DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Berkan-Duru Hayırlı olsun Berkan yolun açık olsun.

• @Davut-Korkmaz uscıs şuanda Kasım 2022 dosyaları üzerinde yoğun şekilde çalışıyor tahminim 10 gün içinde Uscıs aşamanız sonuçlanır Nvc aşamasına geçersiniz.

• @Davut-Korkmaz teşekkürler

• merhabalar tekrardan

7 ekimde sağlık muayenesi için unganlara gideceğim ortalama ne kadar ödeme çıkıyor bilgisi olan var mı acaba

• @seyfullah-mavuş, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Naerys tessekkurler cevap icin umarim sizin ki gibi kisa surer sanirim kargo yaptiricaz 40 dolar gibi bi ucrete geliyormus suan aklima baska bi secenek gelmiyo

Çok da büyük bir para değil aslında. Bence direk öyle yapın. İnşallah sizinki de kısa sürer. Bize hiç kısa gibi gelmedi ama umarım herkesinki daha kısa ve sorunsuz geçer. ☺

• @oğuzhan-adıyaman merhabalar yapılan aşı sayısına göre değişiyor, ben 3 aşı + kan testi + göğüs filmi dahil 300$ ödemiştim.

• @ynsmry, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@oğuzhan-adıyaman merhabalar yapılan aşı sayısına göre değişiyor, ben 3 aşı + kan testi + göğüs filmi dahil 300$ ödemiştim.

Asi hangilerini oldunuz acaba daha once o asi olmussak yinede yapiliyo mu ? Bide bn covid iki asi yaptirdim amerikadada 2 covid asisi en az isteniyomus sanirim baska bi covid asisi yaparlar mi

• Arkadaslar merhaba. Ben ilk uscis basvurumu Ocak 2021 yilinda yaptim. 2023un nisan ayindan beri nvcde dq olduk ve bekliyoruz. Esim rusya dogumlu ama turkiye vatandasligi da var. Gordugum kadariyla bu sekilde olanlar genelde bir sene civari bekliyorlar ama hizli randevu alan da oluyor. Ben suan turkiyeye tasinmak uzereyim, cunku uzaktan evlilik cok saglikli olmuyor. Ama burada da kurdugun duzen berbat olacak bu sekilde. Yani zor bir durumdayim. Bu tarz durumlarda konsolosluga mail atip sonuc alan, ya da baska yollara basvuran ve basarili olan var mi? Avukata sordugumda sadece bekleyeceksin diyor ama cok uzun da surebilir. Nereye kadar bekleyecez 😞 Cevap verirseniz cok sevinirim. Herkese bol sans!

• @ksmdgn Merhaba teşekkür ederiz, heyecanla dosyamızın ele alınmasını beklıyoruz, Uscise girdiğimizde 3 hafta olarak gördük, umarım sizinkide 11 ay ve altında bir zamanda tamamlanır

• Bende önce turist vizesine başvurdum, eşimin ve ailesinin amerikalı olduğunu belirttim ama vizeyi vermediler belirtmesem belkide alacaktım. şimdiki aklım la girecek olsam sadece turistik amaçlı gideceğimi belirtirdim , çünkü vize memuru ailesinin de amerikada olduğunu duydugunda bir durakladı ve aa öylemi dedi ve şuanda uygun değilsiniz diyerek beni gönderdi 🙂

• Merhabalar mülakatıma 25 gün kaldı sizlere sormak istediğim bir konu var, ben şuanda bakaya durumundayım yani asker kaçağı , I 864 formunu doldururken askerliğimi yapmadığımı belirten kutucugu işaretledim ve yüklenecek belgeler arasında askerliğe dair hiçbir belge istemedi benden. Konsoloslugun sayfasına baktıgımda askerlik belgesini sadece iranda yapan vatandaşlardan istiyor. Bakaya durumum vize görüşmemde bir engel teşkil edermi bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

• @Taşkentler-Şirket İranlı mısın?

• Merhaba , hayır türküm.

• Merhabalar, cumartesi günü muayene için ungarlarda idim, 40 + 340 dolar toplam 380 dolar ödeme yaptım, aşı yapıldı, kan ve röntgen çekildim, sabah 9:45 te randevum vardı ve 12:45 gibi bitti. 1 Kasım'da randevuda görüşmek üzere

• @seyfullah-mavuş eğer e-nabızda varsa ve çıktısını alıp götürürseniz covid aşısı yapmıyorlar. Benim Covid aşısı 2 doz vardı yapılmadı. Çocukluk aşı kartım yoktu, e nabızdada yoktu ondan dolayı Kızamık, su çiçeği gibi çocukluk aşılarını yaptılar.

• @ynsmry teşekkürler bilgilendirdiğiniz için

• İlk 14 ay idi, sonra 2 aya düştü, sonra 4 haftaya düştü bugün baktım tekrar 2 ay a çıkarmışlar process time ı, saçma umutlandırıp cezalandırıyorlar sanki. Evliyim ve eşimi USA ye götüremiyorum çok saçma. Sadece Uluslararası evlilik cüzdanı yeterli olmalıydı. İkide bir düşüp çıkaracaklar mı böyle süreci myuscis sisteminde?

• @Erik Malesef iki de bir düşürüp çıkaracaklar. O nedenle oraya bakmanızı önermem.. Oradaki süreler doğru değil zaten. Moralinizi bozmaya gerek yok. 😥

• Bu ne saçma bir düzen yıllarca eşin ile bir araya gelmeyimi bekleyeceksin. Bu durum nezaman hızlanacak insanlara resmen zulüm saçma sapan bir düzen eşini Türkiye ye getirsen bu kez sponsor istiyorlar. Bu konu ile ilgili bir dernek yok mu oradan baskı yapılsa.

• Aile birliği insani bir haktır buna hiçbir ülkenin kanunları engel olmamalı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.6k

| | | |