Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emri Evet Türkçe yapamazsınız ama o zaman hiç dertetmenize gerek yok. Sorular size sorulacak çok temel ve basit sorular. ( TR’de ne iş yapıyordunuz, US’de nerede yaşayacaksınız, tanıdığınız var mı? v.b.) Mülakat deneyimlerinde çok detaylı bulabilirsiniz nelerin sorulduğunu. Heyecana kapılmazsanız B1 seviye ile rahatlıkla altından kalkarsınız. 👍

Ayrıca bir çok konsolosluk tercüman kabul ediyor. O da B planı olsun. 😉

• @emri Eğer dosyanızı Sırbistan konsolosluğuna taşırsanız, Sırpça ya da İngilizce olarak mülakata girme şansınız oluyor. Konsolosluklar, şu ana kadarki deneyimlerden gördüğümüz kadarıyla tercüman ile mülakata girilmesini kabul ediyor. Dosya taşıdığınız konsolosluğun, tercümanla mülakata girilmesi durumunda önceden tercümanla ilgili bilgileri talep etme durumu olabilir. Bunu da zamanı geldiğinde konsolosluktan öğrenip önleminizi alabilirsiniz.

• @sumeyyenur dv23 deneyimlerini iyi okuyun Umman bu senenin kurtarıcısı oldu elbet her sene bir kurtarıcı oluyor şansınızı deneyin ve pes etmeyin

• @Tuğberk-Önder Her birini okumaya gayret gösteriyorum. Umarım bizim de kurtarıcı bir konsolosluğumuz olur 2024lüler olarak. Teşekkürler destekleriniz için 🙏

• @ismail-kansız sizin cn müthiş eğer submit mayısta yaptıysanız valizi hazırlayın

• @Tuğberk-Önder evet aslında açıklandığı gün yada bi sonraki gün ds260 ı göndermeyi planlıyodum ama pasaportumun süresi bitmişti pasaportsuz doldurmak istemedim bi kaç günde geldi pasaportum 10 mayıs ta doldurdum yinede geç kaldığımı hissediyorum biraz 😛

• @Tuğberk-Önder valizi ve paranızı 😃

• @emri Orta düzeyde bir İngilizce ile görüşmenizi yapabilirsiniz. Ancak yarım saatlik bir mülakatı riske atmayayım, aksilikler olur derseniz tercümanla gidin.

• @norta Evet doğru. Tercümanın da talihli ile birlikte konsolosluğa mülakat zamanı girebilmesi için önceden isim ve kimlik bilgilerinin talihli tarafından konsolosluğa
    e maille bildirilmesi gerekiyor.

• @Şener-Uysal yeminli tercüman mı olması gerekiyor yoksa ingilizcesi iyi bir arkadaşımı tercüman olarak kullanabilir miyiz?

• Merhabalar , forumda onceki yillarda elbet beyaz yaka muhendis olarak gitmis olanlar vardir, benim sorum onlara. Eger ki bu yil icerisinde vize gorusmesi yapip olumlu sonuclanirsa, esimle birlikte yaklasik o 6 aylik surecte (ssn almadan daha amerikaya gitmeden) kurumsal firmalarla mulakat gorusmesi yapmis ve belirli olcude asama kaydetmis birisi var midir cevrenizde?illa amerikaya gidip gorusmeleri ordan mi yapmak gerekir?

• @Oğuz-Ergin Açıkçası kurumsal firmalar vatandaşlık ya da oturma çalışma izni ve ssn istediği için belirli ölçüde bir başarı elde edemedik henüz. Giriş yapıp ssn aldıktan sonra deneyeceğim

• @Şener-Uysal anladim, en azindan belirli asamaya gelinir umarim. Tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐

@Oğuz-Ergin meslek fark etmeksizin ülkeye giriş yapmadan yol katetmeniz biraz zor olabilir onun için umudunuzu kaybetmeyin öyle bir durumdada. Çünkü ülkeye giriş yapmadığınız için ssniniz olmayacak, greencardınız işleme alınmış olmayacak henüz yani iş yeri sizin hakkınızda herhangi bir şey görememiş olacak anlayacağınız.

• @emri bu konuda konsolosluklarin yaklaşımı farklı. Bazıları tercüman kabul ediyor bazı konsolosluklar kabul etmiyor. Tercüman kabul edenlerin de yakın tanıdık yerine yetki belgesi olanlari tercüman olarak kabul edeceğini biliyorum.

• @emri Tercüman konusunda bu linkten bilgi edinilebilir https://www.konsolosluk.gov.tr/TranslatorSearch/Index
    Ancak vize görüşmesine katılacak aile üyelerinden birisinin n(eş çocuklar) ingilizce bilmesi tüm sorunu çözecektir

• Günaydın, selamlar talihli başka bir arkadaşım için sormak istiyorum.Kendisi ikinci evliliğini yaptı ve ikinci evliliğinden eşinin bir çocuğu var ,merak ettigi konu esin çocuğu green carddan faydalanabilir mi?teşekkür ederim

• ⭐⭐

@hsn-kartal Gunaydin, bosanmis oldugu es faydalanamiyor fakat cocugu 21 yas alti ve bekarsa faydalanabilir. Umarim eklemistir onu da dosyasina. Kendisini de bekleriz foruma 😇 .

• @lumos 😁 soru eski eş için değildi, yeni eşinin talihlinin kendisinden olmayan çocuğu için

• @hsn-kartal evlat edinilen çocukları da kapsıyor diye biliyorum. Evlenince evlat edinmiş sayılmıyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |