Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular

• Amerika da çeşme suyu içilebiliyor mu burada pek içilmiyor da 🙂

• @griinkart evet. Biz Brita sürahi kullanarak suyu musluktan içiyoruz 🙂

• @damladav britanın filtresi eskidiği anlaşılıyormu yoksa "göz kararı" dediğimiz tabirle kendinizmi değişikliğe karar veriyorsunuz? Kusura bakmayın hep merak etmişimdir. 🙂

• @griinkart Indiana'da da icilmiyor, cok kirecli. Bizde Brita surahi filtre aldik ama yine de cok iyi olmuyor. Kroger'in suyu fena degil, ben pet siselerde ondan aliyorum icmek icin.

• ⭐⭐

Biz buzdolabinin sebilini kullaniyoruz. Floridadayiz. Filtreyide goz karari degistircez. Henuz degistirmedik. 6 ayda bir degistirsek fena olmaz dedik. Filtre $50

• @damladav Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

@griinkart evet. Biz Brita sürahi kullanarak suyu musluktan içiyoruz 🙂

@mehmett Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

@griinkart Indiana'da da icilmiyor, cok kirecli. Bizde Brita surahi filtre aldik ama yine de cok iyi olmuyor. Kroger'in suyu fena degil, ben pet siselerde ondan aliyorum icmek icin.

Teşekkürler sanırım yinede bir filtre gerektiriyor içmek için saten Türkiyede bizde filtreleme ile içiyoruz musluk sularını

• @deejake üstünde ışıklı bir bölme var. Filtre iyiyse yeşil yanıyor. Kötüyse kırmızı yanmaya başlıyor değiştir uyarısı veriyor. Sanırım bir filtre 3 ay falan gidiyor.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Cig kofte icin eti nereden bulabiliriz. Turkiye’de usta surdan cigkoftelik cekiver diyoduk yapiyorlardi. Burda etler genelde hazir oluyor. Cigkofteye uygun olabilecek bi et var mi?

• @goodluck videolardan gördüğüm kadarı ile bazı alışveriş merkezlerinin et reyonlarında kıyma makinesi var, ayrıca et satan doğulu arkadaşların dükkanlarında da gördüm. Eğer bulamazsan iş başa düşer Walmart'dan ucuz yollu kıyma makinelerine ve zırh bıçaklarına bakabilirsin.

Kıyma makineleri:

Bıçak ağzını iyice biledikten sonra zırh işlevi görür sanırım.

Olayın özü burda 🙂

• ⭐⭐

Izlemesi bile zevkli ama ben elimi de sekilde kiyma yaparim 😀 ben en iyisi marketlere bi bakiyim belki hayrina cekerler

• @goodluck hocam dana etinin göbek kısmındaki eti kullanabilirsiniz. Marketlerde etlerin hangi bölgeden kesildikleri yazıyor diye biliyorum

• @entelman hocam türkiye de esnaf olarak kendinizi gösterip bir iş yeri kurabilirsiniz . Küçük bir market gibi . Oradan bağkurunuz yatar . Zamanı gelince emekli olabilirsiniz

• Benim de aklıma gecenin bu saatinde soru geldi . Lazım olacağından değil ya
    Amerikada 16 yaşında ehliyet alınabiliyor diye öğrendim . Türkiye de ise minimum 18
    Şimdi sorum şu . Turkiyeden gittik amerikaya yerleştik . Çocuğum 16 yaşına girer girmez yani yasanın izin verdiği ilk anda ehliyetini alsak ve ehliyeti eline ulaştıktan 1 hafta sonra turkiyeye tatile gelsek çocuk o ehliyet ile aracı kullanabilir mi ? Aynı soruyu emniyet genel müdürlüğüne bilgi edinme talebi olarak soracağım . Malum en erken 15 günde cevap verdiklerinden birde burdan sorayım istedim . Bildiğim kadarı ile amerikan vatandaşları ülkemizde belirli bir süre ehliyetlerini kullanabiliyor ama göçmen olarak kullanılmaya engel var mıdır veya işte turkiyede henüz reşit değil diye yabancı ehliyeti olduğundan dolayı sen kullanamazsın yasak derler mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mr-hakan yeni ehliyetlerden önce ki ehliyetler uluslararası olmadığı için geçerli değildi. Türkiye dışında ki herhangi bir ülkeden alınan ehliyet uluslararası olduğu için otomatikman Türkiye de geçerli oluyor. Şimdi ki Türkiye ehliyetleri de aynı statüde olduğu için diğer ülkelerde de geçerli oluyor. Türkiye de trafik polisleri sonuçta ehliyet var mı diye bakıyor sen 16 yaşındasın Türkiye de kullanamazsın diyemezler. Ehliyeti var mı var ona bakarlar. Bu arada Uluslararası ehliyeti olan bir kişi Türkiyeden zaten ehliyet almasına gerek yok.

• @ayvalik10 hocam emniyete gidip sordum yaş problem değil ehliyet var ise kullanılabiliyormuş.
    Yalnız 6 aydan fazla ise ehliyetini turk ehliyetine sınavsız sadece kart ücreti ödeyerek alabiliyorlarmış

• @caglaror bu harita yardımcı olur diye düşündüm. Selamlar...0_1548236062624_Sivrisinek.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mr-hakan zaten cevaplanmis ama TR'deki yasalar sayin @ayvalik10 'un dedigi gibi 18 yasinin altini yasaklamiyor, ehliyetsiz araba kullanmayi yasakliyor, eger gecerli ehliyet varsa araba kullanabilirsiniz.

• @starwars Konuyu bulamadım. Ama harita linkini unuttunuz sanırım?

• @caglaror evet fark ettim ama tum denemelerime ragmen dosyadan resim yukleyemiyorum. Nasil yapilacagini bulamadim 🙂 url soruyor ama yerel dosyadan url uretemedim. Cok faydali bir harita ilk 5 soyle Dallas+Ft Worth, NY, w. DC, Houston, LA

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |