DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @justmansam merhabalar , avukatım I-140 ile I-485 formunu birlikte gönderdi,12 Eylül 2023 de I-140 onayı geldi , şunu söylüyor bana vize numaramız prioety date açık olduğu zaman bu ay açıklanan vize bülteni ile benim vize numaram açık oldu şubat ayı için benim prieoty date 25 Ağustos 2022 , NVC mail gönderecek evrak talebinde bulunacak diyor sonrası Ankara mülakatı dedi ? Lütfen bilgi 🙏

• @yunus-karataş

Anladığım kadarıyla avukatınız concurrent filing yapmış. Bu Amerika içindeyken vizeye başvuran kişiler için uygulanabilen bir yöntem. Eğer ABD dışındaysanız I-485 formunu doldurmak yerine avukatınız "CP" olarak bilinen konsolosluk sürecini başlatmalıydı. Bu süreçte I-140 onayı sonrasında dosyanız NVC'ye aktarılır ve NVC sizden gerekli dokümanları talep ederek sizi yönlendirir ve ensonunda Ankara'dan mülakatınızı ayarlar. Kısacası I-485'i doldurduysanız Ankara'dan mülakat gelmeyecektir size. Eğer ABD dışındaysanız düzeltmeniz gereken bir şeyler var gibi görünüyor. Avukatınızla görüşmenizi tavsiye ederim.

Not: Avukat değilim. Eksik ya da yanlış bilgi paylaşma ihtimalim her zaman olabilir. 🙂

• Aynen öyle I485 ve I140 aynı anda yapıldıysa sanırım Amerika içinde geçerli bir vizeniz var Buda mülakat beklemiyorsunuz size çalışma izni ve seyahat izni çıkıyor çünkü aynı prosedür ile babam yaptı bence mülakat olmaması gerekiyor . Bu ara da benim evraklarım NVC de şuan ne zaman süre de dönüş yapıyorlar at NVC diye gözüküyor sistem de geçen hafta pazartesi iletildi evraklar bilgi verirseniz sevinirim

• @Ceycey-0 cevap için çok teşekkürler 🙏ben istanbuldan yazıyorum , avukat vize bülteni açık olmadan NVC evrak istemiyor şubat ayı vize bülteni açıklandı bizi kapsıyor , NVC mail atıp evrak isteyip sonra biz ds 260 formu dolduracaz diyor ,umarım şubat ayında NVC mail atıp evrak talebinde bulunur , artık bütün vize bülteni bizi kapsıyor prieoty date e25 Ağustos 2022 , Şubat açıklanan vize bülteni 1 Eylül 2022

• @Duygu-Çelik Merhaba,

Buradan NVC şu an hangi dosyayı proses ediyor görebilirsiniz. Ortalama 1-2 hafta değerlendirme sürüyor yazıyor heryerde fakat benimkisi 3 hafta sürmüştü. Kolaylıklar dilerim:)

• @Duygu-Çelik evrakların NVC de olduğunu nasıl görüyorsunuz ben case number ile sistemden bakıyorum bana I-140 onayı kabul edildi mail gönderildi diyor sadece? NVC de evrak takibi nasıl yapılıyor acaba ?

• Bu mu acaba ?

Current case review time:
    Current case review time: As of 22-Jan-24, we are reviewing documents submitted to us on 9-Jan-24.

Before the National Visa Center reviews your case, you must pay all fees and submit all required documents, such as:

Petitioner’s Affidavit of Support;
    Supporting financial documents;
    Applicant’s DS-260, and
    Applicant’s civil documents.
    Required documents vary based on petition type. Take this time to review the types of required civil documents and how to find them, and information about what forms and information your petitioner needs to prove he or she can financially support you.

Çok teşekkür ederim mülakat tarihinizi ne zaman verdiler ? Avukata mı mail gidiyor sadece bana da geliyor mu acaba ?

• @Duygu-Çelik
    Evet aynen budur. Buradan takip ettim ben de. Benim mülakat tarihim verilmedi bayağı da bekleyeceğim. PD im Mayıs 2, 2023, DQ Ocak 5 2024.
    Avukatınızlaysanız bu süreçte ona gider. Ayrıldıysanız avukattan size gelir.

• Benim PD 01/08/2020 tarihi DQ henüz bilmiyorum hangi tarih olduğunu . Ama teşekkür ederim benim evraklarım geçen hafta pazartesi verilmişti 22 Ocakta umarım bu hafta içinde baktıkları dosyada benim de dosyam mevcuttur 🙂

• Herkese merhaba,
    Ben yabancıyım (Gana) ve 11 yıldır İstanbul'da yaşıyorum. Doktoramı 2018 yılında tamamladım, 4 yıl boyunca bir Altin firmasında çalıştım ve şu anda ilaç firmasında çalışıyorum. EB2-NIW yeşil kartına Chen Immigration (WeGreened) aracılığıyla başvurdum, benim PD 20 Eylül 2022 ve USCIS’ten onay tarihimi 30 Eylül 2022, sonrasında Ekim 2022'de NVC'ye gönderildi. NVC vakamı 28 Aralık 2022'de oluşturdu ve bana vize ücreti faturasını ve değerlendirme için gönderilecek belgelerin listesini içeren bir e-mail gönderdi. 1 Ocak 2023'te ödeme yaptım, CAEC web sitesinde ödememi doğrulandıktan sonra DS260 formumu doldurdum ve 10 Ocak 2023'te tüm belgeleri gönderdim. NVC 31 Ocak 2023'te bana bir e-mail göndererek ek belge talebinde bulundum çünkü İstanbul'da yabancı olarak doğan kızım için sunduğum doğum belgesi kabul etmediler. Yabancı olarak e-devletten gerekli doğum belgesini alamadığım için Gana Büyükelçiliğinden sunduğum doğum belgesini doğrulayan tasdik mektubu aldım, ve eşimin kızımızı doğurduğuna dair hastane kayıtları da ekledim. Hukuk firması ayrıca NVC'den sunduğum belgeleri kabul etmesini talep eden bir not ekledi. 10 Şubat 2023'te ek belgeleri gönderdikten sonra 28 Şubat 2023'te DQ oldum. Bekleme süresi hepimiz için çok sinir bozucu, keşke bu platformu daha önce bulmuş olsaydım. Bu sayfada paylaşılan bilgiler çok faydalı ve buradaki üyeler başkalarının sorularına çok nazik bir şekilde cevap veriyor. @justmansam ’a göre vize görüşme için bekleme süresi şu anda 10 ay olduğunu yazdı muhtemelen @TOK 'un DQ'suna göre yazdı ama kullanılan gerçek tarihin PD olduğunu düşünüyorum. Örnek olarak, @TOK benim DQ olduktan iki ay sonra Nisan 2023'te DQ oldu, ancak PD'si (Ağustos 2022) benim PD'den (Eylül 2022) bir ay erken olduğu için benden önce vize görüşmesi tarihi aldı. Mülakatlara girecek herkese başarılar diliyorum ve gelecek ay NVC'den görüşmesi tarih e-mail almayı umuyorum.
    Umarım paylaştığım tarihler, daha yeni PD ve DQ tarihlerine sahip olanların gerçekçi tahmin yapmasına yardımcı olur. Ayrıca benim karşılaştığım sorunla başka bir yabancı karşılarsa deneyimimden faydalanabileceğini umuyorum.

• @Selali Aslında first in first out şeklinde mülakat verileceği yazıyor ve bunu DQ tarihine göre yapıyorlar. Ben PD'ye göre olacağını sanmıyorum çünkü benim PD 04/2022. Yani 4 ay gecikmiş olurdu. Ama asıl olan tarih DQ tarihi. Ben de sizin Şubat ayında randevu alacağınızı düşünüyorum. Umarım Şubatta yine bir hızlanma olur ve bir kaç ay ileri atar.

• @Selali, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

Herkese merhaba,
    Ben yabancıyım (Gana) ve 11 yıldır İstanbul'da yaşıyorum. Doktoramı 2018 yılında tamamladım, 4 yıl boyunca bir Altin firmasında çalıştım ve şu anda ilaç firmasında çalışıyorum. EB2-NIW yeşil kartına Chen Immigration (WeGreened) aracılığıyla başvurdum, benim PD 20 Eylül 2022 ve USCIS’ten onay tarihimi 30 Eylül 2022, sonrasında Ekim 2022'de NVC'ye gönderildi. NVC vakamı 28 Aralık 2022'de oluşturdu ve bana vize ücreti faturasını ve değerlendirme için gönderilecek belgelerin listesini içeren bir e-mail gönderdi. 1 Ocak 2023'te ödeme yaptım, CAEC web sitesinde ödememi doğrulandıktan sonra DS260 formumu doldurdum ve 10 Ocak 2023'te tüm belgeleri gönderdim. NVC 31 Ocak 2023'te bana bir e-mail göndererek ek belge talebinde bulundum çünkü İstanbul'da yabancı olarak doğan kızım için sunduğum doğum belgesi kabul etmediler. Yabancı olarak e-devletten gerekli doğum belgesini alamadığım için Gana Büyükelçiliğinden sunduğum doğum belgesini doğrulayan tasdik mektubu aldım, ve eşimin kızımızı doğurduğuna dair hastane kayıtları da ekledim. Hukuk firması ayrıca NVC'den sunduğum belgeleri kabul etmesini talep eden bir not ekledi. 10 Şubat 2023'te ek belgeleri gönderdikten sonra 28 Şubat 2023'te DQ oldum. Bekleme süresi hepimiz için çok sinir bozucu, keşke bu platformu daha önce bulmuş olsaydım. Bu sayfada paylaşılan bilgiler çok faydalı ve buradaki üyeler başkalarının sorularına çok nazik bir şekilde cevap veriyor. @justmansam ’a göre vize görüşme için bekleme süresi şu anda 10 ay olduğunu yazdı muhtemelen @TOK 'un DQ'suna göre yazdı ama kullanılan gerçek tarihin PD olduğunu düşünüyorum. Örnek olarak, @TOK benim DQ olduktan iki ay sonra Nisan 2023'te DQ oldu, ancak PD'si (Ağustos 2022) benim PD'den (Eylül 2022) bir ay erken olduğu için benden önce vize görüşmesi tarihi aldı. Mülakatlara girecek herkese başarılar diliyorum ve gelecek ay NVC'den görüşmesi tarih e-mail almayı umuyorum.
    Umarım paylaştığım tarihler, daha yeni PD ve DQ tarihlerine sahip olanların gerçekçi tahmin yapmasına yardımcı olur. Ayrıca benim karşılaştığım sorunla başka bir yabancı karşılarsa deneyimimden faydalanabileceğini umuyorum.

Merhaba randevular DQ ya göre veriliyor, benim PD tarihim 30.08.2021 ve DQ tarihim 18.04.2023 eğer PD ye göre verilseydi benim de çok daha önce randevu almam gerekirdi çünkü dosyam uzun zamandır current. Umarım Şubat ayında mülakat mailini alırsınız.

• @u2rem ne zaman sonra DQ oldu evrakları yolladıktan sonra?

• @Duygu-Çelik 4-6 hafta genelde

• @justmansam Ben NVC den DQ olduğumu bildiren e-mail aldıktan sonra yaklaşık 9 aydır başka bir haber almadım. NVC den 2 ayda bir e-mail i herkes alıyor mu acaba? Teşekkürler

• @Duygu-Çelik, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

@u2rem ne zaman sonra DQ oldu evrakları yolladıktan sonra?

Tok hocamın dediği gibi benimki 3-4 hafta sonraydı

• @Tracy, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

@justmansam Ben NVC den DQ olduğumu bildiren e-mail aldıktan sonra yaklaşık 9 aydır başka bir haber almadım. NVC den 2 ayda bir e-mail i herkes alıyor mu acaba? Teşekkürler

O maili sadece dosyası current olanlar alıyor diye biliyorum

• @justmansam ve @u2rem teşekkür ederim

• @yunus-karataş avukatım bana bu link yolladı

Sonra case number ve fatura numarası gibi birşey var onuda avukat yolluyor bu şekilde takip edebiliyorum ama I140 Dan sonra bir kaç belge daha istiyorlar DS260 sabıka kaydı nüfus kayıt örneği ve evlilik cüzdanı ing sonra NVC yolluyorlar sanırım

• @Duygu-Çelik çok teşekkür ederim bilgi için varolun 🙏🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.1k

| | | |