DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@UnluEmre teşekkürler bilgilendirmeniz için sinovac olacağız ozaman

• @sebnem_ merhaba, sabah 9 randevusuna gittigimde covid asi belgesini verdigimde soylediler ilk dun gece aciklanan karar ile 2023 yili icerisinde yapilmis asik gerekiyor diye, benim 2 doz biontech vardi ama oncekiler oldugu icin hatirlatma dozu olmaniz gerekiyor, doktor hanim soyler zaten dedi. Sonra ben butun kontrolleri yaptirdiktan sonra oradaki hanimefendi. Suan hicbir sorun yok ama asiyi yaptirmaniz gerekiyor. Bugun bulup yaptirabilirseniz yarin saat 3te evraklariniz tamamlanmis olup dosyanizi alabilirsiniz dedi. Asi icin liste sordugumda sinovac ve biontech gecerli turcovac gecerli degil demisti. Ben de sinovac olup tekrar asi karti olurdum 3 doz asinin gozuktugu gidip teslim ettim ayni gun icerisinde. Birazdan da dosyalarimo almaya gidecegim

• @Prm-oguzhan rica ederi, yardimci olabildiysem ne mutlu.

• Yasaklı

“ Nüfus kayıt örneğinin aslının Nüfus Müdürlüğü’nden alınmalı ve üzerinde Nüfus Müdürlüğü’nün kırmızı renkli damgası olmalıdır. “

Bu sitede böyle bişe yazmıyor. Gerek var mı kuramızı damgaya? Ben e-devletten çıkarttım direk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dgnnnnn bu cümleyi nereden aldınız?
    bir de bu site dediğiniz yer burası mı?

• Yasaklı

@gucarslan

Cümleyi aldığım yer https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/DV-Instructions-TR.pdf

Bu site dediğim de evet burası. İlk sayfada yazan bilgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dgnnnnn konsolosluk sitesi güncel değil ne yazık ki.
    e-devletten aldığını karekodlu belgeler geçerli olacaktır. doğruluğunu zaten üzerindeki karekoddan kontrol ediyorlar.
    e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

• @gucarslan tamamdır hemen okuyorum 🙂 bilgi bilgi bilgi ...

• hatırlatma dozu sürprizi yapılacak tek şey sinovac mı biontekmi karar verip mülakat aldıktan sonra unganlara gitmeden yaptırmak bende 3 doz biontek var bu durum canımı sıktı alternatif yok

• @salih-atilla

Bende de 4 doz biontech var en sonuncusunu temmuz 2022'de olmuştum. Ocak2024 gibi gidip biontech yaptırcam mecburen. sinovac DSÖ onaylı, biontech hem DSÖ hem FDA onaylı. Şuan neredeyse aşılanan yok denecek kadar az. bizim gibi mecburiyetten yaptıranlar dışında olan kronik rahatsızlığı olanlar yaptırıyordur. zaten 4 doz almışım. istemeye istemeye olucaz mecburen.

• Pasaportum olmadığından Other Travel Document seçeneğini işaretlemiştim.Sevgili @gucarslan dediğiniz gibi yeni ve ilk defa pasaportum geldi ve şimdi Ankara'ya mail atarak yeni pasaportumu DS-260'a doldurmalı mıyım.Defaatle arama çubuğuna yazdığımda siz o şekilde açtırmak gerektiğini yazmıştınız fakat daha önce sorduğumda hayır demiştiniz.

• @UnluEmre teşekkür ederim cevabınız için, size de hayırlı olsun 🍀

• Yasaklı

@toykan17, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Pasaportum olmadığından Other Travel Document seçeneğini işaretlemiştim.Sevgili @gucarslan dediğiniz gibi yeni ve ilk defa pasaportum geldi ve şimdi Ankara'ya mail atarak yeni pasaportumu DS-260'a doldurmalı mıyım.Defaatle arama çubuğuna yazdığımda siz o şekilde açtırmak gerektiğini yazmıştınız fakat daha önce sorduğumda hayır demiştiniz.

Hocam içiniz rahat edecekse mail atıp formunuzu açtırabilirsiniz. Fakat yanınızda pasaport getireceğiniz için orada sizden zaten talep edilecek ama benim kafam böyle daha rahat olur derseniz açtırın bişey kaybetmezsiniz. Ben farklı değişiklerde yapacaktım bu sebeple açtırdım sonrasında pasaportuda ekledim.

İyi Forumlar Sürecinizde Başarılar.

• @Prm-oguzhan Çok teşekkür ederim sanırım açtırmayacağım..

• @UnluEmre, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@sebnem_ merhaba, sabah 9 randevusuna gittigimde covid asi belgesini verdigimde soylediler ilk dun gece aciklanan karar ile 2023 yili icerisinde yapilmis asik gerekiyor diye, benim 2 doz biontech vardi ama oncekiler oldugu icin hatirlatma dozu olmaniz gerekiyor, doktor hanim soyler zaten dedi. Sonra ben butun kontrolleri yaptirdiktan sonra oradaki hanimefendi. Suan hicbir sorun yok ama asiyi yaptirmaniz gerekiyor. Bugun bulup yaptirabilirseniz yarin saat 3te evraklariniz tamamlanmis olup dosyanizi alabilirsiniz dedi. Asi icin liste sordugumda sinovac ve biontech gecerli turcovac gecerli degil demisti. Ben de sinovac olup tekrar asi karti olurdum 3 doz asinin gozuktugu gidip teslim ettim ayni gun icerisinde. Birazdan da dosyalarimo almaya gidecegim

Ben de sizin gibi iki doz Biontech olmuştum, bu sefer Sinovaç olmayı düşünüyordum ama hatırlatma dozu olarak sayılır mı diye kafam karışıktı, tecrübenizi aktardığınız için teşekkür ederim.

Bionteck'in özellikle ikinci dozu bende biraz yan etki yaptı, şu an Sinovaç bana da daha mantıklı geliyor.

• @ahuramazda, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

dosya durumumuzu sorgulamak için kcc’ye mail atmamız gerekir/önerilir mi?

bu iletiyi gönderdiğim vakit sorgulattığımda tip-3 olarak cevap almıştım. dün tekrar sorgulattım cevap olarak bugün tip-4 mail cevabı geldi. bu gayet olağan mı?

• @Srmpd Sinovac kabul ediliyorsa ben de sinovac olabilirim, sinovacın daha hafif oldugunu duymuştum 2 doz biontech sonrası iyi gelir.

• ⭐⭐⭐

@ahuramazda evet gayet olağan, ilk mailinizi attığınızda henüz numaranız aktif değildi tahminimce onun için 3. Tip mail aldınız ama son bültenle aktif oldu numaranız böylece 4. Tipe döndü

• Merhaba,

16.10 tarihinde tesadüfen DV sayfamı kontrol ettiğimde mülakat tarihimi öğrendim. Öncesin KCC' den dv sayfamı kontrol etmemi isteyen bir mail almadım. DS 260 formunda mail bilgimi doğru girdiğimden eminim. Talihlilerin olduğu docs evrak listesi kısmında '' BÜYÜKELÇİLİK MÜLAKAT RANDEVU EMAİLİ ÇIKTISI '' olarak bilgi yer alıyor. Güncel istenen belgelerde ise evraklar arasında gözükmüyor. Maili almamış olmam mülakat görüşmemde bir sorun yaratır mı? Teşekkürler.

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahuramazda evet gayet olağan, ilk mailinizi attığınızda henüz numaranız aktif değildi tahminimce onun için 3. Tip mail aldınız ama son bültenle aktif oldu numaranız böylece 4. Tipe döndü

ilk maili atmadan 2-3 gün önce aktif olmuştu numaram

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   btek14 btek14 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |