DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @CANBILBEY Hocam, ülkemizdeki mülki bir amirlik yurtdışından gelen bir evraka apostil veremez. Noterler de yabancı bir evrakı onaylamaz. Gerçi noterlerin neyi onaylayıp onaylamayacağı çok geniş bir konu, bazen esnetiyorlar. Siz yine de iyi araştırın.

• Merhaba ,

Sofiada sağlık randevumuz var . 4 yaşına girecek çocuğum için kovid19 aşı belgesi istediler . Son 1 yıl içinde yapılmış aşı kaç yaştan itibaren isteniyor . Ben hayatımda 3 yaşında çocuğa kovid aşısı yapıldığını görmedim .

• @Armağan-Yılmaz

Geçmiş olsun hocma çok şaşırdım. Dilerim AP süreciniz çok uzun sürmez. En kısa sürede vizenize ve yeni hayatınıza kavuşursunuz.

• ⭐⭐⭐

@gornakula her ülkedeki konsolosluğun bu konuda ki talebi farklı oluyor bu uygulamayı yapmakta zor olabiliyor. Geçen sene viyanaya gidenler içindede çocuklu ailelerde aşı gereksinimi sorunları yaşayanlar olmuştu

• @Emre-Kurtulmuş ben böyle birşeyi kabul etmediğimi söyledim . Sağlık bakanlığınında aşı bebek yaşta çocuğa aşı yapacağını düşünmüyorum bakalım ne olacak

• @dkagan55 kabul edilmemiş gözüküyor bu mailde

• Merhabalar @gucarslan
    Bugün Ankara’da mülakatımız vardı. Tüm evraklarımız tam olmasına rağmen mevcut turistlik amerika vizelerimize cancelled mührü basılıp sarı kağıt verildi. Konsolosluktan gelecek e-mail ile iletilen formu doldurup göndermemiz sonrası için beklememiz gerektiği söyledi. Verilen sarı kağıtta hiçbir yer işaretli değil. Bu sabah sarı kağıt verilen çocuklu 3 aileden biriyiz. Bu durum daha önce başına gelen var mı? Tecrübeleriniz kıymetli. Teşekkür ederiz. Form henüz gelmediği için ne olduğu hakkında yorum yapamıyorum.

• ⭐⭐⭐

@gornakula sofia sağlık bakanlığının covid aşısı için yaş sınırı varsa zaten sofiadaki amerikan konsolosluğu bu yaş sınırını belirlemezdi ama yinede cevaplarını bekleyin tabii. Mesela türkiyedeki yaş sınırı 12 yaşından itibaren olduğu için unganlarda 12 yaş altı çocuklardan aşı istemiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burcu-2 merhaba,
    telaş edilecek bir durum yok, AP sürecinden geçeceksiniz.
    ilgili başlıkta nasıl süreç yaşayacağınız detaylıca anlattım.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5817/fy2023-fy2024-background-check-nncp-ap-durumu-i̇dari-işlem/

mailine gelecek DS5535 formunu bekleyin ve doldurmak için acele edin.
    farklı bir konuda desteğe ihtiyacınız olursa benimle iletişime geçin özelden.

sabırlı beklemeler.

• @Emre-Kurtulmuş bize hastane bu cevabı vermişti konsoloslukta henüz görüşmedim. Şu an bulgaristan sağlık sisteminden bilgi almaya çalışıyorum türkiyede(12 yaş sınırı ) yaptırma şansımız zaten hiç yok ve yaptırmak istemiyoruz

• ⭐⭐⭐

@gornakula türkiyedeki sistemi düşünmemeniz gerekiyor, mülakata bulgaristanda gireceğiniz için oranın sağlık bakanlığı sayfasından vs bilgi almaya çalışın

• @Armağan-Yılmaz, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Evet gün geldi çattı, ilk sırayla içeri giren aile olarak ne yazık ki AP ye kaldık. Ben eksik evrak olup olmadığını sordum, hepsi tam dediler ama yine de sarı kağıtla AP ye kaldığımızı bildiren bir konuşma yaptılar ve pasaportları geri verdiler. Sonrasında 2 çocuklu ailenin daha sarı kağıtla çıktığını gördük. Diğer ailelerle de görüştüğümüzde bu uygulamanın yeni olduğunu belirtmişler. Sayın @gucarslan bilginiz var mı? Teşekkürler, Saygılarımla

Cok geçmiş olsun,çocuklu bir aile olarak endişeyle okudum yazdıklarınızı.Bu uygulama yeniymis derken ,ne demek istediniz? Çünkü aynı gün 3 farklı çocuklu ailenin AP ye kalması tesadüf olamaz ve soyisim olma ihtimali de düşük kişisel görüşüm

• Soyadı nedeniyle offside da kalma ihtimali olanlardan biri de benim.

• @zaferdemir neden?

• @hsn-kartal Bakınız ----->@gucarslan ın son iletisindeki link.

• @hsn-kartal Çünkü Türkiye'de "Demir" soyadına sahip olan yaklaşık 1 milyon 105 bin 381 kişi var ve konsolosun mülakat esnasında yaptığı güvenlik "name check" taramasında bu ad ve soyada sahip ve daha fazla güvenlik araştırması yapılması gerektiğine dair uyarı çıkar ise kazanan diğer şartları taşısa bile AP'ye kalabilir.

• @zynp7tepe Evet benim kini kabuel etmediler. @melihcangunduz 'ün kini kabul etmişler ona istinaden tekrar mail atmıştım ona istinaden gönderdiler. @melihcangunduz 'ün de ailesinin oturumu varmış. Hala oturumsuz dosya taşımayı kabul eden bir konsolosluk çıkmadı.

• @gucarslan Hızlı dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Umarım sürecimiz hayırlısı ile tamamlanır. İzninizle bir sorum daha olacak, mevcut turist vizelerimize cancel damgası vuruldu, AP sürecine kalanlara bu şekilde mi yapılıyor, bu süreç uzarsa ya da olumsuz sonuçlanırsa mevcut vizelerimiz cancel olarak bu şekilde mi kalacak?

• Mulakatı bugun gectim ama vize durumum AP olarak gorunuyor? Benimle aynı durumda olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozmell bugün mülakata giren herkes aynı..
    lütfen forumdaki iletileri okuyun, lütfen.

https://yesilkartforum.com/forum/post/240589

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.0k

| | | |