Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos çok teşekkür ediyorum

• @Serap-2 evet herkes cok yardimci ama buna kimse yardim edemedi cok uzuldum. Yok halimle mecburen saglik icin o parayi odemek durumunda kaldim nasip boyleymis ne dihyelim 🙂

• Seattle'a THY ile direkt uçuşlara bakıyorum Temmuz için, fiyatlar 26.800'den aşağıya yok 😢 Yukarıda yazan tezfly'a baktım ama öyle bir kupon göremedim. Önerebileceğiniz farklı siteler veya taktikler var mıdır 😃

• @hope123 1 eylül gibi 19 binlere düşüyor 2 ay daha erteleme şansınız varsa 🙂 hatta 14 eylül gibi 17 bin tlye, 1 ekim gibi 14 bin tlye kadar düşüyor

• @misha90 Henüz ev ayarlayamadığımız için orada güzel havalarda ev bulma, dizme işlerimiz daha kolay olur diye böyle planladık 🙂 Açıkçası kazanalı da 1 yılı aştığı için insan sabredemiyor 😃
    Yine de teşekkürler bilgilendirmeniz için 🙏

• Merhaba, Thy ile Jfk havalimanıns uçacağım. Onun sonrasında da bir aktarmam daha var Phonex'e. Jfk ve Phonex uçuşum arasında 2,5 saat var gözüküyor. Sizce 2 buçuk saat yeterli olur mu?

• Arkadaşlar merhabalar Eylülde İzmir-İstanbul-Chicago yapacagım Chicago Havalanına inicez vize türümüz Turistik ve uçak dönüş biletini 25 gün sonraya aldım. Vize alırken mulakat korkusu derken vizemiz onaylandı sonra vize basılma stresi derken vizemiz basıldı pasaportlar elimize ulaştı şimdiki korkumuz pasaport kontrolü okuduklarımdan dolayı daha doğrusu girişte sorun çıkıyor diyenler var sorgu odasına çekiliyorsunuz diyenler var. Aile olarak gideceğiz 3 kişi sizce bir sorun çıkar mı ve eşim illa kedimiz gelsin istiyor 🙂 Yakın zamanda bu havalanına inen var mı sorun oluyor mu korkulacak bişey olur mu olmaz mı 🙂

• @yuzi35, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Arkadaşlar merhabalar Eylülde İzmir-İstanbul-Chicago yapacagım Chicago Havalanına inicez vize türümüz Turistik ve uçak dönüş biletini 25 gün sonraya aldım. Vize alırken mulakat korkusu derken vizemiz onaylandı sonra vize basılma stresi derken vizemiz basıldı pasaportlar elimize ulaştı şimdiki korkumuz pasaport kontrolü okuduklarımdan dolayı daha doğrusu girişte sorun çıkıyor diyenler var sorgu odasına çekiliyorsunuz diyenler var. Aile olarak gideceğiz 3 kişi sizce bir sorun çıkar mı ve eşim illa kedimiz gelsin istiyor 🙂 Yakın zamanda bu havalanına inen var mı sorun oluyor mu korkulacak bişey olur mu olmaz mı 🙂

Hic bir sey olmaz. Bunlari dusunmeyin. Sorgu odasina cekerlerse ayni seyleri sorup, gecisinize izin verecekler. Ama bence cekmezler. Rahat olun. Keyiflice tatilinizi yapmaya odaklanin.

• ....amerika hava alanlarina gelen yabancilar icin, gumruk memurlari (scan) parmak izi alirlar resim cekerler,basit olarak nerde kalacaksiniz,ne kadar paraniz var sorularini sorarlar.

• Yakin zamanda ABD’den Istanbula, herhangi bir Avrupa ulkesi veya Ingiltere aktarmali giden var midir? Giderken transit vizeye ihtiyac olur mu? ABD-IST ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@flykkslr sizin vize statünüz göçmen yani green kart ise hiçbir şekilde transit vize istenmez ancak göçmen olmayan ise eğer havalimanı sitesine bakılması gerekiyor.

• ⭐⭐

@flykkslr Norvec disinda Ingiltere de dahil Schengen bolgesinde transit vizeden (turist vizesiyle de) muafsiniz (ABD, Kanada, Avusturalya, Yeni Zellanda vizelerine sahipseniz), fakat bunun icin aktarmanin 24-48 saatler icinde (ulkesine gore bu degisiyor) ve birlikte kesilmis bilet olmasi sartlari aranir.

• @yuzi35 kedi disinda sikinti olmaz.

• @lumos, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@flykkslr Norvec disinda Ingiltere de dahil Schengen bolgesinde transit vizeden (turist vizesiyle de) muafsiniz (ABD, Kanada, Avusturalya, Yeni Zellanda vizelerine sahipseniz), fakat bunun icin aktarmanin 24-48 saatler icinde (ulkesine gore bu degisiyor) ve birlikte kesilmis bilet olmasi sartlari aranir.

bu yeni mi cikti? 4 sene once boyle degildi.

• @hope123 aktarmalı uçmayı düşünmezmisiniz peki cazip aktarma saatleri ile uygun fiyatlı bilet bulmak mümkün olabiliyor

• @gok334 daha önce hiç aktarma tecrübeniz olmadıysa biraz araştırmayla yapacağınız işlemler hakkında bilgi edinirseniz 2.5 saat yeterli bir süre diyebiliriz

• Merhaba, Ağustos'ta New York aktarmalı olarak Detroit'e uçacağım. İstanbul-NY kısmı THY tarafından NY-Detroit kısmı ise JetBlue ile gerçekleştirilecek. Bileti THY'den aldım ve tek bilet şeklinde kesildi. Yanlış anlamadıysam bu durumda THY'den gelen 2 adet 23 kg bagaj hakkımı korumuş oluyorum NY-Detroit kısmı için de değil mi? Son olarak da JetBlue ile yakın zamanda uçuş yapmış olanlar deneyimlerinden bahsedebilirse çok memnun olurum.

• Merhaba, 2023 Eylül ayının ortalarında New York'a uçmayı planlıyorum. Gidiş-Dönüş alacağım. THY gerçekten kaliteli ancak pahalı. Antalya-Münih Münih-New York var Lufthansa ile. Bir de Swiss Air ile Antalya-Zürih Zürih-New York var. Almanya transit vize istemiyor ancak İsviçre istiyor sanırım. İsviçre ile ilgili net bilgisi olan var mı? Lufthansa ile Almanya aktarmalı giderken dönüş biletinin tarihini değiştirme konusunda sorun yaşar mıyım? Tecrübesi olanlardan bilgi vermelerini rica ediyorum. Teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ecdeniz gideceğiniz vize türü green kart ise hiçbir ülke transit vize istemez.

• @hope123 maalesef Temmuz ayi biraz pahali oluyor buralara. Almanya ya da Hollanda aktarmali Lufthansa’dan belki biraz daha iyi fiyat bulabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |