Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Günaydın

• vasıflı kişiler için olan vizelerde (mühendis, yazılımcı v.s) diploma denkliği ve bazı yerlerde tecrübe isteyecekleri için bunları ispatlaması zor olabilir, bu konuştuğumuz şirkette açıklamalarında bu şekilde bahsetmiş.

• @selamibasaran Makina Mühendisiyim ben ve teknik alanda açık olduğunu duydum çok kez. Hatta gider gitmez çizim programı için bile işe girenler ve orada iyi tutunanlar var, youtube'da videoları da var. Ama sonradan da halledilir tabi, maksat bir iş koluyla tutunup gitmek.. Benim mesela ekşi mayalı ekmekler ve türevleri üzerine profesyonelliğim de var, el mahareti ve yetenek isteyen bir iş. Farklı ve çeşitli ekmekler üzerine açtığım insta hesabım da var. Dünya genelinde yapılabilecek bir iş ve potansiyeli her zaman var. İşe yarar mı bilemiyorum buradan yürüsem..

• ⭐⭐

@Yıldıray81 USA’de el mahareti isteyen işler iyi para kazandırıyor.

• ⭐⭐

@Yıldıray81 valla parasal güç varsa istediğine geçiş yapabilirsin.EB3 için istenen para 20k dolar. Bugün 2. elde alabileceğin 15 yaş araba ederi kadar para.Riske edilebilir.
    Ekşi maya üzerine bende ilgileniyorum ama ticari bir işletmede çalışmadım.
    Makina ressamlığı konusunda forumdan bir arkadaş gc alıp kendi mesleğinde çalışıyor şu an.İsmini hatırlayamadım. Daha doğrusu o talaşlı imalat konusunda çalışıyor. Bazı ara işlerde açık olabilir ama ABD tecrübesi istenecektir. O nedenle benim kendi mesleğim konusunda iş bulabileceğimi gözüm kesmiyor.
    Alternatifler bana göre bir işletme devr almak ,eb3 ile gidip sonrasında kendi işine yönelmek , türkiyede üretilip amerikada satılacak malları bulup ordan ticaretine bakmak v.s gibi gibi.

• @mikael Evet farkındayım aslında ve gidebilsem bu alanda devam etmek istiyorum. 20 yıllık mühendislik yetti bana, doydum. Uzmanlık belgem de var eğitim aldım bu konuda Yıldız Teknik Ün.'den. Ama bununla nasıl yürürüm bilemiyorum..

• @selamibasaran Şayet garantiyse eb3, 20k verilir. Ama garanti etmeleri lazım.

• Merhaba herkese, dv2024 kuzenime çıktı. Dv2025'in de bana çıkmasını umut ederek foruma kaydoldum.
    Herkese şimdiden bol şans dilerim 🙂

• ⭐⭐

@Yıldıray81 green kartı kazanıyorsun o da garanti değil ki... sana hiçbirşeyi garanti etmezler ama bu olmayacağı için değil heran herşey olabileceği için... garanti ederse dava açabilirsin... diyelim herşey çok güzel gidiyor ( allah korusun bir kaza geçirdin sakat kaldın, yada bir kazaya karıştın adam öldü) nasıl bir garanti etsinler bu kriterleri senin için herşey biranda değişebilir... mülakatta yapılmaması geren bir hata yaptın belgelerinde sorun çıktı sen kaynaklı adamlar ne yapsın di mi? garanti böyle elzem şeyler için veremiyorlar normal makul olan herkes alır zaten olağan üstü bir durum olmadığı sürece ;:)garantinin en büyük kısmı sende, senin kişiliğinde konumunda yaşında durumunda vs bence diğerleri prosedür o da her işte var

• @debbieLA77 Garantiden kastım o değil tabi, çok düşük ihtimalse alma durumu bilgilendirilmem lazım. Prosedür kısmı zaten yapabileceğimiz birşey ama aslında konuya hakim olmak lazım sadece. Şu an bu konuda bilgim yok örneğin 🙂

• Bunca yıldan sonra geçen yıl gerçekten gitmek istediğim son yıl dı. Bu yıl da başvurdum, tabi rutin olarak yine çıkmadı. Muhtemeldir ki bundan sonra da başvuracağım. Belki de elim ayağım tuttuğu sürece başvuracağım .
    Ama çıksada artık gidermiyim gitmezmiyim hiç bilmiyorum.
    Artık benim için yılda iki kere yapılması gereken rutin bir görev haline geldi (1. Ekim de başvurmak 2. Mayıs ta HNBS yi görmek)
    Siz siz olun ümitlerinizi GC ye bağlamayın. Yaşınız gençse ve gerçekten istiyorsanız, GC çıkar diye bekleyerek yıllarınızı heba etmeyin. Harekete geçin ve yasal yollardan birşekilde gitmenin yollarına bakın.

• ⭐⭐

@Yıldıray81 yok ya mühendis adamsın neden öyle bişey olsun düşük olamaz bence:)

• @debbieLA77 Her mühendis başvurunca GC alamayacağına göre düşüktür bence 🙂

• ⭐⭐

@Yıldıray81 öyle deme 🙂 şansım var ben alırım bunu de zaten hayatlarımız olumsuzluk dolu bir de baştan çağırma şu olumsuzu olmazsa olmaz sağlık olsun da diyebilmeli tabi insan 🙂

• @debbieLA77 mesleğe göre GC başvurusu eb3 müydü?

• @selamibasaran hocam diplomanız mavi diploma olacak geçmiyor mu ?

• ⭐⭐

@Kesinİzmirli mavi diploma hakkında bilgim yok.Ama inşaat mühendisliği için Tr de itü mezunu olmak lazım o zaman daha kolay denklik alıyorsun ABD de.Onu söyleyebilirim. Forumda bu konu yazıldı o zaman okumuştum.Genç olsam abd de yüksek ve devamında çalışma olarak planlardım.ASlında mezuniyetimde de öyle planlamıştım ama tabiki paramız yoktu kaldık tr de.
    Benim yaş itibariyle o sürece girip mühendis olarak çalışmam zor aslında onu demek istedim.

• Ülkeden kaçmayı düşünen gencinden yaşlısına, bu fikri bizlere eken malum yönetime ne diyeyim bilemiyorum. Sözlerin kifayetsiz kaldığı noktadayız

• Ben kendimden ziyade çocuklarım için istiyorum. Seçim sonrası herşey daha iyi bile olsa toparlanmamız bir hayli yıllar alacak. Çocuklarımı düşünmek durumundayım ve daha özgür ve iyi bir gelecek tek isteğim bu. Tek çare de bu gibi ne yazıkki..

• ⭐⭐

@Yıldıray81 genelde hepimizin hedefi çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak. Türkiyede artık bu çok mümkün görünmüyor. Mülteci çöplüğüyüz , eğitimde çok gerilerdeyiz,eğitimde eşitlik yok, hastanelerde doktorlar kaçıyor ve ciddi sıkıntı doğmaya başladı, doktorluk okuyanların çoğu ülkeden gitmek için hazırlanıyor,covid diğer ülkelerin sağlıkçı açığını gösterdi onlarda bu açığı kapatacaklar. Çok şey yazılır. Planı yapıp harekete geçmek lazım.Yoksa yönetim değişse dahi dediğiniz gibi toparlanmamız uzun sürecek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |