DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos biz mail attık ama vizemiz olduğundan bahsetmedik sadece bir önceki yorumdaki beyefendi kendim gittiğim ülkelerde verdim gibi bir cümle kurunca yanlışta anlamış olabilirim acaba hazır gitmişken elden bir mektup teslim edip şansımızı denesek faydası olur mu acaba diye sormak istedim

• merhabalar, dosya taşımak için hong kong'a mail atmak istediğimde mail adresi yerindeki linke tıkladığımda vize talep formu karşıma çıktı burayı mı doldurmam gerekiyor
    hong kong.png resimde gözüktüğü sayfa çıktı doğru yerde miyim?

• @qwe19 Subat ayindan beri araliklarla mail atiyorum, her seferinde oturum olmadan kabul edemeyeceklerini belirttiler.

• @Biks anladım teşekkur ederim

• @ibrahimumut Merhabalar, evet doğru yerdesiniz. Bazı konsolosluklar ile Inquiry Form doldurmak suretiyle iletişim kurulabiliyor.

• Herkese merhabalar. Şu zamana kadar kişisel hayatımdaki problemlerden ötürü sürece pek odaklanamadım, anladığım kadarıyla Ankara'dan mülakat alabilen kimse yok ve benim de almam mümkün değil gibi. Şu aşamada diğer konsolosluklarla iletişim kursam geri dönüş alabilir veya sürecimi yetiştirebilir miyim?

Pek çok mesajda yabancı konsoloslukların dosya taşıma adres istedikleri söyleniyor, benim Almanyada kuzenlerim, İsveçde akrabalarım ve başka bir kaç ülkede ricacı olabilecek kadar yakın olduğum arkadaşlarım var. Ayrıca kendim de Litvanya'da 1 üni dönemi boyunca yaşadım. Bu akraba ve onların adresleri süreçte bana yardımcı olur mu, benim ikametgahım olmamasına rağmen böyle bir bağlantım kalabilecek yerim var diye gösterebilir miyim onları acaba?

Bir de bir arkadaş "baktım olmuyor seyehat etmeye başladım" demişti @ugursway idi galiba. Bunu yapanlar nasıl başardı, vizesiz ülkelere mi gittiler? Özelden de bunu sorabilirim belki ama aklımdayken sormak istedim çünkü temmuza kadar baktım bir gelişme yok ben de bazı ülkelere sırt çantamı alıp gitmeye çalışacağım son çare olarak. Dosyam hala aktif görünmüyor ama işalla buna rağmen treni kaçırmamışızdır. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Jonni Sizin oldukca yogun olarak forumu okumaniz gerekiyor... Lutfen kendiniz icin bunu yapin. Bultene tekrar bakin, CN niz aktif mi degil mi degerlendirin, bu basiligin ilk iletilerinden itibaren okuma yapin, DV2023/22 ve 24 un deneyim basliklariniz da. Ciddi bir kavram karmasaniz var, dosya tasima ve adres konusunda bilhassa.

Ilk sorunuza gelecek olursam; dosyanizi tasiyabilir, mulakat alir ve diger adimlari da atlatirsaniz vize bitmedigi surece Eylul sonuna kadar teknik olarak vaktiniz var. Kolay gelsin.

• @lumos Adres mevzusunda da aslında söylemek istediğim şey ikametgah değildi, yurtışında akrabaların olmasının bana bir faydası olur mu bunu değerlendirebilir miyim gibi bir soruydu, (belki benzer deneyimde birisi çıkar diye umarak) yani mesela dosyamı almanyaya taşıyabilsem benim için orasının vizesi daha kolay olacak.

Bir de "cut-off" olarak bu ay 21.000 yazıyordu bültende benim dosya numaram da 21000lerin çok başında, benimki şu an aktif olmuş mudur acaba yoksa gelecek ayı mı beklemem lazım ona nereden bakabilirim bilginiz var mı

• Merhaba arkadaşlar bir bilgi aktarımı yapmak istiyorum. Yaklaşık on gün önce burda tanıştığım bir Türk arkadaş aracılığı ile Kuala Lumpur’a dosyayasını taşıyan iki Türk arkadaş daha olduğunu öğrendim ve bu arkadaşlar Malezya’ya da yeni giriş yapmışlar. Tanıştığım Türk arkadaş aracılığı ile dosyalarını nasıl taşıdıklarını biraz kurcalayınca dosyasını taşıyan arkadaşların forumdan değil danışman aracılığı ile süreci ilerlettikleri gördüm. Bugün ise bu siteden kontrol sağladığım da bu ay açıklanan bülten de Kuala Lumpur Büyükelçiliği için Avrupa kotasından iki kişinin 2NL maili aldığını doğruladım ve sizinle paylaşmak istedim. Daha önce bu forumdan danışmanların nasıl emek hırsızlığı yaptığına dair bir çok ileti okudum. Şu an ise kendi gözlerimle şahit oluyorum. Danışmanların Kuala Lumpur’a dair süreci forumdan öğrendiğini düşünüyorum. Hangimiz forumdan önce Kuala Lumpur adında bir şehir olduğunu biliyordu ki (şahsen ben her şeyi bu forumdan öğrendim) danışmanlar bilsin hiç ihtimal vermiyorum. Belki de onlara göklerden gelen ilahi mesajlar vardır(!)

• ⭐⭐

@atalardankalanbirben, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar bir bilgi aktarımı yapmak istiyorum. Yaklaşık on gün önce burda tanıştığım bir Türk arkadaş aracılığı ile Kuala Lumpur’a dosyayasını taşıyan iki Türk arkadaş daha olduğunu öğrendim ve bu arkadaşlar Malezya’ya da yeni giriş yapmışlar. Tanıştığım Türk arkadaş aracılığı ile dosyalarını nasıl taşıdıklarını biraz kurcalayınca dosyasını taşıyan arkadaşların forumdan değil danışman aracılığı ile süreci ilerlettikleri gördüm. Bugün ise bu siteden kontrol sağladığım da bu ay açıklanan bülten de Kuala Lumpur Büyükelçiliği için Avrupa kotasından iki kişinin 2NL maili aldığını doğruladım ve sizinle paylaşmak istedim. Daha önce bu forumdan danışmanların nasıl emek hırsızlığı yaptığına dair bir çok ileti okudum. Şu an ise kendi gözlerimle şahit oluyorum. Danışmanların Kuala Lumpur’a dair süreci forumdan öğrendiğini düşünüyorum. Hangimiz forumdan önce Kuala Lumpur adında bir şehir olduğunu biliyordu ki (şahsen ben her şeyi bu forumdan öğrendim) danışmanlar bilsin hiç ihtimal vermiyorum. Belki de onlara göklerden gelen ilahi mesajlar vardır(!)

Onlar en azından süreci takip edip “öğrenen” danışmanlar. Yani parayı alıp hakkını vermişler diyebilirim. Şahsen ben süreci takip edecek vakte sahip olmadığım ve çok da anlamadığım için bir danışmanla çalışıyor olsam, böyle iyi bir yönlendirme ile sürecimi kurtardığı için memnun olurdum. Sonuçta herkes süreci kendi yürütecek diye bir zorunluluk yok. Para var huzur var 🙂

Asıl ben danışmanlar yüzünden yanlış başvuru yapıp elenenler, sağlık muayenesine özel hastaneye gönderilip kandırılanlar, yanlış beyan yüzünden mülakatta red yiyenler biliyorum. Cidden yazık olan bunlar.

• @atalardankalanbirben Danışmanın kim olduğunu öğrenebilir miyiz? Aktif olduktan sonra mı taşımışlar?

• @Revolter çok teşekkür ederim 🙏

• @memetk Montenegro'da DV mülakatları yapılmıyor diye biliyorum, siz nasıl taşıdınız?

• @ugurbocegi Karadağ’da @memetk sahip olduğu oturum ile, Karadağ vatandaşı/oturum izinleri olanların DV mülakatlarını yapan Belgrad konsolosluğuna taşımış dosyasını 👍

• @yeliz-özören, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ugursway öncelikle yazınız için kendi adıma çok teşekkür ederim benim ve eşimin 1 haftalık avusturya vizemiz var bu bir ay içinde kullanmamız gerekiyor
    Şansımızı denemek adına viyanada konsolosluğa elden durumuzu anlatan bir mektup teslim edebiliyor muyuz
    Eğer edebiliyorsak hazırlayacağımız dosyaya neler koymamız gerekiyor hatta birkaç yere daha geçiş yapacağız hepsine versem böyle birşey yapabilir miyim
    Yani çözüm sunacaklar diye bir garanti yok ama şansımızı denemek isterim son ana kadar
    Şimdiden çok teşekkür ederim

Haziran ayı içerisinde Fransa için bir seyahat planımız var. Bu konu hakkında öngörüleriniz var mı? Fayda durumuna göre Avusturya'ya mektup için geçebilirim. Tecrübe eden veya önerisi olan var mıdır?

• @GOKAY-0 Danışmanın kim olduğunu bilmiyorum. Bence ona burdan bir ‘selam’ gönderirseniz onun sizi bulabileceğini düşünüyorum. Ne de olsa forumun daimi müdavimleri kendileri.

• Dosya taşımak istediğim zaman böyle bir https://portal.ustraveldocs.com adrese giriş yapmamı istedikleri bir mail aldım. Bunu kullandığım zaman dosyamı açtırmış mı oluyorum. Siteye girdim ds260 formu gibi bilgilerimi istiyor

• @EzgiLera Ezgi Hanım talihliler hakkında dediklerinize tamamen katılıyorum. Para var huzur var dediğiniz gibi 😁 Fakat @ugursway Beyin çok güzel bir sözü var: ‘Bu bir turist vizesi değil, başkasının danışmanlığı ile ilerletilecek bir süreç hiç değil. Mülakata girdiklerinde kendilerini ifade etmek için danışman orda olmayacak. Bir yerde yanlış yapma ihtimalleri çok yüksek.’ der kendileri. Benim sözüm yine de o danışmanlara bu sürecin içinden bulunduğum günden beri sürece hakim bir tane danışman görmedim. Siz bu forumun eski toprağısınız benden daha iyi biliyorsunuz danışmanları ki neler bildiğinizi zaten ifade etmişsiniz.

• @qwe19 Merhabalar, açtırmış olmuyorsunuz. Konuyla alakalı eski postlarımı paylaşıyorum, buyrunuz ;
    1:Post:1
    2:Post:2

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Revolter Revolter 

• @Revolter teşekkür ediyorum içimi rahatlattınız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |