Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Houstonwehaveproblem Çok teşekkür ederim

• Merhaba, Greencard sahipleri üniversite okurken herhangi bir indirimden yararlanabiliyor mu ?

• @sibrikoz Net bilgim yok ama zannetmiyorum 🙂

• @ahmet_ Isinize karismak gibi olmasin ama alisverisi haftalik yaparsaniz maliyetleriniz dusebilir, 2 gunde bir markete gitmek yerine haftada bir. Bizde ise yaradigi icin sadece paylasmak istedim yanlis anlasilmak istemem 🙂

• @vartorian Evet, biz de öyle düşünüyoruz. Ama şimdilik az az alıyoruz bazen tadını sevmiyoruz ya da ürün istediğimiz gibi çıkmıyor falan 🙂

Önümüzdeki ay öyle yapacağız.

• @MySea Pardon üstadım.Sizlere keyifli gezmeler ,hayırlı tatiller dilerim.
    Bakın tatile çıkıyoruz diye büyük ihtmal evinizdeki buzdolabı ve kiler boşaltmışsınızdır, şöyle kallavi alışveriş listesi bekleriz.😁

• @ahmet_ o sıkıntı ya çok güzel bi ürün görüyorum alıyorum tadı berbat çıkıyor keşke tadım yapabilsek 😂 deneye yanıla baya pahalıya patlicak

• @çakıl, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@ahmet_ o sıkıntı ya çok güzel bi ürün görüyorum alıyorum tadı berbat çıkıyor keşke tadım yapabilsek 😂 deneye yanıla baya pahalıya patlicak

Aslında youtuber olup ,amerikadan video yapanlar için güzel bir içerik olabilir bu konu.
    Bir çok kişiden benzer şeyler duydum.
    Market alışverişlerini(Türk ürünlerinin satıldığı marketler hariç) yapanlar, alıp kullandıkları gıda ürünlerinden beğendiklerini markaları ile belirtseler yada bizim damak tadımıza pek uymayan ürünlerin neler olduğunu özellikle belirtilmiş olsaydı keşke.
    Kollektif çalışmayla bu boşa geçen zaman,denemeler ve havaya para savurmaktan bir çok kişi kurtulmuş olurdu.
    @crazycells böyle sabit bir başlık açarsa; deneyimli olan arkadaşlarda oraya tecrübelerini ,tavsiyelerini aktarırsa güzel bir kaynak olurdu.

• @kartalveat evet çok güzel fikir burda öyle bi başlık açılsa süper olur geçen instagramda bi bayan bizim milföy hamurları gibi bi hamurdan börek yapıyordu bilmiyordum öyle birşey satıldıgını sordum nerden alabiliriz diye walmart dedi ama didik didik ettim bulamadım walmartda 😂

• @çakıl, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@kartalveat evet çok güzel fikir burda öyle bi başlık açılsa süper olur geçen instagramda bi bayan bizim milföy hamurları gibi bi hamurdan börek yapıyordu bilmiyordum öyle birşey satıldıgını sordum nerden alabiliriz diye walmart dedi ama didik didik ettim bulamadım walmartda 😂

Şu marketciler reyonları sabitleseler tarifle ürün yeri bulunurda, değişiklik yaptıklarından ahanda şu reyonda şu rafta demekte bazen çok güç oluyor.

"Zaten çok yiyip şişiyorsunuz,dolaşın bacaklarınız açılsın" diye kıyak geçiyor olabilirlerde. 😃

• @sibrikoz Bazi eyalatlerde residence olanlara indirim yapiliyor. Ornegin; Boston’da yasayanlar icin tuition free college lar var.

• ⭐⭐⭐

@çakıl, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@kartalveat evet çok güzel fikir burda öyle bi başlık açılsa süper olur geçen instagramda bi bayan bizim milföy hamurları gibi bi hamurdan börek yapıyordu bilmiyordum öyle birşey satıldıgını sordum nerden alabiliriz diye walmart dedi ama didik didik ettim bulamadım walmartda 😂

Sanirim sundan ariyorsunuz. Dondurulmus urunlerin oldugu dolaplarda, tatlilarin oldugu kisimda bulabilirsiniz. Hem tatli hem tuzlu yaparken kullanilabiliyor.

https://www.heb.com/product-detail/pepperidge-farm-puff-pastry-sheets-2-ct/148561

• @keysnambır egg roll wrap ismi ama sizin attıgınız görseldeki de güzel görünüyor ona da bir bakayım

• @datanist En az iki yil instate olma sarti var diye biliyorum ama dogrulugundan emin degilim. Bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

• @dpdemir Asagidaki linkte detaylar mevcut:

Edit: Bunlar icin Boston’da resident olma sarti var.

• Benim şöyle bir sorum olacak,
    Daireyi kiraladığımızda yine 3 ücret mi ödüyoruz? (1 aylık kira 1 aylık depozito ve 1 aylık emlakçının payı)? Bir de kiralarında nasıl bir evrak veriliyor size ( bir şey veriliyor mu? ) çok dolandırıcılar var duyduğum kadar

• @incomprisa Ben kiralama yaptigimda first, last, Security ve broker fee odemistim. Kontrat yapiyorsunuz kiralamadan once. Emlakci hazirlamisti benim kontrati ve kirayi da aylik check ile oduyorum

• @incomprisa Merhaba bu tamamen karsidaki fimaya bagli. Ben daha eve gecmedim ama kiralamayi kiralama ofisinden yaptim yani soyle sitenin tamamindaki tum apartman daireleri firmanin ve bu evleri kiraliyorlar. Benden yarim kira ucreti depozito ( bunu evi teslim alirken cek ile getir dedi ilk ayin kirasiyla sonraki kiralar evin bulundugu sitenin internet sitesinden debit kart yada kredi kartiyla olacak ile olacak siz karar veriyormussunuz ) , esim daha ABD'ye gelmemis olsa bile 70+70 USD toplam 140 USD basvuru ucreti ve 300 USD yonetim ucreti aldilar. Firmalardan bu tarz ev kiralanacaksa biz kredi skoru olmayanlar icin genelde banka ekstresi ki o da olmuyor benim cikmamisti benim tavsiyem Turkiye'deki bankanizdan konsolosluk icin aldiginiz gibi alin bulunsun yaninizda onu teklif edersiniz. Iki maas ceki yada is teklifi istiyorlar birde maas cekimiz olamayacagi icin gelmeden is arastirmasi yapin mutlaka.

Bu benim tecrubem sahibinden normal house falan belki farkli oluyordur ama kiralama firmalarinda ben boyle tecrube ettim.

• @incomprisa Merhaba,

Houston-Single Family Home icin,

Is kabul mektubumu sundum. Credit history yoktu tabi o zaman.
    Eve cikarken ilk kira ve 2 kira depozito verdik.

Emlakci payini evi kiraladiktan sonra ev sahibinden alir sizden degil - ilana cikmis evler icin konusuyorum.

Size gelecek kira sozlesmesini dikkatli inceleyin imzalamadan once. Genelde elektronik ortamda oluyor zaten artik bu isler.
    Ayrica evdeki eksiklerin muhakkak fotograflarini cekin ve ev sahibine bildirin yazili olarak.

Aklima ilk gelen detaylar bunlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |