Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sChAdOw nasıl yani evde oturma vergisi mi var texas ta ?

• @jesus-0 evet. Oturduğun mahallenin kalitesine, evin fiyatına göre değişen vergiler var.

• ⭐⭐⭐⭐

Bu aralar en çok dikkatimi çeken Erkek Ev terliği konusu . Özellikle bayanlar erkek ev terliği ile markete alışverişe geliyorlar. Dışarıda giymelerinin yanında bayanların giymesi ilginç geldi.

• ⭐⭐

@redsat2000 Crocs hadi neyse de, onunla insan kayar ya

• ⭐⭐⭐⭐

@celica Bu hafta içinde 5-6 kişi de görünce kişiye özel olmadığını düşündüm. Bu hafta komşum kiliseye bu terlikle gelince artık bu durumun anormal olmadığını düşünmeye başladım. Bu terliklerin altı kayar . Ancak insanlar devamlı araba ile gidip geldikleri için bu risk biraz daha riskli olabilir .

• @redsat2000 Aşırı yaygın aslında. Publix'te, Coscto'da, Wallgreens'te her yerde ben terlikleriyle ve hatta pijamalarıyla dolaşan insanlar görüyorum. FL için en azından son derece normal ve yaygın.

• ⭐⭐⭐⭐

@tampagv Pijama ile ilgili durum Burada da yaygın. Burada çok az rastlasa da Florida çok sık rastlanıyor.

• @redsat2000 abdde giyim muhabbeti cok sallanmiyor

• Corapla terlik giyen bir millet bu Amerikalilar. Dikkatimi ceken iki baska nokta ise, ter kokmamalari ve parfum kullanmamalari. Hatta gunluk parfum kullanan insanlari biraz gorgusuz buluyorlar. (Ozel party veya davetler haric)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco vay efsane foruma gelmiş yıl oldu artık bir güncelleme yaparsın

• Peki guncelleyeyim. Son durumum Ev - is - Is ev, Belli bir zaman sonra hayat her yerde oldugu gibi monotona geciyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco o kadar sıkıntı beklemelerin hem de 2 defa oldu bu mu şimdi ozaman monoton bir hayat ise neden gittin amerikaya tadını çıkaramadıktan sonra anlamıyorum Türkiyeden farkın yok

• Bu ileti silindi!

• Geçen yaz work and travel ile new jerseydeydim. 2. Günümdü ama aslında ilk günümdü diyebilriiz çünkü ertesi gün gece 11de eve vardım ve direk eve gidip uyudum. Ertesi gün işlerimi hallettim (Sim kart, İşe giriş evrakları felan) Ardından Mc donalsa gidip bir güzel yemek yiyim dedim yedikten sonra wc yi kullanmak istedim pisuvarların arasında duvar yoktu hiçbir şey yoktu çok garipsemiştim başlarda. Bu arada bazı avmlerde, fast food restaurantlarında vardı bazılarında yoktu benim gittiğim yerde genelde yoktu 🙂

• @snowflake27 o yine çok modern birşey
    Ben Almanya’da metro istasyonunda bulunan paralı WC ye girip psuvar aradığımda duvar bulmuştum. Evet direk duvara yere doğru işiyorsun yerde kanal var. Amerika’da hiç olmasa psuvar var 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@redsat2000 bu ne sacmalik ne yazik. Vicdansizlik

• @redsat2000 çok korkunç, ne denilebilir ki😔 sürekli kızlarıma tembih ediyorum buranın kurallarının farklı olduğunu umarım zamanla iyice öğrenirler 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 geçen de birisi delivery yapanı vurmuştu. Uber Eats veya Doordash için yemek getireni vurmuş sanırım. Kadın istemiş adamın haberi yokmuş kapının önünde görünce vurmuş.

• @denizci10, içinde söyledi: Amerika'da karşılaştığınız en tuhaf veya ilginç şeyler nelerdir?

@redsat2000 geçen de birisi delivery yapanı vurmuştu. Uber Eats veya Doordash için yemek getireni vurmuş sanırım. Kadın istemiş adamın haberi yokmuş kapının önünde görünce vurmuş.

Yasadiginiz eyaletin silahlarla ilgili kanunlarina bakmaniz gerekiyor.

Mesela, Delaware bir retreat eyalettir. Retreat eyalet, bir saldiri karsisinda olumcul gucle cevap vermek yerine, bundan mumkun oldugu kadar kacinmaniz gerekir demek.

Yani Delaware'de oyle bahceme girdi, kapima geldi diye kimseyi vuramazsiniz. Ancak evin icerisine girerse ve size saldirirsa, kendinizi savunma amacli vurabilirsiniz. Adami arkadan vurursaniz, suclusunuz. Kapidan cikmaya veya kacmaya calisirken vurursaniz, suclusunuz. Uzerinde silah veya size zarar verecek bir saldiri aleti yoksa ve siz vurursaniz, suclusunuz.

O yuzden, en guzeli evinizde ic ve dis kamera guvenlik sistemi olmasi. Hem caydiriciligi var hemde kayit yapma kabiliyeti.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

163

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |