DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @barbie bu sorunuzun net cevabı yok maalesef. Ama case numaranız düşük ilk 3 4 ay içinde alırsınız büyük ihtimal. Arabanız ve taşınmazlarınızı mali kaynak olarak göetrebiliyorsunuz ama cash paranızın da illaki olması gerekiyor.

• @mesutyilmaz Tebrikler, yeni hayatınızda başarılar.

• @barbie DS-260 formunda seçtiğiniz veya onayladığınız mülakat yeriniz Ankara'daysa tahminen yılbaşından önce mülakata girersiniz. Mülakat yeriniz Avrupa'da bir ülkeyse muhtemelen ekim ayında mülakata girersiniz. Bankada mutlaka geçmişe dönük 6 aylık bir birikim veya hesap dökümü göstermeniz gerekecek, yoksa sponsor sorma ve sizi bekletme (AP) ihtimalleri var. Sadece ev, arsa, araba ruhsatı, vs. göstermek yetmiyor. Göstereceğiniz birikim ise sizin kaç kişilik Green Card isteyeceğinizle ilgilidir (ailemisiniz, tek kişimisiniz ile ilgili sizden beklenen bankadaki para miktarı değişir ama bunun da tam bir kriteri yok). Benim şahsi görüşüm, üniversite mezunlarına, doktorlara, mühendislere, arşiv kayıtlı adli sicili tamamen pürüzsüz olanlara, İngilizce dili bilenlere, Green Card çekilişi kazandıktan sonra evlenmemiş olan bekarlara daha toleranslı yaklaşıyorlar.

• @mesutyilmaz tebrik ederim yeni yaşamınızda başarılar. texas düşünenler için eyalet ile ilgili tecrübelerinizi de paylaşın lütfen

• @bendenizberk vizeniz hayırlı olsun tebrikler

• @jtcarlos ben öyle tercih ettim, garanti olsun diye.

• @tgctgctgc merhaba dosyamı taşımak istediğim ilk tarih 22 haziran. Konsolosluğun sitesinden online inquiry form doldurdum. 1 yıllık vize aldığımı ve dosya taşımak istediğimi belirttim ve ertesi gün konsolosluktan olumlu dönülş aldım.

• @beyzakr siz o zaman vize mülakat tarihi almadan direk Umman vizesi aldınız. Garantiye almak adına öncelikle vize aldınız doğru mu anladım

• @eray26 Merhaba, 17.5K dolar birikim gösterdim.

• @senamd merhaba Sena hanım, dosya taşımak için Viyana için vizeniz var mıydı. Yoksa dosya taşımak için konsolosluklarla mail attıktan sonra mı vize talep etmiştiniz. Sürecınız nasıl ilerledi.

• @eray26 selam 17.5k dolar gösterdim

• @barbie merhaba bildiğim kadariyla gayrimenkulleri veya arabayı gösterebilirsiniz.

• 4 Ağustos Mülakat Deneyimi

Sabah saat 9:15 randevumuza 8:30 da geldik. Besa Kulenin yeterince otoparkı var. Starbucks'ın hemen karşısına park edip konsolosluğun önüne geldik. Bir sıra vardı ancak saatine göre mi alıyorlar yoksa başka bir şekilde mi emin olamadığımız için sıraya girdik. 10 dk bekledikten sonra özel güvenlik pasaportlarımızı aldı ve sırada kalmamızı söyledi ardından X-rayden geçtik ve pasaportlarımızı aldık. Üzerimizde belgeler, kredi kartları, araba anahtarı vardı. Hiçbir sıkıntı olmadı. Ardından içeri geçip bir sıraya daha girdik, burada bize vize tipimizin ne olduğu soruldu DV olduğunu söyledik, resepsiyon gibi bir yerde pasaportlarımıza bir şeyler yapıştırıldı ve oturup beklememiz söylendi. 15 dk sonrasında ismimizle çağırıldık ve vezneye yönlendirildik. Forumda kredi kartı ödemelerinin sıkıntı olabileceğini okuduk, bu nedenle 1 kredi kartı, bu kredi kartına bağlı ek kart ve 1 de banka kartı götürdük. İlk 330 USD tahsilatını yaptık ancak sonrasında banka güvenlik nedeniyle internetten kredi kartını alışverişe kapatmış, telefon yanımda olmadığı için herhangi bir işlem yapamadım. Ek kart da bu nedenden bloke oldu banka kartı da kabul etmiyorlarmış. Veznedeki görevli beyaz antetli kâğıt verip çıkış giriş yapabileceğimi söyledi, hemen konsolosluğun girişinde bulunan ATM’yi kullanabilirsin dedi. Eşimin beni içeride bekleyebileceğini söyledi o yüzden tek başıma hızlı adımlarla koşmadan konsolosluktan çıkıp ATM’ye gittim. 5 dk içinde parayı çekip pasaport bırakma sırasına girmeden x-ray sırasına girdim, özel güvenlik elimdeki kâğıdı inceledi, sonrasında sıraya geçebilirsin dedi. Cebimde sadece para kredi kartları ve araba anahtarı vardı hepsini koymam gerektiğini söyledi ben de öyle yaptım. Para dağılmasın diye üstüne araba anahtarını koydum ancak x-rayın diğer ucundan çıkarken plastik perdeler banknotları dağıttı ve 2 tanesi silindirlerin arasından geçerek yere düştü. Özel güvenlik eğilerek parayı aldı ve bana teslim etti. Dışarda sayabileceğimi söyledi, ben de teşekkür ettim. Dışarıdaki masanın üstünde sayarken başka bir özel güvenlik gelip durumun ne olduğunu sordu ben de şakayla gülerek x-ray makinasının paramı yuttuğunu söyledim parayı sayarken. Bir anda sertleşti ve doğru say paranı bir dahakine lastik getir yoksa almam seni içeri dedi. Ben de içerideki beyefendinin dışarıda sayabileceğimi söylediğini ona ilettim o da bana beni zan altında bırakıyorsun seni bir daha almam dedi ben peki dedim ve yoluma devam ettim. Çok muhatap olamaya gerek olmadığını düşünüyorum bir kere daha görmeyeceğim sonuçta. İçeri girip hemen vezneye gittim ve ödemeyi nakit olarak yaptım. Ardından beklemeye başladık. 15-20 dk sonra sıra numaramız yandı, evraklarımızı teslim ettik. Çekilişi kazandığımızı öğrendikten sonra evlendiğimiz için yanımızda kanıtlayabileceğimiz fotoğraflar vardı (instagram ssleri, düğün fotoğrafları vb.). Görevliye durumu söyledik o belgeleri de dosyamıza ekledi. İngilizce yaparsınız diye düşünüyorum dedi biz de Türkçe tercih ederiz dedik ama görevli yine de İngilizceyi işaretleyeyim sıkıntı olursa Türkçe’ye dönersiniz dedi. Tekrar beklemeye başladık zaten çok az insan kalmıştı. 2 banko açıktı ve bir tanesi ismimizle bizi çağırdı.
    Hi bile demeden “You got married recently” (yeni evlenmişsiniz) dedi. Yes dedik.
    How long have you known each other ( ne kadar zamandır birbirinizi tanıyorsunuz) dedi; biz de yaklaşık 8 yıl olduğunu söyledik.
    Eşimin anne ve babasının adını sordu, söyledim sonra eşime dönüp doğru olup olmadığını sordu. Daha sonra insanların bu kart için evlendiğini bu nedenle evliliğimizin geçerli olduğuna emin olmak istediğini açıkladı.
    Sonrasında parmak izlerimiz alındı ve klasik sorularla devam etti.
    -Do you have a degree? Which department?
    +Yes, Industrial Engineering (Evet, Endüstri Mühendisliği)
    -You have plenty of savings?
    +Yes around 25000$
    -Where are you planning to live?
    +New York
    -What will you do for a living?
    +I will be seeking management roles in restaurants where I can practice my profession.
    -Ok, New Jersey you said?
    +No, New York.
    Sonra tatlı bir şekilde vizeniz onaylandı deyip 1 hafta içinde PTT’de olacağını söyledi.
    Bir hafta olmadan Salı günü saat 1330dan sonra aldık pasaportlarımızı. Sırada Amerika’ya gidiş.

• @drakia5 tebrik ederim.Amerika daki hayatınızda mutluluklar başarılar dilerim.

• @beyzakr sorunsuz bir mülakat geçirmeniz dileğiyle.

• Herkese merhaba arkadaşlar 2023 süreci biterken herkese geçmiş olsun, süreci yeni başlayan 2024 talihlisi arkadaşlara da şimdiden sabırlar diliyorum (imkanı olan dosya taşısın-sanırım en çok duyacağınız cümle bu olacak). Sürecin en başından deneyimimi yazmak istiyorum biraz uzun bir deneyim olacak sanırım. Yardımcı olması dileğiyle.
    - 14 Temmuz 2023 Sağlık Muayenesi
    2023 yılı biraz yorucu bir seneydi herkesin bildiği gibi, cn çok yüksek olmamasına rağmen 21 haziranda ancak mülakat maili alabildim. Unganlar çok yoğun olabiliyor ve randevu bulmakta sıkıntı yaşayabiliyorsunuz, bunun için birkaç gün sonra hemen unganlar randevumu aldım. Sürecin artık sonuna gelindiği için eğer akciğerlerde herhangi bir sorunla karşılaşılırsa testler için yeterli bir süre kalması adına aslında biraz erkene randevu aldım. Çoğu arkadaş mülakattan 2 gün önce sağlık raporlarını aldılar. Sağlık muayenesi için bir gün önceden Ankara'ya gittim. Çankaya'da Unganlar'a da yakın olan ( 10 dakika yürüme mesafesinde. ) Grand Duayen Otel'de kaldım. Otel gayet güzel ve temizdi, sabah kahvaltısı ücrete dahil ve çıkış saatlerinde esneklik sağlıyorlar, fiyatı da çok yüksek değildi. Sabah 9:40'daki muayenem için 8:30 gibi otelden ayrıldım. Randevuya giderken aç veya tok olmanızın bir önemi yok arkadaşlar ben kahvaltımı yapıp gitmiştim. 9:10'da Unganlar'a vardım. Beklediğimden biraz daha yoğundu. Diğer tecrübelerde çok sakin olduğunu okumuştum. Unganlar'ailk girişte bankodaki hanımefendilere (4 kişilerdi ) 9:40'daki randevum için geldiğimi söyledim, biraz beklememi rica ettiler yaklaşık 10 dakika sonra seslendiler, pasaportumu ve case numaramı istediler. Benim birisi başvururken kullandığım süresi dolan ve sonrasında çıkarttığım on yıllık pasaportum olmak üzere iki pasaportum vardı güncel olanı vermemi istediler. Case Number için de unganların sitesinde belirtildiği gibi confirmation page (ds260 formunu doldurduktan sonra çıktısını aldığımız sağ alt köşede AA ile başlayan bir numara (ds260 numarası) ve sol altta case numarasının olduğu onay sayfası) 'i götürdüm. Unganların sitesinde belirtilen randevu mail çıktısı ve unganlar onay mail çıktısını istemediler. Daha önce geçirdiğim hastalıklarla alakalı epikriz raporlarım da yanımdaydı onları size mi yoksa doktor beye mi teslim etmem gerekiyor diye sordum doktor muayenesinde söyleyebilirsiniz dedi hanımefendi daha sonradan biraz düşünüp sıralı haldeyse alabileceğini söyledi. Epikriz raporlarını, pasaport ve case numaramı verdikten sonra tekrar beklememi istediler tekrar bekleme salonunda oturdum ve beklemeye başladım çok geçmeden tekrar seslenip fotoğrafımı çektiler ve bir belge imzalattılar daha sonra alt kattaki düzen laboratuvarına inip gerekli tahliller yapıldıktan sonra yukarıya çıkmamı istediler. Alt kata indiğimde benzer süreçlerden geçtim. Düzen laboratuvarı daha kalabalıktı. Bankodaki görevliye önce evraklarımı teslim ettim oturup beklememi istediler. Biraz bekledikten sonra tekrar seslenip ödemeyi aldılar. Orası için 47 dolar ücret ödedim. Para üstünü bana Türk Lirası olarak verdiler. Sonra tekrar beklememi ve hemşire arkadaşın beni çağıracağını belirttiler. Biraz daha bekledikten sonra hemşire hanım adımı seslendi ve kan tahlili için kan verdim daha sonra daha sonra tekrar beklememi akciğer filmi için başka bir arkadaşın çağıracağını söyledi. 2-3 dakika sonra film için de seslenildi içeri geçip gömleğimi çıkarmamı istediler üzerimde küpe bileklik saat vs vardı, onların kalabileceğini söylediler. Bir dakika sürmeden film çekildi dosyalarımı alıp yukarı çıktım. Saat onu biraz geçmişti. Unganlar polikliniğinin kapısı kapalıydı tekrar dönecek gibi oldum tam o esnada içeriden kapıyı açtılar ve şimdi gidebilirsiniz tekrar 11 gibi doktor muayenesi için gelin dediler. Aşağıya indim bina girişinde bulunan kafeye oturup 11'e kadar bekledim. Tekrar yukarı çıktığımda beklememi çağıracaklarını söylediler. İsmim okundu düzenli kullandığım ilaç olup olmadığı soruldu. Benim düzenli kullandığım ilaç yoktu olanlardan ilaçlarını istediler. Daha sonra bankonun yanındaki kapıdan maske takıp içeri geçtim. Mehmet Bey farklı bir odadaydı kapısı açıktı, sanırım o da muayene yapıyordu beni eşi Handan Hanım'ın odasına aldılar. İçeri girdiğimde doktor hanım odada evraklarla uğraşıyordu. Hemşira hanım önce boy ve kilomu ölçtü ardından sedyenin üzerine yeni bir kağıt serdi ve bana önlük verdi, tüm kıyafetlerimi çıkarıp (iç çamaşırı hariç) önlüğü giyip beklememi söyledi. Çok geçmeden doktorda perdenin arkasına geldi. Merhaba nasılsınız diye kibar bir karşılamadan sonra uzanmamı istedi ve muayeneye başladı. o sırada sürekli soru sorduğu için bu aşamada yaptıkları ve sordukları hep birbirine girdi. Çoğunu hatırlamıyorum. Karnıma vurdu, yatarak birkaç kontrol yaptı sonra oturmamı istedi ve aşıları vurmaya başladı. Bu esnada da soru sormaya devam etti. Sorular hep bilindik sorulardı. Alkol sigara ve uyuşturucu, prikolojik sorular, ameliyat hastalık vs.... Hiç hastanede yattın mı diye sordu çok küçükken (1 yaş civarı) bronşitten biraz hastanede kaldığımı ama çok küçük olduğum için hatırlamadığımı söyledim. Daha sonra arada başka konulardan sorular sorduktan sonra ilaç kullanıyor musunuz dedi ben de geçen hafta bronşit olduğumu ve antibiyotik vb ilaçlar kullandığımı ama düzenli kullandığım bir ilaç olmadığını söyledim. Küçükken de geçirmişsiniz bir hafta önce de bronşit kronik mi dedi ben de sadece tesadüf olduğunu ve çocukluktan bu yana hatırladığım ilk bronşitim olduğunu söyledim. Green card'ın çekilişten mi çıktığını sordu evet dedim kaçıncı başvurum olduğunu sordu ilk başvurum olduğunu söyledim şanslısınız dedi ve soru sormaya devam etti. Alkollüyken hiç araba kullandınız mı dedi hayır dedim, sigara sorusuna evet kullanıyorum dedim alkol sorusuna çok nadir kullanıyorum diye cevap verdim, uyuşturucu kullanıp kullanmadığımı sordu daha önce hiç kullanmadığımı belirttim. Şeker, kalp, gibi hastalıklarınız var mı diye sordu hepsine yok dedim. Bunaltı, kendini öldürme, başkasına zarar verme gibi düşünceleriniz oldu mu hiç dedi hayır dedim. Bu soruları sorarken aşılarımı bitirmişti bile ve ben kaç tane vurduğunu anlayamadım. Sonra tamam geçmiş olsun dedi giyindim kolaylıklar dileyerek çıktım. Bankodaki görevlilere şehir dışından geldiğim için aynı gün alıp alamayacağımı sordum ama mümkün olmadığını söylediler. Sonra biraz kaygılarımı gidermek adına bir kaç soru sordum. Eğer akciğer filminde bir sorun olursa 14:00 kadar haber veririz ve tekrar çağırırız dediler. Kanda bir sıkıntı çıkması durumunda da çok olası değil çok nadir karşılaşıyoruz ama onun için de yarın 11:00 kadar haber veririz tekrar çağırırız herhangi bir sorun varsa muayeneye başlarız dediler. Yani herhangi bir sıkıntıda muayenenize başlıyoruz muayene sonrası sağlık raporunu veriyoruz dediler. Eğer yarın 11:00kadar aramazsak bir sorun yoktur 11:00-12:00 arası gelip alabilirsiniz dediler. Ertesi gün 15 Temmuz olduğu için yarım gün çalışıyorlarmış. Bu arada burası için de 350 $ ücret ödedim. Ertesi gün 11:00 gibi gittim sağlık raporum hazırdı ve hiçbir sıkıntı olmadığını söylediler. İçinde sağlık raporumun olduğu dosyamı açmamamı tembih ettiler. Akciğer filmimin CD'sini vurunduğum aşıların olduğu bir belge ve talimatların yazılı olduğu bir kağıt vardı. Hepsi zarfa zımbalıydı ben zımbayı çıkarırken zarfa zarar vermemek için zımbayı çıkarmalarını onlardan rica ettim. Aşılarımın olduğu belgeyi çoğaltmamı ve kaybetmemi söylediler. Amerika'ya girişte isteyebileceklerini belirttiler. Hepsi çok güler yüzlüydü her sorunuza bıkmadan usanmadan cevap veriyorlar. Son olarak vurunduğum aşılar da şöyleydi:
    -Tdap (tetanos, difteri ve boğmaca için)
    -MMR (kızamık, kabakulak ve kızamıkçık için)
    -Hepatit B
    -Varicella (suiçeği için)
    4 Ağuston Konsolosluk Mülakatı
    Tekrar selam arkadaşlar, benim sıra numaram 11***'di, Ankara ya mülakat dağıtırsa diye dosya taşıma konusunda çok kararsız bir süreç atlattım çünkü tam ortada bir numaraydı. Bu düşüncelerle boğuşurken mülakat maili aldım. İlk başta mülakat maili olduğunu anlayamadım kısacık bir maildi. Mail içeriğini okuyunca anladım ki mülakat gelmiş. Hemen 1 ocakta aktif olan CEAC sayfasından kontrol ettim. Heyecandan girmem bir on dakika sürse de sonunda mülakat gün ve saatimi öğrendim. 14 Temmuz'da sağlık raporumu aldıktan sonra 19 Temmuz'da AİS kaydımı yaptım. AİS kaydını yapmadan önce ilki 10 Temmuz ikincisi 17 Temmuz olmak üzere AİS kaydı yapmam gerektiğiyle alakalı iki tane hatırlatma maili aldım. Sonrasında 31 Temmuz'da bankadan çift imzalı imza sirkülü Türkçe hesap dökümü aldım. (10-15 dakika içerisinde veriyorlar) Diğer belgelerimi güncel olması adına 2 gün öncesinde çıkarttım. Arşivli sabıka kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği (arkadaşlar nüfus kayıt örneği alırken tipi için "nüfus aile"yi, "vukuatlı belge"yi,"eski eş listele"yi,"kuruma ibraz" seçeneklerini seçtim. Verileceği kuruma U.S. Embassy Ankara yazdım ve Türkçe'yi seçtim.) ve askerlik belgesi olarak tecil belgesini E-Devlet'ten çıkarttım. Lise ve üniversite diplomamı, eski ve yeni pasaportumu, AİS kaydı çıktısını da yanıma aldım. Lazım olur diye bir sürü belge daha almıştım yanıma ama lazım olmadı. Konsolosluğun istediği fatoğraf için de konsolosluğun önerdiği İzci Color'a gidecektim, bulunduğum şehirde çekinmek istemedim bu yüzden Ankara'ya bir gün önceden gittim fakat benim gittiğim gün İzci Color kapalıydı ben de Güven Color'a gittim. (Orası da önerilenler arasındaydı) 8 fotoğraf için 200 Lira verdim. Ben DS-260 formunu doldururken yazdığım adresi de değiştirmek istediğim için yeni adresimi de küçük bir kağıda yazıp yanıma aldım. Ücret ödemesi için de para üstüne gerek kalmayacak şekilde tam tutarı (330 $) yanıma aldım. Mülakatım sabah 8:15'teydi 7:30 gibi konsolosluktaydım. Konsolosluk çevresi araç parkı için çok müsait. Bahçede yaklaşık 45 dakika bekledim. Saat 8:20 gibi 8:15 ve 8:30 randevularının sıra olmasını istediler sonra ilk 4 kişiden pasaportları kutuya bırakıp ilerlememizi ve beklememizi istediler. 4 kişi alıp işlemleri tamamlayıp sonra tekrar 4 kişi çağırdılar. Kapıda biraz bekledikten sonra bir görevli ismimi seslendi ve içeriye girdim. Üstümdeki metal eşyaları çıkarıp kutuya koydum ve X-Ray den geçtim. Sonra eşyalarımı geri alıp bahçeden ana binaya doğru ilerledim. Ana binaya girişte biraz sıra vardı görevliler beklememizi ve sıradan alacaklarını söylediler. Sonra sırayla çağırıp pasaportlarımızı aldılar ve pasaportun arkasına bir kağıt yapıştırıp (bu sıra numarası değil arkadaşlar önceki deneyimlerden ben onu sıra numarası sanmıştım.) okuyup geri vermem için bir kağıt verdiler. Daha sonra bankonun görevlilere göre solunda kalan alanda beklememi istediler. Salonda insanları yönlendirmek için bir görevli vardı ve ne yapacağımızı bize anlatıp yönlendirdi çok da güler yüzlüydü. Biraz bekledikten sonra görüşmelerin yapıldığı bankoların yanından ödemeyi yaptım ve burada bir sıra numarası verildi. Sonra numaramın yanmasını bekledim. Sonra numaram yandı ve evrak teslimi için bankoya gittim. Evrakları teslim alan görevli de çok nazik ve güler yüzlüydü. Ben evraklarımı poşet dosyaya koymadan körüklü bir dosyaya hazırlamıştım. Görevli sıra sıra okuyup evraklarımı istedi pasaportun güncelini vermen yeterli dedi. Evrakları teslim etmem bir 5-10 dakika sürdü. Daha sonra tekrar görüşmenin yapılacağı kısıma geçip sıra numaramın tekrar yanmasını bekledim. Beklerken adres değiştirmeyi unuttuğumu farkettim. Tekrar dosyaları teslim ettiğim beyefendiye gittim ve durumu anlatıp tekrar değiştirip değiştiremeyeceğini sordum. Elindeki işlem bitince halledebileceğini söyledi ve biraz sonra beni çağırım yeni adresi istedi posta kodu eksik olmasına rağmen adresi güncelledi. Bu esnada sıra numaram görüşme kısmında yandı. Benim görüşmemi Amerikan beyefendi yaptı. Gerçekten çok güler yüzlüydü kendimi çok rahat hissettim. Türkçe mi İngilizce mi yapmak istediğimi sordu önce, mümkünse Türkçe dedim ve bir çevirmen çağırdı. Çevirmen hanımefendi de gelince dosyalarıma bakıp görüşmeye başladık. Önce diplomama bakıp ne zaman mezun olduğumu sordu. Biraz zor hatırladım ama tam tarihi söyledikten sonra "Yeni mezun olmuşsunuz sayılır tebrik ederim" diyerek güldü. Daha sonra sırasıyla;
    -Ne iş yapıyorsunuz ?
    -Nerede çalışıyorsunuz ?
    -Hesabınızda ne kadar para var?
    -Hangi eyalete gideceksiniz ?
    -Orada arkadaşınız veya ailenizden birisi var mı ?
    -Gittiğiniz zaman ne iş yapacaksınız ?
    Hepsini cevapladıktan sonra yarım Türkçe'siyle "Vizenizi onaylıyorum, bir haftaya PTT." diyerek görüşmeyi bitirdi. Çok şükür o kutsal cümleyi duyduktan sonra rahatladım. 455 günlük ağırlık kalktı üstümüzden. Bana diplomamı banka hesap dökümlerimi geri verdi pasaportum onlarda kaldı. Ben konsolosluktan çıktıktan sonra parmak izinde belki bir sıkıntı olur diye akşam 17:00'a kadar Ankara'da bekledim. Statümü pazar günü kontrol ettiğimde ready görünmüyordu.Pazartesi tekrar kontrol ettim AP'ye döndü, salı sabah sonunda issued oldu akşamına da PTT'den mesaj geldi. Çarşamba günü PTT'den evraklarımı teslim aldım.
    Herkesin bu mutluluğu yaşaması dileğiyle özellikle bu yolda çok emeği olan, bu işi gönülden yapan @gucarslan, @crazycells, gruptan gökçe hanım ve diğer yardımcı olan arkadaşlar. Herkese teşekkür ederim. Süreçle alakalı özel sorusu olan arkadaşlara seve seve yardımcı olurum. Sağlıcakla kalın.

• @drakia5 Tebrikler.Umarım her şey diledğinizce olur...

• @mesutyilmaz Tebrikler.Texastaki hayatınızda başarılar.

• @segulay76 Case Number:202xEU0000xxxx

PRINCIPAL APPLICANT : Surname,Name

PREFERENCE CATEGORY:DV

DIVERSITY-ANK/TURKEY

DATE OF BIRTH : mm/dd/yyyy

Dear Sir/Madame

My name is ---------------- .I won the greencard lottery (DV2023) from Turkey via the Eurepean region.

I submitted my DS260 form on (day) of may and trust the process all the time.Because of my case number and had a great chance of getting an interview I planned my savings and future for DV process..

I'm still waiting for my US dreams to come true but the current situation of DV process of US Ankara Embassy can be resulted in a bad scenario for me.

So I would like to transfer my case to (Desired Consulate) to be able to get DV visa and start Schengen visa process (If its in Schengen Region) .

So that I kindly request you to transfer my case from US Embassy Ankara/TURKIYE to US Embassy in (Desired Country).

Im looking forward to hear your positive response.

Please contact me back when there is any slot available.
    I'm sorry for taking your time.
    And thank you for your response and gracious.
    Have a great day.

Thanks in advance for your time

Name/Surname

• @drakia5 Tebrikler, yeni hayatınızda başarılar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |