Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Atlantis00 Ülkenin her yeri Suriyeli, Afgan mülteci kaynıyorken bence imkansız..

• @Yıldıray81 bence de yoksa onlarda gidecekler oralara avrupa bunu istemez.

• @Atlantis00 Gerçekleşmesi imkansız olan bir durumdur. (Bkz. Paki afgani suri) mülteci yuvası olan güzel ülkemde vize şartının kalkması ancak bir rüya olarak kalacaktır. Ne zaman ki bunlardan kurtulur ve iyi bir demokrasiye sahip olursak, belki o gün olabilir. Şunu da unutmamak lazım cahil toplumlarda ki demokrasi her zaman monarşiye evriliyor.

• ⭐⭐

@Kesinİzmirli baktım.Yıldız teknik yok zaten. 🙂 ben elendim mavi diplomadan. ahhah

• Selamlar herkese, nasılsınız?

• @zazozu iyiyiz hocam siz nasılsınız ?

• ⭐⭐

@justozkan öyle bir dönem gelmesi çok zor gibi artık. .. Ülkenin mali disiplini koptu gidiyor.Ben ticaret yapıyorum yılbaşından beri işler çok durgun.Kar ettiğimiz ay olmadı 4 aydır.Bu ay zarar yazacağız.
    Bu seneki ülke olarak bütçe açığımız 659 milyar TL olarak tahmin ediliyor. Depremin zararı yaklaşık 100 milyar DOLAR ve 3 seneye yayılacağı öngörüluyor. Bu yıla 30 milyar dolar desek (600 milyar TL) Seçim boş harcamaları ve gelecek ek faizlerle v.s bu seneki bütçe açığı en az 1,5 trilyon TL olacak. Birde bunlar buzdağının görünen kısmı, iktidar el değiştirirse görünmeyen kısmınıda görebilecek miyiz bakalım.
    Sonuç olarak ekonomik tablo hiç iç açıcı değil. Bunun yanında dışardan gelen düzensiz göçmen gibi çok büyük bir problemimiz var.O da çözülmeyecek kısa sürede.

Maddi gücü olanda olmayanda bir şekilde ülkeden gitme derdinde.Malesef...

• ⭐⭐

@Atlantis00 Türkiye ekonomik olarak fakir bir ülke. Pek çok fakir ülke gibi üstüne birde amansızca ürüyor. Yetmiyor birde göçmen alıyor. Kapıyı açsalar Avrupa’ya akacak milyonlar var. (Ben dahil) Hollanda gibi küçük ülkelerin demografik yapısı bile değişir. Avrupa sosyolojik olarak çökmenin eşiğine gelir. Şimdi düşün, sence vizeler kalkar mı?

• @justozkan İyi diyelim iyi olalım hocam 🙂 Çekilişten sonra başta eb-3 olmak üzere diğer yolları araştırmaya başladık. Bir şekilde başlayacağız bir sürece, en azından öyle umuyoruz.

• @zazozu eb3 bayağı araştırdım hocam ben okeyim yani o para yanacaksa da yansın umursamayacağım, sadece bir miktar eksiğim var onu kapatmaya çalışacağım bir kaç ay içinde.

• @justozkan Ben de okeyim eğer olacaksa.. ama nasıl..

• @justozkan insanları şüpheye düşüren kısım net olmaması bu durumun. bu sebepten dolayı 28'e yaklaştığımda başvuracağım eb3 vizesine ki 30'da MÜMKÜNSE gitmiş olayım diye 😃

• @justozkan bende okeyim hocam başvurucam

• @justozkan Garanti değil deniliyordu bu vize türü için, hem bekleme süresi çok uzun hemde reddedilme ihtimali de var nasıl olacak?

• Gitme garantisini kimse veremez, ABD gitmek istediğiniz yer sonuçta fazla düşünürseniz zaten vazgeçersiniz bence parası olan deneyebilir mantıklı

• Bu sürece 20 k parası olan herkes ve dahil olabiliyor mu?

• @Uçan-hollandalı şuan başvursanız eb3 için 2025 gibi gidebilirsiniz ancak sonuçlanır, garanti olmaması da araştırdığım kadarıyla adli olarak sizin herhangi bir problem yaşamamanız olması gerek sonuçlanana kadar da başınıza bir bela gelmemesi gerek onun dışında olmama gibi bir şansı yok. Şunu düşündüm bu yılda green carda başvursam çıksa gidene kadar yine 2025 yılını bulacak en azından burdan da denemiş olacağım, ha olmazsa da yapabilecek bir şeyim yok denedim diyeceğim olan sadece paraya olur.

• @Yıldıray81 sanırım evet olabiliyor hocam, parayla green card alma şansı gibi oluyor.

• @justozkan evet kesinlikle zaman su gibi geçiyor 2 yılın nasıl geçtiğinin farkına bile varmayız , 20 k istiyorlar evet ama uçak bileti ev kirası depozito 1 aylı gider vs bence bi 10 k da öyle gerekir.Parası olan için çok mantıklı ve sanmayın ki binlerce başvuru oluyor 🙂 olmuyor çünkü bu şartlarda bu gün itibariye 400 bin yapıyor seçimi var vs dolar en az 25 olacak mesela yakın zamanda

• @Cemda evet o parayı riske atmayı göze almak yeterli, 20 bin dolar çok büyük gibi bir rakam gibi gözükse de USA için basit bir rakam.
    Paulo Coelho'nun çok güzel bir sözü var "Bir gün uyandığında, yapmayı isteyip de yapmadığın şeyler için zamanın kalmadığını fark edeceksin" der.
    FvoXzeBWAAMY3L9.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

56

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |