Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Neyse hayırlısı buymuş arkadaşlar. Kaderden ötesi yok bu dünyada. Bir tane kazanan görmedim şu ana kadar acaba hile mi var? 😜

• suana dek eksisozluk ve burda kazandigini iddia edenleri toplasak ancak 5 kisiye ciktigini goruyorum.

tabi birde benim gibi hala kontrol edemeyenler var.

cok az kisiye cikmis bu anlasiliyor.

• Maalesef "HAS NOT BEEN SELECTED"

Kazanan arkadaşlara sıkıntısız bir mülakat dönemi dilerim. Umarım fazla sinir ,stres yaşamadan Green Card'larına kavuşurlar.

DV2025 Sohbet Odası'nda görüşmek üzere.

• Site açılmaya başlamış giremeyenler girsin ben bi yanlışlık vardır belki diye 5 kere tekrar baktım hnbs 🥲

• Hala bakmadım. Gecenin ilerleyen saatlerinde bakarım

• İlk HNBSmizi aldık kazanan herkesin yolu bahtı şansı açık olsun mülakatlar yağmur gibi yağsın aksın gelsin inşallah 🙂

• @efes22 cok sagol dostum.. malesef bulamiyorum onu dv2023 var 2024 yok :((
    Ekran goruntusu almistim halbu ki bir kac defa..

• @MomisCan tebrik ederiz ama no ss no guven kusura bakmayin 😃

• @MomisCan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Selamlaarrrr, 2023 yılının talihlilerinden biri de benimmmm

2023 MÜ

• Adamlar hazırlık yapmaz bu forumdan haberi olmaz çıkar biz forumdan çıkmıyoruz hazırlığı ta ne zamandan yapıyoruz yok çıkmıyor abi ağlamak istiyorum ya

• @mathematiche abi bende bm öğrencisiyim. Sizi etiketliyorum ama aşağıda yazdıklarım hakkında bilgili ve de ilgili olan diğer forum kullanıcılarından da bir öneri tavsiye bekliyorum.

Bu çekiliş ile ABD'ye gitmek biraz zor gibi. Çekiliş sonuçları açıklanınca forum bile çöktü. Her sene haber siteleri de dahil "GC Başvuruları BAŞLADI!!!" tarzında haberlerin yapılması, pasaport şartının kaldırılması ve istisnasız her sene başvuru döneminde, sonuç döneminde ve vize döneminde olmak üzere 3 posta 10 yıldır ABD'de yaşayan youtuber'ının bile çekiliş hakkında video çekmesi ile bu çekiliş işinden sağır sultanın bile haberi var artık.

Nerede çokluk orada sululuk düşüncesi var bende. Ben forumu yıllardır takip etmiyorum ama geçtiğimiz senelerde 10-15 tane kazanan çıkıyordu yazmışlar. Şimdi ise parmak ile gösterilir düzeyde. Yani kısacası suyu çıktı bu işin.

ABD'ye Türkiye'den en çok nitelikli olarak giden kişiler yazılım, IT sektöründen gidiyor. Niyetimiz ABD'de yaşamak ise bir şeyler yapmamız gerek ama ne yapmamız gerek onu bilmiyorum. İş amaçlı sponsor bularak ABD'ye gitmek düşüncesi kafamda hep oldu ama dediğim gibi bu işin yolu yordamı nedir bilmiyorum.

Onun dışında lisansüstü eğitim ile de gidilebilir ama bunun masraf kısmı var. Her ne kadar çok emin olmasam da ABD'de lisansüstü eğitim sonrası OPT kapsamında çalışma hakkı elde edilebiliyor. Ancak masraf kısmı düşündürücü. Bir ihtimal için yıllık 10binlerce dolar harcamak çok da iyi bir fikir değil gibi.

Yasadışı yollarla kalmak (wat, turist vizesi vs. ile ülkeye girip çıkmamak) benim isteyeceğim bir şey değil. Herkesin kendi tercihi, yapanlara saygı duyarım ama diken üstünde yaşamak istemiyorum. Yani işin ucu ya bir şekilde kendi çabamızla nitelikli olarak göçmeye veya şansımızın yaver gitmesiyle GC kazanmaya çıkıyor.

• abi kimseye mi çıkmaz? 5 kişi baktık hiçbirimize çıkmadı. Formda da çıkan birisini görmedim. Kıllanmaya başlıyorum vallaha.

• Benim confir numaramı kabul etmiyor bakamadım üzülemiyorum bile.

• ⭐⭐

@Nurlan07 bende bir gariplik var diyorum

• Has not been selected'i aldık oturduk bakalım

• Siteye giremedim hala şaka gibi bu sene rekor bir katılım var sanırım Dünya genelinde..

• @gariban kaçak gidenlerden dolayı daha az green card çıkıyor diyorlar olabilirmi sizce, aklıma başka bişey gelmiyor.

• ⭐⭐

@Nurlan07 gariplik yok hocam. Bu yıl başvuru rekoru kırıldı muhtemelen. İstatistikler açıklandığı zaman görürüz. O kadar başvurunun içinde forumdan başvuran sayısı devede kulak kalıyor

• Acaba organize olsak da 2024'de Meksika üzerinden kaçak mı girsek? Var mısınız? Ben varım 😁

• ⭐⭐

@Murat-4, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gariban kaçak gidenlerden dolayı daha az green card çıkıyor diyorlar olabilirmi sizce, aklıma başka bişey gelmiyor.

Böyle bir şey mümkün değil.

Bu forumda takılan kişilerden henüz çıkana rastlamamamızın sebebi şunlar olabilir;

1. Belki henüz tüm müdavimler sonuçlara bakmamışlar ve buraya yazmamışlardır.

2. Başvuru sayısı o kadar çoktur ki çıkan kişilere hep forum dışından rastgelmiş olabilir.

3. Çok zor ama sistemde bir hata olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |