Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Riethian ben kelimesi sonrası noktaların yerine nasıl devam edeceğini herkes biliyor seni engelliyorum cevap yazma çünkü görmücem cevabını

• Herkese merhaba. Şikago, Colorado, Utah, Nevada ve son olarak California gezisi olarak maliyet ne kadar tutar sizce tahmini? Araba kiralayıp, hostellerde kalarak gezmeyi düşünüyoruz. Sadece tahmini olarak merak ediyorum fiyatı 🙂 Yazmayı unuttum 2 kişi için bir tahmini malitey bekliyorum 🙂

• ⭐⭐

@Atlantis00 bence 20 bin dolar tutar herhalde) uçak bileti+konaklama+araba kiralama+müze ve tarihi turistik yer gezileri v.s v.s)

• @selamibasaran Öncelikle teşekkür ederim 🙂 2 kişi için ne kadar tutar acaba? 40-50 bin küsür sanırım?

• @Atlantis00 Biz geçen sene Haziran ayında, 3 kişi, 3 hafta boyunca SF Havalimanından araç kiralayarak Kaliforniya-Nevada-Arizona-Utah eyaletlerini kapsayan bir roadtrip yaptık. Yol boyunda uygun motel tarzı yerlerde konakladık, sadece Vegas da 2 gece düzgün bir otelde kaldık. Annual Pass Card alırsanız Milli Parklara ücretsiz girersiniz, 2 Milli Park dan fazla gezecekseniz alın mutlaka (kişi başı değil, araç başı 1 tane kart yeterli). Ama Eyalet Parkları ve Antilop Kanyonu gibi yerlerde geçmiyor, onları ayrıca ödedik. Benzin, konaklama, Parklar, aktiviteler, yeme-içme, NY-SFO iç hat uçuşlar dahil, 3 kişi 3 hafta toplam 10K civarı tuttu.

• @Müberra-Dikici Tahminimden çok çok daha az. Sanırım en önemlisi biraz cesaret. Çok teşekkür ediyorum. 25 yaşındayım. Yakında evlenmeyi düşünüyoruz. Fakat gerçekleştirmek istediğimiz hayallerimiz var. Türkiye şartlarında araba mı alsak, yatırım mı yapsak gibi düşünceler içinde boğuluyoruz. Fakat dünyaya sadece bir kez geldiğimizi hatırlatıp duruyoruz birbirimize

• ⭐⭐

@Atlantis00 Ben çocuklar (2 tane) ve hanımla beraber miami+orlando ve newyork gezisi planlıyorum şu anda. Tabii öncelik vize alabilmek.Formları dolduruyorum. Ama en az uçak biletleri dahil 10 gün için 15k gibi bir rakam tutacak gibi görünüyor.Belki geçebilirde bir miktar.

• @ayvalik10 Pardon terbiyeni bozdum sanırım :)) Hayatta başarılar bu kafa yapısıyla.

• @selamibasaran Öncelikle her şey gönlünüzce olur inşallah 🙂 Muhtemelen Amerika'ya bir kez gidebileceğiz bizde. O yüzden gitmişken gezmek istediğimiz tüm eyaletleri gezmek istiyoruz. Güzel bir yapılacaklar listesi hazırlamak çok önemli 🙂

• Japonya mı yoksa Amerika gezisi mi yapmak arasında gidip geliyoruz çok. Malum ikisi de biraz maliyetli oluyor ve tercih yapmak zorunda kalıyoruz. Amerika bir tık ağır basıyor ama 🙂

• ⭐⭐

@Atlantis00 ben bu konu ile ilgili chatgp den bir gezi programı aldım) Tarih v.s belirlertirseniz bir program yapıyor.Onun üzerinden kendiniz düzenleme yaparsınız.

• @selamibasaran Ben de 2024 sonu gibi Miami-Orlando planlıyorum. DS160 aynı anda üçümüz için dolduruyoruz. Maliyetler maalesef dediğiniz gibi bizde de ortama minimumda tutarak 8-9K civarına geliyor. Ama yapmadım dememek için acıyacağım bir para olmayacak. Buna değer.

• @Atlantis00 Seyahat etmek, bir insanın kendine yapabileceği en iyi yatırımdır. Seyahat ederken edindiğiniz deneyimi, hiç bir okulda, kurumda öğrenemezsiniz. Siz çıkın yola, gerisi gelecektir

• Artık tamamen şu düşünceye girdim. Ülkemde kendime ait bir evim olsun. Geri kalan bütün gelirimi, birikimimi hayallerim için harcayacağım. Çünkü malum ekonomi vs. insanı durmadan düşündürüyor ve düşünüp durdukça zaman çok hızlı akıp gidiyor. Greencard kazanmak haricinde yurtdışında yaşama gibi bir hayalim ya da düşüncemde yok. Yasal olarak gidip 1 yıl kalıp sonrasında kalabilme şansım var kaçak olarak. Fakat en az 5 yıl ailemi görmeden yaşamak istemiyorum. Hayat çok kısa. Bu yüzden dediğim gibi ülkemde kendime ait evim olsun sonrasında sadece hayallerime odaklanmak istiyorum. Hepimiz bir gün isimlerimizden ibaret olacağı gerçeği bu dünyanın bütün güzelliklerini yaşamaya itiyor insanı.

• ⭐⭐

@Riethian mezuniyetimde hep hayalimdi,abd de yüksek lisans v.s,ama tabii o dönem yeni mezundum ve param yoktu. Abd yi görmeyi belki 20 sene sonra gerçekleştirebileceğim. Para bir şekilde kazanırım , ama abd yi de görmek içimde kalmasın)

• @ayvalik10 bu kadar meksikadan kaçak geçenler olduğu sürece talihlilere mülakatlar zor verilir bu sene 7 binli sıralamaları bile mumla arayacak olabiliriz

• Sinan Oğan, seçimlerde cumhur ittifakını destekleyeceğiz dedi. Buradan yaptığım çıkarım şu oldu, Meksika'dan geçişler çoğalacak gibi duruyor🤣

• Sanırım Sinan Oğan'ın açıklamalarından sonra bir sonraki seçimlere Suriye Partisi veya Mülteci Partisiyle gireriz. Benim onlardan önce gitmem lazım bu topraklardan..

• @Uçan-hollandalı Ağrı Turizm hisselerinde hareketlilik gözlemledim aaçıklamadan sonra 😃

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |