Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, avukat olmadan aos işlemini yapmak göçmenlik ofisi açısından sorun olur mu?

• @elna10 Sorun olmaz, daha once bircok kisi avukatsiz AOS yapti. Forumda tecrubelerini bulabilirsiniz. Basligin tamamini okumanizi tavsiye ederim.

• @elna10 Avukatsiz yapabilirsiniz hicbir farki yok . Bir Danisman ile calisabilirsiniz veya yapabileceginize kanaat getiriyorsaniz kendiniz hazirlayabilirsiniz Dosyanizi .

• @Figen merhaba, cevap için teşekkür ederim. Yapabileceğime inanıyorum fakat bir aksilik olur korkusu var, diğer taraftan daha önce vize uzatma gibi daha basit bir konuda avukat sebebi ile sıkıntı yaşadım. O yüzden forumda sorma ihtiyacı duydum.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @Figen hanım selamlar. kardeşim 2024 dv talihlisi CN 10binlerde. geçmiş senelerde mülakat tarihi almakla ilgili sorunlar yaşanmış ve hala yaşanıyor. kardeşimin turist vizesi var. acaba AOS u düşünmeli miyiz ya da ne zaman düşünmeliyiz? AOS a başvurduktan sonra sıra gelmemesi gibi bi durum oluyor mu? bekleme süresini nerede geçiricez? amerikada kalmaya devam edebiliyor muyuz yoksa başvurduktan sonra turkiyeye mi dönmek gerekiyor? dosya onayı açısından avantajı ya da dezavanajı var mı? AOS yapmak yerine dosya taşıma sürecini mi değerlendirmek daha iyi? olumsuz bir sonuçlanmada dosya taşıyarak red alındıysa turist vizemi koruyabilecek miyim? Anladığım kadarıyla AOS yapıldıktan sonra olumsuz sonuçlanan GC görüşmelerinden sonra turist vizesi kaybediliyor. eğer vakit ayırıp cevaplarsanız çok seviniriz. şimdiden teşekkürler

• @Sini-sini Merhaba , Oncelikle Tebrikler . 10K icin sanki panik yapmaya gerek yok gibi diye dusunuyorum . AOS yapmayi dusunmek icin bence Ocak / Subat aylarina kadar durumu gorup , gidishata bakip ondan sonra degerlendirmekte fayda var . B1/B2 ile giris yaptiktan sonra tum surec bitik GC alana kadar Amerikadan cikmamalisiniz AOS sureci boyunca . Gir/Cik yapamazsiniz . Olumsuz sonuclanan AOS um henuz olmadi , RED almak icin ciddi bir sorun yada gecmis olmasi lazim. Genel olarak Dosyalar yetisiyor ve olumlu sonuclaniyor. Ocak/ Subat gibi bana tekrar yazin degerlendirelim 2024 surecini , olur mu ?

• @Figen hanım dönüşünüz için çok teşekkürler. tamam o halde ocak Şubat ayı gibi dediğiniz gidişata göre tekrar size yazarız 🙂 AOS sürecine girecek olursak zaten amerikadan çıkış yapmayız. süreç ne gerektiriyorsa ona göre hareket ederiz. tekrar teşekkür ediyorum hızlı dönüşünüz için 🙂

• Merhaba,

Genel bir konu olarak açıldığı ve kendi konumu bulmakta zorlanacağım için maalesef sayfayı baştan aşağıya okuyamadım 🙂 Kısa özetle benim sorum daha önceden cevaplandıysa eğer şimdiden kusuruma bakmayın 🙂 H1-B talihlisiyim inşallah 14 Haziranda da Türkiye de mülakatım var ve Kasım ayı gibi de herşey yolunda giderse Amerikaya geliyor olacağım.

H1-B den greencard a geçiş yapmak istiyorum. Bununla ilgili en güzel yol EB-3 gibi duruyor biliyorum. Onun ile ilgili süreci detaylı bir şekilde incelemiştim. Benim sorum şu olacak.

Normal şartlarda baştan sıfırdan başlanırsa EB-3 süreci yaklaşık 2-3 yıl sürüyor ve 3-4 aşamadan oluşuyor biliyorum. Ama H1-B ile olmanın en azından süreç ve zaman açısından bir faydası oluyormu?

Bir diğer sorumda bana şu anda sponsor olan H1-B firmasının sahibi aynı zamanda akrabam. Avukatla görüşmemizde çalışma vizelerinde bunun bir sorun teşkil etmeyeceği fakat sponsorlu greencard larda aile bağı olması nedeniyle sorun yaratabileceğini söylemişti. Ve bu nedenle çalışma vizesinden sonra AOS yapamayacağımı belirtmişti. Farklı bir firmadan deneyecek olursam eğer H1-B yi o firmaya taşımam gerekirmi?

Şimdilik bu sorular ile giriş yapayım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aleras, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba,

Genel bir konu olarak açıldığı ve kendi konumu bulmakta zorlanacağım için maalesef sayfayı baştan aşağıya okuyamadım 🙂 Kısa özetle benim sorum daha önceden cevaplandıysa eğer şimdiden kusuruma bakmayın 🙂 H1-B talihlisiyim inşallah 14 Haziranda da Türkiye de mülakatım var ve Kasım ayı gibi de herşey yolunda giderse Amerikaya geliyor olacağım.

H1-B den greencard a geçiş yapmak istiyorum. Bununla ilgili en güzel yol EB-3 gibi duruyor biliyorum. Onun ile ilgili süreci detaylı bir şekilde incelemiştim. Benim sorum şu olacak.

Normal şartlarda baştan sıfırdan başlanırsa EB-3 süreci yaklaşık 2-3 yıl sürüyor ve 3-4 aşamadan oluşuyor biliyorum. Ama H1-B ile olmanın en azından süreç ve zaman açısından bir faydası oluyormu?

Bir diğer sorumda bana şu anda sponsor olan H1-B firmasının sahibi aynı zamanda akrabam. Avukatla görüşmemizde çalışma vizelerinde bunun bir sorun teşkil etmeyeceği fakat sponsorlu greencard larda aile bağı olması nedeniyle sorun yaratabileceğini söylemişti. Ve bu nedenle çalışma vizesinden sonra AOS yapamayacağımı belirtmişti. Farklı bir firmadan deneyecek olursam eğer H1-B yi o firmaya taşımam gerekirmi?

Şimdilik bu sorular ile giriş yapayım 🙂

H1B icin tebrikler, H1B cekilisi de tarihinin en yogun donemini yasiyor.

H1B'den sonra genelde kisiler ya EB1 ile is yeri sponsorluguyla devam ediyorlar, ya da kendi kendilerine sponsor olup EB2 ile devam ediyorlar. Akademik bir gecmisiniz veya yayinlariniz (kitap, makale vs.) var midir?

H1B'yi genelde 3 yilligina aliyorsunuz ve 1 kez daha yenileyebiliyorsunuz. Maksimum 6 yil sureniz var, bu sure icinde Green Card'a gecmis olmaniz bekleniyor.

• @akayavuz Merhaba,

AOS sürecinde olduğunuz için E2 bitse de çok sıkıntı yaşamazsınız ve evet, dosya süreleri tekrar uzadı. O yüzden sorunlu görmedikleri birçok dosyaya interview olmadan onay verdiler bir ara zaten. Benim dosyam da bu şekilde kapandı.

• @crazycells Merhaba. Cevap için teşekkür ederim. M.B.A yaptım Marketing Management alanında ama herhangi bir akademik yazım felan yok maalesef. EB-2 için uygun gözükmüyor gibiyim 😞

Diğer sorularımın cevapları sizde varmı?

• @koray2000 Eşim be benim B1/B2 vizemiz var.Fakat Amerika’ya geldikten 3 ay sonra müracaat edebiliyoruz sanıyordum ve o zaman da süreç yetişmeyebilir düşüncesiyle bu fikri ötelemişim bunu sizden öğrendiğim iyi oldu.Peki ,forumda yaklaşık 1200-1300 $ masraftan bahsedildi.Avukat ücretleri konusunda bilginiz varmı? Şimdiden teşekkür ederim

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @Berkan-0 Avukatlarin fiyatlari kendi aralarindan degisiyor. Direkt sorarak teklif almanizda fayda var.

• @koray2000 teşekkür ederim.

• @koray2000 Koray Bey,24 Mayıs daki yorumunuzda 2-3 ay beklemeden AOS müracaatınızı yaptığınızı belirtmiştiniz.Özel bir durum gibi geldi bana .Yani şimdi işimden ayrılıp evrak şu bu eksikleri tamamlamak ve hadi gidiyoruz demem için bile en az 4-5 gün geçecek o yüzden sordum.Stres ve kararsızlık denizinde yüzdüğümden kafam allak bullak kusuruma bakmayın.

• @Berkan-0 Oncelikle Tebrikler . 3 ay beklemenize gerek yok , imkaniniz varsa aciliyetle Ulkeye giris yapip suracinizi hemen baslatabilirsiniz . Ne kadar erken o kadar iyi , genel olarak 4 ay suruyor fakat fiscal year bitimine az kaldigi zamanlar USCIS bu islemleri hizlandirarak genel olarak GC lari vermeye yonelik yaklasiyor .

• ⭐⭐⭐

@Berkan-0 eğer Türkiye’de cok ciddi bi işe sahip değilseniz bencede hemen işten ayrılın 1-2 güne evrakları toparlar eğer uçuş bulursanız hemen ABD’ye giriş yapıp aos seçeneğini zorlayın.

• @waterman 🙏👍🫶

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @waterman Merhaba,eğer AOS müracaatımız Red olursa B1/B2 Vizelerimiz de iptal olurmu ? Ardından bu girişimcimiz nedeniyle birdaha vize alamama durumumuz olabilir mi? Buna göre hareket edeceğiz.😔

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berkan-0, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@waterman Merhaba,eğer AOS müracaatımız Red olursa B1/B2 Vizelerimiz de iptal olurmu ? Ardından bu girişimcimiz nedeniyle birdaha vize alamama durumumuz olabilir mi? Buna göre hareket edeceğiz.😔

AOS basvurunuzun neden red olacagini dusunuyorsunuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |