlik bürosuna I 140başvurusuymuş. bu firmayı hiç araştıran oldu mu acaba? baya hızlı gibi geldi. benim abd vizem var aos yapmayı düşünüyorum. bdv firmasının ödeme tablosu nasıl arkadaşlar?

• ⭐⭐

@halilarda60 BDV Solutions doğrudan Türkçe destek vermiyor. Ben kendileri ile diyalog halindeyim ve bazı arkadaşlar için online toplantılara katıldım. Aynı zamanda BDV nin Türkiye marka elçiliği görevini yapıyorum. Ancak doğrudan firma ile tam zamanlı çalışma durumum yok, vaktim olduğu ölçüde destek oluyorum. Arada köprü görevi görüyorum, aynı zamanda ben de EB3 sürecinin içerisinde olduğum için gelişmeleri takip edip paylaşmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Bir sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım. Fiyatlar ve ödeme seçenekleri sitelerinde mevcut.

• @halilarda60 merhabalar;
    süreç başlatan arkadaşlarımızın bir çoğu eb3vize ve BDV üzerinden başvurularını yaptı. Diğer firmayı ben de duydum ancak çok fazla araştırma imkanım olmadı. Mesajınızda da belirttiğiniz üzere çalışma izni onayı, Audit'e takılmadığı sürece zaten yaklaşık 13 ay kadar sürüyor. LC onayının hızı, süreci başlatacağınız danışman firmaya bağlı değil. Önemli olan LC formunun eksiksiz ve doğru doldurulması (sizin sponsorunuz dolduruyor) ve bir an evvel file edilmesi.

• @berkibirdinc Merhaba, sizin için hayırlı olsun yeni kayıt olmuşsunuz. umarım en kısa sürede sonuçlanır. ... bir kişinin 15 ay olmuş henüz onay gelmemiş. firmaya göre değişkenlik mi gösteriyor. bdv ve eb3 arasında bu süreçlerden hangisi daha kısa sürede sonuçlanıyor.

• @berkibirdinc Merhaba,
    telegram grubunda başka bir arkadaşın 15 ay olmuş henüz sonuçlanmamış, ben de firmadan firmaya değişkenlik gösteriyor mu diye aklıma takıldı. siz de yakın zaman da kayıt olmuşsunuz tebrik ederim umarım kısa zaman da kavuşursunuz.

• ⭐⭐

@berkibirdinc ufak bir düzeltme yapalım başlığı okuyanlar yanlış anlamasın diye. LC çalışma izni değil işçi sertifikası oluyor. LC veya I-140 onayı tek başına çalışma izni vermez. Çalışma izni ancak AOS yapanların I-485 formunu doldurma imkanı olduğu zaman başvurabilecekleri bir form, I-765 EAD olarak geçiyor.

• @tufank; haklısınız Tufan Bey. @halilarda60 Bey mesajında çalışma izni diye yazınca, kafamdan LC onayı diye geçirdim ancak yazarken çalışma izni diye yazmışım. Bu başlık altında araştırma yapanlara yanlış bir bilgi vermemiş olayım. Teşekkürler düzeltme için. 🙏 Sanırım Halil Bey de LC onayından bahsetmek istedi, vermiş olduğu örnekte sonrasında I-140 başvurusundan bahsetmiş çünkü 😉

• @berkibirdinc pardon ben terimlere hakim değilim. arkadaş öyle yazmış ben de ona istinaden yazdı. düzeltme için teşekkürler @tufank bey

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1
  • 1
  • 39
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |