DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kkaya merhaba,

2- Şu an net olarak yerleşeceğim konumu belirlemedim. Açıksa bu biraz yaptığım iş başvurularının neticelerine de bağlı. Fakat formu doldururken greencard'ın iletilmesi gereken adres için bir yakınımın adresini verdim. Mülakatta bu adresi gideceğimi bildirip farklı bir yere yerleşmem söz konusu olması durumunda yakınımın kartı bana postalamasında bir sakınca olur mu ya da başka bir yere gitmem girişte problem yaratır mı? Bu duruma göre mülakata kadar yerleşeceğim adresi kesinleştirip eğer değiştireceksem mülakatta ilgili adresi bildireceğim.

elbette sorun olmaz. verdiğiniz adresin sadece bir posta adresi olduğunu unutmayın.
    aldığınız bir ürünün kargolanacağı bir adresten farkı yok. ssn de aynı şekilde, bir fark bulunmuyor. ( @symbi0te )

• Ankara'nın verdiği aşırı güvensizlikten, yurtdışına çıkışlarda yaşanan vize zorluğundan dolayı çekilişi kazansam da gidemeyecekmişim gibi bir hisse kapılıyorum gitgide.. Tabi $ kurunun giderek yükseliyor olmasını saymıyorum bile.

• @Yıldıray81 Bu his ilk kez bana da geldi geçen gün. Çok kötü oldum

• @gucarslan mulakatta adresi verdigimizde SSN oraya gitmez degil mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26 oraya gider elbette, sonuçta oranın adresini veriyorsunuz.
    nereye gidecek ki başka..

• @ridetowild bu ileti bize de geldi evet ama götüreceğiz garanti olsun. O gelen mailin çıktısını götürcek miyiz acaba mülakata .

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar, bugünkü mülakat deneyimimizi paylaştım, okumak isteyenlere buyrun 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/6411/dv2024-mülakat-deneyimleri/513?_=1704888846150

• Mülakatta ne kadar birikiminiz var sorusuna direk bankadaki nakiti mi yoksa araba, borsa vs total miktarı mı söylesek hangisi daha doğru olur ?

• Herkese merhaba. Biz dosyamızı Karadağ oturum ve çalışma iznimiz sayesinde Belgrad'a (KCC vasıtası ile) taşıdık. Eşimle birlikte orada mülakata gireceğiz. Fakat ben ds260 formunu doldururken tanıdığımızın adresini vermiştim. O tanıdığımız 2 yıl süreliğine Türkiye'ye döndü. Yani şuan o adres boş. Bir diğer tanıdığımız Boston da yaşıyor fakat hala GC sahibi değil. Güncel statüsünü bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla başvurular yapılmış, SSN i vs var diye biliyorum. Arabası ile Uber tarzı işler yapıyor. Onun adresini mülakatta vermemiz sorun yaratır mı? Vatandaş veya kalıcı oturumu olmadığı için soruyorum. Birde KCC bizim dosyamızı taşıdı. Cut off olduğumuzda konsolosluğun bizim dosyamızı işleme almama gibi bir hakkı var mı acaba? Sırbistan sadece vatandaşlar ve kalıcı oturumu olanları kabul ediyormuş çünkü. Yoksa KCC taşıdıysa konsolosluk bir şey yapamaz mı diyorsunuz. Umarım öyledir 😀🙏 Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkür ederim 😃

• @erenist Direkt banka hesabınızda bulunan tutarı söyleyin, yetersiz olduğunu düşündükleri zaman ek olarak üzerinize ait tapu, araç ruhsatı, fon vs gibi varlıklar bulunuyorsa istiyorlarmış, yanınızda götürün, bize de bu şekilde ilettiler konsolosluktakiler

• @barbie Teşekkürler, dediğiniz gibi yapalım o zaman. Nakit biraz kısıtlı aile de 3 kişi olunca sıkıntı yaratabilir diye sormuştum

• @eray26 greencardımı teslim alacak güvenli bir yer var aslında. Kafamı kurcalayan kısım, birkaç kişiden greencard gelmeden ev kiralamanın zor olduğu söylendi. Ben de eğer oraya gittiğimde kendi adıma ev kiralayamayacaksam nasıl yapacağım gibi soru işaretleri oluştu. Adres konusunda bu kısmı pek anlayamadım.

• @gucarslan peki mülakatta gc kazanarak giden bir aile dostumuz var onların yanında belli bir süre kalacağımı, bana iş bulma konusunda yardımcı olacaklarını söylesem olur mu? Bunun için kişilerden herhangi bir beyan isterler mi?

• @Önder-Bilgiç yardimci olayim .

• @sevdademirci forumda okuduklarim ve sosyal medyada arastirdiklarim kadariyla ev kiralayabilirsiniz.Kolay olmayacaktir ama imkansiz da degil

• Bu ileti silindi!

• @Hope-Breaker, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhabalar. Almanya konsolosluğunun internet sitesinde yazdığı üzere pasaport teslimi için hesap oluşturmaya çalışıyorum (AIS değil) ancak her girdiğim her bilgi doğru olmasına rağmen şöyle bir hata alıyorum. Randevu tarihime yaklaşık 1 ay var. Forumda AIS için yazıldığı gibi 1 hafta kalana kadar beklemeli miyim yoksa konsolosluğa mail atmalı mıyım? Teşekkürler.

image.png

Arkadaşlar merhabalar. Bu hatayı neden aldığımı araştırmalarım sonucu öğrendim. 2022 yılında Kuveyt'ten Work and Travel j1 vizesi almıştım ve bundan dolayı Kuveyt sisteminde o email adresim ve pasaportum kayıtlı. Almanya da aynı sistemi kullandığı için aynı emaili kullanamıyorum. Ne yapabilirim?

• ⭐⭐⭐

@sevdademirci ev kiralarken greencardınızla bir işleri olmayacak o noktadaki yaşayabileceğiniz zorluk ancak kredi geçmişi olmadığı için size güven problemi yaşayabilirler

• @Emre-Kurtulmuş şu şekilde düşündüm mülakat zamanı bir yakınımızın yanında kalacağımı iletirim eğer bu konuda bir beyan istenmiyorsa, amerikaya giriş yaptıktan sonra da ev bakarım bulana kadar airbnb vb. kalırım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.1k

| | | |