DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@zerowan öncelikle eksik boş bıraktığınız bir alan olsa formu doldurup imzalayamazsınız zaten, bahsettiğiniz konu büyük ihtimalle adres kısmını “none yet” filan yazarak doldurmak. Formu nasıl doldurursanız doldurun mülakat almanızı engellemez ha sıra size gelmez mülakat alamazsınız bu ayrı bir durum ama none yet vs yazdınız diye mülakat alamayacağım diye bir durum yok

• ⭐⭐⭐

@asilolcu şöyle söyleyeyim çarşamba günü aslında çok gecikicek bir gün değil fakat evlenip doldurmak istemenizin nedeni herşeyi eksiksiz yapmak istemeni değil mi? O zaman çarşamba evlenseniz bile perşembe formu dolduramayacaksınız çünkü eşinize yeni pasaport başvurusu yapmanız gerekicek soy ismi değişeceği için, yok pasaport kısmını other travel documents seçip doldururum diyorsanız e buda demek ki zaten ilerde mülakat alınca bunu düzeltmek için form açtıracaksınız. Onun için hemen bugün kendiniz için formu doldurun mülakat alınca formunuza eşinizi ekletirsiniz

• @Emre-Kurtulmuş cevabınız için teşekkür ederim. evet, amacımız her şeyi eksiksiz doldurmak. evlilik sürecinde soyadda bir değişiklik yapmayacağız o şekilde evlenmeyi planlıyoruz. ancak burada, kız arkadaşımın pasaportunun olmaması gibi bir durum da var. yani, hızlıca evlenip kendisini de forma ekledikten sonra onun formunda pasaport kısmında other travel documents seçeceğiz. ben bu seçeneği seçtiğimizde sadece mülakat günü yanımızda götürmek yeterli oluyor diye biliyordum. eğer bu seçeneği seçtiğimizde formu tekrar açtırmam gerekiyorsa dediğiniz gibi boşa vakit kaybı yaşamış olacağım sanırım.

• ⭐⭐

@paşa ahahha ben fark etmemişim. Açıldı diye yazıldı ama takibe almadığım in bildirim düşmüyordu. 2024 te kalmayalım ,bekleme yapmayalım geçelim. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@raskarnos, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gucarslan @crazycells

Burasi sohbet odasi.

DV sureci ve form doldurma hakkinda hangi basligi kullanmaniz gerektigi forumun tepesindeki kutuda yaziyor, bilginize.

• ⭐⭐⭐

@asilolcu soyadı değiştirmeme kanunu resmi gazetede henüz yayınlandı mı bilmiyorum ondan emin olun derim öncelikle daha çok yeni ortaya çıkan bir haberdi çünkü. İşte her halükarda zaten düzeltmeniz gereken bilgi olacak onun için evlenmeyi beklemeden doldurmanız sizin için daha faydalı düşüncesindeyim tercih sizin

• Heyecanla mülakat tarihi bekleniyor... Var mı tarih tahmini olan?

• ⭐⭐⭐

@adi9e heyecanla beklemenize daha çok var henüz süreciniz bile başlamadı 5 ay var, şimdiden mülakat bekleme heyecanına girerseniz bu uzun süreçte çok demoralize olabilirsiniz dikkat edin

• Merhaba,

Talihli olarak eşime çıktı. Onun formunda mesleğiyle alakalı "2 yıllık tecrübe gerektirip gerektirmediği, yaptığı işin ne olduğu ve en yüksek eğitim derecesinin ne olduğu" alanları vardı fakat bende bunlar çıkmadı.

Bu şekilde doldurup gönderdik formu. Bir sorun oluşur mu sizce?

• ⭐⭐⭐

@SefaOrd formda değişik sorular çıkabiliyor eğer submit edebildiyseniz bir eksiklik yok demektir

• @crazycells cidden kusura bakmayın. ds-260 formunu göndermek için geç kaldığımı düşündüğümden panik yapıp gördüğüm her yere yazdım. az önce doldurup submitledim formu , üzgünüm 😕

• merhabalar, benim de bir sorum olacaktı. nasıl konu açılır bilemediğim için buraya yazıyorum. Eğitim bilgileri kısmında degree, diploma kısmına bitirme notumu yazdım 2.89/4 ancak sonradan öğrendiğime göre bachelor's degree yazmam gerekiyormuş, onaylayıp göndermiştim. KCC ye mail atmalı mıyım sizce? şimdiden teşekkürler

• Nişanlıyım, hemen nikah yapıp ds formunu birlikte doldurma veya tek başıma doldurup mülakat tarihi belli olunca açtırıp değiştirme konusunda kararsız olduğum için formu yollayamadım. Sizce geç mi kaldım bu form için? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Case number 25XXX

• ⭐⭐⭐

@efu @dkanar lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın ve doğru konu başlığında sorunuzu sorunuz

• Merhabalar. DS-260 sorularımızı nerede sorabiliriz?

• ⭐⭐⭐

@İlker-Bulak talihliyseniz sürecinizi imzanıza taşıyıp DV24 Aşamaları başlığında sorabilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐

Sorularını alakasız başlıklarda soranları süresiz uzaklaştıracağım bilginize.

• Forum müdavimlerinden kazanan oldumu ?

• @dkanar Selamlar, ben de aynı durumdayım. Temmuz gibi nikah yapabileceğiz. O sebeple formu bekar olarak doldurup sonrasında mülakat maili gelince nikah işlemini tamamlamayı planlıyoruz.

Konsolosluğa gitmeden telefonla formu güncelletmek mi gerekecek yoksa direkt konsolosluğa gidip biz evlendik deyip orada mı güncelletebileceğiz?

Case number ım önlerde ancak yine de riskli olur mu bilmiyorum. Bilgilendirebilecek olursa çok sevinirim. Case no : 003XX

• @Emre-Kurtulmuş Cevap için çok teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |