Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Murat-4, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@teddydaniels üniversite meselesini çok araştırdım, gidilebilir fakat çok gıldır gıcık evrak istiyorlar, yok çalıştığın yerden iyi niyet mektubu, yok sponsor yok bilmem ney, adam senin geri döneceğini garanti altına almak istiyor, benim sponsor ihtiyacım yok kendi masrafımı karşılayabiliyorum desen önceki çalıştığın yerlerden evrak istiyor, şuanki çalıştığın yerden evrak istiyor, işyeri zaten göndermek istemediği için evrağı vermiyor, belki amerikadan farklıdır fakat avustralyadan dil okulu için bilgi aldım onlarda aynı şekilde, bir sürü evrak istiyor ve de senin 10 senen boş geçmiş çalışmadığın yıllar çok deyip kenara çekiliyor, çalışmadığın yıllar dediğinin içinde 5 yıl çalışma ve 15 ay askerlik var onları hiç saymamış gibi gibi sorunlar, yani evet gidilebilir, ama red olasılığı yüksek anladığım kadarıyla.

Bildiğim kadarıyla avustralya'ya vize almak daha zor. Yanlış hatırlamıyorsam onlarda puan sistemi var işte mesleki tecrüben var +10 puan mühendislik fakültesi mezunusun +5 puan vb gibi. Amerika'da dil okulu için çok birşey gerekli değil sanırım, fakat yine avustralya ile benzer olarak sana neden dil gerekli diye soruyorlar( örneğin yazılımcıyım falan filan), Türkiye'de neden ingilizceyi öğrenemediğini açıklaman gerekli. En önemlisi geri döneceğinin garantisini vermen gerekiyor o da biraz şansa kalıyor, görevliyi ikna etmen lazım. Yine de bence avustralya'ya oranla amerikaya vize almak daha kolay. Şu an politik nedenlerden dolayı zor olabilir ama alan yok mu? Var.

• ⭐⭐

Çok ne bir soru sorucam dolambaçlı bir cevap değil net bir cevap istiyorum dosya taşıma işi net olarak ne zaman gerçekleştirilebilir ?
    Kazanır kazanmaz mı?
    Yoksa mülakat için case number aralığınız bultende açıklandığı ay mı?
    O zaman beklemek yerine hemen konsolosluklarla irtibata mı geçiliyor? Yoksa o sürenin geçmesi mi gerekiyor… yani ocak bülteninde yayınlandı numaram ama şubat sonu oldu olmadı bi tık yok o zaman mı?
    Yoksa tüm her şey bütün numaralar current olunca mı?

• ⭐⭐

@debbieLA77 Çok net bir cevap vereyim o zaman. Bültende numaranız cutoff olmadan önce eğer oturum veya vatandaşlığınız varsa en kolay yol kcc ye durumu anlatıp belgelerinizle taşınmasını isteyebilirsiniz. Bültende cutoff olduktan sonra dosyanız artık konsoloslukta olacağı için kcc müdahale edemez. Eğer oturumsuz dosya taşıyabilecek bir konsolosluk bulursanız bu onların insiyatifinde cutoff olup olmamanız farketmeksizin kcc'den sizin dosyanızı isteyebilir.

• Kazanırsam 7-veya 8 Mayıs ta air bnb den hemen bascam 2000₺ bi oda alcam gömücem ds-260 A Tampa FL.😃😃😃

• @Ozkan-aksan hemen gidip islemleri orada yapabiliyor muyuz ya 😃 yabanci konsoloslukta ingilizce yoksa cevirmen tutma hakkimiz var mi acaba bilen var mi ya

• @teddydaniels amerikaya vize almak eger ögrenci olarak gidilecekse hic kolay degil kuzenim denedi kac kez arkadasim denedi kac kez hepsi red aldi paralari da kalacagi yerleri de oldugu halde.

• Bu ileti silindi!

• Tam bir medya maymunu 😆😆

• @Chromium ben de öyle, düzen değişse bile ekonomik ve toplumsal sorunların hemen düzelmesi imkansız. ABD'ye gidip kendi hayatımı yaşayayım diyorum.

• Şafak 1️⃣3️⃣ Bitlis’e Selam olsun
    Vakit Su gibi aksın GreenCard vesilesiyle USA CİTİZEN 🛂 Hayırlı ve Mübarek Olsun İnşallah

• slm kısa bi sorum olucak beni amerikaya vizesiz gelen kişilerin hat alma işlemler nası oluyor onu öğrenecektm bi de şu sorum olucak hatların telefon markalarıya alakası varmı yani hatlar bazı telefon markalarını destekliyormu teeşekkürler

• iyi bayramlar hepinize, nasılsınız?

• Arkadaşlar 6 Mayıs'ta Green Card talihlisi olsak dahi Türkiye'deki konsolosluk randevu vermiyormuş diye duydum. Bilgisi olan varmı?

• ⭐⭐

Anaaaa bişey kalmamış lee 😅😅😅

• Herkesin bayramı mübarek olsun. 6 Mayısta şans çok az bunu düşünerek B planını uygulamaya koydum az önce E1 vizesi için bir avukata mail attım. Bakalım süreç nasıl işleyecek....

• Heyecan tavan, haftaya değil sonraki hafta aramızdan birileri "You have been randomly selected..." yazısını görecek 🙂

• Hastasıyız DeDeEEEeEEEee😀

• @Darko İnşallah kardeşim ağzından bal damlıyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |