Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly savannah da mı? olmuş?

emin değilim takip ettiğim bir florida sayfası paylaşmıştı.

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

anam anam anam ben farkında bile değilim ikinci yıldızım gelmiş şampanya isteyen sıraya geçsin... 🍾

hayırlı olsun diğer yıldızlar da green carddan gelsin

• ⭐⭐

@Müberra-Dikici bende bakıyım o siteye merak ettim araştırıyorum bende bişey bulursan haber et bari 🙂

• @debbieLA77 Hocam sizin kafanız karışmış baya.
    şeker olayi e2 verir greencard vermez. Greencardı yatırımla almanın kuralı farklıdır, bu bir.
    Şekerci olayı alice's candy ve şu an bitti onlar(baya içten bilgim var diyelim). O muhabbeti başlatan kişi yunus diye bir şerefsizdi ve millete yalan yanlış bilgi vererek abd rüyasi hayalini kurdurttu. Kendisi aslen dolandırıcı olup hakkında dava açılmıştır. En son baktığımda milleti dövdürdüğünden dolayı bir dava açılmış ve kioskun birisinin içini boşaltmış gece, kiosk sahibi ondan dolayı dava açmış.
    Yeğeni de özgür diye birisidir, anlaşmalı evlilikle green card sahibidir.

benim arkadaşım şeker işi yapiyor ve sadece güvendiği bildiği insanlara kioskları veriyor fifty fifty olarak. Çok sağlam da para çakıyor bu arada.

• ⭐⭐⭐⭐

@clourpoint, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar 34 Oregon senin ibrahim.nasılsın?yakın zamanda görüşemedik.işler,güçler çoluk çocuk iyidir umarım.

Bu mesajını görmemişim abi. Ne olsun koşturuyoruz. Her yıl yaz için sezon bekliyor ve kışı bi şekilde geçiriyoruz. Kızım ve eşim gayet iyiler teşekkür ederim. Geçtiğimiz Kasım ayında ufak bi avrupa seyahati yapıp ardından işlere asıldık. Marketi Carrefoursa bayiliği alıp Carrefoura çevirdik. Bir ayı geçti bu şekilde faaliyetteyiz. Yaza bakalım nasıl olacak dönüşü. Böyle böyle iyiyiz işte. Sen nasılsın. Neler yapıyosun?

• ⭐⭐

@charon valla öle güvenilir insanlar bulmak zor aslında... ben sizinde kafanızı karıştırdım doğrusu... çünkü ben hem bu şekerci olayından hemde başka işler için franchisedan falan bahsettim ama hepsi birine girmiş anlaşılan...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrah-Borazan cevat kelle linkim var oradan kopya çekiyorum. Daha önce paylaştığım linkten dosya indirince içinde ki amerika hakkında sunum dosyasında hepsi yazıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Müberra-Dikici rica ederim lafı bile olmaz sonuçta biz aileyiz herkes birbirine yardımcı oluyor

• ⭐⭐

@charon uzun sözün kısası bu işi yapanlar yani kafadaki kişiler para kazanıyor... eli kolu bağlı yapacak başka bireyi olmayan kişilerde hayallerini peşinde koşuyor ve bu işe giriyor amerikada olmak tutunmak adına... ama para alanlar baştaki kişiler hem kişi başı para alıyor hem kiosk için para alıyor hemde kara ortak oluyor çünkü sanırım onun himayesinde oradalar aslında değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

arkadaşlar bir şekerciler vardı bir ara dolandırıcı çıktı onlar sonrasında ama kurulmuş işe seni ortak ediyor ve çalışma vizesiyle orada bulunup bir yandan da green karta başvurabilinir diye düşündüm... o şekerciler alış veriş merkezlerinde bildiğimiz çoook şeker falan gibi yerlerdi ayda 7000 dolar falan kazanmanı garanti ediyor şahıs başına ama adamlarda senin işine ortak çünkü senin bütün bürokratik işlemlerini vs onlar yapıyorlar ve sana hazır kazanç sağlayabileceğin bir iş sunuyorlar ilk etapta sonrasında sanırım burayı iki sene ayakta tutup o işletmeden ötürü green kart alabiliyorsun ve o zaman artık herkes kendi yoluna da gidebilir yada devam da edebilir... çünkü bu işletme varken başka yerde çalışamıyorsun giren kartını almadan ya buradan para kazanıcan ya kazanıcan yani başka seçeneyin yok bunlar bu pandemı öncesi 2019 larda falan 1 milyon tl kişi başı para isteyip herşeyi haleediyorlardı... aslında 1 milyonum olsa bende iş kurarım kendim başvururum falan diyorsunuz ama kurulu düzen başka bişey emin olun... neyse böyle firmalar yada bu işi sağlayan yatırımcı vizelerinden devren kiralıklardan falan haberi olan araştıran var mı aranızda nasıl ilerleyebiliriz... sakın bana şu link bu link falan demeyin yönlendirilen yerlerde bi cacık çıkmıyor bana araştırmış kendide bu konuda kafayı kırmış yada başlarmış birileri gerek

Abisi ben gözümü kararttım. O şekerci ile işe başlayalım diye yaklaşık 20 bin dolar verip yatırıma başladım. Evrak işleri uzun sürmesin diye turist vizesi alarak gidip orada e2 ye başvurayım dedim. Şansımız eseri vize red oldu. Paramı geri 4-5 taksitle zor aldım. Ona bulaşma bi kere. İkincisi e2 den GC geçişi imkansız gibi. Ben 2007 den beri araştırıyorum. Bir seferde garantili ailece göçmek gibi bir durum çok çok zor ve çok çok maliyetli. Eğer bekarsan, ve ya evliysen ama çocuk yoksa, bir şekil şekil turist vizesi alıp, varı yoğu satıp savıp bi giriş yapman lazım. e2 lik iş alacaksan ona da orada araştırma yapıp karar vermen lazım. Türkiyeden o iş olmuyor. Çok meşekkatli. Çok riskli. Çok yorucu. Orada bir kaç yeri turist olarak gezip, bir işletme almaya karar verirsen, alırsın, para kazanacak bir işse başında durup çalışır paranı kazanırsın. Ama genel olarak bunu bir COVER olarak kullanıp, yani evliysen işletmeyi eşin adına yapıp, bu sayede elde edeceğin çalışma izni ile, eğer kendi profesyonel birikimin sayesinde çok geçerli bir meslek bulabilir de, sana o işi sağlayan firma ile iyi bir anlaşma yapıp GC ne sponsor edebilirsen, sen alırsın GC ni, eşinde senin üstünden alır. Geçerli bir PR ınız olduğu için işletmeye gerek kalmaz, satar, devreder ya da kapatırsınız. 1996 dan gelen ticari tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki, bulacağınız iş zaten çok da büyük paralar kazandıracak bir iş olmayacaktır. İyi iş yapan bir alanı kimse kimseye satmaz, devretmez. Kendisi, başında duramıyorsa da bir eleman koyup denetler ve o işi sağıp para kazanır. Dolayısıyla alacağınız işi uzun süre fonlamanız gerekecek ve alış için ödediğiniz rakama günü geldiğinde çizgi çekebilecek olmalısınız. Biraz kara düzen, aklıma geleni yazdım. Ama emin ol link bakarak araştırma yaparak bir şey çözemezsin. 2007 yılından beri bakıyorum. Anladığım şey, orada olmak gerekiyor herşeyden önce.

• ⭐⭐

@ibrahimasar bildiğin aydınlandım teşekkür ederim elinize sağlık 🙂

• @debbieLA77 hocam fifty fifty anlasma var. Kioskun herseyine %50 ortak oluyor sirketin sahibi.
    Seker alinca masrafina %50 ortak(yunus seker alimi icin ayri sirket acmisti oradan cakiyordu millete), kiraya %50 vs. Hersey %50 yani.
    Kazan Kazan felsefesini takip ediyor. Buna ragmen kendisini cakal zanneden yurdum insani sagolsun basi cok agridi.

• moralimizi bozmayalım karşi takım kazma bi türlü gol yiyemiyoruz😀

• @ibrahimasar hocam sekerde gayet guzel para var,rakamlari biliyorum.
    X avmsinde yunusun kiosku ayda max. 10 bin dolar gorurken, benim arkadasin kiosku 2 haftada 11 bin yapti.
    Sirket sahibi de kazaniyor kiosku yoneten de.

• @berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika ellerine sağlık fotoğraflara ayrıca kalbimi bıraktım ☺

Çok teşekkür ederim 😊 İnsanın baktıkça bakası geliyor değil mi 😻

@berolika gerçekten öyle 🤗

• ⭐⭐

@debbieLA77 Hayırlı olsun efenim. 🎉🥳

• @ibrahimasar ne olsun be kardesim bir emekli ne kadar iyiyse bu memlekette o kadar iyiyiz.cocukları okula götürüp takip ediyorum.sagligimız yerinde geri boş.

• ⭐⭐⭐⭐

@charon selamlar. Ben şekerde para yok demedim zaten. Genel olarak devredilen işlerde karlilik düşük olabilir çünkü kar eden işletmeyi bir insan kolay kolay devretmez dedim. Şeker e gelince lokasyon çok önemli. Başında duran kişi önemli. Ürün kalitesi ayrica önemli. Bunlar tutuyorsa tabii seker de para kazandırır. Zannediyorum arkadasim dediğiniz kişi ile ben de tanışıyorum. Eğer o ise Ilk onunla tanıştık zaten bu yunusla iş yaparken. Kendisine de söylediğim bir takım eleştirilerim oldu bu konuda. Neticede yunusu tanimazken onun verdigi güvenle başladım işe. Sonra yunus problemli çıktığında o ayrıldim ben dedi. Yunus onu suçladi bana. O yunusu. Ben once yunusa inandim ve öbür arkadaş hakkinda burdan bir takım sert yorumlarda bulundum. "Bir şekilde" ögrenmiş yazdıklarımı. Sonra kendisi bana ulaştı ve bilgimin yanlis oldugunu izah etti. Neticede iki kisinin birbiriyle yasadigi sorunun ic yüzünü bilemeyeceğimden buradaki yorumumu yumuşattım. Is kar ettirebilir. Para basabilir. Belki 2 3 sene sonra gidersem falan ben de boyle bir ise girebilirim o kişiyle. Ama buradan araştıran birine verecegim tek tavsiye git bak araştır ölç kafana yatıyorsa yatırım yap derim. Hangi iş için olursa olsun. Siz de olçup baktiysaniz karli goruyorsaniz yatirim yaparsınız. Maksat herkes kazansın. Her isteyen amerikaya gitsin. Ama siz de biliyorsunuz ki bu iş ile gc almak zor. Daha buyuk islere dönüşrürülebilirse, belki 7-8 noktada bayilik açılırsa falan belki mümkün olur. Onu da gidebilen gidince, bu işe girince görüp ögrenir. Oluyorsa bize de söyler 😆😆

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |