DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• Merhaba lufhansadan bilet alırken şöyle bir durum gördüm, New York-Frankfurt-Münih-Ankara. Yani tek firmadan alsam da ve ikisi de uluslararası havalimanı olsa da Almanya'da içinde de şehir değiştiriliyor. Bu durumda da vizesiz aktarma olabilir mi?
    thumbnail_processed-43B9BFDF-F005-4BD5-82E6-4784A4E9CD9F.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismre dur dur dur satın alma. Sana birşey sorucam sen bilet alırken kalkış newyork sonra iniş ankarayı 2 aktarma mı seçtin yoksa sen new york kalkış iniş frankfurt sonra ikinci bir bilet alıp münih kalkış ankara iniş mi seçtin bu arada amerikadan hangi vize ile geliyorsun.

• @ismre vizesiz schengen içi aktarma yapamazsınız.

• @ayvalik10 lufthansa sitesinden kalkış new york varış ankara seçtim. daha bilet almadım almadan sorayım dedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismre tamam da yer değiştiriyor derken sen 2 defa aktarma yapıyorsun. New york tan bindin frankfurta inip daha sonra sen hiç havalimanı dışına çıkmadan münih havalimanına gideceksin transit yolcu çizgilerini takip ederek daha sonra münih havalimanından da ankaraya gideceksin. Eğer frankfurt yada münih havalimanı dışına çıkarsan işte ozaman sorun olur. Yoksa sen de bir sorun yok ki yeter ki frankfurt havalimanın da transit yolcu çizgilerini takip etmeyi bırakma o kadar korkuttun sende sabah sabah gönül rahatlığı ile alırsın.

• @ayvalik10 çok teşekkürler

• Selamlar oncelikle arkadaslar, bugun Alman konsolosluguna mail ile transit vize detayi ile alakali mail attim ancak herhangi bir donus olmadi. Bilgisi olan arkadaslarimin yorumlamasini rica ediyorum. Daha once bu tarz transit vize sorulari olmus olabilir simdiden donusunuz icin tesekkur ederim.

Adsız.jpg

• ⭐⭐

@ersanipeksen Maalesef bu sekilde donusler olmuyor, kimse de sorumluluk almiyor. Bu baslikta ilgili havalimani ile ilgili deneyimleri aratip son durumu ogrenebilirsiniz. Her zaman en garantisi transit yapacaginiz firma ve transit havalimani ile dogrudan gorusmek olmalidir. Ornegin Munih ve Frankfurt havalimanlari genelde bazi vize turleri sahipleri icin (ABD-Avusturalya-Kanada vb.) muafiyet uygular (24 saat alti ve tek biletli ucuslarda) fakat Berlin degil. Ayrica hangi terminaller arasi gecis yapilacagi da onemlidir....
    Konsolsoluklar sifir sorumluluk alir.

• @lumos, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@ersanipeksen Maalesef bu sekilde donusler olmuyor, kimse de sorumluluk almiyor. Bu baslikta ilgili havalimani ile ilgili deneyimleri aratip son durumu ogrenebilirsiniz. Her zaman en garantisi transit yapacaginiz firma ve transit havalimani ile dogrudan gorusmek olmalidir. Ornegin Munih ve Frankfurt havalimanlari genelde bazi vize turleri sahipleri icin (ABD-Avusturalya-Kanada vb.) muafiyet uygular (24 saat alti ve tek biletli ucuslarda) fakat Berlin degil. Ayrica hangi terminaller arasi gecis yapilacagi da onemlidir....
    Konsolsoluklar sifir sorumluluk alir.

Donusunuz icin oncelikle tesekkur ederim. Aslina bakarsaniz her sey THY nin tek elden satis politikasiyla tek bir bilete aktarmali cift yon bilet alabilecek olmanin gercekliginden yola cikarak basladi. Bu noktada daha once Air France ile Paris-charles De Gaulle Havalimanı uzerinden aktarmali ucuslarimda sorun yasamadim, haliyle ekonomiyi ararken ayni zamanda aktarmanin yapilacagi yerler vs gibi detaylara da dikkat etmek istedim ve bu noktada Lufthansa nin Frankfurt aktarmali Houston ucuslarinin bana uygun olacagi kanaatine vardim. Bu noktada surecim ISTFRAHOU seklinde olacak. Ingiltere den de baktigim alternatif ucusu ISTHTWHOU seklinde ancak Ingiltere nin transit vize uygulamasindan da emin olamadigim icin su anda beklemedeyim. Bilgisi olan arkadaslarin donusleri benim icin onemli, bundan sonraki surecte sanirim cok istememe ragmen THY ile ucamayacagim. Bu ucret politikasi yuzunden.

• ⭐⭐

@ersanipeksen Cok haklisiniz, maalesef ucak firmalari ozellikle kara kutuculuk yapiyorlar. Eger son bir haftada bir sey degismediyse genel olarak Heathrow (Londra) ve Frankfurt ucusu ABD vizesiyle sorunsuzca aktarma yapilacak yerlerdendir. Yine de lutfen bilet bilgilierinize ve terminal gecislerine mutlaka bakin.
    Iyi yolculuklar dilerim.

• @lumos Cok tesekkur ederim. Yakin tarihte seyahat eden arkadaslar olduysa onlarin da tecrubelerini paylasmasi bizler icin onemli diye dusunuyorum.

• @lumos Sizin ozelinizde bu bilgiyi buradan ben de paylasmis olayim oncelikle, soylemis oldugunuz gibi konsolosluk sitesinde gerekli detaylar turkce sayfa secenegi ile verilmis ve gayet aciklayici bir dille anlatilmis. Sizin de ilettiginiz gibi Frankfurt/Main ve Munih aktarmali ucuslarda gideceginiz ulkenin aktif bir vizesi olmasi durumunda transit vizeye ihtiyac yoktur yonunde. Ilgilenen arkadaslar olur diye buraya sayfayi birakiyorum. Tekrar cok tesekkur ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

169

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.3k

| | | |