DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Ferhat-ŞENER
    https://yesilkartforum.com/forum/post/210868

Bu ileti size yardımcı olur umarım.

• @Serapp Yanlış hatırlamıyorsam mülakat yeri seçmeden önce Ds 160 formunda mülakat yerini neresi yazdıysanız oradan mülakat yeri alın yazıyordu. Mülakat yeri de İstanbul. (Yanlış mı hatırlıyorum diye kendimle çelişiyorum şu an)

• ⭐⭐

@ramsen18 Evet öyle yazıyor ancak sorun olmuyor. Çok kişi bunu yaptı merak etmeyin.

• @Serapp Çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

@ramsen18 Rica ederim, inşallah vizelerini alılar, bol şanslar.

• @Serapp İnşallah güzel temennileriniz için tekrardan teşekkür ederim 🙏

• @Alka-0 DS-160 formunu spesifik plana göre güncellemeniz çok faydalı olacaktır; ama mülakatınıza bir gün kalmış, son gün yapılan değişiklik konsolosların gözünde nasıl bir intiba bırakır, ds160 formunu doldurma tarihinize bakarlar mı bilmiyorum. Meram/Konya konusunu dert etmeyin bende de aynı sorun vardı, siz yine de vukuatlı nüfus onayınızı yanınıza alın. ABD Büyükelçiliği sizin brüt gelirinizi istediği için gelirinizi daha yüksek yazabilirsiniz. Şimdiden bol şans dilerim.

• Merhabalar;
    Ben ve eşim, önümüzdeki yaz başı 15 günlük turistik bir Amerika gezisi yapmayı planlıyoruz. 7 yaşındaki oğlumuz için karar vermedik, ben ve eşim vize alabilirsek oğlumuza açıklayıp beraber karar vereceğiz. İsterse gezi süresince burada babaanne ile kalabilir ya da bizimle gelmek isterse ona da ayrı bir vize süreci başlatırız diye düşünüyorum.
    Sormak istediğim şu:
    Ben inşaat mühendisi olarak eski pasaportum ile libya girişlerim var, Savaş çıktığı zaman oradaydım ve bir daha gitmedim. Libya vizeleri farklıydı, şirket adı altında veriliyordu falan. Ayrıca Azerbaycan girişim oldu ve süresi geçmiş olan geçici oturma iznim de var. Bunlardan bahsetmeli miyim? işe yarar mı? yoksa "bunlar sıkıntılı hiç bahsetme" der misiniz.
    Yeni pasaportlarımızda vizesiz 3 balkan ülkesi girişleri bir kaç hafta içinde olacak. Sonra da 2024 başlarında akdeniz cruise gemi seyahati kapsamında schengen liman girişleri olacak. Şimdiden DS-160 doldurup (Amerika seyahat planı belirli) randevu alsam 2024 Şubat Mart gibi mülakata girsem, onaylanırsa oğlumuz gelecek ise onun için de başvuru yapsam uygun olur mu?
    Emeklilik sonrası gezme konseptinde Türkiye küçük gelmeye başladı.
    Ben hem emekliyim hem de şirket bünyesinde çalışmaya devam etmekteyim. Bu iki durumu da belirtmeliyim?
    Saygılar, teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Ferhat-ŞENER Merhaba aslında planlarınız güzel gezdiğiniz her ülkenin yazılması önemli, şimdiden randevu oluşturup zaman yaklaştığında en güncel bilgiler ile formunuzu doldurabilirsiniz, form numarasını sistemden 1 kere güncelleyebiliyorsunuz hata yaparsanız da tekrar doldurup çıktı alıp gittiğinizde de yardımcı oluyorlar. Eğer oğlunuz sizinle görüşmeye girmeyecek ise mülakatta mutlaka onu da götürmek gibi bir planınız olduğunu ancak henüz karar veremediğiniz tarzında ucu açık ve vize talebiniz olduğunu belirtir cümleler kurun artık mektupla başvuruda görüşmede oğlum gelmeyecekti diyip daha sonra mektupla başvuru yapanlarda sıkıntılar yaşandığını gördük.

• AIS formunda hata yaptım sanırım !

Merhabalar, başlıktan da anlaşılacağı gibi ais bilgilerinde bir hata yaptım sanırım ama nedenini anlamadım ve düzeltemiyorum da.

Ekte ekran görüntüsü var, görüldüğü üzere ben ve iki çocuğum tek bir listede eşim ise ayrı bir listede tek olarak duruyor. Eşimin olduğu kısmı nedense hiç bir şekilde silemiyorum aynı zamanda da kendi olduğum listeye de ekleyemiyorum.

Bu şekilde ayrı olduğu için randevu tarihi de aynı olmayacak diye düşündüğüm için her ne kadar uğraşsam da düzeltemedim.

Sadece çocukların ve benim olduğum listede ayar işaretine tıkladığımda "KALDIR" seçeneği çıkıyor ama korkarım ki 2 çocuğu çıkardıktan sonra kendim o kısımda tek kaldığımda "KALDIR" seçeneği çıkmayacak. Ayrıca kaldırdığım çocukları yeniden ekleme şansım var mı bilmediğimden kaldırmaya da korkuyorum.

Biraz uzun oldu umarım derdimi anlatabilmişimdir dostlar. İlgilenen, okuyan ve yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın hepiniz...

ais.jpg

• ⭐⭐

@ReLoad endişe etmenize gerek eğer ödeme yapıp randevu almadıysanız bu ekranda yarım kalan başvuruların bir önemi yok. Silme seçeneği koymamışlar öyle ünlem olarak kalıyor, belki aradan uzun bir süre geçtikten sonra otomatik silinebilir. Siz yukarıdan yeni bir grup randevusu oluşturup tüm aile bireylerini dahil ederseniz bir sorun yaşamazsınız. Sadece ekranda bu yarım kalmış randevular görüntü kirliliği yaratır başka bir zararı yok.

• @tufank, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ReLoad endişe etmenize gerek eğer ödeme yapıp randevu almadıysanız bu ekranda yarım kalan başvuruların bir önemi yok. Silme seçeneği koymamışlar öyle ünlem olarak kalıyor, belki aradan uzun bir süre geçtikten sonra otomatik silinebilir. Siz yukarıdan yeni bir grup randevusu oluşturup tüm aile bireylerini dahil ederseniz bir sorun yaşamazsınız. Sadece ekranda bu yarım kalmış randevular görüntü kirliliği yaratır başka bir zararı yok.

Hocam şöyle de bir şey var yukarıda da belirtmiştim. 3 kişinin olduğu listeye eşimi ekleyemiyorum şuan. Eşimin tek olduğu listede onun eksik bilgilerini tamamlayıp 2 ayrı liste halinde mi ödeme ve randevu almam gerekecek acaba.

• Merhaba belki daha önce konusu olmuştur ama ben rastlayamadım, sorum şu 2 iş yerinden arkadaş olarak turist vizesine başvuru yapmak istiyoruz, aile olarak tek randevuya başvurulduğunu biliyorum ama arkadaş ile bu mümkün mü? DS-160 formunda kimle gidecek alana her iki form içinde karşılıklı olarak belirtildi(sadece ad soyad ve yakınlık derece soruluyormuş). Bu durumda her kişi ayrı ayrı randevu alması mı gerekiyor yoksa 2 kişi de 1 randevu ile mülakata girebilirler mi? aslında mümkünatı varsa beraber mülakata girmek istiyoruz. Eğer daha önce deneyen varsa bilgilendirirse memnum olurum. Şimdiden teşekkürler

• @ReLoad,: ama korkarım ki 2 çocuğu çıkardıktan sonra kendim o kısımda tek kaldığımda "KALDIR" seçeneği çıkmayacak. Ayrıca kaldırdığım çocukları yeniden ekleme şansım var mı bilmediğimden kaldırmaya da korkuyorum.

Denedim ve dediğim gibi de oldu. İsmimdeki kaldır seçeneği kayboldu çocukları listeden çıkarınca ve çocuklar grup arşivine gitti, mavi çark resmi deaktif oldu ve bastığımda menü açılmıyor. Umarım yeniden ekleme yaparken sorun çıkmaz...

• ⭐⭐

@ReLoad yukarıdaki yorumumda tarif ettiğim gibi mevcut listeleri bırakıp yeni bir grup randevusu oluşturmayı deneyebilirsiniz. Eğer yine de sorun yaşıyorsanız AIS müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz: https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv/information/contact_us

• ⭐⭐

@M-J Tek bir AIS hesabı üzerinden grup randevusu oluşturup bu grupta kaç kişi var ise yeni kişi ekleyerek ortak randevu alabilirsiniz.

• @ReLoad, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

AIS formunda hata yaptım sanırım !

Merhabalar, başlıktan da anlaşılacağı gibi ais bilgilerinde bir hata yaptım sanırım ama nedenini anlamadım ve düzeltemiyorum da.

Ekte ekran görüntüsü var, görüldüğü üzere ben ve iki çocuğum tek bir listede eşim ise ayrı bir listede tek olarak duruyor. Eşimin olduğu kısmı nedense hiç bir şekilde silemiyorum aynı zamanda da kendi olduğum listeye de ekleyemiyorum.

Bu şekilde ayrı olduğu için randevu tarihi de aynı olmayacak diye düşündüğüm için her ne kadar uğraşsam da düzeltemedim.

Sadece çocukların ve benim olduğum listede ayar işaretine tıkladığımda "KALDIR" seçeneği çıkıyor ama korkarım ki 2 çocuğu çıkardıktan sonra kendim o kısımda tek kaldığımda "KALDIR" seçeneği çıkmayacak. Ayrıca kaldırdığım çocukları yeniden ekleme şansım var mı bilmediğimden kaldırmaya da korkuyorum.

Biraz uzun oldu umarım derdimi anlatabilmişimdir dostlar. İlgilenen, okuyan ve yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın hepiniz...

ais.jpg

Sorunu çözdüm bilgi olması açısından buraya da yazayım.
    Yeni bir ais hesabı açtım başka bir mail adresimle, diğer bilgilerin tamamı aynı olarak. Sonra grup oluşturdum ve herkesi o gruba yeni mail adresi ile ekledim. Takibin kolay olması amacı ile kendi kullandığım ikincil mail adresini herkes için kullandım. Sonrasında ilk açtığım hesabın mail adresini ve yeni açtığım hesabın mail adresini çapraz olarak değiştirdim ve sorunu çözmüş oldum.

İlk mail adresini kullanmaya neden inat ediyorsun derseniz o adresi hem yıllardır kullanıyorum hem de takibi benim için daha kolay. Benim gibi hata yapan olursa (umarım hata yapmazlar) bu tecrübemden faydalanabilirler ve en azından bir vatandaşımızın sorununa çare olur.

Şimdi ikinci sorunum 😞 : Çocuklar için DS160 doldururken vize kısmına B1/B2 olarak işledim bu çocuklar için sorun olur mu yoksa sadece B2 mi işlemem gerekirdi. Eğer sorun olma ihtimali var ise çocuklar için yeniden DS160 doldurayım mı? Malum ki çocuklar o yaşta iş seyahati yapmazlar ve bunun da vize görüşmesinde sıkıntı çıkarması ve vizenin red olması ihtimali beni tedirgin ediyor.

• ⭐⭐

@ReLoad hayır biz de çocuğumuz için o şekilde doldurduk formu ve b1/b2 vizesi aldık.

• @tufank cevabın için teşekkür ederim. Endişe etmeme gerek olmaması sevindirici. Herkese iyi forumlar...

• DS-160 doldururken ortaokul üstü okulların hepsini mi girmemiz gerekiyor? Benim lise var, lisans mezuniyetim ve yüksek lisans tamamlanmamış olarak var, bunları hepsini mi girmek şart mıdır?
    Bir de çalıma hayatında son şirkette 12 yıldır çalıyorum onu girdim, emekliliği giremedim, bir adet daha önce çalıştığım firmayı girdim daha önceki firmaları girmedim. Eski firmaları da girmek şart mıdır? Gelir kısmına çalışma maaşım+emekli maaşımı girdim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.6k

| | | |