DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahmet_ biz şöyle yapıyoruz haftalık yemek menüsünü hazırlıyorum buna görede ihtiyaç listesi yapıyorum bu yöntem market harcamalarını yarı yarıya düşürdü

• @tugbaokutan maalesef zillow yada realtör fikir versede mutlaka okul bölge sitesinden kontrol etmek gerekiyor

• @sibrikoz indirim yok ancak benim kızım okulundan yüzde 85 burs aldı yüzde 15 için FAFSAya başvurduk kabul edildi okul ücretinin geri kalanını onlar ödedi

• @çakıl walmartta taze sebzelerin yanında egg roller aklınızda olsun 🙂

• @kartalveat walmartta sabit hatta ben şöyle yapıyorum mağazanın uygulamasında bulunduğum magazayı seçiyorum in store deyince aradığınız ürünün rafını gösteriyor bu hem gereksiz dolaşıp harcama yapmayı azaltıyor hemde vakti güzel kullanmış oluyorsunuz

• @dsenol çok teşekkür ederim ilk fırsatta bakacam ☺

• Lidl:

Mandalina (3 lbs): $2.99
    Cilek (4 lbs): $8.00
    Findik (2 lbs): $6.00
    Italyan peynir (2 lbs): $7.27
    Karpuz (1 adet): $5.99
    Tavuk gogus (2.57 lbs): $7.68
    Dana kiyma (2 lbs): $14.30
    Sogan (2 lbs): $7.56
    Lime (2 lbs): $3.99
    Patates (3 lbs): $4.79
    Kavun (1 adet): $4.99
    Limon (4 adet): $2.72
    Sarmisak (2 paket): $2.50

Coupon: $5.60
    Toplam: $73.18

• @mysea, selamlar bizde lidl dan alisveris yapiyoruz ,app harici kuponu nerden temin edebiliriz? App kullaninca bazen indirim oluyor ama couponlari duymamistim. Bu arada Lidl gercekten cok kaliteli , temiz icerikli urunler satmakta diger arkadaslara da tavsiyem olsun bu vesileyle.

• @AE123 Biz app uzerinden kullaniyoruz. Eger aldiginiz urunde o hafta indirim varsa, register da app scan yapinca otomatikmen indirimi uyguluyor. Ayrica alisverise gitmeden once, Lidl websitesinden o hafta hangi urunlerde indirim var gorebilirsiniz.

• @MySea , tesekkurler App bizde kullanioruz app harici kupon kullaniyorsunuz zannetmistim.

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Lidl:

...........
    Dana kiyma (2 lbs): $14.30
    .............

"Amerika bitmiş.Bir kilo dana kıyma 14.30 dolara çıkmış.
    Gördünüz sadece bizde yüksek enflasyon yok.Bu dış mihakların oyununa gelmeyin."

Mr Erdöven
    Uzmanlık alanı:Ben ekonomistim.

• @kartalveat Dana eti ve kiymasi kilogram olarak hesaplarsak ortalama $15 civarinda. Covid oncesi $8-9 civarindaydi.

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@kartalveat Dana eti ve kiymasi kilogram olarak hesaplarsak ortalama $15 civarinda. Covid oncesi $8-9 civarindaydi.

Gıda ve sair de enflasyon olmasına rağmen çalışanların gelirlerinde de belli oranda artışlar olduğu için bu enflasyonu daha az hissetmiş olmalılar. Youtuber kardeşler böyle diyor...
    Türkiyede ki gibi sahte enflasyon rakamının üç katı olan gerçek enflasyon karşısında, maaş artışları devede kulak kaldığı içinde satın alma gücü yerlerde sürünüyor.
    Bir çok kişi temel ihtiyaclarını ihtiyacı oranında karşılayamaz hala geldi.

• @kartalveat Genel olarak ucretler ve maaslar yukseldi. Asgari saatlik ucret onden $7.50 civarindayken, simdilerde bircok yerde $12-15 civarlarinda. Hatta bazi yerlerde $20'dan basliyor ise ilk girislerde.

• ...australyadada bir kilo kiymanin kilosu 16-17 dolar oldu,AUD....asgari ucretde saati 23,20 dolar filan,,, covid virusunden sonra her yerde muthis bir fiat artisi basladi,bir yerde hukumetler fiat artislari karsisinda maaslara zam yapiyorlar.virusle beraber buyuk bir dengesizlik oldu, normal yola girmek icin belki bir kac yil daha mucadele olur diye dusunuyorum,,,,,,bilhassa kucuk is yerleri cok zarar gordu cogu iflas etti....

..rusya ve ukranya savasi tehlike gosteriyor, yani avrupa devletleri isin icine girerlerse buyuk bir dunya savasi cikma ihtimali olur ve herseyler covid-19 dan daha beter olabilir.

• @tugbaokutan https://www.niche.com/ incelemenizi tavsiye ederim 👍

• ShopRite:

Muz (5 lbs): $4.99
    Uzum (4.77 lbs): $9.49
    Yumurta (24 adet): $8.49
    Cilek receli: $4.29
    Dana eti (2.5 lbs): $11.59
    Sogan (2 lbs): $2.99
    Karnabahar (2.52 lbs): $5.98
    Limon (2 lbs): $3.99

Coupon: $9.96
    Toplam: $41.85

• U-Pick Hallock's Farm, NJ

Dolmalik biber (36.20 lbs): $43.08
    Aci biber (5.66 lbs): $6.23
    Domates (43.72 lbs): $48.10
    Bamya (9.57 lbs): $10.44

Toplam: $107.85

• ⭐⭐

@MySea Bildiğimiz beyaz peynir orada yok sanırım 🙂 en yakın olanı feta peynir mi acaba?

• ⭐⭐⭐

@MySea kışlık domates menemenlik mi yapıyorsunuz abi 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

165

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.5k

| | | |