DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• sağlık raporu için randevuyu nereden,nasıl ve en geç ne zaman almalıyız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary Bu konunun ilk mesajinda gerekli bilgiler var. Randevu tarihinizi belli olduktan sonra Ungan kliniginden randevu alacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kundekari DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar,

2 kasımda mülakatım var. evlilik işlemlerini yetiştirmeye çalışıyoruz 7 ekimde de resmi nikah yapacağız. bir kaç sorum olacak.

*eşimin expire olmuş pasaportu var, case i atırıp o pasaportla işlem yapıp daha sonra update etsek mi iyi olur yoksa yenisini mi beklemeliyiz. pasaportsuz sağlık raporu için randevu dahi alamıyoruz. yetişmez diye endişeleniyoruz açıkçası.

*ptt/ais işlemlerini henüz yapmadım. eşimin case ini beklemeli miyim bunun için yoksa kendiminkini yapsam daha mı iyi.

*kendi pasaportum 2021e kadar geçerli onu evlendiğim için yenilemem gerekir mi?

çok teşekkürler.

yetismezse ertelersiniz ama hala cok fazla sure var. Butun islemleri yetistirirsiniz.

Ise pasaportlardan baslayin. Tarihi gecmis pasaportu kullanamazsiniz, sistem kabul etmiyor.

evlenirken isim degisikligi yaptiniz mi?

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar,

2 kasımda mülakatım var. evlilik işlemlerini yetiştirmeye çalışıyoruz 7 ekimde de resmi nikah yapacağız. bir kaç sorum olacak.

*eşimin expire olmuş pasaportu var, case i atırıp o pasaportla işlem yapıp daha sonra update etsek mi iyi olur yoksa yenisini mi beklemeliyiz. pasaportsuz sağlık raporu için randevu dahi alamıyoruz. yetişmez diye endişeleniyoruz açıkçası.

*ptt/ais işlemlerini henüz yapmadım. eşimin case ini beklemeli miyim bunun için yoksa kendiminkini yapsam daha mı iyi.

çok teşekkürler.

yetismezse ertelersiniz ama hala cok fazla sure var. Butun islemleri yetistirirsiniz.

Ise pasaportlardan baslayin. Tarihi gecmis pasaportu kullanamazsiniz, sistem kabul etmiyor.

cevabınız için çok teşekkür ederim. pazar günü resmi nikah. değişiklik olacak anırım. 9 ekimde pasaport başvurusu olacak eşimin. benim pasaport 2021e kadar. değişikliğe gerek yok sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar,

çok teşekkürler.

cevabınız için çok teşekkür ederim. pazar günü resmi nikah. değişiklik olacak anırım. 9 ekimde pasaport başvurusu olacak eşimin. benim pasaport 2021e kadar. değişikliğe gerek yok sanırım.

eger isminiz degismeyecekse pasaportunuzu kullanabilirsiniz eger isminiz degisecekse pasaportunuzu guncellemelisiniz.

• @crazycells benim nickten cinsiyet çok belli olmuyor. Benim soyisim sabit kalacak 🙂 hanımın değişecek. yani inşallah hala öyledir. 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kundekari o durumda sizin pasaport degistirmenize gerek yok 🙂

• karı koca ve iki cocukdan olusan 2019 talihilisi bir aile için gorusmeye gidildiğinde buyuk cocugun saglık raporsuz gorusmeye katılması (vizeyi gec almak için ) , nasıl bir durum olusturur ? diğer 3 kişi vize alıp sadece o mu eksik evrak durumundan dolayı pasaportunu alarak eksik evrak formuyla saglık raporu tamamlama surecine girer , veya tum aile de onun eksik evrakı için bekler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

karı koca ve iki cocukdan olusan 2019 talihilisi bir aile için gorusmeye gidildiğinde buyuk cocugun saglık raporsuz gorusmeye katılması (vizeyi gec almak için ) , nasıl bir durum olusturur ? diğer 3 kişi vize alıp sadece o mu eksik evrak durumundan dolayı pasaportunu alarak eksik evrak formuyla saglık raporu tamamlama surecine girer , veya tum aile de onun eksik evrakı için bekler mi?

tum aileyi bekletmezler, konsolosluga o kisinin gec evrak verecegini soyleyebilirsiniz ona gore size onceden vizelerinizi basip gonderirler.

• Merhaba,
    Sağlık muayenesi için Ankara'ya gideceğim. Sağlık muayenesi olduğum gün konsolosluğa verilecek kapalı zarfı alabiliyor muyum? Yoksa mülakattan 1 gün önce mi gidip alıyorum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    Sağlık muayenesi için Ankara'ya gideceğim. Sağlık muayenesi olduğum gün konsolosluğa verilecek kapalı zarfı alabiliyor muyum? Yoksa mülakattan 1 gün önce mi gidip alıyorum?

Muayeneden bir gun sonra hazir oluyor, sonrasinda mulakat gunune kadar herhangi bir gun gidip alabilirsiniz.

• @crazycells
    Teşekkür ederim. Cuma günü sağlık muayenesine gireceğim. Cumartesi günü haftasonu olmasına rağmen zarfı alabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐

@umut Ben sağlık için Cuma gitmiştim. Cumartesi vermiyorlar Pazartesi 1600 da alabiliyorsun.
    Bunun ile ilgili Ben mülakat gününden bir gün önce Ankara ya geldim. Ogün teslim aldım. Sağlık yoklaması raporu için pazartesiyi beklemedim.

• Merhabalar, bir sürü yorum okudum ama tam olarak bulamadım. Her ay hangi ülkeye kaç vize verildi ne kadar insan mülakata gitti ya da kaç kişi form doldurdu gbi bilgilere nerden ulaşabilirim? Bilgiler geçen senenin bilgileride olsa incelemek istiyorum

• @redsat2000
    Çok teşekkür ederim. Bunu öğrendiğim iyi oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cancakicitr DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar, bir sürü yorum okudum ama tam olarak bulamadım. Her ay hangi ülkeye kaç vize verildi ne kadar insan mülakata gitti ya da kaç kişi form doldurdu gbi bilgilere nerden ulaşabilirim? Bilgiler geçen senenin bilgileride olsa incelemek istiyorum

istatistiklere suradan bakabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/629/turkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-green-card-cekilis-istatistikleri

dediginiz bilgileri tek bir yerde bulmaniz mumkun degil, ay ay ayrintili bilgiler icin su sayfayi inceleyebilirsiniz:

• Arkadaşlar günaydın, PTT kaydından sonra kayıt olduğumuza dair mailimiz gelmişti. Ancak bir şey sormak istiyorum. Kasım da mülakatımız var ve doktor randevumuzu da aldık.(Case No:3xxx) Bu süreçte bize konsolosluktan hangi evrakları götüreceğimiz ile ilgili herhangi bir mail gelecek mi? Yoksa dv2019 yönergedeki evrakları mı hazırlayıp yanımızda götüreceğiz.

• @crazycells çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bthndv19 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar günaydın, PTT kaydından sonra kayıt olduğumuza dair mailimiz gelmişti. Ancak bir şey sormak istiyorum. Kasım da mülakatımız var ve doktor randevumuzu da aldık.(Case No:3xxx) Bu süreçte bize konsolosluktan hangi evrakları götüreceğimiz ile ilgili herhangi bir mail gelecek mi? Yoksa dv2019 yönergedeki evrakları mı hazırlayıp yanımızda götüreceğiz.

Konsolosluk hatirlatma amaciyla email gonderebiliyor, fakat gelebilir de gelmeyebilir de.

Zaten size lazim olan butun bilgiler su konuda mevcut, baska bir yonlendirme beklemenize gerek yok:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• Merhaba,

ds260 formuna adres bilgilerini giriyorduk. Fakat e-devletten baktığımızda ikametgah geçmişinde bir yanlışlık bulduk. Şöyleki: kısa bir süreliğine ikametgah farklı bir adrese girilmiş ve sonrasında bu adresten tekrar geçerli evin adresine taşınmış.

Bu durumda ds260'daki adres bilgisine burayı da eklemelimiyim, yani nüfus dairesine bağlı kalarak mı ilerlemeliyim yoksa ben bildiğimi mi yazmalıyım?

Ayrıca taşınma zamanlarımız ile ikametgahı taşıma zamanlarımız arasında zaman farkları da var. Yine bu durum için de nasıl bir yol izlemeliyim?

@crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.3k

| | | |