DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tolgado çok teşekkür ederim, sağ olun

• Bu ileti silindi!

• @Emre-Birand-Karabayraktar Merhaba, Virginia da DMV ye ehliyet icin basvurdugunuzda sinava turkce girmek istediginizi soylerseniz sinava turkce girebiliyorsunuz. Road test e ne yazik ki tek gitmeniz gerekiyor. Yaniniza kimseyi alamiyorsunuz, esimin ingilizcesi iyi degildi ve yanina ben cevirmen olarak gitmek istedim yol testinde izin vermediler. Ama esim yol testinden gecti, sorun yasamadi. Ama benim tecrubeme gore sinava DMV kitapcigini detayli okuyarak girereseniz rahatlikla gecersiniz. Ayrica internette bir suru online sinav var onlarin bir kacini deneme amacli yaparsaniz sinava girmeden once eksiklerinizi gorebilir ve DMV kitapciginda o konulara daha fazla zaman ayirabilirsiniz. Yol testi de cok zor degil bir iki youtube videosu size fikir verecektir. Yazili sinavda ilk 10 soruda trafik isarteleri ile ilgili hic hata yapmamaniz gerekiyor. Eger bir hata yaparsaniz yazili sinavdan kaliyorsunuz ve en fazla uc defa yazili sinava girme hakkiniz var. Uc defada da yazili sinavdan kalirsaniz 100 usd vererek online egitim almaniz gerekiyor DMV nin onayladigi bir driver schooldan, sonra bu sertifika ile tekrar uc defa yazili sinava girebiliyorsunuz. Basarilar.

• @suzmanoglu, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@Emre-Birand-Karabayraktar Merhaba, Virginia da DMV ye ehliyet icin basvurdugunuzda sinava turkce girmek istediginizi soylerseniz sinava turkce girebiliyorsunuz. Road test e ne yazik ki tek gitmeniz gerekiyor. Yaniniza kimseyi alamiyorsunuz, esimin ingilizcesi iyi degildi ve yanina ben cevirmen olarak gitmek istedim yol testinde izin vermediler. Ama esim yol testinden gecti, sorun yasamadi. Ama benim tecrubeme gore sinava DMV kitapcigini detayli okuyarak girereseniz rahatlikla gecersiniz. Ayrica internette bir suru online sinav var onlarin bir kacini deneme amacli yaparsaniz sinava girmeden once eksiklerinizi gorebilir ve DMV kitapciginda o konulara daha fazla zaman ayirabilirsiniz. Yol testi de cok zor degil bir iki youtube videosu size fikir verecektir. Yazili sinavda ilk 10 soruda trafik isarteleri ile ilgili hic hata yapmamaniz gerekiyor. Eger bir hata yaparsaniz yazili sinavdan kaliyorsunuz ve en fazla uc defa yazili sinava girme hakkiniz var. Uc defada da yazili sinavdan kalirsaniz 100 usd vererek online egitim almaniz gerekiyor DMV nin onayladigi bir driver schooldan, sonra bu sertifika ile tekrar uc defa yazili sinava girebiliyorsunuz. Basarilar.

Bilgilendirme için teşekkürler. Bu bilgileri ben de merak ediyordum. Acaba A2 ile ilgili de bilginiz var mı? B ve A2 ehliyetim var orada ikisini de yazılı sınavla almak mümkün müdür acaba?

• @Ercan-Geçgin Merhaba, motor ehliyeti icin bir bilgim yok ama DMV web sayfasina girerseniz orada mutlaka bilgi bulursunuz, kolay gelsin,

• @suzmanoglu Teşekkür ederim, siteyi ayrıntılı inceleyeceğim, umuyorum ki cevap bulurum.

• Merhabalar. ABD'de ilk olarak New Jersey'e gitmeyi, orada ehliyet aldıktan ve banka hesabı açtırdıktan sonra Türkiye'ye dönmeyi düşünüyorum. Ehliyet almak bu eyalette ne kadar zamanımı alır? Süreci en hızlı şekilde ilerletmek için nasıl bir yol izlemeliyim? Ehliyeti aldıktan sonra Türkiye'ye dönmem gerekiyor. Bu eyaletten ehliyet alanlar beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

• @Turco ehliyet almak icin once nj dmv internet sayfasından randevu alman gerekiyor. Randevular şu an 1-2 ay sonraya veriliyor. Bu nedenle önce randevunu almanı tavsiye ederim. Ayrıca yanında adres kanıtı olarak banka hesap dökümünü de götürmelisin. Bu nedenle önce banka hesabını açman işine yarayacaktır.

• @neutrinos peki randevu gününden itibaren sınava girmek, sağlık kontrolü vs prosedürleri tamamlayıp ehliyeti almak ne kadar sürüyor? Geçici bir aylık bir adreste kalsam adres kanıtını nasıl sağlayacağım? Sadece banka hesabındaki New Jersey adresi bunun için yeterli olur mu?

• @Turco https://www.state.nj.us/mvc/license/firstlic.htm şu siteden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ben realID için başvuru yapmıştım. Onun belgeleri biraz daha farklıydı. Eğer yeni nesil türk ehliyetiniz varsa, 1—2 güne alıyorsunuz. Ben 1 günde belgelerimi verip sınava girmiştim. 2. Günde elimdeki permit kağıdı ile ehliyete başvurdum o kadar. Ama ehliyeti vereceğiniz adrese postalıyorlar ve maalesef bu kısım biraz uzun sürebiliyor. Ben ehliyeti alalı 1.5 ay oldu ama hala adresime gönderilmedi mesela.

• @neutrinos Başvururkenki gösterdiğimiz adrese mi postalanıyor? Yoksa ehliyetin postalanacağı adres olarak arkadaşımızın adresini verebiliyor muyuz?

• ........

• @Turco Başvuru sırasında doldurduğunuz formda 2 farklı adres bilgi giriş kısmı var. İlk adres, sizin yaşadığınız adres olarak geçiyor. Diğer kısım ise mailing address. Yani postalanacağı adres. Sizin adres kanıtı için göstereceğiniz dökümanlarda farklı bir adres mevcutsa, mailing address kısmına istediğiniz adresi yazabilirsiniz.

• Merhabalar New York taki ehliyet sınavında ingilizce çok zorluyor mu ?

• @neutrinos tüm sorularımı yanıtladığınız için çok teşekkür ederim.

• Öncelikle herkese merhaba. Şu an Washington Dc’de yaşıyoruz ve geleli tam 1 ay oldu. Burada araştırdığımda Dc için çok yeterli bilgi bulamamıştım o yüzden ileride Dc’den ehliyet almak isteyecek arkadaşlar için bilgi paylaşmak istedim. Dc öncelikle Türk ehliyetini kabul ediyor yani Türk ehliyetiniz varsa direksiyon sınavına girmek zorunda değilsiniz sadece yazılı sınavı geçerek direk ehliyet alabiliyorsunuz. Dc’de ehliyet sınavına sokup ehliyet veren 4 Dmv ofisi var. Hepsine direk gidip başvuru yapabiliyorsunuz. Ben kağıdı kaybettiğim için hepsini yazamıyorum ama işlemleri yürüttüğüm yer Rhode Island Dmv ofisti. Genelde süreç en fazla 2 saat sürüyor kalabalık gibi görünse de en geç yarım saat kırk dakika içinde sıra size geliyor. Direk tek kişi sınava girecekse sınav yeri için numaranız yanıyor ve gidiyorsunuz önce evraklarınızı alıp fotoğraf çekiyorlar sonra da göz testine sokuyorlar eğer gözlük kullanıyorsanız gözlükle yapabiliyorsunuz. En son ücreti ödeyip sizi sınava sokuyorlar oradaki bilgisayardan 30 soru. Ben sadece sitedeki çalışma sorularını çözüp girmişitim yarısı oradan çıktı yarısı ise başka sorulardı eğer ingilizceniz varsa ve az çok trafik kurallarını biliyorsanız geçebilirsiniz sınav çok zor değil ve çalışma kitabı da var oradan da çalışabilirsiniz. Geçme notu 24 e 6 direk sınav bitiminde zaten sınavdan geçip geçmediğiniz yazıyor. Sınavı geçince görevliye geçtiğinizi söylüyorsunuz ve sizi diğer evrak işleri için başka bir görevliye götürüyor orada gerekli evrakları verip ehliyet için ödeme de yapınca işleminiz tamamlanmış ve artık ehliyet sahibi olmuş oluyorsunuz. Öncelikle gerekli evraklar; iki adet yerleşim yeri kanıtı ben kira kontratı ve sigortayı kullandım ama faturalar da geçerli ki yardımcı bir kişiyse elinden geleni de yapıyorlar özellikle Meksikalı bir ablamız çok iyiydi orada türk dizileri falan konuştuk 😂 pasaportunuz( başka bir dmv ofisine gittiğimizde bizi kabul etmemişti elimizde fiziki greencard olmadığı için ama burası kabul ediyor hiçbir soru sormadılar bile) ssn numarası (kartı görmek istemediler) varsa Türk ehliyetiniz. Ben evlendikten sonra ehliyetimi değiştirmemiştim ve bu şekilde gittim elimde doğum belgesi(formul a) evlilik cüzdanı ve evlilik belgesi (formul b)vardı ve bunu da kabul ettiler hiçbir sıkıntı çıkmadı türkiyede’de boşuna 700 küsür para vermemiştim oldum yenilemek için. Fiyatlara gelirsek sınav ücreti 10 dolar ve sınavdan kalırsanız takip eden 3 gün sınava tekrar giremiyorsunuz ve yıl içinde maksimum girme limiti 6. Ehliyet için ücret ise 47 dolardı. Eğer sınava Türkçe girmek isterseniz de direk hazır Türkçe sınav ellerinde yok [email protected] bu mail adresine Türkçe sınav istediğinizi belirtiyorsunuz onlar da size geri dönüş sağlıyor haftanın hangi günleri uygunsun ve hangi ofiste sınava girmek istersin diye bunları da belirttikten sonra size bir gün söylüyorlar ve kabul etmeniz halinde sınav türkçeye çevrilmek için hazırlanıyor. Bu arada maalesef bu işlemler baya uzun sürüyor eşim için randevu aldığımızda bize 7-10 iş günü sürdüğünü söylediler ve neredeyae 15 gün sonrasına randevu verdiler şu an eşim için Türkçe sınav beklemekteyiz o da sınava girdikten sonra Türkçe sınavla ilgili bilgileri de yine buraya aktarıyor olurum.

• @ozzgedenizz merhaba çok faydalı bilgiler. Ehliyetinizi direkt orda basıp veriyorlar mı yoksa adresinize göndereceğiz deyip kargo mu bekliyorsunuz?

• Pensilvanya da ehliyet almak için yukarıda yazan hangi eyaleti baz almalıyım? Maryland daha yakın olduğu için orayı mı bilgi olarak baz almalıyım?

• @Turco merhaba orada geçici belgenizi veriyorlar ehliyet eve postalanıyor

• @deebee Biz de Ekimde Dallas'tayız, acaba ülkeye giriş yapmadan önce Türkiye'deyken online kursu alsak, Impact sertifika için eğitimi tamamlasak, 31. günden sonrası için DPS randevusunu alsak sorun olur mu?

Benzer Başlıklar

• 3
  • 2
  • 2
  • 319
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.5k

| | | |