Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Simge-Kutlu yaa benim ki bu yıl devlet kreşine gidiyor e devletten aldım ama orada okul adını TC yi sordu kendi seçti önce isterseniz oluyormu diye öğrenin direk nüfus dairesinde pasaport bölümden, yazık az para değil inşallah olur

• ⭐⭐⭐

@Zelene ds260 doldurmak için pasaportu beklemesine gerek yok

• ⭐⭐

çok iyi bir sunum olmadı Florida ile devam edeceğim... şöyle iyi olmadı vaktim çok yoktu... bulduklarımı düzeltip düzeltip attım bir de word dosyam yok notlara attım hep orada da kesip biçmesi düzeltmesi pek kolay oluyor...

• @Emre-Kurtulmuş Yarın görüşme için heyecan var mı 🙂

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz heyecan ve stres, ikisindende biraz biraz var. Yarın olsun hemen diye bekliyoruz

• @Emre-Kurtulmuş Güzel heyecanlar bunlar 🙂 Gerçi kim olsa Tebrikler Vizenizi onaylıyorum kelimesini duyana kadar bu heyecanı yaşar. İnanıyorum hızlı şekilde vizenizi alıp mutlu ayrılacaksınız 🙂

• @Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu yaa benim ki bu yıl devlet kreşine gidiyor e devletten aldım ama orada okul adını TC yi sordu kendi seçti önce isterseniz oluyormu diye öğrenin direk nüfus dairesinde pasaport bölümden, yazık az para değil inşallah olur

@Zelene o iş çoktan bitti aralık ayında yaptik hepimiz için başvuruyu 🤦

• ⭐⭐⭐

@Simge-Kutlu ben ödemiştim bana geri verdiler. internet vergi dairesinden dilekçe yazdım paramın geri verilmesi falan fistan diye

• @Ping-PONG süper bir cevap gerçekten. şahane yardımsever bir yaklaşım olmuş. dilerim sizin her sorunuza da aynı kibarlıkta aynı yardım severlikte cevaplar gelir. herkesin green card bilgi seviyesinin sizinki ile aynı seviyede olmaması çok sinirinizi bozuyor anlaşılan. siteye girmezseniz gerilmenize de gerek kalmaz belki...

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Miami

Miami, ABD'nin Florida eyaletinin ikinci büyük kentidir. Atlas Okyanusu kıyısında bir kıyı kentidir. En gelişmiş sektör turizm sektörüdür.
    Halkın %66,75'i İspanyolca konuşur. Bunun en büyük sebebi ise burada yaşayan halkın çoğunun çevre ada ülkelerinden gelmiş olmasıdır. Ancak 2008 verilerine göre İspanyolca konuşanlar arttıkça anadili İngilizce olanlar işlerinin yürütülmesinde büyük zorluklar çektiklerini dile getirmişlerdir. Miami'de yaklaşık 5.000 Türk yaşamaktadır.

Venedik Geçidi (solda) ve MacArthur Geçidi (sağda), Miami Beach'teki Downtown ve South Beach'i birbirine bağlar.
    Miami Limanı, dünyanın en büyük yolcu limanıdır. Şehirde turizm sektörü gelişmiştir.
    Miami'de en çok izlenen televizyon kanalı Telemundo'dur. Hispanik dizi sektörü Amerika Birleşik Devletleri'nde büyük desteğe sahiptir. Dünyaca ünlü Latin dizilerinin bir bölümü Amerikan kökenli Telemundo tarafından yapılır ve bu şehir çekilir.

Miami'de tropikal bir iklim hakimdir. Yazları sıcak ve nemli, kışları ise ılık geçmektedir. Miami genelde sıcak olan tropikal iklimin etkisi nedeniyle özellikle Haziran ve Eylül ayları arasında bol bol yağmur yağmaktadır. Kış aylarında sıcaklık 15 - 24 derece, yaz aylarında ise 24 - 35 derece arasında seyretmektedir.
    Florida eyaletinde Türklerin en yoğun olarak yaşamak istediği yer, doğası, gece hayatı ve plajlarıyla ünlü Miami kenti. Eyaletin Tampa, Orlando gibi diğer büyük şehirleri ve sahil kasabalarında durum farksız. En ıssız bir kasabada bile karşınıza bir Türk çıkıyor. Halkın %66,75'i İspanyolca konuşur.

Florida’nın en gцzde ve en зılgın şehirlerinden Miami! Caddelerin kenarlarını süsleyen palmiyelerin simgesi olduğu bu şehir kumsalda başlayan eğlenceleri, sabaha kadar devam eden hareketli gece hayatıyla ABD’nin gьney kıyılarının eğlence merkezi durumunda…

1. Meşhur Miami Beach

Miami denilince akla ilk gelen yerlerin başında olan Miami Beach. Elinizde iзkiniz, bembeyaz kumsala uzanmış masmavi denizin kıyıya зarpışını dinlerken tepenizden geзen helikopterlerden gece hayatına dair neler olup biteceğini цğrenebilirsiniz. Ьnlьlerin de akın ettiği bu kumsal, Miami’de gezilecek en popüler yerlerin başında geliyor.
    2. Miami'de gece hayatının kalbi, Ocean Drive

Scarface, Dexter ve GTA’dan tanıdığımız ьnlь sokak: Ocean Drive. Art Deco tarzı butik otellerin altındaki kafe, bar ve restoranlarıyla yemekten dansa eğlenceye doyacaksınız. Miami’de gezilecek yerler arasında ilk sıralarda gelen bu ьnlь sokakta lьksьn sınırlarını zorlayan arabalar da gцreceksiniz. Sabaha kadar eğlencenin bitmediği bu caddede yьrьrken tropikal bir hava yaşayacaksınız. Ancak bu sokaktaki eğlencenin biraz pahalı olduğunu sцylemeden geзmemek lazım. Bir ьst sokakta birayı 8$’a iзebilirken, bu gцzde caddede bir biranın fiyatı 25$’a kadar зıkabiliyor.
    3. Lincoln Road

Miami‘nin Bağdat Caddesi olan Lincoln Road hem yemek yiyip hem de alışveriş keyfi yapabileceğiniz bir cadde. Bu caddede mьziğiyle sizi mest eden sokak mьzisyenlerinden tutun, danslarıyla gцzьnьze hitap edecek sokak dansзılarına kadar birзok sokak sanatзısı gцrebilirsiniz. Birзok Tьrk’ьn de mesken tuttuğu bu caddede Tьrk işletmecilerin sahibi olduğu mekanlar bulabilirsiniz.
    4. Latin Rьzgarlarının Estiği : Espanola Way

Miami’nin zengin halkının buluşma noktası olarak 1920’lerde inşa edilmiş bu cadde, gьnьmьzde Latin rьzgarlarının estiği birзok cafe ve restorana ev sahipliği yapıyor. 14. ve 15. caddelerin arasında bulunan bu sokakta Fransa, İspanya, İtalya, Meksika gibi birзok dьnya mutfağından tatlar bulmak mьmkьn. Miami’nin cıvıl cıvıl sokaklarından biri olan Espanola Way‘i gцrmeden dцnmemenizi tavsiye ederim. Ay yay yay!
    5. Wynwood Walls

Tony Goldman tarafından 2009 yılında insanların kendi sanatını konuşturması amacıyla bu renkli duvarlar ortaya зıkmış. Goldman, Wynwood’daki penceresiz yapıları sokak sanatını yansıtabileceği kocaman bir tuval gibi dьşьnmьş ve bu fikri ortaya atmış. Dьnyanın dцrt bir yanından graffiti ve sokak sanatзılarını bir araya getiren bu bцlge Miami’nin aзık hava sanat mьzesi konumunda. Sanata dьşkьnseniz mutlaka gцrmeniz gereken bir yer!
    6. Bayside Marketplace

Eskiden marina olarak kullanılan tesisin yerine kurulmuş olan Bayside, Miami’nin aзık hava alışveriş merkezi olarak turistlerin gцzde mekanlarından. Birзok kafe, restoran, barın yanı sıra, aynı zamanda Forest Gump’dan esinlenilerek aзılan Bubba Gup Schrimp de burada. Akşam ьzeri limanın hemen yanındaki merdivenlerde bir kadeh şarabınızı alıp saksafonuyla size mьzik ziyafeti yaşatan Anthony’i dinlemeden dцnmemenizi tavsiye ederim.
    7. American Airlines Arena

Miami’nin basket takımı Miami Heats‘in evi olan bu stat, NBA maзlarının yanı sıra birзok konser ve etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Eğer sezonuna denk gelirseniz mutlaka kendinize fiyatları gayet uygun olan bir bilet alın ve bir maз izleyin. Belki fan cam’a зıkıp 5 saniyelik meşhur bile olabilirsiniz.:)
    8. Downtown Miami

Okyanus kenarında, masmavi suların kıyı kısmından зevrelediği eğlence dolu Miami’nin şehir hayatını gцrmeden dцnmemek lazım. Gцkdelenleri, takım elbiseli insanları, birзok dьnya lezzetini tadabileceğiniz bar, cafe, restoranları ile Downtown Miami hayatın dolu dolu yaşandığı bir şehir merkezi. Bu bцlgede birзok aktivite imkanı bulacaksınız. Hatta aynı zamanda, kıyı kesimi ve şehir merkezi arasındaki farkı gцreceksiniz.
    9. Art Deco District

Miami Beach Architectural District ya da Old Miami Beach Historic District olarak da adlandırılan bu bцlge; Albert Anis, Murray Dixon, Charles Greco gibi цnemli mimarların tasarladığı 960 yapıya ev sahipliği yapıyor. Tarihi yapılara ilgi duyuyorsanız, Miami’de gцrmek isteyeceğiniz muazzam bir seзenek olacak.
    10. Key West

Kuzey Amerika’nın en güney noktası Key West. Miami’den 3 saat sьren bir araba yolcuğu ile Florida Key’e indikten sonra eşsiz manzaraların sizi karşıladığı yolun sonu Key West’e зıkacak. Zaman zaman köprüler ile bağlanmış deniz üzerinde yolculuk ederken Bob Marley dinlemek isteyeceksiniz. Yol boyunca farklı adalarda şnorkel, dalış gibi deniz aktiviteleri yapabilir, birзok barda canlı müzik eşliğinde soğuk biranızı yudumlayabilirisiniz.

Miami denizin, güneşin ve uçsuz bucaksız plajların keyfini çıkarmak için dünyanın en iyi yerlerinden biri. Aynı zamanda kentin popüler noktaları arasında bulunan South Beach ise denize girmek, eğlenmek ve sonrasında bir şeyler yemek için mükemmel.

Miami ortalama fiyatlar,Türkiye daha yüksektir. Alışverişinizi Miami Türkiye 'dan 2.80 kat daha fazla ödemeniz gerekir.( Kime göre neye göre orası meçhul )
    Miami ortalama konaklama ücreti: 777 TRY (41 USD) hostelde 2,000 TRY (105 USD) in 3 yıldızlı otel. Miami 'da lüks bir otelde gecelik fiyat yaklaşık 5,700 TRY (302 USD).
    Toplu taşıma araçlarını kullanmanın Miami tek yönlü bilet için 48 TRY (2.50 USD). Miami bir araba kiralamak için fiyat (örneğin Volkswagen Golf veya Toyota Corolla) 461,000 TRY (24,000 USD). Eğer taksi tercih ederseniz, Miami bir taksi fiyatı çeşitli faktörlere bağlıdır unutmayın. Taksi başlangıç fiyatı hakkında: 67 TRY (3.50 USD). 1 km yolculuk için Miami hakkında ödemek zorunda: 30 TRY (1.60 USD).

Şehrin yöresel kıyafetleri ve geleneksel giysileri de Miami'den alınabilecek hediyelik eşyalar arasında yer almaktadır.

• Egzotik Yerel Meyve Reçelleri ve Bal. ...
    • Miami Baharat Karışımları ...
    • Edward Beiner Gözlükleri. ...
    • Miami'nin Eşsiz Yiyecekleri. ...
    • Miami Dolphins Jersey Forması

Elinize emeğinize sağlık ben ara ara youtube'dan miami turu yaptığım için direkt gözümde canlandırabildim gerçeğini görmek de hepimize nasip olur umarım 😃 😃

• ⭐⭐⭐

@karaçay Merhaba öncelikle, arkadaşlar burda aslında bir çok kez aynı soruya cevap verdiğinden ve bu cevaplar okunmayıp tekrardan sürekli aynı soru geldiğinden biraz yükselmiş olabilirler ama işin özü şu siz pasaportunuzu çıkartın ki ola ki o %1,5 lik bir ihtimal çıkarsa DS-260 formunu doldurmakta gecikmezsiniz, hadi diyelim onu da other deyip geçtiniz bu sefer ola ki sıra gelirde görüşme mailini alırsanız dosyanızı açtırıp pasaportları işletmek zorunda kalacaksınız vs bir ton iş, burda sıra gelirseyi özellikle vurguladım DS260 geciktiğinde yada numaranız çok büyük ise sıra gelmeden hakkınız yanabilir, ama bir pasaport alıp öncesinde bir turist vizesi edinebilirseniz bir şekilde ki aileler bekarlar kadar zorlanmıyor bu noktada numaranız cutoff olduktan sonra Amerika ya turist vizesi ile girip bir süre bekledikten sonra AOS yapıp direk gc ınızı alabilirsiniz. aslında özet bu, arkadaşların bilgisi çok fazla ama emin olun bir sayfa önce yazılanı bile okumadan belki 2 satır üstü bile okumadan o kadar çok soru soran oluyor ki inanamazsınız.

• ⭐⭐

Gittim bavulları aldım 😄 şimdi sorum şu iki adet 20 kilo hakkımız mı var tek bavulda o hakkı kullanabilir miyiz
    Turist ile gidersek tüm bavulları görünce kardeşim on gün için ne bunlar derler mi 3 kişiyiz 6 bavul hakkımız mı var netten baktım kilo hesabı 32 toplam falan yazıyor

• ⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Gittim bavulları aldım 😄 şimdi sorum şu iki adet 20 kilo hakkımız mı var tek bavulda o hakkı kullanabilir miyiz
    Turist ile gidersek tüm bavulları görünce kardeşim on gün için ne bunlar derler mi 3 kişiyiz 6 bavul hakkımız mı var netten baktım kilo hesabı 32 toplam falan yazıyor

😅😅 20kilo iyiymiş te maşallah siz ne götüreceksiniz ki bu kadar hesap yaptınız, erzak falan mı 😅

• ⭐⭐

@Lossantosdy göçüyoruz ya yükte hafif parada ağır herşey gidecek yetmez bile bunlar

• ⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy göçüyoruz ya yükte hafif parada ağır herşey gidecek yetmez bile bunlar

Takılıyorum, tabiki de öyle,, bu arada bavulu kaça aldınız, kalitesi nasıl? Kumaş mı yoksa plastik mi

• ⭐⭐⭐

@Zelene malesef yasal sınır var 32 kg dan fazlasını tek parça da para versende almıyorlar 😃

• @tolgasatir anlıyorum. forum sitesi bir derya deniz, tam olarak istediğiniz konudaki yazılanları bulmak çok kolay olmuyor. sadece 2024 sayfası bile 1000 sayfa olmuş durumda. çok da umrunda değil zaten gibi öngörüler yapmak kabalıktan başka birşey değil. kaldı ki, eminim sorulmayan soru kalmamıştır bu sitede. ama hala sorular sorulmaya devam edecek, kimse zorla cevap vermek zorunda değil, bilgisi olan isterse cevap verir isterse vermez. ukalalık taslamak için kullanan çok kişi var forumu. tolga bey sizin de cevabınız için teşekkürler. bilmediğim kısım, ds260 ı doldurmanın gecikmesinin mülakat tarihini ciddi olarak ertelemesi imiş, bunu öğrendiğim için sizin ve diğer cevap verenlerin sayesinde, artık pasaport almak tabi ki mantıklıdır. o şekilde yapacağım. turist vizesi ile ilgili, esasen ben aile olarak tursit vizesi almanın daha zor olacağını düşünmüştüm, benim daha önce abd giriş çıkışım olduğundan da daha kolay alırım diye düşünüyorum. dediğiniz gibi aile olarak turist vizesi alıp AOS üzerinde de duracağım. teşekkürler...

• @Simge-Kutlu yok, bilgisayardan yükledim

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene malesef yasal sınır var 32 kg dan fazlasını tek parça da para versende almıyorlar 😃

Kişi başı 32kg yanımıza aldığımız küçük çantada sayılıyor mu??
    Ben gitmeden bizim burda baktırıp öyle giderim, hiç uğraşamam havaalanında yok fazla geldi çıkar muhabbetiyle

• ⭐⭐

@Lossantosdy bavul.jpg
    ben beğendim fiyata göre iyi kalitesi içinde biraz koku deri gibi var zamanla gider
    çok kaliteli bir bavulu da kırıyorlar benim için farketmez

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |