DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@enes5944 1 ocak itibariyle ceac verileri erişilebilir olduğunda aynı bu şekilde verileri görebileceksiniz konsolosluk bazında.
    1 ocak sonrası genel bir ileti yayınlayacağım ilgili başlıkta, detaylı şekilde görebileceksiniz.

• @gucarslan bekliyoruz o zaman 🙂 Bu başlık altında mı paylaşıcaksınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @adaderyaela Merhaba, bilgilerinizi Excel listesinde göremedim, oraya da ekleyebilirseniz hepimiz için sürecin gidişatına dair çok faydalı olacak.

• @madeby yanıt alırsanız yine buradan yazabilirseniz çok seviniriz, bizim de yeşil pasaportumuz var. Umarım Viyana bu sene de geçen sene olduğu gibi excel 100'e yakın kişiye vize verir. Bilgilerinizi excel listemizde göremedim, oraya da işlerseniz hepimiz için takibi çok daha kolay olacak.

• @achillesoag red oranı Ankara'dan kötü ama yine de Ankara'dan hiç randevu alamamaktansa, başka bir yerden davet alamazsak, artık sürecin sonuna doğru son çare olarak Asghabat'ı deneyeceğiz, yeşil pasaportla girilebiliyormuş en azında.

• @gucarslan ve @achillesoag merhaba. Tamam özelden yazışmayalım, forumda kalalım. Burada tek belirteceğim konu oradaki yabancı konsolosluklar yabancıların pasaportlarını uzun süre alıkoymaz ve randevu için çok bekletmezler. Çünkü yabancı olarak haftada 2-3 kere pasaport kontrolüne uğrayabilirsiniz ve ülkeyi iyi tanımıyorsanız vize randevusuna gidemeden bir anda sınırdışı edilebilirsiniz (bunlar yabancılar için lokal kız arkadaş edinmeniz, şehirdışına çılmanız, sokakta alkollü dolaşmanız 23-06 arası yolda yürümeniz, lokal vatandaşa hakaret etmeniz, fiziki kavga diye uzar gider, bu arada her çeşit fiziki kavga haklı ya da haksız olun orada 2 yıl hapis gerektirir). Onun için yabancıların vize randevusu orada önceliklidir. Mülakat alamayan lokaller için de şu durum var. Adli siciliniz temiz olsa bile sizin istediğiniz evraklardan orası bir konsolosluğa vize başvurusu yapacağınızı biliyor (evraklar online değil ve tüm internet trafiğiniz izleniyor) ve konsolosluklar orada devletten izin almadan oranın vatandaşlarına izin veremiyor, lokalseniz vizeniz olduğu halde ülkeden çıkamayabilirsiniz, mesela bir bayanın ülke dışına yalnız çıkması için 32 yaşını doldurmuş, evli, minimum 2 çocuklu olması lazım. Ailendeki birinin adli sicilinde bir problem varsa tüm aileyi veya aile fertlerinin bazılarını ülke dışına cıkarmayabiliyor ama bunun sebebini de o kişiye söylemiyor.

• @Asumanm merhaba. Aşkabat'ta mülakata girmenin Türk vatandaşları için büyük bir problemi yok. Yeter ki ülkede yasak olan şeyleri bilin, yoksa ülkede mafya yok, gasp yok, cinayet yok. Ben 12 yıl yaşadım. Devleti kötülemeyin, insanlarla tartışmayın, kanunlara uyun yeter. Türkmenler kavgacı, problem çıkartan bir toplum değil.

• @Asumanm merhaba. Eskiden yeşil pasaportla giriliyordu, hala da öyledir.
    1-) Oradaki gc vize red oranı eğer mali yetersizlikle ilgili değilse genelde oranın devletinin o lokale vize verdirtmek istememesindendir (bununda size resmi evrak vermeme, problemli evrak verme, vs. gibi farklı yolları da var).
    2-) Yeşil pasaportla oraya girince ülkeye giriş mührünüz ile ABD vizesi farklı pasaportlarda (biri yeşil, diğeri kırmızı pasaport) olacak bu oradaki konsoloslukça kabulse çok iyi.
    3-) Ülkeye yeşil pasaportla girince çok daha sıkı gözönünde tutulacaksınız (acaba T.C'nin ajanı mı diye). Dikkat edin oradaki toplum kafa yapısı olarak Türkiye'ye yakındır ama oranın devleti aynı değildir.

• @gucarslan lütfen yanlış anlamayın. Sadece her şansımı denemek istiyorum. Almanya ulusal vizesine gcden önce başvurmuştum. Eğer oturumum olmasaydı şu anda amerikada olurdum ancak oturum ile taşımak biraz daha kolay olduğu için ve CP de AOS'tan daha kolay olduğu için ve özellikle geçen seneki kota sorunundan dolayı yeni yıla kadar dosyamı taşımaya çalışıyorum. Eğer olmazsa zaten gideceğim. Göreceğiniz üzere turist vizemi ds260'ı doldurduktan sonra aldım. Her olasılığı deniyorum.

• @Beykentli detayl bilgiler için teşekkür ederim, bunların hepsi kritik konular, notlarımıza alıyoruz.

• @Asumanm ekliyim zaten ama kendi ismimle ekledim excele, forumda çok aktif kullanici degildim. Ama artık zorundayım bi tık :). En kisa zamanda degiştireceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hope-Breaker CP kesinlikle AOS'tan kolay değil, evet masrafsiz ama kolay değil.
    karar sizin, dilerseniz almanya'ya taşıyın.
    cn'Niz cut-off olmadan işleminizi kcc yapar, konsolosluk işlem yapma yetkisine sahip değildir.

• @gucarslan tamamdır çok teşekkür ederim. Her yolu denediğime emin olabilirsiniz. Lütfen yanlış anlamayın. Sizlerin tecrübesi çok önemli

• @madeby teşekkürler, ben de yazdıktan sonra farkettim, aynı case no ve tarihli başka bir kayıt vardı. Bu excel düzenli olursa hepimiz için planlama çok net olacak, elimizdeki en değerli kaynak forum, excel listesi ve tecrübelerin paylaşılması. İnşallah herkes istediği sonuca ulaşır.

• @Asumanm tekrar merhaba.
    Bir de oraya yeşil pasaportla girseniz dahi 4 işgünü geçmeden sizi orada bir firmanın register (oturum izni kaydı) yaptırması lazım, sonuçta size havaalanında hangi firmaya geldin diye soracaklardır. Bunu da önceden ayarlamadan gitmek olmaz.

• herkese merhaba

değerli metaller üzerine ihracat yapan bir firmada çalışıyorum ve firma beni dünyanın bir çok ülkesine gönderiyor düzenli olarak ( amerika henüz nasip olmadı).

şirket bana sponsor oluyor her zaman, masrafların şirkete ait olduğunu belirten antetli kağıda yazı şirket hesap dökümleri ıslak imzalı v.b klasik belgelerle beraber amerikaya yeni bir pazar araştırmasına gidiyor gibi vizeye başvursam yine de acaba dv2024 kazananı olmam oraya vize almamı imkansız hale getir mi ?

sonuçta şirket yıllardır ihracat yapan büyük bir şirket ve dünyanın her yerinde pazarlamacıları var

bu arada 1 senelik schengenim (almanya) var bu 6 veya 7. schengenim martta uzatmayı planlıyorum.

dosya taşımak mı yoksa vize çok imkansız değilse aos mu tavsiye edersiniz? bu arada keşke ds260 öncesi amerika vizesi alıp rahat etseymişim.

şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@batubayrak
    Merhaba.
    Hemen turist vizesi için bir başvuru yapın. Randevunuzu aldıktan sonra Rushvisasnow aracılığı ile öne çektirin. Şirketin işleri için gideceğinize dair güzel bir planlama yapın. Şansınızı mutlaka deneyin bence. Olmazsa dosya transferi için girişimlere başlarsınız. Ayrıca Schengen vizenizin olması büyük bir artı. Kolay gelsin.

• @Serapp cevabınız için çok teşekkürler, sanırım almak istediğim cevap da buydu 🙂 sonuçta denemek bana bir şey kaybettirmez.
    çok zaman geçmeden harekete geçip gelişmeleri de forumdan paylaşıyor olacağım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.6k

| | | |